Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lesen tujek v cevi (zračna puška)
#21
Bravo, Matej045, tako se to dela :)
357, tvoje strokovno mnenje je pravilno, čep se po premeru ne bo povečal. Se bo pa dodatno napel in zagozdil, da ga bo še težje zbiti ven. Če ne veš: Nekoč so znali razklati kamen tako, da so v skalo navrtali luknje in vanje "na knap" zabili suhe lesene palice / kole ter jih potem vztrajno namakali z vodo!
Odgovori
#22
Na spodnjem linku je možakar testiral ali olje napne les. Rezultat je bil, da ne. Torej je mazanje z oljem smiselno.

https://ibuildit.ca/tips/oil-swell-wood/
Odgovori
#23
Lesa je ogromno vrst  ,hrast ali pa smreka se bosta dosti bolj napila vlage (tekočine) kot recimo mahagonij ali pa drugi tropski les( so bolj gosti in "mastni")
Odgovori
#24
O mati božja, a pol boste spravl tist zobotrebec iz cevi al ja?
Odgovori
#25
Lahko je not mal vecji projektil "palcka od raznjica"?
Odgovori
#26
(28-04-2020, 23:26)Ivan 22Lr Napisal: O mati božja, a pol boste spravl tist zobotrebec iz cevi al ja?
 
Exactly!!!

Dumb

Ne bi rekel, če bi šlo za neko višjecenovno zračko, ampak v temle primeru pa res ni potrebno komplicirati...

Leta gospodovega smo kot mulci streljali iz naših Anschutzev "svega in svašta". Jekleno municijo. Žeblje z odrezano glavico. Pa je prišlo do zastoja, ki smo ga poskušali "odstranit" tako, da smo vstavili še enega. Rezultat je bila popolnoma zabita cev, ki smo jo nato sprostili po najbolj neumni možni poti - z nabijanjem novih žebljev malo manjšega premera.

In verjeli ali ne - s tisto zračko sem kasneje v poznih najstniških letih pobiral medalje na vseh lokalnih golaž tekmah...
Odgovori
#27
(29-04-2020, 07:42)RWS Napisal: Leta gospodovega smo kot mulci streljali iz naših Anschutzev "svega in svašta". Jekleno municijo. Žeblje z odrezano glavico. Pa je prišlo do zastoja, ki smo ga poskušali "odstranit" tako, da smo vstavili še enega. Rezultat je bila popolnoma zabita cev, ki smo jo nato sprostili po najbolj neumni možni poti - z nabijanjem novih žebljev malo manjšega premera.

In verjeli ali ne - s tisto zračko sem kasneje v poznih najstniških letih pobiral medalje na vseh lokalnih golaž tekmah...
 Ni bilo pošteno...cev je bila ročno lapana....
Odgovori
#28
(28-04-2020, 22:13)bob78 Napisal: Na spodnjem linku je možakar testiral ali olje napne les. Rezultat je bil, da ne. Torej je mazanje z oljem smiselno.

https://ibuildit.ca/tips/oil-swell-wood/

Ker si tako vstrajen, da si celo poiskal test o nenapijanju lesa z oljem in dokazal svoj prav, ti moram prmazat en plus za vstrajnost Dumb
Odgovori
#29
Hehe, hvala. Saj nisem želel vrtat, ampak me je res zanimalo. O vodi in lesu pa vem, sem odraščal v  vinogradniški družini in se spomnim, kako smo v časih pred pojavom kovinskih cistern namakali razsušene sode. ?
Odgovori
#30
A je končno uspelo odstranit ta tujek iz zračne puške ?
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#31
(29-04-2020, 21:32)Zlatgol Napisal: A je končno uspelo odstranit ta tujek iz zračne puške ?

Po moje še ne   Not
Odgovori
#32
Nisem še poskusil v drugo. V prvo pa ni slo z kovinsko palico in kladivcem :)
Odgovori
#33
... lahko pa poskusiš naslednje:

- iz obeh smeri z paličico (manjši premer kot je notranji premer cevi!!!) izmeri lokacijo tujka
- nato na zunanji strani označi obe meri (tako dobiš natančno lokacijo tujka v cevi)
- vzameš kotno brusilko (po domače tremblic ... Makita, Bosch,...) ter izrežeš "inficirani" del cevi - ta del TAKOJ zavrzi
- dobra dela nato ponovno spoji med seboj (npr. Loctite) - nikar variti, ker boš sicer imel v cevi še kakšen drug "tujek"
- in zračna puška bo spet pripravljena za uporabo (zaradi krajše cevi bo celo nekoliko lažja)

lp upor500

P.s.: Les ima to "dobro" lastnost, da prične pri povišanih temperaturah tleti ... takrat se njegova sestava spreminja (odgor), posledično pa se zmanjša tudi teža oz. volumen ... mogoče bi pa del zaprte cevi z zunanje strani kontrolirano pregrel, pa se potem lotil mehanskega odstranjevanja "vložka"?
Odgovori
#34
Cel teden se že polemizira okrog tega. Daj uporabnik 500 končno že nekaj od tega probaj in spravi tisto reč ven.
Odgovori
#35
(30-04-2020, 06:20)jgm Napisal: Cel teden se že polemizira okrog tega. Daj uporabnik 500 končno že nekaj od tega probaj in spravi tisto reč ven.

Zakaj pa jaz? Saj nimam jaz problema s tujkom v cevi ...

lp upor500
Odgovori
#36
Tudi brez kladiva se izide.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#37
(30-04-2020, 07:26)upor500 Napisal:
(30-04-2020, 06:20)jgm Napisal: Cel teden se že polemizira okrog tega. Daj uporabnik 500 končno že nekaj od tega probaj in spravi tisto reč ven.

Zakaj pa jaz? Saj nimam jaz problema s tujkom v cevi ...

lp upor500
Sory, mišljeno je bilo za cugalorda.
Odgovori
#38
...kaj je zdaj, a si že dobil tisto reč ven ?
Odgovori
#39
Ne še. Je na mojem vikendu tako, da zaenkrat boste še čakali na rezultate.  Dumb
Odgovori
#40
Tole bi lahko uspelo....
Vzami več brizgalk za injekcije, take večje, bolj močne...100 ml npr., prelomi puško, nasloni ležišče peleta na trdno podlago ustje navpično gor, ( trdno NE trdo ! npr. podloži z gumo ), nalij vode v cev do vrha ustja, 3/8'' tesnilo ( kot od vezne cevke od pipe ) nastavi na ustje, vtakni brizgalko z 1 do 1,5 cm vode in vsekaj po njej s kladivom. Hidravlični udar bo mogoče spravil tisto reč ven.
( več brizgalk, ker bo verjetno kakšno razneslo oz. bo počila :) )
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)