Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glede orožja in varnosti
#41
..to bo ja, markojelen Mrgreen ...

Ajd!

P.S.: sometimes things just bite you in the ass when you least expect it
Don't hit at all if it is honorably possible to avoid hitting... but never hit soft!
(T. Roosevelt)
Odgovori
#42
Jaz pa ne, psihič.... :(
Odgovori
#43



Real or fake?
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
#44
(23-03-2015, 13:57)markojelen Napisal:


Real or fake?

https://www.youtube.com/watch?annotation...6YVPVbpHXo
Odgovori
#45
Ne razumem, zakaj sedaj napadate grupo Polentar taktikal, dali so ven poučen video o varnem rokovanju in to je pohvalno. Pa čeprav je baje nekdo metal polavtomasko šibrovko okoli...je le-ta mogoče naprodaj?
Odgovori
#46
Res je, da je možno danes marsikaj spremeniti na videu, ampak video z metanjem šibrenice ni bil nikakor spremenjen. Kar vidite na tistem posnetku se je res zgodilo. Imeli smo srečo, da je bilo kladivce na šibrovki sproženo.

To je bila verjetno največja neumnost, kar sem jo kdaj storil, ampak storil sem jo in to pred kamero. Posnetka nam sicer ne bi bilo treba javno objaviti, vendar smo se za to vseeno odločili. Smo to kar smo in vedno poizkušamo biti odkriti. Del tega so tudi napake in kritika je popolnoma na mestu. Dobili smo zastonj lekcijo.

Če citiram sam sebe: 
"Zdi se mi, da znajo biti ljudje, ki se s strelstvom že dlje časa ukvarjajo, kdaj celo bolj nevarni kot pa novinci. Predvsem če pridejo v neko rutino, hkrati so pa še trdno prepričani, da oni stvar obvladajo."
Oziroma američani bi temu rekli "Complacency kills"

Jaz tukaj nikogar ne silim ali pa prepričujem o sveti prav glede varnosti z orožjem, samo delim svoje izkušnje v upanju, da komu prihranim lekcijo z manj srečnim koncem. 



Odgovori
#47
Uf, zdele sem videl. Kaj te pa glede viljamovke moti? Sem dobil že par pripomb glede tega videa, dve od strelcev za katera vem, da sta pila na strelišču med treningom.
V privat kombiju nismo imeli ne orožja ne municije, voznik je pa "pil" bolj za šalo. V vsakem primeru pa ima lahko v Avstriji po zakonu alkohola do 0,5g/l krvi.

Kot sem že prej napisal, smo to kar smo. V prostem času se radi zabavamo in pijemo in ni mi jasno zakaj bi to morali prikrivat.
Odgovori
#48
ojej, navalili ste na Polenarjeve, ko mutavi na telefon. Dajte no, ne vsevprek dajati ekipe v nič zato ker kažejo par neumnosti. Ja, res ni kul metanje šibrovke in sugestija nalivanja z viljamovko med vožnjo; pravzaprav je še huje kot ne-kul, nikjer pa ni rečeno da je to bolj za šou efekt kot pa zares. Se pa še enkrat strinjam, da je bedarija, za kar bi jih moral kdo za ušesa in malo vprašat po zdravju.
Po drugi strani pa imajo vrhunsko produkcijo, nobenmu niso pobrali 30€ na soboto za malo kartona in prismojen pasulj, pa še zabavni so (ok, včasih , ampak je to zgolj moje mnenje) in delajo nekaj kar jih zabava.
Tale "varnostni" video je čisto OK, veliki večini stare garde (lovcev in partijskih funkcionarjev) bi zelo koristilo, da bi tole pogledali, medtem ko tisti o "home defence" služi drugemu namenu. Moja draga žena, sicer pravnica, me je opozorila ko je videla, da je dotična oseba v videu  najprej vzela pištolo, nato pa poklicala policijo opozorila rekoč - vidiš, na tem mestu se je zadeva spremenila iz uboja v umor - vendar sumim da nas Polenarjevi niso hoteli podučiti o tem pravnem detajlu. Evo, pa smo se naučili nekaj novega, sumim sicer da ta pravni poduk ni bil njihov namen, ampak vseeno.
Odgovori
#49
(23-03-2015, 10:47)Barbapapa Napisal:
(22-03-2015, 18:20)Mato Napisal: No pa si končno le priznal da te je strah orožja... 

ne jelji stvari iz konteksta, mislim, da ti je jasno kaj sem hotel povedati. Tud težkega motorja te mora bit mal strah. Tisti ki so mislili drugace so vecinoma na Žalah.

jabučk: ne govorim o tekmah, ampak o komercialnih streliščih, kjer za nekaj evrov dobiš sposojeno pištolo in pest patronov. o nadzoru pa ni ne duha ne sluha...

 glede na to da tukaj le beremo in ne pošlušamo moraš tudi tako napisati, napisal pa si na isti tekmi...pa ne me koj kregat Hand
Odgovori
#50
Oh, še eno stvar je vredno omenit, kar vedno poudarjamo našemu večinoma ameriškemu občinstvu. Pri vseh videih ponavadi sprejmemo nek kompromis med "entertainment value" in resničnim svetom.

Situacija iz "Self defense" videa bi bila legalna samo v določenih zveznih državah v ameriki, kjer imajo "Castle doctrine". Pa tudi za američane bi bil najboljši nasvet, da se v takem primeru zaklenejo v sobo in pokličejo policijo. V videu smo pač hoteli pokazati situacijo, kjer se je morala oseba premikati po hiši in kjer je prišlo do konfrontacije, zato da se je nekaj dogajalo in da video ni bil dolgočasen. 
Odgovori
#51
Kot sem že dejal, jaz podpiram grupo Polentar. Če so dali gor video z metom šibrovke (še sedaj ne vem ali je poceni naprodaj ali pač ne), še ne pomeni, da smemo zaradi tega zasmehovati njihov video o varnem rokovanju z orožjem. Dajmo se raje, če že, posvetiti njegovi vsebini, ne pa temu, kdo je v nekem drugem videu baje pil viljamovko...

Če bo kdo sedaj spil flašo viljamovke, metal nabito šibrovko okoli in vse skupaj pospremil s ploho balkanskih kletvic, pa ni problem v Polentarju, ampak v njemu samem.
Odgovori
#52
(23-03-2015, 11:00)Kristian Napisal:
(23-03-2015, 10:47)Barbapapa Napisal: jabučk: ne govorim o tekmah, ampak o komercialnih streliščih, kjer za nekaj evrov dobiš sposojeno pištolo in pest patronov. o nadzoru pa ni ne duha ne sluha...

da ne bo spet preveč na pamet: na komercialnem strelišču lahko najameš pištolo in kupiš naboje. če imaš opravljen izpit o varnem ravnanju z orožjem, potem lahko streljaš sam, drugače pa samo pod nadzorom oskrbnika oziroma vodje streljanja.

NIč na pamet. Nekaj časa nazaj - me že nekaj let ni bilo, tako da so se razmere verjetno spremenile - na nekem (saj prav veliko jih ni) komercialnem strelišču ni bilo potrebo nikakršno znanje ali izpit iz rokovanja. Dovolj je bil osebni dokument. In tja so prihajali raznorazni "kavboji", pa team buildingi, kjer je bila prava veselica.... 

No, pa saj imajo tudi drugi kakšne take izkušnje od tam.
Odgovori
#53
(23-03-2015, 16:31)jabolko Napisal:
(23-03-2015, 10:47)Barbapapa Napisal:
(22-03-2015, 18:20)Mato Napisal: No pa si končno le priznal da te je strah orožja... 

ne jelji stvari iz konteksta, mislim, da ti je jasno kaj sem hotel povedati. Tud težkega motorja te mora bit mal strah. Tisti ki so mislili drugace so vecinoma na Žalah.

jabučk: ne govorim o tekmah, ampak o komercialnih streliščih, kjer za nekaj evrov dobiš sposojeno pištolo in pest patronov. o nadzoru pa ni ne duha ne sluha...

 glede na to da tukaj le beremo in ne pošlušamo moraš tudi tako napisati, napisal pa si na isti tekmi...pa ne me koj kregat Hand
Maš prav, sem mislil drugače kot napisal. Sežepolivamzgnojnicopress.
Odgovori
#54
(23-03-2015, 16:09)Žiga P Napisal: Res je, da je možno danes marsikaj spremeniti na videu, ampak video z metanjem šibrenice ni bil nikakor spremenjen. Kar vidite na tistem posnetku se je res zgodilo. Imeli smo srečo, da je bilo kladivce na šibrovki sproženo.

To je bila verjetno največja neumnost, kar sem jo kdaj storil, ampak storil sem jo in to pred kamero. Posnetka nam sicer ne bi bilo treba javno objaviti, vendar smo se za to vseeno odločili. Smo to kar smo in vedno poizkušamo biti odkriti. Del tega so tudi napake in kritika je popolnoma na mestu. Dobili smo zastonj lekcijo.

Če citiram sam sebe: 
"Zdi se mi, da znajo biti ljudje, ki se s strelstvom že dlje časa ukvarjajo, kdaj celo bolj nevarni kot pa novinci. Predvsem če pridejo v neko rutino, hkrati so pa še trdno prepričani, da oni stvar obvladajo."
Oziroma američani bi temu rekli "Complacency kills"

Jaz tukaj nikogar ne silim ali pa prepričujem o sveti prav glede varnosti z orožjem, samo delim svoje izkušnje v upanju, da komu prihranim lekcijo z manj srečnim koncem. 




Ja glih polno ti res ni blo treba metat...je pa tako da tudi smučar zlomi palico v cilju...jeza mora ven, drgač se pa meni metanje orožja dopade...lahko bi posneli video ko nalašč streljaš mimo poperjev eden stoji in v njega vržeš prazno pištolo in on pade...ah kaka milina :))
Odgovori
#55
Jabolko, zate že vemo, da imaš 'fetiš' na metanje orožja v tarče..
Odgovori
#56
https://youtu.be/dBaISwLnrgo?t=4m40s
Odgovori
#57
Morda pa vse skupaj je lahko dobra ideja za posnet kaj se z orozjem ne sme delat oz. ni pametno da se dela in potem zaigran prizor posledic. Tudi take stvari so poucne, saj slika pove vec kot besede.
Sem ze sam o kaki taki razmisljal.
Tudi o obnasanju na streliscu v smislu prav in narobe. Kot so fis slikce na smuciscu.
Odgovori
#58
(24-03-2015, 19:50)Dong Napisal: Morda pa vse skupaj je lahko dobra ideja za posnet kaj se z orozjem ne sme delat oz. ni pametno da se dela in potem zaigran prizor posledic. Tudi take stvari so poucne, saj slika pove vec kot besede.
Sem ze sam o kaki taki razmisljal.
Tudi o obnasanju na streliscu v smislu prav in narobe. Kot so fis slikce na smuciscu.

Tule na linku imate opozorilno tablo za zaščitno opremo. (to se prepogosto ignorira/pozabi).

http://we.tl/CNXCPV4lBa

(24-03-2015, 19:50)Dong Napisal: Morda pa vse skupaj je lahko dobra ideja za posnet kaj se z orozjem ne sme delat oz. ni pametno da se dela in potem zaigran prizor posledic. Tudi take stvari so poucne, saj slika pove vec kot besede.
Sem ze sam o kaki taki razmisljal.
Tudi o obnasanju na streliscu v smislu prav in narobe. Kot so fis slikce na smuciscu.

Tule na linku imate opozorilno tablo za zaščitno opremo. (to se prepogosto ignorira/pozabi).

http://we.tl/CNXCPV4lBa
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#59
Odgovori
#60
No SZPS ima že kar nekaj časa to na voljo v paketu dokumentov za organizatorje.

http://www.ipsc.si/tekmovanja/izvedba-te...anizatorje
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)