Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bzenec 24-25.7
#1
Zdravo,

Na Bzencu bo 24. in 25. julija potekal trening, strelja se do 800m. Sta še dva prosta mesta v tem terminu, če koga zanima se mi lahko pridruži. Odhod 23. popoldan, prihod 25. zvečer.

Če seveda meje ostanejo odprte. Pri nas letos slabo kaže, tako da raje ne čakam na Maj.
Tisti, ki samo bluzite, pa mislite odpovedat dan prej se ne javljajte, ostali na zs ali 04123252dva.
Lp Žan
Odgovori
#2
Vidim, da je forum poln samih teoretikov...
Sem mislil da je strelski.
Odgovori
#3
(15-07-2020, 21:09)zan89 Napisal: Vidim, da je forum poln samih teoretikov...
Sem mislil da je strelski.
Zelo res, pozabil si na ostale osebke, ki se jim reče še drugače kot teoretiki   Pray
Odgovori
#4
Verjerno zato, ker športni OL-ji za puško, za hobby strelce, ne rastejo na drevju v Sloveniji ... brez tega je pa preveč papirologije in čakanja za čez mejo.
Odgovori
#5
Vse kar potrebuješ je EU listina, ki jo dobiš takoj ob obisku na UE. Lahko imaš posestni list ali orožni.
Čudi me, ker vedno vsi jamrajo kako ni kje streljat pa kje bi. Tu si v 5 urah gor in se v dveh dneh nastreljas. Sploh pa glede na to da pri nas letos ni za pričakovati nobenega termina, tisti, ki pa verjame pa najbrž verjame tudi v palčke.
Odgovori
#6
kako pa je s povratkom v slovenijo? karantena?

jst še imam vplačano prijavnino na češki f-class, ki bo konec septembra, pa nisem ziher če upam iti...
Odgovori
#7
dejte no nehat s to karanteno... nič ni. Greš odstreljaš in se vrneš. Noben te niti ne pogleda niti povoha na meji, ne na avstrijski, ne na nemški ne na česki. Bili v petek na češkem, dežela sanj : pivo je hladno, ženske lepe, moški grdi. Kaj še hočeš boljše :) ?
Odgovori
#8
edino naša firma zahteva karanteno in test na lastne stroške. lahko se zlažem, lahko pa... Smile
Odgovori
#9
Ni nikakšne karantene dokler ni drzava rdeča, ce je rumena moras dokazat kje si bil, zaenkrat je zelena in tako bo tudi ostalo. Nihce se vec ne more iti tega špasa če le misli preživeti.

(16-07-2020, 09:00)Marks Napisal: edino naša firma zahteva karanteno in test na lastne stroške. lahko se zlažem, lahko pa... Smile
Ja laahko se zlazes, ali pa se zlažeš...
Odgovori
#10
(16-07-2020, 07:51)zan89 Napisal: Vse kar potrebuješ je EU listina, ki jo dobiš takoj ob obisku na UE. Lahko imaš posestni list ali orožni.
Čudi me, ker vedno vsi jamrajo kako ni kje streljat pa kje bi. Tu si v 5 urah gor in se v dveh dneh nastreljas. Sploh pa glede na to da pri nas letos ni za pričakovati nobenega termina, tisti, ki pa verjame pa najbrž verjame tudi v palčke.
Palčki imajo trening ( mogoče bo hkrati tudi kaka tekma ) 22.8. na strelišču SV. Baje pride tudi Sneguljčica. In nato še septembra in oktobra treninga in tekmi na drugem poligonu.
LpM
Odgovori
#11
Ja vem, uradni datumi so znani, glede na to da se SV boji same sebe, sem pa skoraj gotov da termin oz. Termini odpadejo zaradi slabe "epidemiološke" slike.
Sploh glede na uradne omejitve števila dogodkov.

Seveda upam da se hudo motim.
Ampak sem tisti ki pravi "dan zamujen, ne vrne se noben".
Odgovori
#12
Citiram iz euprave.

“Poleg evropske orožne prepustnice si mora oseba pridobiti tudi dovoljenja pristojnih organov držav članic Evropske unije, prek katerih namerava potovati.”

“Upravna enota izda evropsko orožno prepustnico pod pogojem, da imate za orožje, ki se vpiše v prepustnico, veljaven orožni list, dovoljenje za posest orožja ali drugo orožno listino. Na vašo zahtevo se v evropsko prepustnico vpiše tudi zračno orožje, loke in samostrele. Če je za vnos orožja potrebno dovoljenje države članice Evropske unije, kamor se orožje vnaša (tudi tranzit), pošlje pristojni organ vlogo in izpolnjeno prepustnico Ministrstvu za notranje zadeve. Ta jo posreduje pristojnemu organu države članice Evropske unije, da vpiše dovoljenje v prepustnico in nato po isti poti vrne prepustnico prosilcu. Takšnega dovoljenja pa ne potrebujejo lovci in športni strelci pod pogojem, da je orožje vpisano v evropsko orožno prepustnico in da imajo pri sebi dokazilo, da je namen njihovega potovanja lovsko ali športno udejstvovanje oziroma tekmovanje.”

Kaj zdej ?

Je fora v tem, da NI potrebno dovoljenje za tranzit čez Avstrijo in vnos na Češko ?

Če je temu tako super, grem rihtat jutri papirje za v prihodnje.
Odgovori
#13
Nič ni potrebno razen evropske prepustnice in povabila z dogodka, kamor si namenjen.

Saj ti piše v zadnjem stavku, športni strelci ali lovci(spadas v eno ali drugo grupo) potrebujejo samo evropsko listino, ki je stvar enega obiska UE.
Odgovori
#14
Fantje, nehajte pametovati. Tako, kot je Žan napisal. Ostalim teoretikom, ki niso vidli strelišča dlje, kot od Rudnika pa itak ni pomoči. Objava je jasna in ne pišite gluposti.

Poslano z mojega SM-G930F z uporabo Tapatalk
Odgovori
#15
Evo, današnji podatki: Avstrija, Nemčija in Češka so na zelenem seznamu.
Odgovori
#16
Še zadnja varjanta za najavo.
Odhod jutri ob 17. Uri z Lj.
Petek in sobota se strelja in zvečer v soboto zvecer prihod domov.
Karanten in korone ni.

Lp
Odgovori
#17
Žan, nehaj nadlegovati poštene slovenske strelce.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#18
(17-07-2020, 01:00)SU84 Napisal: Citiram iz euprave.

“Poleg evropske orožne prepustnice si mora oseba pridobiti tudi dovoljenja pristojnih organov držav članic Evropske unije, prek katerih namerava potovati.”

“Upravna enota izda evropsko orožno prepustnico pod pogojem, da imate za orožje, ki se vpiše v prepustnico, veljaven orožni list, dovoljenje za posest orožja ali drugo orožno listino. Na vašo zahtevo se v evropsko prepustnico vpiše tudi zračno orožje, loke in samostrele. Če je za vnos orožja potrebno dovoljenje države članice Evropske unije, kamor se orožje vnaša (tudi tranzit), pošlje pristojni organ vlogo in izpolnjeno prepustnico Ministrstvu za notranje zadeve. Ta jo posreduje pristojnemu organu države članice Evropske unije, da vpiše dovoljenje v prepustnico in nato po isti poti vrne prepustnico prosilcu. Takšnega dovoljenja pa ne potrebujejo lovci in športni strelci pod pogojem, da je orožje vpisano v evropsko orožno prepustnico in da imajo pri sebi dokazilo, da je namen njihovega potovanja lovsko ali športno udejstvovanje oziroma tekmovanje.”

Kaj zdej ?

Je fora v tem, da NI potrebno dovoljenje za tranzit čez Avstrijo in vnos na Češko ?

Če je temu tako super, grem rihtat jutri papirje za v prihodnje.

Da temu je tako, samo imam občutek da ti sam ne veš o čemu pišeš. Pray
Odgovori
#19
Iskreno, sem presenečen, pričakoval sem da se bo jabilo preveč kandidatov, kolikor jih lahko vzamem sabo.
Vsaj po postih sodeč dostikrat dobim občutek, da bi veliko ljudi zares radi streljali, sploh na kaj več kot 100 ali pa 300m, pa pri nas takih možnosti "ni kaj veliko". Je pa res, da se je treba vsesti v avto in vozit 5ur. Zame to ne pomeni nič, sploh glede na to da sem vajen od drugega športa, da se na napoved vsedeš na letalo in letiš na drugi konec sveta za nekaj dni pokoristit pogoje. Denar pa nebi smel biti problem, če je, si v štartu zajebal in bi moral ostat na MK, oziroma je pri nas bolj fenomen ta da vsi onanirajo na puške, opremo, po vecini ne potrebno. Tam se zapravi vse in še malo čez, ko pa je treba uničit cev pa zmanjka.
Haha no zdaj sem malo zašel v filozofijo, ki pa ni kaj dosti faljena.

Aja potem so pa še tisti, ki bi ful šli, pa ne upajo niti predlagat ženi. Haha, te pa razumem :-D

Lepo bodite :-)
Odgovori
#20
A zdej si jezen na vse, ki se niso odločil it na ta Bzenc ... Kdaj se maš čas vozit z jahto ? Zakaj greš pa z avtom ? pejt z svojim avionom .. konc koncev zakaj nimaš na vrtu svojga strelišča na 1000 m ker ti dnar ni problem .. dons se v Slo vse dobi za dnar ...
Še noben ni tolk zlival svojih frustracij na forumu, ko se je odpravljal na "streljačino" u tujino ... a res rabmo vsi vedet.
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)