Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaj nas moti (pri orožju)
#1
Big Grin 
Evo, nova tema. 
Pa da vidimo junake.
In v tej temi bi rad uveljavil eno pravilce: opisi morajo biti na podlagi osebnih lastniških izkušenj.
Zakaj? Če smo si kos kupili je to bilo storjeno z nekim namenom po skrbni analizi, nato pa se šele pokažejo pomanjkljivosti, ki zmanjšujejo uporabno vrednost.
Se mi zdi, da bomo tako bolj koristni bodočim kupcem enakega kosa. 
Na tržno ceno pa to ne bi smelo vplivati, ker popolnih kosov, razen tistih, ki sem jih kupil sam, ni Smile.
Odgovori
#2
In da ne bo tu prazno, najprej jaz.

Malo bom pojamral o polavtomatski pištoli Desert Eagle.
Kot veliko novincev sem se najprej kupil nekaj neuporabnega. Na eGunu sem kupil rabljenega DE Mark VII v kalibru 44 Rem Magnum proizvajalca IMI iz Izraela, ki ga je tržil Magnum Research iz Minnesote.
Super stanje, odlična izdelava za to, kar ta pištola je. Vsem priporočam pogled v izraelske cevi na starejših Desert Eaglih. Znanstvena fantastika.

Evo, čez nekaj let se nakapljajo dinarčki in hop v trgovino po čisto novega Desert Eagla Mark XIX v kalibru 50 AE s piccatiny šino nad cevjo. Bilo je leta 2013 pri znanem trgovcu, ki ga tu nebi omenjal, ker pri tej zgodbi ne igra nobene vloge. Po težavah je naredil, kar je lahko, a problem je ostal.
V tem času so američani preselili proizvodnjo nazaj v ZDA, Magnum Research pa je prešel pod last nekega malezijskega sklada. 
In na kvaliteti se je to močno poznalo. Predvsem pri izdelavi cevi. Na sliki se vidi, kaj je za te kekce ustrezno finiširana cev. Tole je posnetek nove cevi po petih strelih in PO čiščenju. Po poizvedbi pri proizvajalcu sem dobil odgovor (če ga najdem, ga objavim) da je takšna obdelava cevi še celo boljša, ker kroglo še bolj drži v utorih navoja in je za to preciznost boljša...
Res je tudi, da so mi obljubili, da mi cev zamenjajo, ampak jo moram poslati v ´meriko in potem... Se mi zdi, da je bolje imeti klinčevo cev v roki kot krasno bleščečo v deželi svobodnih in domovini hrabrih.

In slikica...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#3
če si že mene našel in izzval...

pišem samo na podlagi lastnih izkušenj orožja ki sem ga imel v lasti...

Manurhinov revolver;
Nobenih tehničnih težav, samo v roko mi ni sedel. Kot bi imel prevelike roke zanj in je bil prožilni prst čudno ukrivljen. Pa finiš mi ni bil všeč, preveč šajni šajni za moj okus.

Korth National Standard revolver;
Čuden zadnji merek, tista ploščica je kar nekaj. Namerilna slika je bila čudna. Zadnjega merka pa ni nikjer za dobiti, razen če bi ga dal delati.

Korth, starejši model;
Čisto prefine tolerance, po 50 strelih se bobnič ni več prosto vrtel, občutljiv na doma narejeno municijo, prebavljal je le tulce iz karbidnih trdin.

Sig 220, 226;
Motilo me je to, da pod zaklepom skozi celotno dolžino pištole vidiš svetlobo. Sicer ne med merjenjem, pač pa med približevanjem na tarčo. Krneki...

Ruger neki neki v 22.lr;
Ne morem imeti orožja, za katerega v navodilih piše da moraš za sestavljanje in razstavljanje dejansko uporabiti kladivo.

P210 SuperTarget;
Vzmetni pin zadnjega merka je polzel ven iz oprtine. Vsakih 50 strelov ga je bilo potrebno potisniti nazaj, ob tem se je seveda premaknil tudi zadnji merek. Na OAL občutljiva pištola.
Proženje je nenastavljivo, ergonomija prožilca ne omogoča dobre ponovljivosti oprijema. (Idealno bi bilo, če bi ta pištola imela proženje in prožilec 220 ali 226)

Glock 17;
Plastik fantastik in temu primeren zunanji izgled, kljub trpežnosti in vsem.
Odgovori
#4
Pardini gt-9,6" in njegovo "šklopotanje" zaklepa
Odgovori
#5
(09-02-2021, 12:31)elo Napisal: če si že mene našel in izzval...

pišem samo na podlagi lastnih izkušenj orožja ki sem ga imel v lasti...

Manurhinov revolver;
Nobenih tehničnih težav, samo v roko mi ni sedel. Kot bi imel prevelike roke zanj in je bil prožilni prst čudno ukrivljen. Pa finiš mi ni bil všeč, preveč šajni šajni za moj okus.

Korth National Standard revolver;
Čuden zadnji merek, tista ploščica je kar nekaj. Namerilna slika je bila čudna. Zadnjega merka pa ni nikjer za dobiti, razen če bi ga dal delati.

Korth, starejši model;
Čisto prefine tolerance, po 50 strelih se bobnič ni več prosto vrtel, občutljiv na doma narejeno municijo, prebavljal je le tulce iz karbidnih trdin.

Sig 220, 226;
Motilo me je to, da pod zaklepom skozi celotno dolžino pištole vidiš svetlobo. Sicer ne med merjenjem, pač pa med približevanjem na tarčo. Krneki...

Ruger neki neki v 22.lr;
Ne morem imeti orožja, za katerega v navodilih piše da moraš za sestavljanje in razstavljanje dejansko uporabiti kladivo.

P210 SuperTarget;
Vzmetni pin zadnjega merka je polzel ven iz oprtine. Vsakih 50 strelov ga je bilo potrebno potisniti nazaj, ob tem se je seveda premaknil tudi zadnji merek. Na OAL občutljiva pištola.
Proženje je nenastavljivo, ergonomija prožilca ne omogoča dobre ponovljivosti oprijema. (Idealno bi bilo, če bi ta pištola imela proženje in prožilec 220 ali 226)

Glock 17;
Plastik fantastik in temu primeren zunanji izgled, kljub trpežnosti in vsem.

Nisem ti. "izzival", res me zanima, zakaj ne Manurhin. In si lepo napisal..
Odgovori
#6
Saj nisem mislil na slab način...

Sem zdajle še enkrat prebral moj komentar.
Pri staremu korthu in tulcih sem prehitro pisal.
Prebavljal je le tulce, ki so bili obdelani v matricah iz karbidnih trdin. Če sem delal na navadnih so bili tulci preveliki in niso šli v bobnič.

Lep pozdrav!
Odgovori
#7
Spoštovani rmarin.Američani sploh ne znajo ali pa nočejo izdelati notranjosti cevi v kvaliteti,kot to znajo evropski proizvajalci.Zato je med evropskim orožjem in ameriškim kar precejšnja razlika.
Odgovori
#8
Mene pri orožju moti to, da glasno poči :)
Odgovori
#9
Mene pa cena.

Lojsko Napisal:Spoštovani rmarin.Američani sploh ne znajo ali pa nočejo izdelati notranjosti cevi v kvaliteti,kot to znajo evropski proizvajalci.Zato je med evropskim orožjem in ameriškim kar precejšnja razlika.

to spada pod humor ali kako?
Odgovori
#10
Bravo Marks.Dobro si zadel.
Odgovori
#11
Pri orožju me najbolj moti to, da ga nikoli nimam dovolj. S-2guns S-sniper S-clay S-chainsaw S-minigun Thumbup
13 Kdor se dotakne smole, se osmoli, ...
Odgovori
#12
tale tema mi je pa simpatična...evo:

- moj prvi kratkocevni kos je bila pištola Peters Stahl, kalibra .45ACP s 6'' cevjo. Pustimo to da je 1911 z dolgo cevjo enostavno stresti pred/med proženjem in da ne pomaga če streljaš velike in počasne krogle, kakor tudi pustimo, da sem se s takim krepelom učil streljat. Zadeva je imela veliko konstrukcijsko napako - tako zaklep kot zaklepišče sta bila porezkana z notranjimi izpraznitvami in poglobitvami na ostre vogale, tako da je prihajalo na teh vogalih do koncentracije obremenitev. Posledično je pištola pokala po vsakem vogalu. Po 6 laserskem varjenju sem obupal in hudiča prodal za manj kot tretjino nakupne cene.

- Sig Sauer P210 Super Target: do pike enaka izkušnja kot pri Elo zgoraj.
Odgovori
#13
@Kristian pa tako lep je bil  Pray

@rmarin si prijavil na UE, da imaš na DE-ju večji kaliber po ta novem? :)

Jaz sem kupil rabljenega S&W 19(-3?). Luštn gever, sploh z lepim ročajem (z originalnim mi je grd kot smrt). Lepo je papcal .38 in .357, dokler ni več. Me ne moti toliko to, da mi je zadeva eksplodirala v roki (o tem sem pisal v drugi temi) kot to, da po 20 minut sopihanja po snegu prilezem do flike za streljanje ugotovim, da se je mehanizem zataknil. Trajalo je nekaj takih sprehodov, da sem ugotovil, da je temperatura problem, ker poleti je deloval skoraj brezhibno. Mogoče je bil pa delan za trg v Los Angelesu.
Odgovori
#14
bravo, nekateri razumete, za kaj gre. Če ste odkriti, lahko to komu pomaga. Sploh šibke točke kosov. Tole nadaljevanko pokanje-varjenje-pokanje pri Kristiju od blizu spremljal pa mi ni bilo čisto jasno kdo kaj komu. Pokalo je predvsem ohišje z ročajem (frame), ki je na trgu od...no od 1911 leta. Zgornji del je Peters Stahl, spodaj pa so klasični Colt kloni. In če nagaja takšen super duper puškarsko-zlatarski kos potem lahko vsak.

In lojsko in Marks; malo pojasnil. Zgoraj je slika cevi, ki sem jo pošteno plačal. Za en drek. Če je vama vseeno vama kos prodam po nabavni ceni. Ostalim bom moral spustiti ceno ker ga ni junaka, da bo verjel da nisem streljal kaljenih matic...
Odgovori
#15
Bom še jaz dušo zlil.
Po ene 30 letih pavze, sem pred 6 leti spet začel s pokanjem.
Jasno, oči velike... nabavil vse živo (in še kar nabavljam, hehehe).
Največje razočaranje: turška polavtomatska šibrovka. (kdo bi v pumpo tlačil patrone sem si mislil)
Pa morda niti ni puška kriva... bodo povedali tisti z več znanja in izkušenj.
Ampak ne bom pozabil nočne more (v bistvu dnevne, na vročem-žgočem soncu v Novi Gorici) - v bistvu parada zastojev.
Avstrijci so imeli municijo v hladilnih torbah (na prvem stageu sem samo debelo gledal), jaz (pa ne edini) v torbi in sem sproti filal nabojnike.
Zastoj na zastoj.... po moje bi bil hitrejši, če bi imel tiste puške "crvenih mundirov" (bralci stripa Komandant Mark in Veliki Blek boste razumeli), namesto moje turkinje.
Menda je bila municija premehka, pa zato ni dobro ciklalo.
Pred tekmo in po tekmi sem sprobal še kaj-pa-vem-koliko različne municije... ta gold champion, pa oni olimpijski prvak.... pa gledanje konusov, da je zaobljen...
Preizkušal na strelišču na Dolenjki... jasno, v hladnem vremenu, v senci... vse delalo bp., nabavil šteke streliva.... zastoj na zastoj na tistem žgočem goriškem soncu.
Savo je celo naredil "forihtungo" za brušenje.... pa puškar mi je menda tudi popravil in zdaj dela... a je že par let nisem vzel v roke, ker...
Odgovori
#16
(10-02-2021, 14:20)rmarin Napisal: In lojsko in Marks; malo pojasnil. Zgoraj je slika cevi, ki sem jo pošteno plačal. Za en drek. Če je vama vseeno vama kos prodam po nabavni ceni.

jaz pa sem zapisal da me pri orožju moti cena.
Odgovori
#17
To je zato ker v želji po najboljšem v svoji nevednosti ali zgrešenem prepričanju kupujete formule za katere se ve da dolgo ne laufajo.

Se spomnim da smo, seveda na društvo kupili [ker drugače ni šlo takrat razen na črno] neki kosov CZ 75 in čisto osnovni Tanfoglio.

Pištole so streljali vsi po vrsti, leta in leta in še so v uporabi... dela in dela kakšna utrujena vzmet se zamenja, spojnica se takrat ni lomila to je pa tudi več ali manj vse.

Isto je sedaj z puškami PCC...kupiš Američana z sto imeni, boš stalno neki dokupoval in popravljal...kupiš Čeha ali Italijana boš pa streljal.

PS. Tisti pregovor o zlatu ki se sveti najbrž poznamo vsi, sam kaj ko ga nekateri več kot očitno ignorirajo.
In prav je tako.  Dumb
Odgovori
#18
(10-02-2021, 16:00)jabolko Napisal: Isto je sedaj z puškami PCC...kupiš Američana z sto imeni, boš stalno neki dokupoval in popravljal...kupiš Čeha ali Italijana boš pa streljal.


A misliš na Sig Sauer MPX?

:)
Odgovori
#19
Rmarin, tole na sliki izgleda kot da gre za poligonalni profil.
Odgovori
#20
(10-02-2021, 16:16)Kristian Napisal:
(10-02-2021, 16:00)jabolko Napisal: Isto je sedaj z puškami PCC...kupiš Američana z sto imeni, boš stalno neki dokupoval in popravljal...kupiš Čeha ali Italijana boš pa streljal.


A misliš na Sig Sauer MPX?

:)

Žlehtnoba. Not
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)