Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri dokumenti za prenos streliva?
#1
Pozdravljeni,

kljub intenzivnemu iskanju po predpisih nisem uspel najti odgovora na vprašanje, katere dokumente je potrebno imeti s sabo ob prenašanju streliva med prodajalno in domom oz. med streliščem in domom.

Sem imetnik dovoljenja za posest orožja za športne namene, strelivo sem nabavljal z nabavnimi dovoljenji, ki so med tem seveda potekla. Sam sicer poleg zelene knjižice vedno tovorim fascikel z vso zgodovinsko papirologijo, kar pa seveda ni praktično. Zato prosim za namig, kaj sem spregledal med predpisi oz. kako ravnati glede opisanega vprašanja.

Lep pozdrav,

Tono
Odgovori
#2
... ne kompliciraj ... v tvojem primeru bo dovoljenje za posest čisto dovolj ...

... nabavno dovoljenje rabiš samo za nakup ...

lp upor500
Odgovori
#3
Ali ko si v avtu imas zraven tudi vso zgodovino opravljanja izpita za voznjo (kartoncek z opravljenimi urami, potrdilo o opravljenem cpp in zdravniskem pregledu) ali imas damo voznisko?
Odgovori
#4
Sej ga drugače kot da si ga kupil z dokumentom ne moreš imeti. Ce trdijo drugače ti morajo pa najprej dokazati.
Odgovori
#5
Če strelivo prenašaš moraš imeti dovoljenje za posest orožja in račun ... za prenos streliva na strelišče, pa itak potrebuješ dovoljenje za posest, ker imaš orožje.

Upam, da ni treba razlagat, kako prenašaš orožje in strelivo od doma do strelišča, ker bom podvomil o tvoji usposobljenosti  Razz
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#6
Račun ni potreben.
Odgovori
#7
@Ales1a: še kartonček voženj in rdeči križ imam s sabo

@Maus: pištolo vozim v avtu, za municijo pa uporabljam posebno prikolico. Ziher je ziher, da je ja ločeno :) Spraševal sem po papirologiji, ne o pravilih prenašanja. In to v izogib, da bi me o predpisih podučil ljudski miličnik. Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal. Zato je nujen nek papir. Eni pravijo dovoljenje za posest, drugi račun, tretji dvomite o usposobljenosti. Dejstvo pa je, da v predpisih transport municije ni definian.
Odgovori
#8
To da rece da si kupil municijo brez dovoljenja je bosa. V trgovini ti ga ne smejo prodati brez dovoljenja, in ce ga so odgovorni oni, ker bi oni vedeli da ga ne smejo prodati. Kdo je kriv ko se baba zgoni, ona ali tisti fant ki mu je dala noge narazen in nic vede izkoristil, mnde da ne fant, je pa dostikrat tako razumljeno.
Pomoje si ok, ce imas sabo orozni oz papir za posest.

In če so ga so odgovorni oni*
Odgovori
#9
(14-07-2020, 12:07)bob78 Napisal: Račun ni potreben.
Račun je potreben, ko zapustiš trgovino ... tudi za kruh ... običajno potem odneseš do doma, saj ne vržeš takoj stran takoj ko zapustiš trgovino...

(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: @Maus: pištolo vozim v avtu, za municijo pa uporabljam posebno prikolico. Ziher je ziher, da je ja ločeno :) Spraševal sem po papirologiji, ne o pravilih prenašanja. In to v izogib, da bi me o predpisih podučil ljudski miličnik. Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal. Zato je nujen nek papir. Eni pravijo dovoljenje za posest, drugi račun, tretji dvomite o usposobljenosti. Dejstvo pa je, da v predpisih transport municije ni definian.

Dovolj je orožna listina in dokument s tvojo sliko v kolikor imaš dovoljenje za posest... 

moraš pa paziti, da nimaš več streliva, kot imaš na dovoljenju za nabavo streliva ... razumeš  Whistle

ne dvomim vate ... ti vase dvomiš ... kar pogumno tako, kot sem napisal  Razz
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#10
Mogoce res, da nihce ni izrecno omenil kako je s prenosom iz trgovine do doma vendar v kolikor nisi zadeve ukradel in si jo kupil po pravi poti te nima kaj skrbet.
Fascikl lahko mirno pustis doma, tudi knizico z urami in kartoncek za zdravniskega.
Veselo pokanje.
Odgovori
#11
(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: ... Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal...

... saj razmišljaš dobro, ampak potem bi ti morala tudi ob prihodu na strelišče in z njega "pooblaščena oseba" prešteti in potrditi število prinešenih in neporabljenih nabojev ...

... kot sem že rekel: ne kompliciraj ... z nabavnim dovoljenjem kupiš strelivo, z dovoljenjem za posest imaš krit prenos na strelišče, redno pa vodi evidenco, koliko nabojev trenutno poseduješ ...

lp upor500
(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: @Ales1a: še kartonček voženj in rdeči križ imam s sabo

@Maus: pištolo vozim v avtu, za municijo pa uporabljam posebno prikolico. Ziher je ziher, da je ja ločeno :) Spraševal sem po papirologiji, ne o pravilih prenašanja. In to v izogib, da bi me o predpisih podučil ljudski miličnik. Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal. Zato je nujen nek papir. Eni pravijo dovoljenje za posest, drugi račun, tretji dvomite o usposobljenosti. Dejstvo pa je, da v predpisih transport municije ni definian.


(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: @Ales1a: še kartonček voženj in rdeči križ imam s sabo

@Maus: pištolo vozim v avtu, za municijo pa uporabljam posebno prikolico. Ziher je ziher, da je ja ločeno :) Spraševal sem po papirologiji, ne o pravilih prenašanja. In to v izogib, da bi me o predpisih podučil ljudski miličnik. Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal. Zato je nujen nek papir. Eni pravijo dovoljenje za posest, drugi račun, tretji dvomite o usposobljenosti. Dejstvo pa je, da v predpisih transport municije ni definian.

(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: @Ales1a: še kartonček voženj in rdeči križ imam s sabo

@Maus: pištolo vozim v avtu, za municijo pa uporabljam posebno prikolico. Ziher je ziher, da je ja ločeno :) Spraševal sem po papirologiji, ne o pravilih prenašanja. In to v izogib, da bi me o predpisih podučil ljudski miličnik. Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal. Zato je nujen nek papir. Eni pravijo dovoljenje za posest, drugi račun, tretji dvomite o usposobljenosti. Dejstvo pa je, da v predpisih transport municije ni definian.

(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: ... Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal...

... saj razmišljaš dobro, ampak potem bi ti morala tudi ob prihodu na strelišče in z njega "pooblaščena oseba" prešteti in potrditi število prinešenih in neporabljenih nabojev ...

... kot sem že rekel: ne kompliciraj ... z nabavnim dovoljenjem kupiš strelivo, z dovoljenjem za posest imaš krit prenos na strelišče, redno pa vodi evidenco, koliko nabojev trenutno poseduješ ...

lp upor500

(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: ... Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal...

... saj razmišljaš dobro, ampak potem bi ti morala tudi ob prihodu na strelišče in z njega "pooblaščena oseba" prešteti in potrditi število prinešenih in neporabljenih nabojev ...

... kot sem že rekel: ne kompliciraj ... z nabavnim dovoljenjem kupiš strelivo, z dovoljenjem za posest imaš krit prenos na strelišče, redno pa vodi evidenco, koliko nabojev trenutno poseduješ ...

lp upor500

(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: ... Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal...

... saj razmišljaš dobro, ampak potem bi ti morala tudi ob prihodu na strelišče in z njega "pooblaščena oseba" prešteti in potrditi število prinešenih in neporabljenih nabojev ...

... kot sem že rekel: ne kompliciraj ... z nabavnim dovoljenjem kupiš strelivo, z dovoljenjem za posest imaš krit prenos na strelišče, redno pa vodi evidenco, koliko nabojev trenutno poseduješ ...

lp upor500
(14-07-2020, 12:34)Tono Napisal: ... Lahko ti na primer očita, da si municijo kupil na strelišču brez nabavnega dovoljenja, pa je nisi tam popokal...

... saj razmišljaš dobro, ampak potem bi ti morala tudi ob prihodu na strelišče in z njega "pooblaščena oseba" prešteti in potrditi število prinešenih in neporabljenih nabojev ...

... kot sem že rekel: ne kompliciraj ... z nabavnim dovoljenjem kupiš strelivo, z dovoljenjem za posest imaš krit prenos na strelišče, redno pa vodi evidenco, koliko nabojev trenutno poseduješ ...

lp upor500

Blush  ... se opravičujem za zgornjo zmedo ...

lp upor500
Odgovori
#12
Kakšna evidenca streliva???
Zakaj učite krivo vero?
Nobene evidence ni potrebno voditi!
Odgovori
#13
Mislim, da se samo kriminalci toliko ukvarjajo z "birokracijo".
"Sumljiv ku prasc", bi rekli na Primorskem.

Če imaš zrihtane papirje (orožne listine, nabavna dovoljenja za strelivo), nimaš slabih namenov in paziš na varnost, so tvoje ostalebirokratske skrbi odveč oz. jih preusmeri raje na varnost, bo za vse bolje.
Odgovori
#14
Račun je potrebno imeti ob izhodu iz trgovine, nakar ga lahko vržeš proč. Velja za vse nakupe, ne samo za strelivo, ipd. MNZ ima itak neposreden vpogled v nakupe streliva, kar ob nakupu prodajalec zabeleži in za preverjanje slednjega policija ne potrebuje računa. Če v sistemu nakup ni zabeležen, je bilo strelivo kupljeno neskladno z zakonom. Lastna evidenca streliva ni potrebna.
Odgovori
#15
bob78 a ni potrebno po neki davčni zakonodaji račune hraniti več let :) ?
Odgovori
#16
Nevermind, samo kar uveljavljaš kot olajšavo, rtv prispevek itd. po zakonu o davčnem postopku, je treba hraniti pet let .... če si kupu metke na firmo :)
Odgovori
#17
Račun iz trgovine je treba hraniti do izhoda iz trgovine. Položnice ipd. eno leto, itd.:

https://www.nlb.si/hramba-dokumentov
Odgovori
#18
10 let mora podjetje hraniti račune, 5 let je premalo!
Odgovori
#19
Ja ja, za fizične osebe pet let.
Odgovori
#20
(14-07-2020, 14:09)JRC Napisal: Kakšna evidenca streliva???
Zakaj učite krivo vero?
Nobene evidence ni potrebno voditi!

... ni kriva vera ... je samo dobrohoten nasvet nekomu, ki je imetnik dovoljenja za posest (čudni časi) ...
... pri tistih z OL ("prost" dostop) ali ki sami polnijo ("domačica") pa to seveda nima nobenega smisla (razen če sami želijo imeti točno evidenco) ...

lp upor500
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)