Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diabole za zracno pusko
#1
Pozdravljeni,
zanima me katere diabole priporocate za zracno pusko Weihrauch HW30 4,5mm (190m/s oz 10J).

Poleg tega pa me se zanima ce se mi splaca vzeti tako palico za ciscenje ( http://www.sportwaffen-schneider.de/imag...ngsset.jpg) ali je za vzdrzevanje dovolj le olje.
Odgovori
#2
tele 3delne palice niso ravno hit, saj se posamezni segmenti stalno odvijajo. Rajši kupi enodelno. Pametno je vsake tolko časa skozi cev potegniti medeninasto krtačo, da postrgaš svinec, ki se s časom nabere. 
Diabole - če streljaš v papir - RWS R10 ali pa H&N finale match, če ti manjka le tistih par mm na tarči. Če pa še pridobivaš kilometrino - lahko kupiš karkoli od že omenjenih proizvajalcev.
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#3
Za diabole ti priporočam JSB, ki jih dobiš v trgovini Rojal v Novem mestu. Sam sem imel HW 97k in imam še HW 100, pa sta obe puški izbirčni glede streliva-diabol. Najbolje so se mi pa obnesle ravno JSB. Pa sem postrelil ogromno diabol drugih proizvajalcev.
Sam zračno puško čistim z vrvico na katero privežem bombažno krpico. Diabole pred streljanjem operem v topli vodi z milnico in osušim v pečici. Nato jih narahlo posprejam z balistolom ter na bombažni majici valjam narahlo, da se odstrani odvečni balistol. Ostane precej odpadnega svinca v posodi. Take diabole ti ne bodo puščale svinca v cevi in tudi čiščenje cevi je preprosto, ker čistiš samo "saje" od stisnjenega zraka.
Odgovori
#4
SKALAR, na koliko stopinj nastaviš pečico?
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#5
Na 80 stopinj. Pustim notri toliko časa, da se vsa voda, ki se nahaja v "krilcih" posuši. Ko jih "špricam" z balistolam tudi pazim, da ne pride v "krilca" ,ker potem prihaja do "diselinga". To je eksplozija zraka ter olja zaradi pritiska. Podobno kot pri diesel motorjih. Ta "dieseling" potem povzroči, da poči vzmet-ne vedno, a je več možnosti da.
Odgovori
#6
Za tako moč ti priporočam , JSB Exact 8.4gr ali Exact Express 7.8gr (oboji so s polkrožno glavo idealni za daljše strele) ,z ravno glavo pa H&N finale match. Vse te diabole so vrhunske in tudi niso najcenejše. Glede umazanije je pri JSB in H&N nisem zasledil, druga pesem so pa razne Gamo ali pa Crosman diabole ,tam je svinjarije za cel podn od škatlice.
Odgovori
#7
SKALAR - še nikoli nisem slišal, kaj šele uporabil tvojo metodo priprave diabol. Siguren sem, da za RWS R10, H&N FM in še za marsikatere ( krepko cenejše ) ta postopek, niti pod razno, ni potreben. Zakaj? Na to vprašanje ti lahko odgovorim.
Glede čiščenja cevi, ki ga omenjaš, pa nimam nobenih pripomb...Jaz pri tem, namesto vrvice, uporabljam laks.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#8
357. Med izdelavo diabol se zraven nabere svinec, ki se oprijema samih diabol. Za RWS vem da so, uporabljam maisterkugeln tes superpoint extra. Za JSB tudi vem, da so "zasvinjane". Sicer ne zelo, a so! H&N ne poznam in ne morem reči. Se strinjam s tabo, da postopek ni potreben (saj tudi jesti ni potrebno vsak dan, preživiš tudi brez hrane nekaj dni). A jaz ga uporebljam, ker so potem diabole precej bolj čiste, tudi cev ni toliko zasvinjana. Meni se gre za natančnost, mi je zelo važna (streljam na 50m v krog 2 eura)zato delam ta postopek.  Kdor se resno ukvarja z FT, pa to dela, s tem, da še "vaga" vsako diabolo. Poskusi enkrat pa boš videl koliko je "svinjarije".
Odgovori
#9
SKALAR, "jrazer" sprašuje za HW30. Sicer, ne vem, katero razdaljo je imel v mislih, a predvidevam, da ne 50 m. Rad bi poskusil na 50 m, a nimam s čim. Upam, da bi boš vsaj ponudil ogled tvojega streljanja in zadevanja omenjenega kroga - mislim resno.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#10
Puška hw 30 je izjemno natančna puška na vzmet. Če nočeš imeti "flajerjev" in se ti gre za natančnost je metoda pranja priporočljiva. Če pa streljaš pirovske piksne(ta izraz je pogosto uporabljen s strani začetnikov v strelstvu z zračnim orožjem) potem je vseeno katere diabole uproabljaš. Moja puška Weihrauch HW 100 F.A.C. to je puška na stisnjen zrak. Do 50 m je izjemno natančna. Seveda morajo biti pogoji idealni (skoraj brezveterje). Brez problema ti enkrat pokažem streljanje. Lahko ti posnamem, ali prideš v "živo" in pogledaš, ko bodo vremenske razmere boljše.
Odgovori
#11
(02-02-2015, 20:48)SKALAR Napisal: Puška hw 30 je izjemno natančna puška na vzmet. 

Je še zmeraj v senci Anschütz 335 ( mag ). 
Kalibriranje določenih diabol ( srednje ali nižje kvalitete ) je praksa, ki jo marsikdo uporablja. Nikakor pa to ne pride v poštev pri diabolih ( višje kvalitete ), ki so ročno sortirani in imajo označen kaliber ( 4,48, 4,49, 4,50, 4,51 itd ) ali označeno težo ( 0,53 g itd ), ker se uniči vsa njihova struktura. Še bolj ali pa dokončno se struktura uniči pri pranju, kjer se sname zaščitni sloj ( zmanjša kaliber in teža ). 
Če nisi predaleč, bom z veseljem prišel pogledat.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#12
Preden sem začel z postopkom "pranja" diabol sem imel "flajerje" za katere sem vedel, da nisem sam kriv. Od takrat naprej jih skoraj nimam. Diabole JSB exact jumbo heavy so izredno zasvinjane, in niso ročno sortirane, čeprav so višje kvalitete. Ko jih opereš ostane precej svinca. In nimajo nikakršnega zaščitnega sloja. Umazanija je ostanek izdelave.
Do danes sem jih postrelil malo manj kot 8000 komadov.
Lahko boš prišel gledat moje streljanje v ŠK. Loko. 
Odgovori
#13
Predvidevam, da smo tule iz dveh taborov. Skalar, najbrž streljaš FT - ali?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#14
S pranjem največ eksperimentirajo Angleži ,so pač mahnjeni na zračke. Sem pa šel odpret novo škatlica JSB-ja -čista . RWS superfield in superdome mogoče par micenih koščkov svinca na podnu škatlice ,diabole so pa čiste.
Odgovori
#15
Kalibrnik, ki sem ga omenjal. Če delaš z občutkom, lahko "pridelaš" tri različne vrste diabol.
 Šk. Loka mi je predaleč... 


Priponke Male slike
   
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#16
Robert- zaenkrat ne streljam (še) FT, ker mi čas ne dopušča, me pa močno mika in dobro poznam sceno. Sem tudi strasten ljubitelj zračnega orožja-in tudi pravega. Benko8, poskusi oprati 1 škatlico JSB-ja, pa ti bo vse jasno o čem govorim. Na prvi pogled se ne vidi, ker se majhni koščki oprijemajo samih diabol.
Odgovori
#17
Pred 25-30 leti smo kalibrilari ta šodr ,da je sploh lahko šel skozi cev.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#18
take škatle se pa (sicer zelo medlo) še spomnim  8-). Za tem so prišle one zelene - pločevinaste?
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori
#19
So bile še te "Jelen", če si hotel dobit kaj boljšega si moral it čez mejo v Avstrijo v kak KGM in podobne trgovine.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#20
He,he.. benko8, ravno lani sem vrgel eno jelenovo v smeti in podaril dve taki svetlo modri škatli diabol, od enga slovenskega privatnika), top šit slovenska roba za leto 87, 88 se mi zdi. Pa tudi našel sem svojo prvo strelsko medaljo (iz leta 87 -> zlato seveda Slam  ).
Ja jabolko, kakor koli obračaš, sem še vedno mlajši od 357 Dumb ...


Ajd!
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)