Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHEDDITE
#1
To sliko mi je Dejan poslal...Cheddite fino je dopolnil drugi lot 
in je vidna razlika, to sem opazil tud, sam ma kakih odstopanj na kronotu omembe vrednih ni bilo.

Še kakšno mnenje kdor uporablja Question


Priponke Male slike
   
Odgovori
#2
ja sem govoril z njim in videl tole...
pri sebi še nisem opazil kaj takega, po moje je samo kozmetična razlika in ne bi smelo biti neke opazne razlike na kronotu...
poka a nič ne zadane...
Odgovori
#3
podobno razliko sem opazil pri Vihtav. ko sem porabil rinfuzo in dodal frišno odprto piksno. Rinfuza je imela v sebi več vlage, bila bolj rumena in je dala od sebe manj brzine z isto polnitvijo.
Odgovori
#4
Amaterji..

Ali hoces rect tvoja rinfuza, ki je odprta ze xy casa? Nebi smelo bit da dobis fabrsko zaprto z razlicno vsebnostjo vlage.
Odgovori
#5
Moja rinfuza iz davnega leta 2015... frisno odprta piksna je suha ko poper.

Ne tako grdo o amaterjih. Noetovo barko so naredili amaterji, Titanik pa profesionalci, pa te vprasam kje bi raje bil ? :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Odgovori
#6
Titanik je bajka, Noe pa resnična oseba..... in mu jeb.m mater za tista dva komarja ki jih je gor vzel
Odgovori
#7
Photo 
https://s4.mojalbum.com/417924_18273432_...952388.jpg

Pri isti nastavitvi volumenskega metalca smodnika, je merica novega lota ca 4-5% lažja.

Nisem pa še streljal.
Odgovori
#8
Kar zanimiv podatek. Na oko mnogo preveč razlike, razen če je granulat večji oz manjši.

Tilen, res ne razumem Noeta, kaj mu je bilo tega treba!

Kristian, če bi na streliščih bilo toliko lepih punc kot jih je bilo tam gor bi verjel, da bi bilo vsako leto kar ndkaj smrtnih nesreč!

Na koncu so "babe" vedno vsega krive..
Odgovori
#9
Kje pa kupujete ta smodnik in po kakšni ceni?
Kako se obnese v primerjavi z Vihtavuori N320 ali Lovex D032? Tudi glede ostankov...
Odgovori
#10
Smodnik se dobi v trgovini Koptex, cena 47,00 eur za kilo.
Odgovori
#11
(05-07-2020, 14:46)kimber Napisal: https://s4.mojalbum.com/417924_18273432_...952388.jpg

Pri isti nastavitvi volumenskega metalca smodnika, je merica novega lota ca 4-5% lažja.

Nisem pa še streljal.
Drži. Po nastavitvi dozirnika na enako težo se hitrost ne spremeni.
Odgovori
#12
Sem poslal nekaj nabojev skozi kronograf. Pri isti masi polnitve ne opažam razlik med lotoma.
Odgovori
#13
(05-07-2020, 14:46)kimber Napisal: https://s4.mojalbum.com/417924_18273432_...952388.jpg

Pri isti nastavitvi volumenskega metalca smodnika, je merica novega lota ca 4-5% lažja.

Nisem pa še streljal.
Drži. Po nastavitvi dozirnika na isto težo "željeno" se hitrost ne spremeni, ali se spremeni neznatno.
Odgovori
#14
Zivjo,

Torej dobil novo zalogo Cheddite S Finno.
Na prvi pogled je smodnik drugacen (prej je bil vijolcen, sedaj je mesanica vijolicnih in crnih zrnc) ter smodi po neostiku.

Je kdo ze to filal? Je potrebnih kaj sprememb pri loadih?
Lot je PB20405
Odgovori
#15
Jaz sem moral na Lee pro 1000 za doseganje faktorja dvigniti volumen polnitve, pri čemer pa se teža glede na stari lot ni spremenila (“novi” C.F. ima torej manjšo volumsko gostoto). 145 gr RN Los polnim s 4,0 gr, ki jih dobim z nastavljivim diskom nastavljenim na volumsko nastavitev .39. Prej sem polnil z diskom .37, ki pa je sedaj rahlo pod faktorjem. OAL imam 28,8 mm; Shadow sp01.
Odgovori
#16
Hm jaz sem ravno nameril pri istem volumnu 0.1grn (namesto 5.8 je bilo 5.7) manjso tezo. Lahko je imel pa samo lee tak dan.

Se pa smodnik zelo lepi na vse povrsine - stene tulcev, salco za smodnik, dozirnik smodnika... - tega pri starem smodniku ni bilo (ali pri katerem drugem)

Jutri pomerim hitrosti in javim
Odgovori
#17
(03-07-2020, 19:41)Kristian Napisal: Moja rinfuza iz davnega leta 2015... frisno odprta piksna je suha ko poper.

Ne tako grdo o amaterjih. Noetovo barko so naredili amaterji, Titanik pa profesionalci, pa te vprasam kje bi raje bil ? :)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

No, Titanikov bazen po stotih letih kljub vsemu še vedno drži vodo...
Black rifles matter..
Odgovori
#18
(02-08-2021, 16:56)ales1a Napisal: Hm jaz sem ravno nameril pri istem volumnu 0.1grn (namesto 5.8 je bilo 5.7) manjso tezo. Lahko je imel pa samo lee tak dan.

To je to, kar sem omenil. Dvigni volumen da boš dobil isto težo, to pa ti bo potem dalo enako hitrost kot prej.
Odgovori
#19
(02-08-2021, 21:03)bob78 Napisal:
(02-08-2021, 16:56)ales1a Napisal: Hm jaz sem ravno nameril pri istem volumnu 0.1grn (namesto 5.8 je bilo 5.7) manjso tezo. Lahko je imel pa samo lee tak dan.

To je to, kar sem omenil. Dvigni volumen da boš dobil isto težo, to pa ti bo potem dalo enako hitrost kot prej.

Ah no se moram oglasit, če kdo misli da volumenski dozator dela na 0,1gn  natančno  potem naj me razsvetli kako je to dosegel pa ne samo pri Cheditt   granular fine  Pray
Odgovori
#20
Na Lee pro 1000 mi disk v 95% meče prej omenjenih 4.0 gr. občasno je kak load 0,1 gr več ali manj, nikoli pa ni nobenega 0,2 gr v plus ali minus. Enako natančnost dosežem z Lovexovim D032 in z N320, kjer pa je pri slednjem loadov, ki odstopajo za 0,1 gr za odtenek več (a še vedno ni takih, ki bi odstopali 0,2 gr). Ko polnim 223 je enaka zgodba z Leejevim perfect powder measurjem in Lovex d073.4 smodnikom.

Popolnoma druga zgodba je S062, ki je za volumsko doziranje popolnoma neprimeren in ga je potrebno dodajati s tricklerjem.

Trik je v izbiri granulacije smodnika, ki mora za volumsko doziranje biti krogličast in čim bolj fin, pri ročnem volumskem dozatorju pa naj bi tudi potrkal po njemu, ko daš ročico v zgornji položaj, saj to zelo pomaga pri konsistenci loadov.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)