Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakšen tip trezorja je primeren
#1
D ne odpiram nove teme. Sem tik pred tem da grem v nabavo prve pištole. Bi pa rad pred tem poskrbel za varnost. Zanima me prevsem kakšen tip trezorja je primeren za začetek da je ognjevaren in ima ločen predal za strelivo. Ne rabim pa nekih hudih znamk in dizajnov. Zaenkrat razmišljam samo o pištoli,če pa bi bil še za puško pa ne bo nič narobe. Se mogoče komu kaj takšnega potika doma?
Odgovori
#2
Kot že n-krat rečeno, prosim da se ne "šlepate" na teme, ki niso vsebinsko popolnoma povezane z vašo objavo, ker to dela debate nepregledne in težke za kasnejše iskanje. Če se vaša objava začne z "da ne odpiram nove teme... ", je skoraj gotovo treba odpreti novo temo. Res ne vem kaj je tako težkega?
administrator / Strelec.si
Odgovori
#3
https://www.strelec.si/forum/thread-22776.html  

https://www.strelec.si/forum/thread-18992.html
Better be judged by twelve than carried by six
Gun Control is the comforting lies that people tell themselves in order to deal with media induced hoplophobia.
Odgovori
#4
Odvisno kaj je tvoj cilj. Ce bi rad zadostil zakonskim pogojem sta ze dva predala s kljucem dovolj. Ce bi rad zadovoljil se zavarovalnico, se splaca pogledat v zavarovalno polico, kjer bo verjetno visina povrnjene skode povezana s kilazo sefa (vec == bolje). Bos odstel pa verjetno nekaj 100 eur za relativno kvalitetno omaro. Jaz sem ze v startu startal na velikost za pusko in mi ni zal.
Odgovori
#5
Romunov,hvala za izčrpen odgovor. Trezorji za 180€ iz Merkurja me nekako ne prepričajo. Po mojem občutku bi moralo nekje 250-300 € zadostovati ali se motim.
Odgovori
#6
Sem zvedel nekaj novega. Obstaja trezor za začetnike in pro-napredne uporabnike...
Odgovori
#7
(09-08-2020, 17:17)march Napisal: Romunov,hvala za izčrpen odgovor. Trezorji za 180€ iz Merkurja me nekako ne prepričajo. Po mojem občutku bi moralo nekje 250-300 € zadostovati ali se motim.

Motiš se
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#8
(09-08-2020, 15:18)romunov Napisal: ... Ce bi rad zadovoljil se zavarovalnico, se splaca pogledat v zavarovalno polico, kjer bo verjetno visina povrnjene skode povezana s kilazo sefa (vec == bolje).

Odvisno od zavarovalnice, oziroma od tega ali orožje smatrajo kot “predmet višje vrednosti” in je višina omejena s podlimitom. Tako ima recimo Sava na paketu zavarovanja doma pri orožju podlimit 4000 eur, predmeti so kriti če so v sefu. Pri Triglavu je pri paketnem zavarovanju doma orožje smatrano kot navadna stanovanjska premičnina, ki mora biti sicer skladiščeno v skladu z zakonom ( lahko je zaklenjeno v navadno omaro), podlimita pa ni in je krito do 61.000 eur. Pri obeh zavarovalnicah morebitna višja vrednost zaradi starosti orožja ni krita. Podobno kot Triglav krije tudi Generali (brez podlimita pri orožju, je pa podlimit za starinsko orožje), kjer pa je kritje sicer enako višini kritja stanovanjskih premičnin, a višina določena individualno po polici.
Odgovori
#9
(09-08-2020, 18:13)bob78 Napisal:
(09-08-2020, 15:18)romunov Napisal: ... Ce bi rad zadovoljil se zavarovalnico, se splaca pogledat v zavarovalno polico, kjer bo verjetno visina povrnjene skode povezana s kilazo sefa (vec == bolje).

Odvisno od zavarovalnice, oziroma od tega ali orožje smatrajo kot “predmet višje vrednosti” in je višina omejena s podlimitom. Tako ima recimo Sava na paketu zavarovanja doma pri orožju podlimit 4000 eur, predmeti so kriti če so v sefu. Pri Triglavu je pri paketnem zavarovanju doma orožje smatrano kot navadna stanovanjska premičnina, ki mora biti sicer skladiščeno v skladu z zakonom ( lahko je zaklenjeno v navadno omaro), podlimita pa ni in je krito do 61.000 eur. Pri obeh zavarovalnicah morebitna višja vrednost zaradi starosti orožja ni krita. Podobno kot Triglav krije tudi Generali (brez podlimita pri orožju, je pa podlimit za starinsko orožje), kjer pa je kritje sicer enako višini kritja stanovanjskih premičnin, a višina določena individualno po polici.
Kupi čim večji trezor pa še ta bo kmalu premajhen vem iz izkušen
Odgovori
#10
Sef v povezavi je dobra izbira za pištolo, zgornji del je ognjevaren, spodnji del ima pločevinasta vrata in je bolj za kako kramo. Teža pa približno 250 kg, da ti ga glih ne more vsak picek odnest. 



https://www.bolha.com/blagajne/sef-prima...as-4396410
Odgovori
#11
(09-08-2020, 17:59)najed01 Napisal: Sem zvedel nekaj novega. Obstaja trezor za začetnike in pro-napredne uporabnike...
Glede na to da si dva stavka skupaj nakracal predvidevam da še česa drugega ne veš....Pa nikjer ne piše o začetnikih ampak za začetek....
Odgovori
#12
(09-08-2020, 17:17)march Napisal: Romunov,hvala za izčrpen odgovor. Trezorji za 180€ iz Merkurja me nekako ne prepričajo. Po mojem občutku bi moralo nekje 250-300 € zadostovati ali se motim.

March

Ne komplicirat - trezor je iz Merkurja ali temu podoben čist o.k. in veliko jih ima takšne. Ločeno je orožje s predalčkom z zaklepanjem,  res pa je da je fino kupit večjega.
Zakonodaji si zadostil irazen, če seveda želiš ognjevarnega potem po treba globje sečt v žep in se pomatrat s težo trezorja.

LP
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#13
Oh ja. Bohvari prebrat kake stare teme.
Osebno sefa brez certifikata (da ima vsaj nekaj) ne bi kupil - nova zakonodaja bo verjetno (upam da ne) bolj striktna. Niti ne bi kupil une plehnate omare iz merkurja ker je vseeno ce zaklenes v predal od pisalne mize.

Uglavnem ko bos kupoval pa kupi vsaj se 1x vecjega kot mislis.

Aja pa predno zakomplicirate z locevanjem streliva si v zoro preberite opis tega pojma
Odgovori
#14
Imam tole in sem zadovoljen. A tako kot so mnogi svetovali, mi je sedaj žal, da nisem kupil večje omare.

https://www.proarmis.si/strelska-oprema/...ozje-fsz-8
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#15
(10-08-2020, 23:01)ales1a Napisal: Aja pa predno zakomplicirate z locevanjem streliva si v zoro preberite opis tega pojma

Clap
Odgovori
#16
Jaz imam med drugimi tudi takšnega https://www.merkur.si/omara-za-orozje-ro...-na-kljuc/
in je iz Merkurja ima certifikat S1 EN 14450 SZU.
Se pa strinjam, da je veliko tega že na forumu in je potrebno najprej prebrat že zapisane informacije.
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#17
Lepo,vroče popoldne.
Mi,lahko prosim kdo napiše katerim standardom mora trezor za orožje in strelivo ustrezati,tu so razni S1,EN......Kaj mora na certifikato pisati,da so izpolnjeni zakonski predpisi v Sloveniji.Teh standardov je pri trgovcih napisano mnogo,kaj pa posamezen standard citira pa ?Pa sem iz strojniškega poklica,ne poznam teh standardov.
lep dan
Igor
Odgovori
#18
Standard sefa za orožje zakonsko ni predpisan.
Odgovori
#19
Pozdravljen,če temu ni tako je to potem vse skupaj lov na čarovnice.V strojništvu imamo standardov skoraj neskončno.Ali to ni urejeno ali je pa prosto po Prešernu,do prvega ekcesa,potem je pa treba standarde in izjave dati iz fascikla pred policijo,inšpektorji..........Potem je nakup vsak po svoje.Oprostite za pisanje.Če to ni eksplicitno določeno in napisano,se je o tem pogovarjat in pisat brezpredmetno.
Igor
Odgovori
#20
(11-08-2020, 12:42)s51o Napisal: Pozdravljen,če temu ni tako je to potem vse skupaj lov na čarovnice.V strojništvu imamo standardov  skoraj neskončno.Ali to ni urejeno ali je pa prosto po Prešernu,do prvega ekcesa,potem je pa treba standarde in izjave dati iz fascikla pred policijo,inšpektorji..........Potem je nakup vsak po svoje.Oprostite za pisanje.Če to ni eksplicitno določeno in napisano,se je o tem pogovarjat in pisat brezpredmetno.
Igor

Se strinjam z Igorjem.
ZOro-1 pravi takole:
25. člen
Hramba orožja – posameznik
Posameznik mora orožje, ki ga ima v posesti, hraniti tako, da ne pride v roke neupravičeni osebi.

Orožje se mora hraniti zaklenjeno in sicer ločeno od streliva, razen če sta orožje in strelivo shranjena v ognjevarni omari, sefu ali v posebej zavarovanem prostoru.

Posameznik, ki zbira orožje in v zbirki poseduje tudi orožje iz kategorije A, ki ga je dovoljeno zbirati, mora omogočiti policistu, da preveri kako hrani orožje. Minister, pristojen za notranje zadeve predpiše podroben način in vsebino preverjanja hrambe orožja.

Posameznik, ki zbira orožje po določbah tega zakona, ga mora hraniti v posebej za to določenem prostoru, ki je tehnično varovan in v zaklenjeni vitrini ali sefu.


Pri tem je potrebno dodati še določila 26.alinee prvega odstavka 4.člena ZOro-1, ki pravi "Strelivo je ločeno od orožja, ko je izpraznjen bobnič ali ležišče naboja v cevi in prazen nabojnik, v primeru polnega nabojnika le ta izvlečen, strelivo oziroma nabojnik s strelivom pa se fizično ne dotika orožja."

Da prevedem za malo bolj nevešče: Orožje je potrebno hraniti zaklenjeno (tehnično gledano niti ne nujno v omari, lahko tudi na zajli ali drugače zaklenjeno na zid). Nikjer ni za hrambo športnega ali lovskega orožja predpisan sef, kaj šele njegov standard, razen v primeru, da orožje hranite polno (z nabojem v bobniču, ležišču naboja ali v nabojniku v orožju).

Pri zbirateljih, kjer piše, da mora biti v sefi ali vitrini, je potrebno pogledati še natančnejša določila Pravilnika o spremembah in dopolnitvah Pravilnika za izvajanje Zakona o orožju (Uradni list RS, št. 29/16), ki v konkretnem primeru določa, kako se vrši nadzor nad zbiratelji, ki zbirajo tudi orožje kategorije A:

"Pri nadzoru mora policist preveriti pravilen način hrambe orožja in varovanje prostora, kjer je orožje, in sicer:
- ali se orožje nahaja v posebej določenem prostoru, ki je namenjen le zbirki orožja;
- ali je prostor ustrezno mehansko ali elektronsko varovan;
- ali je orožje iz kategorije A shranjeno v protivlomni omari ali blagajni;
- ali je razstavljeno orožje kategorije A varovano z mehansko zaporo."

Torej tudi v primeru zbirateljev vrsta certifikata sefa ni predpisana, oziroma je dovoljeno, da se celo orožje kategorije A hrani izven zaklenjene omare, če je varovano z mehansko zaporo!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)