Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 2 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Katero pištolo kupiti?
#21
(06-02-2015, 22:46)Bobo Napisal: če boš izbral S&W 52 ali Sig P210 boš težko falil.

pravzaprav boš z lahkoto falil, pa ti ne bo prav nič jasno. P210 je vse prej kot pištola za začetnika, še marsikateri dober strelec se z njim ne razume najbolje ampak ker je zanj plačal med dvapapol in tri jurje tega ne prizna in pištolo hvali kot da je zlata (kar bi za dano ceno skoraj moralo biti res)...
Odgovori
#22
(06-02-2015, 23:23)Bobo Napisal: Aja kladivo. :) :) :)

Da izbiješ počeno spojnico. :)

Sam imam CZ-sp 01 tactical, pa me zanima kaj je to spojnica?
Odgovori
#23
(07-02-2015, 09:09)SKALAR Napisal:
(06-02-2015, 23:23)Bobo Napisal: Aja kladivo. :) :) :)

Da izbiješ počeno spojnico. :)

Sam imam CZ-sp 01 tactical, pa me zanima kaj je to spojnica?

Slide stop! Pravilne slovenske besede najbrž ni....
Odgovori
#24
Fantje Glock je preživet, vsaj kar se tiče dinamike, je na trgu veliko plastičnih pištol, ki nudijo precej več. So enako  zanesljive, dele se tudi da dobit in imajo precej boljša proženja, da sploh ne govorim o boljši in bolj naravni legi v roki.....

Odsun pri plastični pištoli je mogoče res večji, samo pri danamiki so pomembne tudi tranzicije in tam je plastika v prednosti, vsak se mora sam odločit, ker jaz sem še vedno zagovornik, da se z vsako pištolo da dobro streljat, če paše uporabniku in to podkrepi s treningom....
Odgovori
#25
Nisem ravno siguren v izjavo da je glock preživet.
Je pa res kar pišeš o legi v roki in proženju.

Itak je pa vse odvisno od treninga. Z Glockom se čisto lepo da tudi zmagati na Svetovnem prvenstvu.

Je pa pri vsaki pistoli važno da je količina treninga obratno sorazmerna s časom na forumu.  ;-)
Odgovori
#26
(07-02-2015, 09:44)Bobo Napisal: Nisem ravno siguren v izjavo da je glock preživet.
Je pa res kar pišeš o legi v roki in proženju.

Itak je pa vse odvisno od treninga. Z Glockom se čisto lepo da tudi zmagati na Svetovnem prvenstvu.

Je pa pri vsaki pistoli važno da je količina treninga obratno sorazmerna s časom na forumu.  ;-)

Saj sem napisal, kar se dinamike tiče, ko gledaš močne tekme v evropi, glocka praktično ni med top deset.... Sicer pa so na splošno plastiki bolj redki, ker še vedno kraljuje železo sploh CZ in Tanfoglio.... 

Amerika je pa drug svet, ker tam ni omejitev glede teže proženja...

Ja tudi svetovno se da zmagat, sploh, če malo pogoljufaš.....
Odgovori
#27
(06-02-2015, 23:26)765Br Napisal: No ja....pomojem bi tut s prvim kamnom šlo :D

Boš imel možnost probat pa boš javil če gre ...nabavi si tudi par zatičev na katerih laufa udarno kladivce.
Odgovori
#28
(07-02-2015, 09:13)NooB Napisal:
(07-02-2015, 09:09)SKALAR Napisal:
(06-02-2015, 23:23)Bobo Napisal: Aja kladivo. :) :) :)

Da izbiješ počeno spojnico. :)

Sam imam CZ-sp 01 tactical, pa me zanima kaj je to spojnica?

Slide stop! Pravilne slovenske besede najbrž ni....

Pri nas rečemo utrjevalo zaklepa, koliko je to pravilno slovensko pa ne vem.
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#29
Spojnica bo kar pravilno  "po slovensko".
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#30
(07-02-2015, 11:55)jabolko Napisal:
(06-02-2015, 23:26)765Br Napisal: No ja....pomojem bi tut s prvim kamnom šlo :D

Boš imel možnost probat pa boš javil če gre ...nabavi si tudi par zatičev na katerih laufa udarno kladivce.

Ne bom! :)
Je pod garancijo, pa naj imajo drugi spolne odnose s tem! :)
Odgovori
#31
no ja... vidim da moraš zadeve še spoznat
Odgovori
#32
Zakaj?

sicer smo že oreng OFF, ampak vseeno me zanima tvoj odgovor.
Odgovori
#33
(07-02-2015, 14:39)765Br Napisal: sicer smo že oreng OFF, ampak vseeno me zanima tvoj odgovor.

zato ker ti bo v soboto crknil zatič; lahko ga izbiješ, vstaviš novega in streljaš dalje, ali pa recimo počakaš na ponedeljek, kličeš prodajalca, ki ti bo povedal kdaj lahko pištolo prineseš, potem pa boš čakal še par mesecev da bo naročil del, ga zamenjal in te poklical da si pridi iskat svojo pištolo.
Odgovori
#34
Sam imam že 2. pištolo CZ 75, pa z njima nisem imel nobenih težav. Res je da sem obe kupil novi. S prvo sem postrelil cca 1500 do 2000 streliva. Vem, da to ni neka velika številka za orožje. A me bo počasi že začelo skrbeti, če boste pisali da se kvari. Strelski kolega ima tudi 2. pa vem da je z njima postrelil precej več streliva kot jaz. Edino težavo je imel z izvlekačem, ki ga je zamenjal in je streljal naprej BP, pa je dala njegova pištola skozi vsaj 15k strelov. 
Odgovori
#35
(07-02-2015, 15:36)Kristian Napisal:
(07-02-2015, 14:39)765Br Napisal: sicer smo že oreng OFF, ampak vseeno me zanima tvoj odgovor.

zato ker ti bo v soboto crknil zatič; lahko ga izbiješ, vstaviš novega in streljaš dalje, ali pa recimo počakaš na ponedeljek, kličeš prodajalca, ki ti bo povedal kdaj lahko pištolo prineseš, potem pa boš čakal še par mesecev da bo naročil del, ga zamenjal in te poklical da si pridi iskat svojo pištolo.

No ja...mislim, da vsi vemo, da "ta pa ne bo breja" :)

1. rok za popravilo je 45 dni :)
2. Če prdne v soboto, jo bo v ponedeljek dobil na pult z besedami: Tu maš, pa zrihtaj :P nobenega klica ne bo deležen, razen eventuelno 46. dan :)

Sicer pa....nema veze. Tu je, zakaj sem se zanjo odločil sem že povedal, torej zaključimo OFF, da se debata nadaljuje v ON smeri :)
Odgovori
#36
(07-02-2015, 16:32)765Br Napisal:
(07-02-2015, 15:36)Kristian Napisal:
(07-02-2015, 14:39)765Br Napisal: sicer smo že oreng OFF, ampak vseeno me zanima tvoj odgovor.

zato ker ti bo v soboto crknil zatič; lahko ga izbiješ, vstaviš novega in streljaš dalje, ali pa recimo počakaš na ponedeljek, kličeš prodajalca, ki ti bo povedal kdaj lahko pištolo prineseš, potem pa boš čakal še par mesecev da bo naročil del, ga zamenjal in te poklical da si pridi iskat svojo pištolo.

No ja...mislim, da vsi vemo, da "ta pa ne bo breja" :)

1. rok za popravilo je 45 dni :)
2. Če prdne v soboto, jo bo v ponedeljek dobil na pult z besedami: Tu maš, pa zrihtaj :P nobenega klica ne bo deležen, razen eventuelno 46. dan :)

Sicer pa....nema veze. Tu je, zakaj sem se zanjo odločil sem že povedal, torej zaključimo OFF, da se debata nadaljuje v ON smeri :)

Kot sem reku,mlad pa neizkušen...
Odgovori
#37
(07-02-2015, 16:44)jabolko Napisal: Kot sem reku,mlad pa neizkušen...

pa še najmanj 45 dni bo brez pištole namesto da bi si sam zamenjal spojnico in streljal dalje. OK, zdej pa eno resno vprašanje... če vsi veste da so spojnice za CZ tako slabe, zakaj jih nekdo ne naredi iz kakšnega boljšega materiala? (verjetno ste že pogruntal 101 razlog zakaj se to ne da ampak tega vprašanja še nisem zasledil...)
Odgovori
#38
Kristian jaz sicer nisem strojnik ampak kolikor sem uspel zbrat info ni težava v samem materialu spojnice ampak tudi v samem dizajnu pištole. Očitno je geometrija delov takšna, da je spojnica obremenjena z večjimi silami, kot denimo pri klonih. Je dal naš kolega noter za treninge od Tanfoglia spojnico, ki so na Tanfoglio pištolah v 9x19 neuničljive, njemu pa je šla pri 7,5k....

Ista figa kot zakaj pokajo cevi na CZ TS-kah v .40, so tudi švedi in srbi probal dat noter cevi iz boljšega materiala pa cevi niso zdržale bistveno več.....

Ima pa drugače CZ na splošno teževe z vdržljivostjo delov.....
Odgovori
#39
(07-02-2015, 16:44)jabolko Napisal:
(07-02-2015, 16:32)765Br Napisal:
(07-02-2015, 15:36)Kristian Napisal:
(07-02-2015, 14:39)765Br Napisal: sicer smo že oreng OFF, ampak vseeno me zanima tvoj odgovor.

zato ker ti bo v soboto crknil zatič; lahko ga izbiješ, vstaviš novega in streljaš dalje, ali pa recimo počakaš na ponedeljek, kličeš prodajalca, ki ti bo povedal kdaj lahko pištolo prineseš, potem pa boš čakal še par mesecev da bo naročil del, ga zamenjal in te poklical da si pridi iskat svojo pištolo.

No ja...mislim, da vsi vemo, da "ta pa ne bo breja" :)

1. rok za popravilo je 45 dni :)
2. Če prdne v soboto, jo bo v ponedeljek dobil na pult z besedami: Tu maš, pa zrihtaj :P nobenega klica ne bo deležen, razen eventuelno 46. dan :)

Sicer pa....nema veze. Tu je, zakaj sem se zanjo odločil sem že povedal, torej zaključimo OFF, da se debata nadaljuje v ON smeri :)

Kot sem reku,mlad pa neizkušen...

Bo držalo,ampak samo kar se strelstva tiče :) O garancijskih pogojih je druga pesem :)
Odgovori
#40
No sam mal za zraven:

Osebno mam HS XDM 4.5", postreljal cca. 45k in nobenih problemov - ni sla nobena vzmet, izvlakac, spojnica itd. Sla je cev za katero sem bi kriv sam - smo se ucil filat ?.
In je tko k je rekel Noob, kar se plastike tice ceprav tud odsuna ni ce pogruntas pravi recept za filanje.
In ja vse je odvisno od tistega, ki stoji za muho. Drgac pa trening trening trening - suhi in mokri ?.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)