Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakon o orožju gre na sejo Vlade
Neuradno prečiščeno besedilo (verjetno št. 4) ZOro-ta  bo dostopno na Pisrs.si, ko bo zakon začel veljati. Torej po 14. 8. 2021.
Odgovori
Hvala za info. Sedaj sem pomirjen.

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Za neučakane v priponki čistopis, ki vključuje tudi Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o orožju (ZOro-1C)


.pdf   zoro-1 (v3).pdf (Velikost: 248,89 KB / Prenosi: 211)

Napačna priponka v prejšnjem sporočilu.

Tale bo prava:
.pdf   zoro-1 (v4).pdf (Velikost: 301,94 KB / Prenosi: 460)
Odgovori
Tole je delovna verzija? Namreč najde se kar nekaj lapsusov.
Odgovori
Može li netko potvrditi ili opovrgnuti da će prigušivači biti u slobodnoj prodaji?
Odgovori
Ja, so v prosti prodaji.
Odgovori
So že zavohali šverc komerc XD
Odgovori
Dobro izgleda novi zakon!
Torej če prav razumem, za športne strelce orožje iz kat A ne bo problem kupiti in imeti, niti ni potrebno imeti takšnega varovanja kot je obvezen za zbiratelje.

Seveda minister določi kateri kosi iz A so dovoljeni za športne strelce.



Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk

Dušilci bodo kmalu na voljo v Merkatorjih in Petrolih!

Poslano z mojega CLT-L09 z uporabo Tapatalk
Odgovori
Novi zakon je v veljavi.. hvala vsem, ki ste se trudili, dobili smo za moje pojme odličen zakon kolikor se je dalo je minimiziral škodo od EU direktive + dobili surpresorje v prosto prodajo. ZAKON!
Moons out, goons out!
Odgovori
Kot sem opazil so v novem zakonu popravili kategorijo za zračno orožje. Iz prejšnih 20J moči in 200 m\s so povečali na 25J
Odgovori
Ja to je bila ena mojih saj samo na SP ki smo ga organiziral na Pragerskem ugotovili da ZORO pri zračkah v praksi ne deluje in ga nihče ne zna izvajat , ko sem organiziral popise in liste krepel za MNZ da bi poštempljali vnos orožja v Slovenijo , zadeva preprosto ni delovala in na koncu so mi čisto pošteno rekl , nič ne nergajte in sprašujte pa tud mi ne bomo..... tako je smo predlagal dvig jakosti nad to kar se tekmovalno uporablja in izbris 200ms ker le to lahko zelo hitro presežeš z zadost lahkim peletom.
Odgovori
Zelo lepo. Pohvalno. Sam imam doma eno puško, ki je bila nekako v sivi coni. Ker bi z lahkimi diabolami BP presegla 200m\s, a z normalni diabolami ravno pod 200. Ali pa 4.5 mm, kjer si hitro preko 200m\s J pa precej man pod 20.
Odgovori
Zdej se spet spreminja zakon? Tisto kar je 8 marec dal?
Moons out, goons out!
Odgovori
Se je že spremenil.
https://www.strelec.si/forum/thread-3010...#pid199428
Odgovori
Če prav berem pri 10. člen amandmaja, so črtali kategorijo 8.a iz 17a. člena ZOro...
Odgovori
Da, črtali. To se da pri nekaterih kosih rešiti s prekategorizacijo v A7, B4 ali B9 s fiksiranjem kopita.

npr. CZ Scorpion Evo (izvedba s kratko cevjo)
Odgovori
V četrtek bo predlog že na glasovanju v DZ!
Odgovori
Slaba novica: to bo sprejeto. Dobra novica: prvotno so nameravali rušiti cel ZORO.
Odgovori
Očitno debeluška s svojim kartelom 8. marec kroji usodo strelcev v SLO. Žalostno. Važno, da je sedaj svoboda!
Moons out, goons out!
Odgovori
(12-07-2022, 20:47)sdrojal Napisal: Če prav berem pri 10. člen amandmaja, so črtali kategorijo 8.a iz 17a. člena ZOro...

Kaj to pomeni? Da orožje z zložljivim kopitom ne bo v A tudi če bo zloženo krajše od 60cm?
Seveda ob uporabi 20 rednega nabojnika.

(13-07-2022, 01:18)lovro14 Napisal:
(12-07-2022, 20:47)sdrojal Napisal: Če prav berem pri 10. člen amandmaja, so črtali kategorijo 8.a iz 17a. člena ZOro...

Kaj to pomeni? Da orožje z zložljivim kopitom ne bo v A tudi če bo zloženo krajše od 60cm?
Seveda ob uporabi 20 rednega nabojnika.

Pardon 10 rednega nabojnika
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)