Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7th Military Snipers World Championship
#21
(12-04-2015, 20:27)Ziga z Napisal: Fantje a je kej fotk??

Bolj malo samo fotka Feguša v 'špecialnem' multi camo outfitu ,v vsakem okolju je vsaj ena zadeva kamuflažna Mrgreen


Priponke Male slike
       
Odgovori
#22
Odličen članek relevanten za tacticool pokanje .
http://precisionrifleblog.com/2015/04/15...ze-matter/

WEZ simulacije kažejo kako malo se na taacticool tarčah na večjih razdaljah povečuje vrjetnost zadetka z povečevanjem natančnosti puške iz 1moa(fabrška puška) do 0.1moa (top benchrest puška)
[Image: how-much-does-rifle-group-size-matter.png]

[Image: rifle-group-size-at-1000-yards.png]

Camo  trening z vrečo krompirja. Tak outfit imava zdaj z Andrejem


Priponke Male slike
   
Odgovori
#23
(12-04-2015, 20:35)Mato Napisal: Feguš je neopazen sam dokler ust ne odpre pol pa čepki prav pridejo :).

Kako pa ti pretiravaš.......... Whistle
Odgovori
#24
Multi tool protip za na Češko

Range card iz plastike po katerem se, da pisat z svinčnikom (tudi na mokro) ,ima pa cel nabor fičurjev v kompaktnih 11x13cm ,namen je izboljšat tok dela strelec - opazovalec.

Bolj za hec kot zares pa še 'THC camo' za Češko šumo


Priponke Male slike
       
Odgovori
#25
Objavljam včerajšnje poročilo s terena, kjer so naši fantje. Baje jim gre zaenkrat dokaj dobro... :)

Spodaj so nelektorirani sms-i:
  • Zaenkrat zelo uspesno posamicno ekipno in v kategoriji
   
  • 400m tek do strelske linije 4.30minute casa vkljucno z streli na 100m-150-300m mini tarce
   
  • Aka pa z 20kg peska na rami in cez hosto
   

   

   

  • 1. stage 6minut za nastrelitev in 4streli know your limits. 100m
  • 2. stage hostage rescue headshoot start stoje 1m od puske cas 25s 2strela 100m
  • 3. stage gong 590m zacetek 10m od puske max2 strela skupaj 25s
  • 4. stage strel na explozivno telo 5 strelov 300m -tocke za zadetek v detonator cas 2min start stoje
  • 5. stage vkrcanje v oklepnik in strel na dve silhueti 300m start 3m od oklepnika cas 30 sek
  • 6. stage silhueta z neprobojnim jopicem 500 1 strel cas 10 sek (v silhueti je luknja v sredini tarca so tako rame glava in dimlje)
  • 7. stage Milan je razdalje silhuete pes +najdi ostro strelca zamaski ranga v njegovi "prezi "
  • 8. stage eliminacija terorista 20sek za spomin slike potem 45sek poiskat in 2 strela v tarco
  • 8. stage tek 20m strel na 25m tarco na kroge iz nestabilni pozicije
  • 9. stage tek do betonske bari kade 30m iskanje gong 250m med drevesi + strel cas 30 sek
  • 10. stage 400m premika z zaklom peska in pusko na rami do strelske pozicije cez kosti in hlode potem pa know your limits 100m 300m in bonus teniska zoga na vrvici cas 4min 30s max 5 strelov za team
:sniper:
administrator / Strelec.si
Odgovori
#26
Malo popravka za stage št. 7

  • 7. stage Mađar Milan je pes + kateri najde ostro strelca zamaski ranga v njegovi "prezi "  Think
Odgovori
#27
Andrej Fegus posamicni svetovni prvak sniper! Več jutri... :D
administrator / Strelec.si
Odgovori
#28
Čestitke!
Odgovori
#29
Skupno v teamu pa 5/37 - govorimo seveda o sniper tekmovanju, da ne bi kdo slučajno mislu da o čem drugem, ker se tole dogaja na Češkem...

Čestitke obema!!



PS: Za tisto drugo vemo kdo je zmagovalec tako ali tako (čeprav polovica teama povsem abstinira :) ).
Odgovori
#30
Zbombardirano letališče....




Aja ups sem zdej šele vidu da gre za poškodbe ohišja za procesor našega prvaka...


Priponke Male slike
   
Odgovori
#31
Cestitke Andreju in Matjazu, odlicmo sta se odrezala.
Me je pa Andrej postavil v tezak polozaj... ce na Finskem ne bomo vsaj peti bo Matjaz rekel da ga ocitno jaz omejujem ;)
Odgovori
#32
ČESTITAM , ČESTITAM. Clap
Odgovori
#33
Čestitke.

kaj je takoj dobu po buči od konkurence ker je zmagal? :) 
Odgovori
#34
Ta rana na glavi se je zgodila v 'stejdžu' kjer smo se 'borili' po kanalizacijskih ceveh ,iz zelo uspešnega stalka  kjer sva OP infiltrirala na borih 40m ,je sledil tek v kanalizacijski rov ,1strel stoje iz ene stene zraven cevi   ,1strel kleče iz roke 100m v cevi, beg čez cca 120m kanalizacijskega rova čista tema samo malo svetlobe na koncu tunela , cevi pa štukane tako malce stopničasto  tako da sva cel cajt nabijala jaz sem glavo še ščitil z ghilie klobukom med pokrčeno hojo po cca 150cm cevi z vso opremo ghiliji in puškami. po koncu bega iz cevi še 200m strel kleče na zasledovalca .
Stage neverjetne zahtevnosti seveda vse na čas v zelo low light pogojih zaradi tunela a posebej za naju (zadnja v stage 19:30 tu so cigani IOR dalu dušo) saj so se naju  čehi loteval zadnje tri dni kar naprej polena pod kolena (češke ekipe dopoldne in brez opreme  mi z ruksaki zvečer ,po končane stalku se teame iz hoste nabira tako da se za minuto dvigne njihova številka  potem je treba v 2min priteč k sodnikom problem, za večino ekip saj so bii daleč ,najino so vzeli iz šteki in jo dvignili edino izven zaporedja tako da sva bila v dvomih ali sva spregledala ali sva bila prepozna čeprav sva na OP prišla 30+min pred časom in za razliko od vseh ostalih teamov vse lahko opazovala z prostim očesom)

Kljub izredni zahtevnosti in jebadi ki sva jo doživljala z njihove strani sva štejdž spucala ,da so čehi samo zijal ,oba sesuta v zadela šuse (jaz 2/3 andrej 3/3) in prišla skozi v času . To bo Andej potrdil kanal je bil najtežji stage, ki si ga lahko predstavljate potem pomnožita krat dva


Priznam midva sva zgodaj stalku zajela talca češkega gozdnega čuvaja(pripeljal se je z mopedkom na glavi pa nemška čelada in brke kot franc jožef),po kaki minuti je postal kvizling dobila sva nekaj dobrih nasvetov glede gostote rastja v okolici nasprotnikove baze.
Odgovori
#35
PS: Za tisto drugo vemo kdo je zmagovalec tako ali tako (čeprav polovica teama povsem abstinira :) ).

Polovica teama tako abstinira, da puca stedjže en za drugim in se drži individualno 4 mesto prvi dan, 5-10mesto do zadnjega dne (talci tokrat ostali vsi živi) ,zadnji dan pa na čisto enostavnih BR preciznjakih 100m pade koncentracija in puši 100točk v 1 uri ,najhuje pušiona zadnji stage strel na explozivno tarčo brez pogleda na tarčo(sodnik na cevi puške drži tablo) tarčo počil in zadel a par sekund pred sodnikovo komando (pa je šlo 3 mesto ekipno) ta stage je spucalo mogoče 10 strelcev

Klub temu zelo zadovoljen ,razen kuhnje da bi zmagale čeke ekipe takma na nivoju in izredno tehnično in organizacijsko zahtevna

je pa res da obe slovenkski ekipi čisto abstinirata od alko tudi Andrej je dobil kozla šele na poti domov pa še to sem jaz zaplenil da ne bi bilo preveč

Rezultati na koncu za naju
1mesto idividualno Andrej
27mesto Mr.T
1 mesto ekipno(par) Open kategorija
5 mesto ekipno(par) over all

68 udeležencev
34 ekip
Odgovori
#36
(23-04-2015, 21:58)Mato Napisal: Zbombardirano letališče....




Aja ups sem zdej šele vidu da gre za poškodbe ohišja za procesor našega prvaka...

ja Fegi se te pa prvošč ta mularija...drgač pa čestitam in ne bit presenečeni Andrej je v strelstvu kot Rosi v motociklizmu sam žal eni tega še ne vedo... Clap
Odgovori
#37
Hmm zgleda niso vsi zastopili kako vrsto tekmovanja, ki bi se lahko odvijalo na Češkem sem imel v mislih...
Odgovori
#38
Kako pa druga ekipa? Vsekakor odlicen rezultat sploh glede na kolicino tovrstnega treninga pri nas.
Odgovori
#39
Drugi par Poll-Žakelj se je tudi zelo dobro odrezal , glavni hendikep za niju je bil kot za naju z Kristianom prvič na FS2014 komunikacijski šum,ki je drago stal.

12 mesto ekipno

28. Žakelj
36. Poll

Glede same tehnike pa ,poligon je fino peščen tako kot FinnSniper tudi gozdovi so peščeni brez zemlje tako, da je opremo treba čistit redno in mora biti res zanesljiva saj je veliko strelov časovno tempiranih na mejo in tehnični problem pomeni pogosto  O točk ,jaz sem imel v tunelu double feed 1x ,Poll je moral narediti novo nastrelitev optike  3 dan, fegus je 3 dan fejkič bipod preveč poštihal in se je na stalku zablokiral ,zakelju se je odvijačila UIT šina za bipod imel je par proženj brez vžiga ,Fegušu je v enem elementu igla sledila zaklepu turej se ni napenjala(vrjetno zrno peska v Jewell trigerju) .Žakelj se je na klik testu tarči jezil na rešpetlin
Konec dneva so bili zaklepi zelo trdi za repetirat .

Tekma ima 1/3 zelo precznih strelov večsih precej pod sub moa za max točke tako ,da je tu za razliko od bolj vojaškega FS bolj pomembna natančna puška. Finska kolega, ki sta bila drugače 3. na Hayha sta tam zgubljala največ
Odgovori
#40
No tudi onedva sta imela dobro uvrstitev. Čestitke tudi njima!
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)