Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 1 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kakšen tip trezorja je primeren
#61
jaz pa mislim da je znamka JACK & JONES ena boljsih po kvaliteti in kot vemo kvaliteto je treba placat.
Odgovori
#62
In zakaj ti tako misliš? Oziroma, zakaj bi jaz spremenil mnenje in mislil enako kot ti?
Odgovori
#63
jaz nocem da ti spremenis svoje mnenje. znamka JACK & JONES hoce ljudi ki vejo kaj hocejo in do do tega zakljucka pridejo sami (kvaliteto prepoznajo le tapravi) tako nekako kot cerkev ki ima napisano v knjigi da naj se ljudje krstijo ko ratajo odrasli in se samovoljno in z srcem predajo veri v najvisjega. samo tako dobis pravega cloveka. z postom zelim samo povdariti dolocena dejstva in ne provocirati ali kako drugace bit negativen.lpm
Odgovori
#64
ker je to forum, se pričakuje da ljudje na njemu podajo relevantne informacije na določeno temo. In če nekdo pravi "jaz pa mislim da je A najboljša stvar po piru v piksnah" je fajn da tudi pove zakaj tako misli. Tvoj odgovor v stilu "vem pa ti ne povem", paše v otroški peskovnik, ne pa v neko odraslo diskusijo.
In ja, fajn zanje če si lakho privoščijo da ljudje sami prepoznajo njih superiornost in jih prosijo če lahko kuijo njihovo omaro. Pa še potem baje komisija skrbno preuči, če so tapravi in če so dovolj globoko prepoznali kvaliteto...
Odgovori
#65
pravi star pregovor - ko je ucenec pripravljen se pojavi ucitelj . nevernikom na balkanu kar lepo direkt povejo ajde makni se malo, nemoj da pravis guzvu pusti da ljudi ptođu. ti još nisi spreman za put.lpm
Odgovori
#66
a niso JACK & JONES cote... ker ce so je bolse, da se tole pingponganje zakljuci
Odgovori
#67
Še zdaj ne vem, kakšen trezor moram kupit, da bom zadovoljil organe RS in EU institucije, pri novem zakonu  Rolleyes
Ljubezen in sovraštvo, sovraštvo in ljubezen, vse sem preživel. Vendar ni tega ostalo v meni niti sled, ostal sem enak.
(Heine, Heinrich, 1797-1856)
Nisem lep - imam pa revmo
Odgovori
#68
(17-08-2020, 08:39)maus Napisal: Še zdaj ne vem, kakšen trezor moram kupit, da bom zadovoljil organe RS in EU institucije, pri novem zakonu  Rolleyes

Kupi si takšno omaro, ki ti ustreza tako po lastnostih (velikost, število mest za orožja, predali police ipd.) in ceni. Sam sem kupil reč s popustom, ki mi je (tedaj) ustrezala, čeprav je RAL zelena barva grda kot smrt. Glede na to, da standardi niso določeni se jih ne rabiš držati a če omara ustreza novejšim standardom, je to dodatno zavarovanje proti morebitnim brihtnim idejam zakonodajalca ali kakšnim zahtevam zavarovalnice. Itaq je večina malo boljših novejših omar za orožje certificirana po teh standardih. Lahko si pa kupiš tudi staro in rabljeno.

Trenutno ne potrebuješ nič in imaš lahko orožje npr. na stenskih nosilcih nad posteljo, če so vrata v hišo ali stanovanje zaklenjena.

Posameznik mora orožje, ki ga ima v posesti, hraniti tako, da ne pride v roke neupravičeni osebi.
Orožje se mora hraniti zaklenjeno in sicer ločeno od streliva, razen če sta orožje in strelivo shranjena v ognjevarni omari, sefu ali v posebej zavarovanem prostoru.
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#69
»Trenutno ne potrebuješ nič in imaš lahko orožje npr. na stenskih nosilcih nad posteljo, če so vrata v hišo ali stanovanje zaklenjena.«

Kakšne bedne primerjave… Upam, da se uvede sef za hrambo orožja(stopnja 7., neprebojni okvir, težak 1 tono), ki bo stal okoli 30.000$... Vidim, da bi takrat eni lahko mirno spali.
Bi razumel »civile«, kateri se bojijo orožja… Ne pa neke »strelce«. J

Maus --- Odgovor je dan v komentarjih.
Odgovori
#70
A sedaj se že orožja bojimo, če imamo omaro za orožje. Res konstruktivni komentarji  Puke
“So I say, “Live and let live.” That’s my motto. “Live and let live.” And anyone who can’t go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It’s a simple philosophy, but it’s always worked in our family.”
George Carlin
Odgovori
#71
Poglavitno vprašanje. Kateri so legitimni cilji na tem področju? Naslednji korak je, skladno z zgornjimi dognanji, interpretacija veljavne zakonodaje.
Odgovori
#72
Ste pa zakomplicirali s tem trezorjem. Dumb Kupil sem si omaro za 4 puške,ki ima še dodaten predal za municijo ali pa za pištolo in ustreza standadom čeprav ni omara nič boljša kot tista,ki sem jo imel v tovarni torej garderobna bila pa je malo manj od 300 evrov.V tako omaro ti vlomi vsak lolek.Imam zelo staro hišo z zidovi 1m debeline in v dveh prostorih imam v zidu zidne omare in bi lahko vrata neredil železne in bi blo ok.Seveda za to nima vsak možnosti.Pri nas je blizu tudi odpad in sem tudi tam dobil neko elektro omaro,ki bo z malo predelave čisto v redu.Najbolj neumno je kupovat trezor za pištolo,ki je majhen in drag in seveda za lopova prenosen.Ga bo odprl doma kot konzervo. WhistleNajboljši trezor je še zmeraj tisti ki se ga ne vidi.
Boljše je,da imate dobra vhodna vrata in dobro ključavnico ali pa da ljudje ne vejo kaj imate. Not
Kar ne probaš ne veš
Odgovori
#73
Baje je mozno hranit tudi v strelskem ali lovskem drustvu. Pa ga ne rabis imet doma in se ubadat s hrambo. Placas nekaj za hrambo in to je to. Sedaj je zena pri meni znorela zaradi orozja, tako da imam samo 2 varianti. Ali da vse prodam, ali pa da nesem v hrambo na drustvo.
Odgovori
#74
Ali pa zeno zamenjas...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#75
(26-08-2020, 14:30)Mare1911 Napisal: Baje je mozno hranit tudi v strelskem ali lovskem drustvu. Pa ga ne rabis imet doma in se ubadat s hrambo. Placas nekaj za hrambo in to je to. Sedaj je zena pri meni znorela zaradi orozja, tako da imam samo 2 varianti. Ali da vse prodam, ali pa da nesem v hrambo na drustvo.

Mate kaj vse bos imel za prodat??  Dumb Dumb Dumb
Odgovori
#76
@mare1911
Tudi drugih potencialno nevarnih sredstev večina najverjetneje ne hrani izven svojega domovanja, so pa glede na njihove tehnične lastnosti ustrezno zavarovana. Pištola ali puška je točno to, potencialno nekoliko bolj nevarno sredstvo in nič več! Tudi omenjene izjave žene ponovno potrjujejo kako neustrezen je odnos ljudi do tovrstnih sredstev, neprimerno poimenovanje pa tega le še poglablja.

Morda bi pomagal korekten pogovor z ženo v katerem bi se ji nekatere dejstva razložilo na njej razumljiv način in s tem nemara naslovilo njene obstoječe strahove.
Odgovori
#77
Mare je mozno, vendar mora drustvo/LD izponjevati pogoje, ki so doloceni v zakonu za pravne osebe. Skratka na hitrco, tehnicno varovanje prostorov in sef sta osnova.

Marsikero drustvo se lastnega strelisca nima, kaj sele zadosti pogojem varovanja orozja. Tako, da prvo preveri ali tvoje drustvo to sploh lahko pocne.
Odgovori
#78
Na strelišču Ljubljana je možno najeti sef za orožje.
Odgovori
#79
27. čl. ZOro...?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#80
@357 sem kar prepričan, da ZORO ne omenja ničesar glede žena.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)