Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osebno zavarovanje odgovornosti
#21
Večina zavarovalnic ima splošne pogoje javno objavljene in jih najde google.
Odgovori
#22
Če nas nekaj pogleda za svoje zavarovanje in to pripne na forum, je časovna investicija posameznika relativno majhna. Če mora to narediti eden, pa mi bo to vzelo več ur. Meni se zdi prva različica bolj optimalna. Seveda je pa najlažje sedet in komentirat "nej nekdo doda še manjkajoča streliša na karto".

Dober primer je nit o orožju v novicah, kjer več kot 7 (z besedo: sedem) let zbiramo linke do novic o orožju. Koliko vzame to posamezniku, da naredi, nekaj sekund? Kot rezultat pa imamo nit, ki lahko nekomu privarčuje dneve, če ne tedne, iskanja (odvisno od cilja raziskovanja).
Odgovori
#23
Zavarovanje nepremičnine s polico Dom pri Triglavu - neodvisno ali je hiša ali stanovanje, je orožje brez doplačila krito do višine kritja stanovanjskih premičnin (61.100 eur). Morebitna dodatna oz. višja vrednost zaradi starosti ali zbirateljske vrednosti ni krita (9. člen pogojev, točka 12). Brez doplačila je krita odgovornost za poškodbe z orožjem razen med lovom (13. člen pogojev, točka 2/5 in 2/7), višina kritja odgovornosti je odvisna od izbranega paketa (15. člen pogojev). Po mojem mnenju najbolj optimalna polica za lastnika orožja pri nas.

Pogoji:
https://www.triglav.si/wps/wcm/connect/a...7c-mVJNnqP
Odgovori
#24
V ponedeljek sem na zavarovalnici Generali spraševal o pogojih in vrednosti zavarovanja za orožje.. pomagat ni znal noben...
V torek so me klicali naj jim dam podatke na mail... želeli so vse podatke o orožju ter njegovo vrednost.. težko smo se uskladili katera je prava vrednost ali prodaja v trgovini ali moja ocenjena vrednost orožja..
V sredo so me še spraševali, če imam orožno listinino (št. orožne listine priložena h opisu orožja) ter da potrebujejo še slike....
Potem sem obupal .. ker ne vem, kdo je zdej tu norc ... mislim, da bi tud brez slik podali pogoje ter pribložno če ne točno letno zavarovanje .. itd .. KATASTROFA .. pa bi si človk mislil, da se bojo potrudl evre pobrat pa se ne ...
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
#25
Poslal bi jim slike orožja,pa zadeva rešena.
no problem.....[Image: d923ab076aff0b8360117e9884190d8b.jpg][Image: 1f2489bbba0d44f557a8aac1e00e522b.jpg][Image: 6ab9f6da03785d543dd8992c49f8d8e5.jpg]

Poslano z mojega POCOPHONE F1 z uporabo Tapatalk
Odgovori
#26
Triglav zavaruje orožje brez velikega pompa. Znesek je omejen na 15.000€ (ne da se mi iskat police)...
Odgovori
#27
V zgornjem primeru govorimo o zavarovanju sredstva. Za zavarovalnico so pomembni podatki o vrednosti le tega ter, kakšno je tveganja, da pride do škodnega zahtevka.

V primeru obstoja splošne zavarovalne police za prostore in predmete v tem (običajna praksa pri zavarovanjih domov), so skladno z le to zavarovani vsi predmeti, ki se tam nahajajo, če posamezen tip ni posebej izvzet! Tako morda ni najbolj na mestu že samo vprašanje, ali je "orožje" krito. To namreč kar kliče po komplikacijah. Veliko boljše vprašanje je, kaj je iz splošnega kritja police izvzeto.

V kolikor ne gre za neko prav posebno sredstvo (v tem orimeru bi morali za to skleniti posebno, prilagojeno zavarovanje), specifični podatki o posameznem sredstvu za zavarovalnico niso zanimivi. Razlog, da so jih zanimali je mogoče pripisati dvema dejavnikoma; ne vedo kaj narediti in njihove službe o tem razpravljajo, oziroma se ponovno kaže zakoreninjeno prepričanje, da je nekatera sredstva po defoltu treba obravnavati drugače od ostalih. Za slednje je žal soodgovorna tudi zainteresirana javnost sama!
Odgovori
#28
In ponavadi velja vrednost v trgovini ne pa koliko ti to vrednotis oz bi zelel vrednotit... ni to trznica.
Pustimo kose, ki jih ni v trgovini. Pa se tam ne mores kar nekaj pribijat v nebo vrednosti. Sicer vec si nabijes vecja je premija...
Odgovori
#29
Sem včeraj dobil odgovor, da mi brez slik ne morejo podati pogojev ter izračun zavarovalnine ... sej ne vem "who's the covid paciet here"...
Lead me, follow me, or get the hell out of my way. -- George S. Patton Jr.
Odgovori
#30
@Jazzy, @Kristian Kaj pa zavarovanje odgovornosti v primeru, da je škoda storjena z orožjem?
Odgovori
#31
Saj sem že jaz napisal kako je z odgovornostjo. Poglej par postov višje. Belive me. ?
Odgovori
#32
Hum, sem mislil, da je bilo tvoje pisanje v povezavi s Triglavom, Jazzy pa se heca z Generali. Ali sem kaj zgrešil?

Bi bilo pa zanimivo slišat od nekoga, ki je dejansko uveljavljal/prejel tako zavarovanje. Kak je bil postopek, kje so bli haklci...
Odgovori
#33
Ne rabimo sovražnika, saj imamo sebe.

Še kakšno genialno idejo dajte zavarovalnicam, namesto prebrati jebene splošne pogoje zavarovanja.
Odgovori
#34
(18-09-2020, 11:26)romunov Napisal: @Jazzy, @Kristian Kaj pa zavarovanje odgovornosti v primeru, da je škoda storjena z orožjem?

to nisem iskal, niti me ne zanima. Tisti organizator, ki bo zahteval da pridem z zavarovalno polico za morebitno škodo storjeno z orožjem, bo pač ostal brez (moje) udeležbe.

SU, ni treba biti tako prestrašen, forum je zato da se izmenjujeno mnenja.
Odgovori
#35
Kristian, če imaš pri Triglavu polico Dom, ali zavarovanje stanovanjskih premičnin (glede na višino kritja orožja, kolikor si napisal par postov višje imaš slednjo) imaš odgovornost zavarovano po temeljnem kritju, čeprav to ni posebej navedeno na polici. Ob podaljšanju preveri ali imaš kritje na območju Evrope (pri dom polici je to default, pri stanovanjski pa cca 1 eur doplačila), izračunati si daj pa tudi omenjeni Dom, ker so precej višja kritja za primerljivo ceno. Omenjena odgovornost je zelo uporabna tudi če odmisliš orožje, ker krije tudi npr. nezgodo ki bi jo povzročil s kolesom, ali pa televizor, ki ga prevrneš v trgovini.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)