Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Shadow 2 - ipsc produkcija - konkurenca
#1
Ali ima shadow 2 v ipsc produkcijski skupini sploh konkurenco? Kaj je alternativa za shadow 2 v tovarniški skupini? Tanfo stock 2/3?
Odgovori
#2
(27-04-2021, 20:53)m.s. Napisal: Ali ima shadow 2 v ipsc produkcijski skupini sploh konkurenco? Kaj je alternativa za shadow 2 v tovarniški skupini? Tanfo stock 2/3?

Oja ima ima, v obliki strelca, ne glede kaj ima v toku  Razz
Odgovori
#3
Se absolutno strinjam  Dumb
Odgovori
#4
(27-04-2021, 20:53)m.s. Napisal: Ali ima shadow 2 v ipsc produkcijski skupini sploh konkurenco? Kaj je alternativa za shadow 2 v tovarniški skupini? Tanfo stock 2/3?

mogoce beretta 92x performance?
Odgovori
#5
(27-04-2021, 21:27)Immortals Napisal:
(27-04-2021, 20:53)m.s. Napisal: Ali ima shadow 2 v ipsc produkcijski skupini sploh konkurenco? Kaj je alternativa za shadow 2 v tovarniški skupini? Tanfo stock 2/3?

mogoce beretta 92x performance?

NE, še zmeraj je strelec  Cool
Odgovori
#6
(27-04-2021, 21:29)Ivan 22Lr Napisal:
(27-04-2021, 21:27)Immortals Napisal:
(27-04-2021, 20:53)m.s. Napisal: Ali ima shadow 2 v ipsc produkcijski skupini sploh konkurenco? Kaj je alternativa za shadow 2 v tovarniški skupini? Tanfo stock 2/3?

mogoce beretta 92x performance?

NE, še zmeraj je strelec  Cool

Pa dobro, pri istem strelcu z isto treninga..  Razz
Odgovori
#7
(27-04-2021, 22:07)m.s. Napisal:
(27-04-2021, 21:29)Ivan 22Lr Napisal:
(27-04-2021, 21:27)Immortals Napisal:
(27-04-2021, 20:53)m.s. Napisal: Ali ima shadow 2 v ipsc produkcijski skupini sploh konkurenco? Kaj je alternativa za shadow 2 v tovarniški skupini? Tanfo stock 2/3?

mogoce beretta 92x performance?

NE, še zmeraj je strelec  Cool

Pa dobro, pri istem strelcu z isto treninga..  Razz
Ne, še vedno strelec!
Odgovori
#8
Aletnativa Shadow 2 je Stock 3.
Prednosti Shadow 2 so cena, proženje, izdelava pištole in delovanje.
Prednosti Stock 3 nižje postavljeni merki, večja odprtina za nabojnik, globji prijem pištole pri beaver tail-u, kar je posledično večja kontola pri odsunu pištole.
Prednosti Stock 2 so enake kot Stock 3, plus dodatno debelejša poligonalna cev. Je pa krajša namerilna razdaljalja.
Stock 3 in Shadow 2 imasta dolžino cevi 5 col, Stock 2 pa 4,5 cole.
Odgovori
#9
Kako se z naštetimi kosa Stock I?
Odgovori
#10
(28-04-2021, 10:37)Matjaž Hozjan Napisal: Aletnativa Shadow 2 je Stock 3.
Prednosti Shadow 2 so cena, proženje, izdelava pištole in delovanje.
Prednosti Stock 3 nižje postavljeni merki, večja odprtina za nabojnik, globji prijem pištole pri beaver tail-u, kar je posledično večja kontola pri odsunu pištole.
Prednosti Stock 2 so enake kot Stock 3, plus dodatno debelejša poligonalna cev. Je pa krajša namerilna razdaljalja.
Stock 3 in Shadow 2 imasta dolžino cevi 5 col, Stock 2 pa 4,5 cole.

Shadov 2 nima cev 5 col...tale moja nova, jo pa res ima... mimogrede če gledamo samo pištolo pomete z dvojko za šalo malo
sploh z ceno in nikakršnim dodatnim pimpanjen, [kar za dvojko ne velja saj nobena ne strelja brez dodatnega zapravljanja evrov za pimp dele] ker za to res ni potrebe, čeprav imaš na razpolago kit proženja ki ga naredi za moje pojme za dinamiko prenevarno.

Tako da kot sem reku, alternativa obstaja sam videt in poznat jo moraš. Pray


Priponke Male slike
   
Odgovori
#11
Shadow 2 res nima 5colske cevi.
Ima pa: 125mm= 4.921260in, kar seveda ni 5col ;-)
Odgovori
#12
(29-04-2021, 08:43)Matjaž Hozjan Napisal: Shadow 2 res nima 5colske cevi.
Ima pa: 125mm= 4.921260in, kar seveda ni 5col ;-)

 No vidiš če se že daje neke podatke je lepo, da so ti verodostojni... Wink
Odgovori
#13
Glede dolžine cevi pri S2 je očitno takole:

119 mm or 125 mm (with barrel ramp)

https://nold.si/pistole/5027-pistola-cz-...x19mm.html
Odgovori
#14
(29-04-2021, 14:10)m.s. Napisal: Glede dolžine cevi pri S2 je očitno takole:

119 mm or 125 mm (with barrel ramp)

https://nold.si/pistole/5027-pistola-cz-...x19mm.html

Ja eni proizvajalci dajo podatke o dolžini cevi z rampo, oziroma z vsem kar štrli zraven, eni samo cev z ležiščem naboja kar je vsaj zame bolj verodostojno...
No tako kot so naredili pri dvojki je pa super in je samo za pohvalit. Clap
Odgovori
#15
Po drugi strani ima pa Strike to rešeno tako da dileme ni, rampa je krajša kot cev
ki pokaže če jo pomeriš točno 127mm Dance


Priponke Male slike
       
Odgovori
#16
Shadow 2 je odgovor CZ-ja na Stock 3. Sicer zelo podobni pištoli za laika pa vendar....kot je napisaj že moj predhodnik je cenovno Tanfoglio delček nad CZ-jem, če primerjamo CZ Orange in Tanfoglio Extreme je S3 celo ugodnejši...

S2 +
cena
proženje (samo DA, SA je pri Tanfogliu boljši)

S3 +
veliko globji prijem (zadnji del ročaja drugače oblikovan)
boljša kontrola odsuna
kvaliteta izdelave
semi poligonalna cev (dajša življenska doba)

Če te zanima kaj več smo ti na voljo.
Odgovori
#17
(29-04-2021, 21:23)KPS Delta Napisal: Shadow 2 je odgovor CZ-ja na Stock 3. Sicer zelo podobni pištoli za laika pa vendar....kot je napisaj že moj predhodnik je cenovno Tanfoglio delček nad CZ-jem, če primerjamo CZ Orange in Tanfoglio Extreme je S3 celo ugodnejši...

S2 +
cena
proženje (samo DA, SA je pri Tanfogliu boljši)

S3 +
veliko globji prijem (zadnji del ročaja drugače oblikovan)
boljša kontrola odsuna
kvaliteta izdelave
semi poligonalna cev (dajša življenska doba)

Če te zanima kaj več smo ti na voljo.

Hvala za izčrpen odgovor.

Ka pa to da tafoglio v primerjavi shadow 2 nima bushinga, ki bi ga lahko zamenjal. Kdaj (po koliko strelih) je sploh menjava le-tega potrebna, če sploh je oz. a bo prišlo pri tanfogliu to take obrabe spredaj pri stiku cevi in zaklepa, da bi to vplivalo na natančnost?
Odgovori
#18
Meni največja razlika je teža.
Shadow 2 je po filingu dosti težja (oziroma ima težji sprednji del) kot Tanfoglio stock 3.
Stock 2 naj bi bila lažja od obeh in teža naj bi bila bolj zadaj.

Sprožilec v DA je različen, pri Tanfoglio bolj progresiven, pri CZ bolj linearen. Razlika v dolžini cevi kladivca.
SA je po mojem okusu boljši pri Tanfoglio (ko je enkrat pištola predelana z Extreme deli).

Kvaliteta izdelave je pomoje pri obeh podobna, ima pa tanfoglio "lepše" finishe (chrome, brunura).

Tanfoglio stock 3 nima poligonalne cevi, vsaj moj je imel klasično.

Obe pištoli sta zadosti natančni. Američani sicer menjajo bushing pri CZ za bolj tesnega (CZ customs), ampak verjetno iz roke ni razlike.

Če bi bil bushing tak plus, potem bi verjetno tekmovalne 1911 in 2011 imele vse bushing, ne pa bull cevi.
Odgovori
#19
(29-04-2021, 21:23)KPS Delta Napisal: Shadow 2 je odgovor CZ-ja na Stock 3. Sicer zelo podobni pištoli za laika pa vendar....kot je napisaj že moj predhodnik je cenovno Tanfoglio delček nad CZ-jem, če primerjamo CZ Orange in Tanfoglio Extreme je S3 celo ugodnejši...

S2 +
cena
proženje (samo DA, SA je pri Tanfogliu boljši)

S3 +
veliko globji prijem (zadnji del ročaja drugače oblikovan)
boljša kontrola odsuna
kvaliteta izdelave
semi poligonalna cev (dajša življenska doba)

Če te zanima kaj več smo ti na voljo.

Tanfoglio stock3 nima poligonalne cevi...razen če jo ne naročiš in dodatno plačaš.
Serisko je v pištoli navadna klasična cev. 
Po kvaliteti izdelave zaostaja za dvojko. Pray
Odgovori
#20
(30-04-2021, 19:42)jabolko Napisal:
(29-04-2021, 21:23)KPS Delta Napisal: Shadow 2 je odgovor CZ-ja na Stock 3. Sicer zelo podobni pištoli za laika pa vendar....kot je napisaj že moj predhodnik je cenovno Tanfoglio delček nad CZ-jem, če primerjamo CZ Orange in Tanfoglio Extreme je S3 celo ugodnejši...

S2 +
cena
proženje (samo DA, SA je pri Tanfogliu boljši)

S3 +
veliko globji prijem (zadnji del ročaja drugače oblikovan)
boljša kontrola odsuna
kvaliteta izdelave
semi poligonalna cev (dajša življenska doba)

Če te zanima kaj več smo ti na voljo.

Tanfoglio stock3 nima poligonalne cevi...razen če jo ne naročiš in dodatno plačaš.
Serisko je v pištoli navadna klasična cev. 
Po kvaliteti izdelave zaostaja za dvojko. Pray

Håkan Spuhr, mi je drugače rekel ?. Materiali pr CZjih so zelo povprečni. IMHO CZ iz škatle bolje strelja, Tanfo se pa da bolj napimplat.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)