Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dileme novinca
#1
Lep pozdrav vsem, na forumu sem nov. Teme, ki me zanimajo sem prebral vse :)

Počasi razmišljam, da bi se lotil tudi tega hobija, namreč športnega strelstva. Želje zaenkrat ne presegajo ranga občasnega streljanja v tarčo na strelišču. 

1. Že od nekdaj me je zanimala zgodovina, sploh WW1 in WW2 (letalstvo in orožje), preštudiral sem veliko...
Sem dedič Walther PP 7.65mm (letnik 1941), 3. generacije, delane za Luftwaffe oficirje...serija 12.000 kosov. Poleg zgodovine Waltherjev me zanimajo seveda tudi drugi proizvajalci - Sauer, Mauser, VIS, Tokarev, 1911...Zato me na tem mestu zanima, če obstaja kaka interesna zbirateljska grupa, bi me zanimal kontakt. Drugače sem v navezi s Legacy Collectibles...možak je prava zakladinica znanja. 
https://www.youtube.com/channel/UCesjdfS...Zlw/videos

2. Poleg zbiranja WW2 pištol - načrtujem v prihodnosti nabavo moderne pištole cal 9x19, ki bi jo uporabljal na strelišču za streljanje v tarčo. Moderne kompozitne pištole mi nekako ne potegnejo, revolverji tudi ne..., sem bolj pristaš klasičnega jekla in klasičnega dizajna. Na tem mestu verjetno zame ni druge izbire kot je ČZ 75B ?? Nisem zahteven uporabnik, rad pa bi neko zanesljivo klasiko 9x19, pa da to glih ni Walther P-38 :)

Opravičujem se, če so moja vprašanja preveč posplošena...ker moja pot v strelstvu se šele počasi začenja. 
Zračnega in CO2 orožja pri tem ne štejem...(tega nekaj imam ali sem imel). 
Hvala.
Odgovori
#2
Osebno bi izbiral med:
- BUL 1911 v 9x19 npr.(https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...ent-silver)
- CZ 75
- Rex Zero 1

BUL je malo dražji mogoče bi ti kot zbiratelju bilo všeč imeti "moderno" 1911. Rex nima ravno "klasičnega dizajna" vendar, je slovenski izdelek, ki zelo dobro deluje poglej na yt kanal Military Arms Channel. CZ je pa pač klasika. Vse tri pištole pa so za na strelišče več kot dobre za "navadno" streljanje v tarčo.

Če te zanima pa precizno bodo pa drugi mojstri kaj predlagali sam nimam dovolj izkušenj.
Odgovori
#3
Hvala ti za priporočila. 
Sploh nisem vedel, da so Rex (Arex) slovenske pištole. Bom pogledal na MAC yt.
Odgovori
#4
Ta ti zmaga:
///Želje zaenkrat ne presegajo ranga občasnega streljanja v tarčo na strelišču.///
Prehitro se bos zavedal, da si skoraj vsak dan tam :)

Od Arexa priporocam pistolo Alpha... Zero 1 pa obvezno prej v roko prijet in poskusit z njim rokovat. Meni vsaj je ultra nerodna pistola kar se tice ergonomije.
Imas veliko modernih kovinskih pistol.
Zbirateljev ne poznam.

Najprej se vclanit v tebi najblizje strelsko drustvo (tam bos dobil vec kot prevec informacij), lepo na izpit za varno rokovanje z orozjem in pocasi naprej.
Odgovori
#5
Glede na to, da te zanimajo zgodovinske pokalice, je CZ75B s svojo zasnovo in izdelavo z eno nogo v še tej kategoriji (Browning HP), le da je bila nadvse uspešno modernizirana in prilagojena sodobnim potrebam. Podobno je s pištolami, zasnovanimi na Coltu 1911. Jaz sem prav tako ljubitelj zgodovinskega orožja, še posebej v povezavi s prvo svetovno vojno. Imam pištolo iz družine CZ75 in lahko povem, da je občutek, ko jo držiš v rokah, podoben občutku, ko držiš kakšen star vojaški kos, le da je odsun precej bolj kulturen, natančnost večja, število nabojev v okvirju večje ...

Lep pozdrav, Marko
Odgovori
#6
Zdravo,
Browning HP, ne kake prastare, z notranjim izvlekačem tulcev... Imam Mark 3, l. 1990.
Dobavljivi so 15 strelni MecGar nabojniki.
Lp
Odgovori
#7
Tudi jaz bi rekel CZ 75B. Solidna cena, dober kos iz obdobja "kovine" in časov 2/2 prejšnjega stoletja. In kot je nekdo pred mano omenil, občutek v roki je dober.
Odgovori
#8
(23-04-2020, 15:00)MarkB Napisal: Ta ti zmaga:
///Želje zaenkrat ne presegajo ranga občasnega streljanja v tarčo na strelišču.///

Prehitro se bos zavedal, da si skoraj vsak dan tam :)


Ja, se zavedam tudi tega :) poznam to iz drugih hobijev. Ampak vseeno, nekje je treba začet. Najprej pa seveda s strelskim društvom in izpitom...
In moj ognjeni začetek bo plinkanje z jubilejnimi oldschool WW2 pištolami + nekaj modernega 9*19.

Držal sem v roki Herstal FN varianto 1911...huh, kilo+ železnine. Konkretna zadeva. Je pa opcija tudi Browning. Še to, sem levičar, streljal sem že z ČZ 75 in me je "motil" gumb za magazin (ne vem, če je tudi model za levičarje), na Glocku me seveda ni motil. Ampak te plastik pištole so mi brez duše....v SV smo streljali z Zastavimi, ne vem točno ker model, bil pa je 9 mm, samo čisti krš od pištole...čisto razmajana. Zadelo se tudi na 15 m ni nič. 
Pri malih WW2 pištolah (držal PP in PPK) me plitev gumb magazina ne moti, ker je zelo dobra ergonomija ročaja. 
Skratka, hvala vsem za sugestije. 
Odgovori
#9
Ker omenjaš da si levičar le en predlog.
Nedolgo nazaj je nekdo tu prodajal CZ 85 combat.
Ta pištola je v resnici dodelana 75 ampak ima tudi ambi slide stop/release.
Malo je kovinskih pištol z ambi slide releasom, po večini imajo to funkcijo le plastične striker pištole.
Odgovori
#10
(23-04-2020, 14:11)tinker Napisal: Hvala ti za priporočila. 
Sploh nisem vedel, da so Rex (Arex) slovenske pištole. Bom pogledal na MAC yt.
Verjemi temu kar vidiš, ampak obstaja tudi druga plat medalje.
Če se zaletiš v nakup ne bit preveč razočaran, če ne bo vse ok in ne tega kupovat, če hoceš nekaj na kar se lahko zaneseš 100%, ko pride PRVIČ iz tovarne.

To spada že pod žvižgaštvo ? Hmmm
Odgovori
#11
"PRVIČ iz tovarne? "    Rex je prišel PRVIČ ven iz tovarne leta 2013.  Zdaj se piše pa leto 2020....
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#12
(25-04-2020, 10:06)Robert91922 Napisal: "PRVIČ iz tovarne? "    Rex je prišel PRVIČ ven iz tovarne leta 2013.  Zdaj se piše pa leto 2020....
Ni bilo tako mišljeno, na žalost. Glej, vsakemu svoje uživajte. Preveč slabega slišal in videl, da se bi odločil zanj.
Odgovori
#13
(25-04-2020, 13:53)SU84 Napisal:
(25-04-2020, 10:06)Robert91922 Napisal: "PRVIČ iz tovarne? "    Rex je prišel PRVIČ ven iz tovarne leta 2013.  Zdaj se piše pa leto 2020....
Ni bilo tako mišljeno, na žalost. Glej, vsakemu svoje uživajte. Preveč slabega slišal in videl, da se bi odločil zanj.
ok, mogoče si se le nerodno izrazil   Angel     ...očitno delaš tam ali poznaš koga od tam in vidiš/slišiš marsikaj slabega. Nič takega, tudi čevapčičev  ne konzumira noben mesar,  že vedo zakaj...   Puke
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#14
Ne, ne delam tam.
Samo spremljal sem eno konkretno zgodbo pištole od kolega in slišal še par primerov od drugih z varnostnih vrst.
Sej morda samo premalo vem in so podobne težave s vsemi pištolami.

Je pa definitivno dobro prestala tisti "usrani" Mac-ov test na youtubeu. Verjetno zaradi velikih toleranc ?
Odgovori
#15
(25-04-2020, 14:12)SU84 Napisal: Ne, ne delam tam.
Samo spremljal sem eno konkretno zgodbo pištole od kolega in slišal še par primerov od drugih z varnostnih vrst.
Sej morda samo premalo vem in so podobne težave s vsemi pištolami.

Je pa definitivno dobro prestala tisti "usrani" Mac-ov test na youtubeu. Verjetno zaradi velikih toleranc ?
 
Če že omenjaš usrani test [ne vem sicer zakaj tak izraz] jurja nabojev je bilo neprekinjeno ustreljeno v Ljubljani z novo pištolo 
pred kar neki pričami... in je pištola ustrelila brez zastoja... Clap Clap Clap
Odgovori
#16
(23-04-2020, 17:34)tinker Napisal:
(23-04-2020, 15:00)MarkB Napisal: Ta ti zmaga:
///Želje zaenkrat ne presegajo ranga občasnega streljanja v tarčo na strelišču.///

Prehitro se bos zavedal, da si skoraj vsak dan tam :)


Ja, se zavedam tudi tega :) poznam to iz drugih hobijev. Ampak vseeno, nekje je treba začet. Najprej pa seveda s strelskim društvom in izpitom...
In moj ognjeni začetek bo plinkanje z jubilejnimi oldschool WW2 pištolami + nekaj modernega 9*19.

Držal sem v roki Herstal FN varianto 1911...huh, kilo+ železnine. Konkretna zadeva. Je pa opcija tudi Browning. Še to, sem levičar, streljal sem že z ČZ 75 in me je "motil" gumb za magazin (ne vem, če je tudi model za levičarje), na Glocku me seveda ni motil. Ampak te plastik pištole so mi brez duše....v SV smo streljali z Zastavimi, ne vem točno ker model, bil pa je 9 mm, samo čisti krš od pištole...čisto razmajana. Zadelo se tudi na 15 m ni nič. 
Pri malih WW2 pištolah (držal PP in PPK) me plitev gumb magazina ne moti, ker je zelo dobra ergonomija ročaja. 
Skratka, hvala vsem za sugestije. 
Gumb za magazin pri ČZ75 lahko enostavno premestiš na drugo stran pištole.
Odgovori
#17
(25-04-2020, 14:12)SU84 Napisal: Ne, ne delam tam.
Samo spremljal sem eno konkretno zgodbo pištole od kolega in slišal še par primerov od drugih z varnostnih vrst.
Sej morda samo premalo vem in so podobne težave s vsemi pištolami.

Je pa definitivno dobro prestala tisti "usrani" Mac-ov test na youtubeu. Verjetno zaradi velikih toleranc ?

Mogoče bi novinca ali koga drugega zanimalo točno kaki problemi so z Rexom? Da vejo na kaj biti pozorni in zakaj točno je sranje.
Odgovori
#18
(25-04-2020, 14:26)jabolko Napisal:
(25-04-2020, 14:12)SU84 Napisal: Ne, ne delam tam.
Samo spremljal sem eno konkretno zgodbo pištole od kolega in slišal še par primerov od drugih z varnostnih vrst.
Sej morda samo premalo vem in so podobne težave s vsemi pištolami.

Je pa definitivno dobro prestala tisti "usrani" Mac-ov test na youtubeu. Verjetno zaradi velikih toleranc ?
 
Če že omenjaš usrani test [ne vem sicer zakaj tak izraz] jurja nabojev je bilo neprekinjeno ustreljeno v Ljubljani z novo pištolo 
pred kar neki pričami... in je pištola ustrelila brez zastoja... Clap Clap Clap
Na YT kanalu (MAC je ime), so ReX-a valjali po dreku in svinjariji in potem streljali do onemoglosti. Ker je bilo vse BP je Rex tam referenca za vrhunski rezultat, menda šeniso testirali bolj vzdržljive pištole.
Odgovori
#19
Usrani test, ker so jo po “dreku” valjali.

No pol realnost te neuničljivosti zna bit malo drugačna, ko kolega kupi Alpho in jo še novo rešuje, ker ne dela udarna igla (neki ostružek je ostal v kanalu če se prav spomnim). Vmes pol vsako tolko kak zastoj, pride na tekmo s čisto kot solza pištolo in ima z original s&b okoli 60 zastojev, da se vsi sam čudimo kolko volje ima, da je ni še v tarčo fuknu.

Pride s firme pol pištole zamenjane brez točne razlage.

“Je wreeeedi”

Pa ena varnostna firma sem slišal, da je imela rexe in se jih znebila, ker jim niso vec zaupali.
Odgovori
#20
(26-04-2020, 08:43)SU84 Napisal: Usrani test, ker so jo po “dreku” valjali.

No pol realnost te neuničljivosti zna bit malo drugačna, ko kolega kupi Alpho in jo še novo rešuje, ker ne dela udarna igla (neki ostružek je ostal v kanalu če se prav spomnim). Vmes pol vsako tolko kak zastoj, pride na tekmo s čisto kot solza pištolo in ima z original s&b okoli 60 zastojev, da se vsi sam čudimo kolko volje ima, da je ni še v tarčo fuknu.

Pride s firme pol pištole zamenjane brez točne razlage.

“Je wreeeedi”

Pa ena varnostna firma sem slišal, da je imela rexe in se jih znebila, ker jim niso vec zaupali.

Ni ravno tako kot pišeš, se zgodi napaka tudi še na bolj zvenečih in dražjih imenih orožja ranga 2.500€ in gor...tako, da pospoševat je vse skupaj neproduktivno
posebej ko omenjaš " varnostna firma " zamenjava zaradi nezaupanja..kolk pa postrelja ta varnostna firma..ja vsako leto 3x na usposabljanju in tudi strelivo ni bilo omenjeno.
Rex je zelo soliden kos orožja, res pa je da vsakemu pač "ne pade ravno v roko".
*** Fight or Flight ***
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)