Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5,56x45 ali 223
Prosil bi strelce ki imajo praktično izkušnjo z streljanjem ali imajo v lasti dolgocevno orožje kal. 5,56x45, da napišejo kakšna je dejanska razlika v praksi-streljanju? Kod osnovne info. vem da lahko v orožju kal. 5,56x45 streljaš 223, obratno pa ne? Dejansko dobiti municijo kal. 5,56x45 je težko vsaj pri nas. Kogarkoli sem vprašal od trgovcev je bil odgovor saj to je isto? Določena orožja vsaj kar gledam pri nas- nova so oznake kal. 5.56x45 ali 223 in so vsaka zase, nikjer ne piše 5,56x45/223!  Odgovor lahko tudi na ZS.

lp
Odgovori
Na moji piše multicaliber in ja 5.56 lahko strelja 223 obratno pa ne ker 5.56 je vojaška municija in ima močnejše polnjenje. No vsaj tako sem jaz dobil obrazložitev če so men lagal pol te tud jaz učim krive vere

Poslano z mojega SM-G973F z uporabo Tapatalk
Odgovori
IMHO: Pri cipiranem orožju, kot ga kupiš pri nas lahko uporabiš oba naboja izmenjujoče, ne glede na oznako, saj je maksimalni cip pritisk za 223 rem 62.300 psi, 5.56x45 Nato pa 60.900 psi. Problem bi bil pri orožju označenem z 223 delanem za ameriški trg, saj tam ta oznaka omogoča maksimalne pritiske 55.000 psi. Iz te razlike izvira to, ko po forumih in podobno pišejo, da 223 lahko v 5.56, obratno pa ne. Velja v zda, tu pa ne. Določeno strelivo (recimo PPU belo pakiranje) ima na pakiranju obe oznaki.
Odgovori
Z puško 223 rem. sem postrelil večina 5.56 in ni bilo nikoli nič narobe niti nobene okvare.
Govorim o cc 15.000 kom.

Odgovori
To temo smo v celoti obdelali že pred leti. Kako najti nit, pa ne vem.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
(22-12-2020, 19:32)šimek Napisal: Z puško 223 rem. sem postrelil večina 5.56 in ni bilo nikoli nič narobe niti nobene okvare.
Govorim o cc 15.000 kom.

Enako, brez problema, saj je isto če si sam polnis 223 za na dolge razdalje maš skoraj (če ne celo) preseženo 5,56 standard polnjenje.
Seveda v praksi oz. Zaradi varnosti naj se ne bi z 223 pokalo 5,56 municije?
Sem pa že na googlu oz. youtube zasledil nekakšno razlago, da to je veljalo za cevi starejšega izvora/proizvodnje, da je prihajalo do poka v plinskih povratnih komorah.
Po navedenih statistikah do sedaj ni bilo niti smrtne žrtve glede tega, so pa bile precejšnje poškodbe dlani ter obraza :(
Odgovori
Ali ima kdo v posesti SDM AKS-74 (5,56x45) , če ima bi prosil da napiše kakšne so njegove izkušnje in vtisi z temu orožjem, lahko tudi na ZS.

lp
Odgovori
Sam s tem modelom sicer nimam izkušenj, sem pa na strelišču opazoval enega v lasti strelskega kolega in pri izmetu praznega tulca slednjega poškoduje do te mere, da ni primeren za ponovno polnjenje. Reloading torej odpade, če je ta podatek zate relevanten. Drugače je kos izgledal čisto solidno, cena novega je ugodna, pa tudi kolega je bil z njim po lastnih besedah zadovoljen.
Odgovori

Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)