Ocena teme:
  • 3 Glas(ov) - 2.33 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
izbira pistole
#1
Thumbs Down 
Pozdravljeni! Sem pred nakupom pistole in sicer me zanima katere pistole priporocate in ali se mi splaca kupiti rabljeno pistolo? Gledam nekaj v kalibru 9x19, saj so drugi kalibri drazji. V dolocenem casu sem si ogledal ze veliko pistol(walther, glock, steyr in cezko zbrojovko), kaj priporocate? Te pistole sem gledal nove.Priptravljen sem odsteti do 700€, saj ne mislim z njo postreliti vsako lleto 10000nabojev. Uporabljal bi jo najvec za strelisce ali pa kot samoobrambo. Kako pa je z m57 od crvene zastave??je vredno kupit? Hvala vam za vsako mnenje.
Odgovori
#2
(05-03-2015, 22:45)strojnik95 Napisal: Pozdravljeni! Sem pred nakupom pistole in sicer me zanima katere pistole priporocate in ali se mi splaca kupiti rabljeno pistolo? Gledam nekaj v kalibru 9x19, saj so drugi kalibri drazji. V dolocenem casu sem si ogledal ze veliko pistol(walther, glock, steyr in cezko zbrojovko), kaj priporocate? Te pistole sem gledal nove.Priptravljen sem odsteti do 700€, saj ne mislim z njo postreliti vsako lleto 10000nabojev. Uporabljal bi jo najvec za strelisce ali pa kot samoobrambo. Kako pa je z m57 od crvene zastave??je vredno kupit? Hvala vam za vsako mnenje.

za samoobrambo je obvezno imet Desert eagle ali Casull. Mrgreen


Za kaj več pa najbolj da počakaš našega knjižnjičarja bobija, da te usmeri s pravimi usmerjevalnik. Mrgreen


Priponke Male slike
       
Odgovori
#3
sa samoobrambo obvezno Desert Eagle kalibra .50; na blizu ga lahko lopnešz njo, na daleč pa mu vržeš patron v glavo, pa bo tudi zaleglo.
Odgovori
#4
Kupi čeha z nastavljimivi merki. Ostala plastika gori ...
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#5
(06-03-2015, 08:21)markojelen Napisal:  Ostala plastika gori ...

Je pa "vaserdiht", da jo bo lahko imel za pasom tudi med tuširanjem :-D - pri samoobrambi je treba računati na vse možnosti.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#6
Pozdravljen,

Predlagam nekaj iz nabora CZ 75.
Za preciznejše streljanje CZ 75 SP-01 Shadow in pištole te vrste,
Za IPSC predlagam CZ 75 SP-01 oz. SP-01 Tactical
Za svoje dobro počutje in zaovoljstvo pa CZ 75 D Compact (CZ 75 P-01)

Zanimivaodlična pištola CZ 75 D Compact oz. CZ 75 P-01, ki je pravzaprav, kljub temu, da ima za cca. 2 cm krajšo cel in morda za 1. cm krajši ročaj enako precizna je pa zaradi okvirja pištole, ki je iz aluminijastih litin za cca 0,4 kg lažja od pištol serije CZ 75 SP-01.

Pištole so odlične in glede na odnos cena/performance izredno dober izbor. Odlikuje jih visoka preciznost in varnost , saj imajo te serije blokado udarne igle del njih pa se razlikuje tudi po varovalu oz. "decocking" mehanizmu.

Pištola CZ 75 D Compact (CZ 75 P-01) je skladna tudi z NATO specifikacijami NSN 1005-16-000-8619 in po trditvah proizvajalca glede na številne ocene na vojaških in policijskih ocenjevanjih spada v rang najboljših pištol na svetu.

   
Odgovori
#7
(06-03-2015, 10:10)95krogov Napisal: Pozdravljen,

Predlagam nekaj iz nabora CZ 75.
Za preciznejše streljanje CZ 75 SP-01 Shadow in pištole te vrste,
Za IPSC predlagam CZ 75 SP-01 oz. SP-01 Tactical
Za svoje dobro počutje in zaovoljstvo pa CZ 75 D Compact (CZ 75 P-01)

Zanimivaodlična pištola CZ 75 D Compact oz. CZ 75 P-01, ki je pravzaprav, kljub temu, da ima za cca. 2 cm krajšo cel in morda za 1. cm krajši ročaj enako precizna je pa zaradi okvirja pištole, ki je iz aluminijastih litin za cca 0,4 kg lažja od pištol serije CZ 75 SP-01.

Pištole so odlične in glede na odnos cena/performance izredno dober izbor. Odlikuje jih visoka preciznost in varnost , saj imajo te serije blokado udarne igle del njih pa se razlikuje tudi po varovalu oz. "decocking" mehanizmu.

Pištola CZ 75 D Compact (CZ 75 P-01) je skladna tudi z NATO specifikacijami NSN 1005-16-000-8619 in po trditvah proizvajalca glede na številne ocene na vojaških in policijskih ocenjevanjih spada v rang najboljših pištol na svetu.
Kje si pa najdu za precizno Shadow?
Odgovori
#8
Prosim za bolj podrobno razlago vprašanja.
Odgovori
#9
(06-03-2015, 11:27)95krogov Napisal: Prosim za bolj podrobno razlago vprašanja.

Shadow ni niti približno za precizno streljanje; za to je edino CZ Sport II, ki je verjetno best buy glede na razmerje kvaliteta/cena.

Po drugi strani je Shadow zelo zaželjena za IPSC Produkcija.

Za prenašat okoli kot službeno/samoobrambno pa raje Glock ali kaj podobnega.
Odgovori
#10
Me je Kristian prehitel in ti odgovoril. Drugače pa, glede na to, da si se pravkar registriral presneto veliko veš!  Mrgreen
Odgovori
#11
mogoče od plastičnih preveri še HK VP9 in GP K-100. M57 za prvo pištolo pa raje ne.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#12
(06-03-2015, 13:34)poltergist Napisal:  M57 za prvo pištolo pa raje ne.

Zakaj ne? 
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#13
Ne glede na to, kaj ti bomo/bodo predlagali, se boš ti ob nakupu vsekakor odločil PRAVILNO.
In pri tem bo čisto vseeno, kateri kos si boš izbral.

Pomembno je le to, da si odgovoriš na naslednja vprašanja:

- Koliko € lahko potrošim?
- Kako primerno lahko zagrabim? (saj veš, majhna dlan in velik ročaj načeloma ne gresta skupaj in obratno)
- Ali bi je "blizu" oči? (super duper fancy poceni pištola ti nič ne koristi, če ti je vsakič, ko jo primeš in pogledaš malo ali veliko bljak).

Da ponovim: odločitev je tvoja in v vsakem primeru bo PRAVILNA.

lp upor500
Odgovori
#14
(06-03-2015, 08:53)357 Napisal:
(06-03-2015, 08:21)markojelen Napisal:  Ostala plastika gori ...

Je pa "vaserdiht", da jo bo lahko imel za pasom tudi med tuširanjem :-D - pri samoobrambi je treba računati na vse možnosti.

Torej se je treba v gatah tuširat :)
Odgovori
#15
Človek kupuje prvo pištolo za občasno plinkanje/ samoobrambo(?). Slabi ročaji, bedni merki, premalo nabojev, samo enojno delovanje, ne inertna udarna iglo, 7,62x25 za samoobrambo(?). Razen to da je pištola cenovno ugodna nevem kje so njene prednosti pred ostalimi (omenjenimi) modernimi pištolami?
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#16
(06-03-2015, 14:32)poltergist Napisal:  Slabi ročaji, bedni merki, premalo nabojev, samo enojno delovanje, ne inertna udarna iglo, 

Napiši le še to, da se z njo ne da zadeti in si zmagal.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#17
bo že vredi za poknit v ledvice tistega, ki ga najdeš v postelji z ženo ...
Odgovori
#18
No, prosim argumentiraj zakaj bi njemu ali pa komurkoli priporočil M57.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#19
Tu bo vsak ti dal svoje misljenje in videnje. Najbolje je, da v klubu kjer si poprosis, da ti kolegi dajo za sprobat svoje razlicne kose in s tisto s katero se bos najbolj pocutil in ti je cenovno sprejemljiva jo kupis.
Tudi HS XDM je price performance.
Odgovori
#20
hvala nekaterim za informacije, pa tudi dolocenim idiotom k se delajo norca....aja pa šimek pozabil si se 500magnum baje da je kar ucinkovit:) drugac pa samoobrambo nisem mislil kar vi milsite ampak samo za doma, ce pride do ksnega vloma itd, lp
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)