Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MRR (multi radial rifling)
#41
(13-03-2020, 09:33)bozosemrov Napisal: Ne vem sicer, kakšne sprožilce bi radi imeli, ampak za moje pojme je čisto originalen od Sabattija že sam po sebi dovolj dober, da ga ni potrebno nič predelovati. Odviješ 2 vijaka, vzameš železje ven iz kopita, spredaj na sprožilcu imaš en vijak s kontra matico, ki ga odviješ po svojih željah na silo proženja, ki ti ustreza, zategneš kontra matico in to je to. Pričakovati še kaj več od serijske puške za 1500 eur bi bilo pa že malo kičasto.

Tukaj ni pomembno koliko je puška prišla,ampak kako je vse skupaj usklajeno.
Pri nakupu Sabatti-ja nisi nič zgrešil,res dobiš največ za denar. Ampak zakaj ne bi še malo zgladil zadeve,če ti do dopušča potencial.
Tukaj je vse odvisno od človeka,nekomu paše tako drugemu drugače.
Pri proženju je pa tako,jaz osebno imam rad ,da je zelo jasen,da se ne vleče v nedogled ampak je konstantno enak.
To pomeni ,ko ga obremeniš in počasi vlečeš ti sledi KLIK na zelo kratki dolžini,kot bi zlomil steklo.
Seveda je tukaj varnost na 1. mestu.
Sem že dobil primer ,da je stranka hvalila svoje proženje kako je oh in sploh ,ko pa sem ga probal jaz, pa je bilo čutiti kot bi dve diamantne pile povlekel med sabo .
Po opravljenem posegu in menjavo vzmeti je skoraj dobil solzne oči od sreče in veselja.
Tako kot pravi Kristjan, "trigger fetish"  Thumbup , če se kje srečava dam z veseljem na preizkus moja proženja,samo pocukaj me za rokav. 
Poglej kroni na ustju cevi,pod pravim kotom na svetlobo,zavrti cev in opazuj lom svetlobe presenečen boš. Eh
LpT
Odgovori
#42
(14-03-2020, 00:25)trunkelj Napisal:
(13-03-2020, 09:33)bozosemrov Napisal: Ne vem sicer, kakšne sprožilce bi radi imeli, ampak za moje pojme je čisto originalen od Sabattija že sam po sebi dovolj dober, da ga ni potrebno nič predelovati. Odviješ 2 vijaka, vzameš železje ven iz kopita, spredaj na sprožilcu imaš en vijak s kontra matico, ki ga odviješ po svojih željah na silo proženja, ki ti ustreza, zategneš kontra matico in to je to. Pričakovati še kaj več od serijske puške za 1500 eur bi bilo pa že malo kičasto.

Tukaj ni pomembno koliko je puška prišla,ampak kako je vse skupaj usklajeno.
Pri nakupu Sabatti-ja nisi nič zgrešil,res dobiš največ za denar. Ampak zakaj ne bi še malo zgladil zadeve,če ti do dopušča potencial.
Tukaj je vse odvisno od človeka,nekomu paše tako drugemu drugače.
Pri proženju je pa tako,jaz osebno imam rad ,da je zelo jasen,da se ne vleče v nedogled ampak je konstantno enak.
To pomeni ,ko ga obremeniš in počasi vlečeš ti sledi KLIK na zelo kratki dolžini,kot bi zlomil steklo.
Seveda je tukaj varnost na 1. mestu.
Sem že dobil primer ,da je stranka hvalila svoje proženje kako je oh in sploh ,ko pa sem ga probal jaz, pa je bilo čutiti kot bi dve diamantne pile povlekel med sabo .
Po opravljenem posegu in menjavo vzmeti je skoraj dobil solzne oči od sreče in veselja.
Tako kot pravi Kristjan, "trigger fetish"  Thumbup , če se kje srečava dam z veseljem na preizkus moja proženja,samo pocukaj me za rokav. 
Poglej kroni na ustju cevi,pod pravim kotom na svetlobo,zavrti cev in opazuj lom svetlobe presenečen boš. Eh
LpT
Iz prve roke... Bix'Andy spimpan na 30g v Sabatti TLD gold preizkušeno danes. Poezija za nas. ki imamo fetiš na proženje. Je pa kar nekaj dela in znanja...
Lp
J.
Odgovori
#43
(14-03-2020, 00:35)BJ1 Napisal: Iz prve roke... Bix'Andy spimpan na 30g v Sabatti TLD gold preizkušeno danes. Poezija za nas. ki imamo fetiš na proženje. Je pa kar nekaj dela in znanja...
Lp
J.

Super Thumbup ,bi lahko opisal in razložil zadevo,kaj konkretno se je predelalo in kako. Dodaj kakšno sliko in opis.
Bodo uporabniki zelo veseli takega posta,mogoče še jaz kaj pametnega izvem ali dodam  Dumb  ,lahko dodaš v rubriko "DIY in domače puškarstvo" Mrgreen

LpT
Odgovori
#44
(14-03-2020, 02:33)trunkelj Napisal:
(14-03-2020, 00:35)BJ1 Napisal: Iz prve roke... Bix'Andy spimpan na 30g v Sabatti TLD gold preizkušeno danes. Poezija za nas. ki imamo fetiš na proženje. Je pa kar nekaj dela in znanja...
Lp
J.

Super Thumbup ,bi lahko opisal in razložil zadevo,kaj konkretno se je predelalo in kako. Dodaj kakšno sliko in opis.
Bodo uporabniki zelo veseli takega posta,mogoče še jaz kaj pametnega izvem ali dodam  Dumb  ,lahko dodaš v rubriko "DIY in domače puškarstvo" Mrgreen

LpT
Bil sem samo zraven pri preizkusu, ker to presega moje znanje in zmožnosti, tako da podrobnosti ne vem. Je pa taka dodelava kar draga (skoraj polovica cene puške).

Lp
J.
Odgovori
#45
(13-03-2020, 01:33)trunkelj Napisal:
(12-03-2020, 09:15)Kristian Napisal: naj bi bil. sprožilci na Rem700 footprintu pašejo gor...
Sprozilci za Remington 700, ne pasejo na Sabattija. Sem ga ze sam hotel namestiti, tezava je da je prozilna stopnica na vodilu pod cisto drugacnim kotom, potrebno bi ga bilo navariti in dodelati (pila party time). 
Pritrdilne luknje(3.1mm) in pini (3mm)so kot pri Rem 700, prav tako sirina prozenja.
Tezava nastane, da so luknje pri Sabattiju 2mm bolj narazen in 0.5 mm navzgor.
To pomeni, da bi bilo potrebno prozenje malenkost na vrhu odbrusiti, in prestaviti luknjo z dovarjenjem materiala, skratka en kup delaaaa. 
Boljsa resitev je tuning original prozenja, v 12 urah razvajanja na prozenju, prides na 8 gramov konstantjostjo.
Prozilna sila, ki je v originalu nastavljena je okoli 700 gramov, se zniza na nekje varnih 150 gramov.
LpT
Odgovori
#46
Takole včeraj sem prijel svojo puško Sabatti tld gold od puškarskega mojstra nazaj z vgrajenem sprožilcem Remington 700comp.zadeva je prava milina 30g sila proženja je trenutno nastavljena ,seveda sam tega nemoreš narediti zato pa so puškarji cena prožilca je 450 evrov + delo.Lp Z

Seveda pa brez varenja in podobnih stvari
Odgovori
#47
Teh 30g prožite na daljinca?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#48
(14-03-2020, 17:43)357 Napisal: Teh 30g prožite na daljinca?
ja povej kakšno imaš tv in ti pošljem daljinca  res eni tukaj gor nebi smeli biti
Odgovori
#49
(14-03-2020, 21:13)strelec1963 Napisal:
(14-03-2020, 17:43)357 Napisal: Teh 30g prožite na daljinca?
ja povej kakšno imaš tv in ti pošljem daljinca  res eni tukaj gor nebi smeli biti


357 ima še tak sterinski črnobeli TV in misli, da je daljinc nekaj modernega Dumb


Priponke Male slike
   

Odgovori
#50
Kako vam uspe prožiti brez daljinca?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#51
(14-03-2020, 21:43)357 Napisal: Kako vam uspe prožiti brez daljinca?


Z WWWIFFFFIJJJEMMM Thumbup

Odgovori
#52
Bom bolj podrobno obrazložil zadevo. Kot sem že omeni,da sem poskušal tudi sam namestiti proženje ( Jewell)  Remington 700 na Sabattija Rover Tactical.
Rover ima v zaklepu narejene luknjice za pritrditev proženja, Sabatti-jove mere luknjic so Rem 700 (Pin je 3mm,luknja 3,1mm).
Razmak med njimi NI enak, dobra 2 mm je bolj narazen in dobre 0.5mm bolj proti vrhu.
Nalezen kot na zgornji nihalki je drugačen,prav tako dolžina rampe od pina,brez predelave ne bo šlo,zato Rem proženjna ne moreš kar tako namestiti brez da bi ga predelal in dodelal.

Sabatti -jev TLD medel Red ali Gold pa ima malenkost drugače dizajn pritrditve proženja. 
Proženje je sicer enako kot na Rover Tactical modelu, ampak je prej nameščen v držalo/nastavek ta pa je pričvrščen z dvema vijakoma M4.

Pri Rover Tactical modelu je potrebno prestavit luknje,popravit dolžino in naležni kot na zgornji nihalki.
Brez do varjenja materiala žal ne bo šlo,da bo proženje na svojem mestu kot mora biti.

Pri TLD modelu pa lahko malo pogoljufaš in predelaš pritrdilno držalo/nastavek proženja.

A; predelaš proženje kot za Rover Tactical in obdržiš ostalo original
B; prestaviš luknje,zavariš stare in zvrtaš nove
C; narediš držalno ploščico novo

Sabatti Rover Tactical model,lepo se vidi zaklep in pritrdilne luknje,kamor pride proženje nameščeno z pritrdilnimi pini 3mm.

[Image: img20190226230756resized.jpg]
[Image: img20190226230543resized.jpg]

Sabattijev TLD model pa je malenkost drugačen,lepo se vidi pritrdilna ploščica kjer je nameščen proženje z pini 3mm.
Ta pa je nameščen na zaklep z M4 vijakom.

[Image: sabatti-factory-visit660.jpg]


[Image: sabattitacticalevotrigge.jpg]
[Image: img20190226115239resized.jpg]

Proženje v pritrdilnem nastavku ,ki je pričvrščen z  M4 vijakom (2vijaka)
[Image: img20190226121817resized.jpg]

Po sklopih in sestavi
[Image: img20190226124237resized.jpg]


Se malo brana novega modela Sabatti,izhaja iz TLD modela.

https://www.gunsweek.com/en/rifles/artic...e-shooting

Jaz verjamem ,da je puškar naredil svoje delo. Zdaj ko si dobil nazaj TLD-ja ga lahko razstaviš in objaviš bomo zelo veseli   Dance .
Me prav zanima kako je rešil zadevo  Mrgreen .
30 gramov je dobo imeti ,ampak osebno imam raje malenkost več (50 gramov),da ga lepo čutim na blazinici prsta ko prožim.
Seveda je tukaj stvar okusa  Thumbup .

LpT
Odgovori
#53
(13-03-2020, 15:38)Jazzy Napisal: Kar se mene tiče je sprožilec na sabattiju odličen .. sem pač tak, da se navadiš na dano. Sigurno je to top buy performance-cost. Na koncu šteje kaj si sposoben z puško odstrelit ne pa kolk kej stane.

LeMI77
Ko pa še svojo municijo nardiš se pa tale grupa še mal stisne.

kake pumfer pa keko grejnov pumfra pa kaka kugla da to dela lukjo v lukjo?
Odgovori
#54
Google translate mi tu ni pomagal, daj poskusi še po angleško, mogoče bom potem ugotovil, kaj si hotel vprašati.
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#55
Kateri smodnik, koliko gr smodnika, katero kroglo, da lahko ustreliš luknjo v luknjo. ?
Odgovori
#56
(13-04-2020, 19:34)Hulk Napisal: Kateri smodnik, koliko gr smodnika, katero kroglo, da lahko ustreliš luknjo v luknjo. ?
Pozabil si glavni dejavnik  ,kdo krepelo upravlja pol bo mogoče luknja luknjo flikala  
S-sniper S-sniper
Odgovori
#57
(13-04-2020, 20:59)JohanJ Napisal:
(13-04-2020, 19:34)Hulk Napisal: Kateri smodnik, koliko gr smodnika, katero kroglo, da lahko ustreliš luknjo v luknjo. ?
Pozabil si glavni dejavnik  ,kdo krepelo upravlja pol bo mogoče luknja luknjo flikala  
S-sniper S-sniper
Na 100-300m nepomembno, lahko vzames kogar koli iz ceste pa bo top puška ponavadi imela top rezultat.
Odgovori
#58
a je pumfer kej v žlahti z junfer?

Drugače pa 4 pire in 4 šnopsi, pa v gostilni vsako krepelo dela lukjo v lukji, tudi star mauser :)
Odgovori
#59
(13-04-2020, 21:52)Kristian Napisal: a je pumfer kej v žlahti z junfer?

Drugače pa 4 pire in 4 šnopsi,  pa v gostilni vsako krepelo dela lukjo v lukji, tudi star mauser :)
Gostilne so zaprte ??
Odgovori
#60
Zdaj, ko je corona , so debate spet odprte in hec mora bit... Bom malo hudoben in bom izzval mr. T-ja. V svoji dosedanji karieri sem srečal kar nekaj dobrih strelcev, ampak še nobeden do sedaj ni potrdil tvoje teorije, da je do 300m najbolj pomemben material, strelec je pa lahko kdorkoli. Pa še izziv: dam za pijačo in večerjo, če me premagaš na 300m v 308win (20 strelov)
Lp
Jani
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)