Strelec.si - Slovenski strelski forum
Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Tekmovanja (https://www.strelec.si/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Natančno streljanje (https://www.strelec.si/forum/forum-11.html)
+--- Thread: Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) (/thread-10588.html)

Pages: 1 2


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Myking - 14-09-2013

Pozdravljeni!

Zanima me, če mi lahko kdo od tukaj prisotnih izkušenih strelcev svetuje, kateri tulci - čavre do najboljše kvalitete za dolgocevno orožje, če jih primerjaš po proizvajalcu, in kateri za kratkocevno. Kateri se štejejo za dobre oziroma najboljše, če primerjaš proizvajalce (Norma, RWS, Geco, PPU,...). Zanima me za oboje kratkocevno in dolgocevno orožje.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - kimber - 14-09-2013

Tema je ze obdelana. Malce isci,prosim.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - SteyrAUG - 14-09-2013

Na kratko: dolgocevno - LAPUA ali RWS, novi NORMA so predragi. Kratkocevno - za 9X19 tulci PPU, za .38 SPL tulec FIOCCHI WC.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Uroš Palhartinger - 15-09-2013

> kimber said:
> Tema je ze obdelana. Malce isci,prosim.

Iskalnik v novem forumu deluje precej slabše od starega.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - admin - 15-09-2013

> Uroš Palhartinger said:
> > kimber said:
> > Tema je ze obdelana. Malce isci,prosim.
>
> Iskalnik v novem forumu deluje precej slabše od starega.

Ravno s tem se ukvarjam(o) že nekaj dni. Mislim da bo urejeno čez kakšen dan ali dva.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Myking - 15-09-2013

Dejansko so ežave, ker ko v iskalno polje nekaj vpišem, mi forum vrne samo prispevke v katerih sem sodeloval, in je bila vkljušena iskana beseda

A mi lahko poveste kako je bil naslov temo pri kateri ste debatirali o tulcih in proizvajalcih?


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Boro - 15-09-2013

YOURKING,

najprej povej kateri kalibri te zanimajo /kaj boš polnil/?Nato ti lahko poskusim pomagat.


LP Boro


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Myking - 15-09-2013

:) :)

Sprašujem za kalibre.
9x19
9x21
8x57
308
5,56x45
7,62x39


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Boro - 16-09-2013

YOURKING.

Malo heca ne škodi.

9 mm tulci : PP,Federal,WW,Fiuchi,vojaški mesing tulci/manjša kapaciteta/

8x57 tulci : RWS,Norma,Lapua-zas natančno streljanje
PP-za lov,vojaški tulci -mesing tulci/manjša kapaciteta/

.223R tulci : Lapua,Norma ,Federal,Remington,WW -za natančno streljanje,
S&B,LC,FN,PP,IMI-za akcijsko streljanje in lov/LC,FN manjša kapaciteta/

.308W tulci:Lapua,Norma,Federal,Remington,WW,RWS,Nosler-za natančno streljanje
PP,S&B,HP,LC...za lov in akcijsko streljanje

7.62 x 39 :Lapua,Norma - za natančno streljanje.
Vojaški mesing tulci imajo različne volumne/pazi pri polnjenju/

Lapua,Norma ,RWS tulci so dragi,tako,da se včasih bolj splača kupiti polnjeno strelivo .
S tem dobiš že formiran tulec /če ga boš seveda uporabljal za natančno streljanje/.Druge nove tulce pa lahko že popolnoma pripraviš za natančno streljanje in nato narediš CF.

Vsi vojaški tulci /razen nekaj izjem -ostrostrelno strelivo/ imajo 5 ali več procentov manjšo kapaciteto/avtomatski ogenj/zato je treba pri teh štartati z manjšo polnitvijo.
So pa nekateri zelo kvalitetni in seveda tudi uporabni.

LP Boro


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Myking - 21-09-2013

Hvala za izčrpno pojasnilo.

Kako pa se obnesejo naboji oziroma kasneje tulci Ruskega proizvajalca BARNAUL in Ameriškega Remington in Hornady? Govorim o pištolskem kalibru 9x19


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Bobo - 23-09-2013

Barnaul je OK za dinamiko, za precizno ne ravno. Tudi polnil teh tulcev ravno ne boš, ker je preveč dela z njimi.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Myking - 23-09-2013

> Bobo said:
> Barnaul je OK za dinamiko, za precizno ne ravno. Tudi polnil teh tulcev ravno ne boš, ker je preveč dela z njimi.
>

V kakšnem smislu "... preveč dela z njimi"


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - turist - 23-09-2013

> Myking said:
> > Bobo said:
> > Barnaul je OK za dinamiko, za precizno ne ravno. Tudi polnil teh tulcev ravno ne boš, ker je preveč dela z njimi.
> >
>
> V kakšnem smislu "... preveč dela z njimi"
>


Bi bilo mogoče res dobro, da najprej prebereš skripto o polnjenju. Zdaj pa sprašuješ že res osnovna vprašanja in med tistimi vprašanji in odgovori, bi dobil vsa pojasnila! ~X(

Tulci so železni, pa še berdan netilke imajo, tako da zadeva ni primerna za polnjenje!


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - admin - 23-09-2013

Kolikor jaz poznam Barnaul, so vsi tulci železni in niso primerni za ponovno polnjenje. Mogoče obstajajo tudi medeninasti, samo jaz jih še nisem videl.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Bobo - 23-09-2013

Sicer so železni a to da se jih ne da napolnit ni ravno res. Je pa toliko dela z njimi, da je veliko lažje na strelišču skloniti se in pobrati medeninaste, kot pa vrtati ali pa na kak drugačen način izbijati netilko. Načinov kako to storiti je več a so vsi preveč zamudni.

Barnaulovih tulcev se ne splača pobirat niti za staro železo, ker je trenutna cena odpadnega železa prenizka. :)


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - admin - 23-09-2013

Se strinjam, nisem napisal da se jih ne da napolnit, samo da pač niso ravno primerni za to. ;)


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Bobo - 23-09-2013

res je.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - mathew - 23-09-2013

Barnaul bi se dalo čist solidno napolnit, če bi bile berdan netilke tako dostopne kot boxer.

Sem si pred časom naredil par "dummijev" v .308 win iz barnaul tulcev in scenar krogel, pa ni bilo nobenih problemov pri izdelavi.


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - šimek - 23-09-2013

> mathew said:
> Barnaul bi se dalo čist solidno napolnit, če bi bile berdan netilke tako dostopne kot boxer.
>
> Sem si pred časom naredil par "dummijev" v .308 win iz barnaul tulcev in scenar krogel, pa ni bilo nobenih problemov pri izdelavi.

Kako si netilko izbil?


Razlika v kvaliteti tulcev (RWS, Norma, PPU, Geco, ...) - Myking - 23-09-2013

Tudi tulce z berdan netilkami je dokaj preprosto polnit.
Berdan netilke je najlažje izbiti z vodno "prešo", nakar se tulce povrta na sredini in vstavi Distančnik, v katerega se vstami boxer netilko.

l.p