Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pistola 9mm za precizno streljanje
#1
Pozdravljeni,

Zanima me kaj mi priporocate za precizno streljanje v kalibru 9 mm.
Pogoje je natancnost in brezhibno delovanje ter tudi vzdrzljivost. 
Za pistolo sem pripravljen investirati do 5.000 eurov. Pogoj pa je tudi, da je
moznost popravila v Sloveniji oz. servisiranja.

Lp
Odgovori
#2
(11-06-2021, 21:36)Patrikvtx Napisal: Pozdravljeni,

Zanima me kaj mi priporocate za precizno streljanje v kalibru 9 mm.
Pogoje je natancnost in brezhibno delovanje ter tudi vzdrzljivost. 
Za pistolo sem pripravljen investirati do 5.000 eurov. Pogoj pa je tudi, da je
moznost popravila v Sloveniji oz. servisiranja.

Lp

Tole: https://www.rebec.eu/product/sig-sauer-p...kg-nemcija
Odgovori
#3
Big Grin 
(11-06-2021, 21:36)Patrikvtx Napisal: Pozdravljeni,

Zanima me kaj mi priporocate za precizno streljanje v kalibru 9 mm.
Pogoje je natancnost in brezhibno delovanje ter tudi vzdrzljivost. 
Za pistolo sem pripravljen investirati do 5.000 eurov. Pogoj pa je tudi, da je
moznost popravila v Sloveniji oz. servisiranja.

Lp

https://www.proarmis.si/orozje/kratkocev...arget-gen3

Razliko budgeta vloži v naboje in vežbaj
S-2guns
Odgovori
#4
Obstajajo še tudi malo cenejše opcije in sicer razne nadgradnje CZ. Sport 2, Taipan, 6.0, 6.1, Pro75.
Odgovori
#5
CZ Taipan ali sport 2
Odgovori
#6
Vsoto, ki jo imas na razpolago omogoca veliko izbiro.
Najboljse bi bilo iz na kaksno tekmo in videt ter preizkusit, kaj ti lezi v roki.
Kos ki ti je lep, lezi v roki, veliko treningov in rezultat bo na dlani.
Odgovori
#7
Sig 210-6 ali pa še bolje v kolikor ga kje najdeš 210-5 HF
https://www.vdb-waffen.de/de/waffenmarkt...&o=preis_d
Odgovori
#8
Ce bo to tvoja prva pištola ne investirat takšne vsote ker se lahko zgodi da se zajebes
Odgovori
#9
(12-06-2021, 13:03)rokec1995 Napisal: Ce bo to tvoja prva pištola ne investirat takšne vsote ker se lahko zgodi da se zajebes
Ja zakaj ? Boljše kar začet z top orožjem, seveda ,če ti paše, kot pa kupovat železnino katero boš potem poceni prodajal, da se je rešiš, seveda , če se misliš resno ukvarjat z streljanjem.
Imam vse kar potrebujem.
Odgovori
#10
(12-06-2021, 14:22)doktor Napisal:
(12-06-2021, 13:03)rokec1995 Napisal: Ce bo to tvoja prva pištola ne investirat takšne vsote ker se lahko zgodi da se zajebes
Ja zakaj ? Boljše kar začet z top orožjem, seveda ,če ti paše, kot pa kupovat železnino katero boš potem poceni prodajal, da se je rešiš, seveda , če se misliš resno ukvarjat z streljanjem.

Tocno tako razmisljam. Sem tudi lovec in sem se ze naucil, da je boljse enkrat in orenk kupit :)
Odgovori
#11
Težko boš zmagal iz prve. Ni vsaka za vsakeg.
Iz kar nekaj kombiniranih izkušenj bi kot najboljšo izbiro glede napisanega predlagal Sig Sauer x-six.
Ob tem da je čisto dovolj natančna se ponaša z najbolj nevralno ergonomijo ki paše skoraj vsem. In po teži je idealna. In če stvari ne uspejo iz prve jo lahko dobro prodaš.
Odgovori
#12
(12-06-2021, 16:51)Patrikvtx Napisal:
(12-06-2021, 14:22)doktor Napisal:
(12-06-2021, 13:03)rokec1995 Napisal: Ce bo to tvoja prva pištola ne investirat takšne vsote ker se lahko zgodi da se zajebes
Ja zakaj ? Boljše kar začet z top orožjem, seveda ,če ti paše, kot pa kupovat železnino katero boš potem poceni prodajal, da se je rešiš, seveda , če se misliš resno ukvarjat z streljanjem.

Tocno tako razmisljam. Sem tudi lovec in sem se ze naucil, da je boljse enkrat in orenk kupit :)

Hotel sem povedat da kupis pistolo ki je kvalitetna in jo bos lahko prodal ce se bos zaljubil v kaksen drugi kos ki si ga kje videl probal. Ne vsiljujem nic tako bi jaz naredil vsak pa naj naredi kot misli da je prav
Odgovori
#13
Oj
Sam uporabljam PROTARGET od Proarmisa. Ta je bila moj drugi kos in ni mi nikakor žal, ker je vrhunska pištola. Streljam v ligi AA.

Lp
Odgovori
#14
(12-06-2021, 17:05)rmarin Napisal: Težko boš zmagal iz prve. Ni vsaka za vsakeg.
Iz kar nekaj kombiniranih izkušenj bi kot najboljšo  izbiro glede napisanega predlagal Sig Sauer x-six.
Ob tem da je  čisto dovolj natančna se ponaša z najbolj nevralno ergonomijo ki paše skoraj vsem. In po teži je idealna. In če stvari ne uspejo iz prve jo lahko dobro prodaš.

Malo je takih ki jim za precizno sede X-six. Je tudi specifična glede velikosti in ergonomije, tako da jaz sem mnenja da nikakor ne paše skoraj vsem. Pravzaprav paše malo komu in je pištola ki jo moraš pred nakupom res dobro preizkusiti da vidiš a je zate ali ne. Sem precej streljal z njo, kupil pa je zase ne bi.
Odgovori
#15
Kot je povedal predhodnik, Proarmisov Protarget.
Po moje je to edina pištola v Sloveniji, ki izpolnjuje pogoje iz prvega posta te teme.
Sploh če upoštevaš tisto o servisih in morebitnih popravilih...
Ker puškarske storitve ter poprodajna podpora pri njih (Proarmis) si na lestvici 1-10 zaslužijo čisto 27-ko.
Odgovori
#16
Glede na tvoje pogoje, 9 mm, natančnost in predvsem vzdrževanje in servisiranje, si se v bistvu že odločil. ProArmis Protarget gen3. Glede na vsoto, ki si jo pripravljen investirat, ti bodo pištolo spedenal u nulo in po tvojih željah. Sam se sicer bolj nagibam k Sig Sauer P210 Super Target.

Malo razmisli. Če boš tudi tekmoval, boš potreboval tudi revolver .38 special, pa pištolo v MK kalibru, spektiv, strelivo, itd., pa bo 5 jurjev koj premalo .. Obstajajo cenejše alternative, kot je že bilo omenjeno, ena boljših je CZ sport II.

V kolikor pa kupujeva samo eno pištolo za precizno streljanje, samo za svojo dušo, kupi karkoli ti je všeč, da paše v roko, z daljšo cevjo in namerilno razdaljo. Obvezno vzemi v roke, dobro prešlataj, po možnosti preizkusi in če bo ta prava, boš vedel in ne rabiš spraševat nas.
Odgovori
#17
(13-06-2021, 09:08)RS45 Napisal:
(12-06-2021, 17:05)rmarin Napisal: Težko boš zmagal iz prve. Ni vsaka za vsakeg.
Iz kar nekaj kombiniranih izkušenj bi kot najboljšo  izbiro glede napisanega predlagal Sig Sauer x-six.
Ob tem da je  čisto dovolj natančna se ponaša z najbolj nevralno ergonomijo ki paše skoraj vsem. In po teži je idealna. In če stvari ne uspejo iz prve jo lahko dobro prodaš.

Malo je takih ki jim za precizno sede X-six. Je tudi specifična glede velikosti in ergonomije, tako da jaz sem mnenja da nikakor ne paše skoraj vsem. Pravzaprav paše malo komu in je pištola ki jo moraš pred nakupom res dobro preizkusiti da vidiš a je zate ali ne. Sem precej streljal z njo, kupil pa je zase ne bi.
Kar sem zapisal je odraz streljanja v širšem krogu s šestico. Me pa malo zanima s katerim kosom pa sta se našla če ti sigova x serija ne sede.
Odgovori
#18
CZ sport ll je vsekakor boljša izbira kot kak model 2011, ker lahko pri njej zamenjaš platnice in jo tako prilagodiš svoji roki. Zraven tega jo lahko dobiš tudi s SA sprožilvem. Kar zadeva servise ti vsako pištolo poservisira vsak dober puškar pa tudi kak rezervni del ni nobena težava dobiti iz tujine. Zelo pomembna zadeva so merki in le malo je res dobrih, ki ostanejo tako kot jih nastaviš seveda, če nisi pristaš stalnega klikanja. CZ šport ll lahko naročiš tudi z Aristocrat merki, ki ti jih pri Oschatzu lepo upašejo v pištolo. Sam imam pištolo, ki nima možnosti prilagoditve ročaja (2011) sicer super natančna zadeva samo nikoli več ne bi kupil take pištole, ker v kolikor nimaš šape je ročaj prevelik. Prav tako je glomazna pištola prej omenjeni Sig Sauer X six. Veliko boljšo ergonomijo ima Sig Sauer P210 super target, ki pa ima zanič merke. Lahko pa poiščeš originalni Sig 210-5, ki pa ima v dobrem stanju hudo ceno.
Odgovori
#19
... tole zgleda tako kot da bi začetniku vozniku svetovali, ali je boljši MB, BMW, "das auto", ... izkušnje pa bi lahko nabiral tudi z katerim od korejcev ...

... ampak vsak zase ve, kam bo vložil svoje € ...

... je pa res, da pri nakupu kakšne "spedenane" (ali pa tudi čisto običajne) pištolce redkokdo izkoristi vse, kar mu le ta nudi ... in potem hitro pride do zaključka, da rabi še boljšo (ker on pač ni kriv za slab rezultat) ...

... moj predlog bi bil prej v smeri "največ" kakšne CZ, potem pa, ko boš z časom konstantno zadeval >95/100 začni razmišljati o čem "boljšem" ...

lp upor500
Odgovori
#20
Res ne vidim, zakaj bi si nekdo, ki si lahko privošči avto visokega razreda, kupil avto srednje razreda. Začetnik gor ali dol, ne igra vloge.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)