Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nabavno dovoljenje
#1
Lp zaradi korone in zapiranja nisem postelil vseh nabojev ki jih imam vpisane v nabavnem dovoljenju. Kmalu mi potece nabavno dovoljenje za nabavo streliva im ne zanima ali se kakorkoli podlajsa datum nabave glede na situacijo da ne moremo prehajati obcinskih mej in nimamo kje streljati kako je stem ??‍♂️
Odgovori
#2
če ne moreš streljat ne pomeni da ne moreš kupit. nabavno dovoljenje določa nakup ne porabo. sem prepričan da se da z vsakim trgovcem zmenit da opraviš nakup prevzem pa opraviš ko lahko greš iz občine ali kakšno drugo različico dostave/dobave...
Odgovori
#3
(23-11-2020, 10:16)modriadsl Napisal: Lp zaradi korone in zapiranja nisem postelil vseh nabojev ki jih imam vpisane v nabavnem dovoljenju. Kmalu mi potece nabavno dovoljenje za nabavo streliva im ne zanima ali se kakorkoli podlajsa datum nabave glede na situacijo da ne moremo prehajati obcinskih mej in nimamo kje streljati kako je stem ??‍♂️

Nikjer ne piše da jih morš postrelit v času veljavnega nabavnega dovoljenja. V tistem času jih lahko nabavljaš (veljavnost nabavnega dovoljenja je 6 mesecev).
Odgovori
#4
Ne da se sliši butasto vprašanje, me pa zanima Samo informativno oz. vprašanje o vednosti na UE, kaj se ne izdaja nabavnega dovoljenja za strelivo iz orožja vpisanega v Orožno Listino in ne orožja vpisanega v Posestno Listino, kot so mi dejali?
Me samo zanima ali je moj Prav ali UE Prav, ker sem imel malček čudni pripetljaj na UE.
Odgovori
#5
Ni butasto, je pa čudno, če si naredil 'izpit': Z dovoljenjem za posest orožja rabiš nabavno za strelivo, z orožnim listom pa ga lahko kupuješ brez nabavnega .
Odgovori
#6
Ne razumem kaj si hotel povedat.

Lahko ti pa samo povem, da so na upravnih enotah ljudje, ki ne poznajo zakonov in si jih tudi neznajo razlagat. Me res zanima kaj delajo na izobraževanjih... verjetno sedijo na fbjo in pišejo neumnosti.
Odgovori
#7
Ko ti potece dovoljenje za nabavo streliva ni problem. Pac si ga spravis za evidenco ali pa vrzes stran.
Ostala nabavna dovoljenja - za orozje ali sestavne dele orozja pa moras vrnit v 8 dneh po preteku dovoljenja, ce ga nisi izkoristil.

Kako pa bo kdo vedel.koliko od nabavljenega streliva si postreljal? Evidenca za to ni potreba.
Sicer je pa smiselno kupiti na enkrat vecjo kolicino streliva, ker dobis kje tudi nekaj popusta. Potem pa postreljas v letu ali dveh. Ko zmanjka gres po novega nabavnega za strelivo in postopek ponovis.
Odgovori
#8
(23-11-2020, 11:09)ales1a Napisal: Ko ti potece dovoljenje za nabavo streliva ni problem. Pac si ga spravis za evidenco ali pa vrzes stran.
Ostala nabavna dovoljenja - za orozje ali sestavne dele orozja pa moras vrnit v 8 dneh po preteku dovoljenja, ce ga nisi izkoristil.

Kako pa bo kdo vedel.koliko od nabavljenega streliva si postreljal? Evidenca za to ni potreba.
Sicer je pa smiselno kupiti na enkrat vecjo kolicino streliva, ker dobis kje tudi nekaj popusta. Potem pa postreljas v letu ali dveh. Ko zmanjka gres po novega nabavnega za strelivo in postopek ponovis.

Aleš...poznam kar neki ljudi strelcev, ki so sicer dobili dovoljenje za nabavo streliva...pa nikoli več šli po novega. Question  
Ampak najbolj zanimivo je da streljajo, tekmujejo leta in leta pa jim streliva nikoli ne zmanjka. Dumb

Tuhtam in tuhtam pa si ne pridem na jasno kako je kaj takega možno, no vsekakor je pa odlično, sam meni ne uspe 
pa sem že kar neki let v temu in moram žal napolnit sicer poide.  Mrgreen
Odgovori
#9
So pač nabavili naboje za večkratno uporabo Smile
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
(23-11-2020, 10:55)Sailor_90 Napisal: Ne razumem kaj si hotel povedat.

Lahko ti pa samo povem, da so na upravnih enotah ljudje, ki ne poznajo zakonov in si jih tudi neznajo razlagat. Me res zanima kaj delajo na izobraževanjih... verjetno sedijo na fbjo in pišejo neumnosti.

Sailor...brez zamere, ne razumeš
po drugi strani znaš pa kritizirat referente po UE. Pray

Če nekdo ne ve, se lahko pozanima in dobiš ustrezen odgovor
ali se pozanimaš sam in mu to predstaviš...dejstvo je da boš ti rabil njega ne on tebe.

(23-11-2020, 12:36)357 Napisal: So pač nabavili naboje za večkratno uporabo Smile

To bo ja. Ne more bit druge. Idea
 
Tudi v zastavi so pred leti razvijali enostrelni mitraljez
nebi pa vedel epiloga razvoja. Pray
Odgovori
#11
(23-11-2020, 12:39)jabolko Napisal: Tudi v zastavi so pred leti razvijali enostrelni mitraljez
nebi pa vedel epiloga razvoja. Pray

Hehehe, mi smo v vojski v Skopju imeli nekaj podobnega, po vsakem strelu je zatikal Eek
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#12
Prestari ste pa ne veste... to je novo samopolnilno strelivo.
Ponavadi se pod 10.000 kos streliva niti ne kupuje.
Ce vse odpove, pa prodas bitkojne 1 ali 2 in imas za par desetletij streliva pa se prodajas ga lahko - da imas seveda za nove kojne.
;)

Uzivajte, ker letos je zgleda strelska sezona zakljucena, se v Dobrovniku se ne bo na bozicka streljalo, ce bo slo tako naprej :(
Odgovori
#13
(23-11-2020, 10:53)slavcr Napisal: Ni butasto, je pa čudno, če si naredil 'izpit': Z dovoljenjem za posest orožja rabiš nabavno za strelivo, z orožnim listom pa ga lahko kupuješ brez nabavnega .

Se mi je cinkalo da imam prav?
Imam Orožno, Posestno ter Euro. Listino
Revolver imam na Posestno zato sem zaprosil za nabavno za strelivo, zanimivo pa da so mi celo zatrjevali oz. Prepričevali na UE da lahko dobim nabavno dovoljenje za strelivo samo na Orožno listino. ?Zacuda se mi je zazdelo da nekaj ne bo veljalo iz njihove strani?
Odgovori
#14
(23-11-2020, 14:28)TataKo4 Napisal: Se mi je cinkalo da imam prav?
Imam Orožno, Posestno ter Euro. Listino
Revolver imam na Posestno zato sem zaprosil za nabavno za strelivo, zanimivo pa da so mi celo zatrjevali oz. Prepričevali na UE da lahko dobim nabavno dovoljenje za strelivo samo na Orožno listino. ?Zacuda se mi je zazdelo da nekaj ne bo veljalo iz njihove strani?

Posestni list ali Dovoljenje za posest orožja ?
Saj tudi sam to moraš vedet, da je Dovoljenje za posest orožja OROŽNA LISTINA.
In nabavno dovoljenje res lahko dobiš, če imaš orožno listino.
*** Fight or Flight ***
Odgovori
#15
(23-11-2020, 14:28)TataKo4 Napisal:
(23-11-2020, 10:53)slavcr Napisal: Ni butasto, je pa čudno, če si naredil 'izpit': Z dovoljenjem za posest orožja rabiš nabavno za strelivo, z orožnim listom pa ga lahko kupuješ brez nabavnega .

Se mi je cinkalo da imam prav?
Imam Orožno, Posestno ter Euro. Listino
Revolver imam na Posestno zato sem zaprosil za nabavno za strelivo, zanimivo pa da so mi celo zatrjevali oz. Prepričevali na UE da lahko dobim nabavno dovoljenje za strelivo samo na Orožno listino. ?Zacuda se mi je zazdelo da nekaj ne bo veljalo iz njihove strani?

Se 1x preberi kar si napisal.
Odgovori
#16
Mimogrede...

Trenutno veljavni Zakon o orožju (ZOro-1) pravi:

''10. člen

Vrste orožnih listin
Orožne listine po tem zakonu so:

-      dovoljenje za nabavo orožja;
-      dovoljenje za nabavo streliva;
-      orožni list;
-      dovoljenje za posest orožja;
-      orožni posestni list;
-      pooblastilo za nošenje orožja;
-      pooblastilo za prenos orožja;
-      dovoljenje za zbiranje orožja;
-      priglasitveni list.

Orožne listine so tudi druge listine za orožje, izdane na podlagi mednarodnih pogodb.
Vsak ti je lahko učitelj; lahko kot svetel vzor, ali kot zastrašujoč primer.
Znanje je orodje, ki ne tehta nič. 
Odgovori
#17
Mogoce TataKo4 mesa orozno listino z oroznim listom, se zgodi.
Imas pa tudi cvetke na UE...
Odgovori
#18
(23-11-2020, 12:25)jabolko Napisal:
(23-11-2020, 11:09)ales1a Napisal: Ko ti potece dovoljenje za nabavo streliva ni problem. Pac si ga spravis za evidenco ali pa vrzes stran.
Ostala nabavna dovoljenja - za orozje ali sestavne dele orozja pa moras vrnit v 8 dneh po preteku dovoljenja, ce ga nisi izkoristil.

Kako pa bo kdo vedel.koliko od nabavljenega streliva si postreljal? Evidenca za to ni potreba.
Sicer je pa smiselno kupiti na enkrat vecjo kolicino streliva, ker dobis kje tudi nekaj popusta. Potem pa postreljas v letu ali dveh. Ko zmanjka gres po novega nabavnega za strelivo in postopek ponovis.

Aleš...poznam kar neki ljudi strelcev, ki so sicer dobili dovoljenje za nabavo streliva...pa nikoli več šli po novega. Question  
Ampak najbolj zanimivo je da streljajo, tekmujejo leta in leta pa jim streliva nikoli ne zmanjka. Dumb

Tuhtam in tuhtam pa si ne pridem na jasno kako je kaj takega možno, no vsekakor je pa odlično, sam meni ne uspe 
pa sem že kar neki let v temu in moram žal napolnit sicer poide.  Mrgreen
Pač kupiš municijo na strelišču... cena je kolikortoliko konkurenčna.
Res pa je, da se v trgovini na količino lahko zdilaš za rabat na količino.
Odgovori
#19
Fantje, kot so že mnogokrat poudarili....več streljat pa manj komplicirat.

lp
Odgovori
#20
Eno Jabolko na dan, prežene veselje stran :P
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)