Strelec.si - Slovenski strelski forum
Priprava nove cevi - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Tekmovanja (https://www.strelec.si/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Natančno streljanje (https://www.strelec.si/forum/forum-11.html)
+--- Thread: Priprava nove cevi (/thread-11648.html)

Pages: 1 2

Priprava nove cevi - jabolko - 30-01-2014

Tako na pol v tajnosti se pripravlja puška, ki bo letos spet delala red med preciznjakarji...mr.T in podobni bodo koj vedli za kako cev gre.
Skratka naredu sem navoj za montažo zaklepa, nekaj malga odrezal, in seveda zaključu z novo 11 stopinjsko krono...

Attached files [Image: eb11dcfe43df798cdf56c04f01d7ba.jpg] [Image: ac31e33b0cd5e608e163424e03050f.jpg] [Image: 0d203162ea56e4faf6338e793b9995.jpg] [Image: fd975a9330e4aba0e02561e9d7bee2.jpg] [Image: 83dd5ca0c3c3dd928a2ee42049b1a1.jpg] [Image: 6d4a7a2dbe56044e2bc2d09d290a28.jpg] [Image: 7fe0dc2ea59391cfb2fc8cc01a7816.jpg]

Priprava nove cevi - Kristian - 30-01-2014

Opa, je to novi Klemnov F/TR ror?

Priprava nove cevi - mr.T - 30-01-2014

Ja vrjetno Klemnov za FTR ,kdaj bo pa ležišče fasal tale 5 ruski Bartlein

Priprava nove cevi - Boro - 31-01-2014

Cev je huda,navoj je še boljši,korak je super,samo še elaboracija streliva in si na
konju .Potem pa pride na vrsto veter ...........

Upam,da bo odlično .Po novem se reče vse v V.

LP Boro

Priprava nove cevi - jabolko - 31-01-2014

> mr.T said:
> Ja vrjetno Klemnov za FTR ,kdaj bo pa ležišče fasal tale 5 ruski Bartlein

Pismo poznavalci so z vsem seznanjeni...v naslednjih dneh gre puška na montažo v Nemčijo k mojsrtu iz KEPPELERJA,kjer bo dobila tudi ležišče narejeno za določen tulec in kroglo...

Priprava nove cevi - mr.T - 31-01-2014

> .v naslednjih dneh gre puška na montažo v Nemčijo k mojsrtu iz KEPPELERJA,kjer bo dobila tudi ležišče narejeno za določen tulec in kroglo...

tole bo pa drago ,če bo z tako kilometre nabirala.

Priprava nove cevi - Mato - 31-01-2014

Ne tok k prvič pr istih "mojstrih" :).

Priprava nove cevi - mr.T - 31-01-2014

No ja saj tud mojo novo cev drgne en 'mojster' na Finskem sam rajbežen sem tja poslal pa so šli v akcijo . A bo vrjetno ocevljen sistem cenejši kot tale 'bartlejn' saj veš akse od ZILov se na odpadih dobijo potem pa rore z njih naredijo X_X

Priprava nove cevi - Ales - 31-01-2014

In kakšni rezultati se potem dosegajo? Gre vse v desetko v isto luknjo ali pa en velemojster naredi cev, drugi velemojster jo opasa, tretji velemojster doktorira pri strelivu, na koncu pa je zračni tlak malenkost previsok in se krogla zarije v tla meter proč od tarče?

Priprava nove cevi - mr.T - 01-02-2014

Itak ,ampak manjkata ti še vsaj dva ali trije velemojstri , eden zriše in napravi nož za ležišče(čakalna doba do 6-8 tednov) .eden skrbi za finance(0.5-2+Eur naboj in lahko še enkrat toliko amortizacija cevi + pa štartina na vaških tekmah 0.5+Eur/naboj) :D in ta zadnji mora še na sprožilec pritiskat.

Priprava nove cevi - Boro - 01-02-2014

Zdravo,

ne boste verjeli ampak nekateri imajo velike probleme z imeni,ki večkrat ne delujejo /Keppeler/.So pa neznani Slovenci naredili skoraj vse puške , ki trenutno zmagujejo na Balkanu.Bomo videli na večjih razdaljah ,kako so dobre te prestižne
puške.

LP Boro :)

Priprava nove cevi - volvo2 - 01-02-2014

Do sedaj še kakovost materiala in izdelkov,kateri so nastali iz tega ,ni bila konstantno jasno izražena na teh tako imenovanih golaž tekmah. Mogoče bo v bodoče kaj bolje. Pustimo se presenetit.

Priprava nove cevi - jabolko - 01-02-2014

> mr.T said:
> No ja saj tud mojo novo cev drgne en 'mojster' na Finskem sam rajbežen sem tja poslal pa so šli v akcijo . A bo vrjetno ocevljen sistem cenejši kot tale 'bartlejn' saj veš akse od ZILov se na odpadih dobijo potem pa rore z njih naredijo X_X

Kar naj jo drgne, ko bosta obe narejeni bo pa semafor takole izgledal:
FINSKA 0
NEMČIJA 1

Priprava nove cevi - mr.T - 01-02-2014

Sta precej različni tako cevi kot puški tako, da bi na kaki golaž tekmi bila Nemčija 1 Finska nula (ni TR) v Open .308 odvisno od razdalje tako, da vprašanje, če bi bila 1 a v drugi disciplini za katero je puška narejena pa bi bila Nemčja ne samo nula ampak kar DNF Finska 1 :D

*majstor mi nekaj z kladivom razbija po cevi ,bojda se tako dela tista target krona 11° ali nekaj takega

Attached files [Image: e3c1d97f4416743b7dc4041841ecb2.jpg]

Priprava nove cevi - Kristian - 02-02-2014

> *majstor mi nekaj z kladivom razbija po cevi ,bojda se tako dela tista target krona 11° ali nekaj takega

baje hlado kuje cev za ProGuns Customs
:)>-

Priprava nove cevi - Mato - 02-02-2014

Lahk kaj več napišeš o tem DIY hladnem kovanju? Kakšno kladivo se priporoča in s kakšno vnemo je treba tolč in kok časa?

Priprava nove cevi - Boro - 02-02-2014

Pozdravljeni,

nažalost ne kuje cev za Pro Guns,ampak točkuje za vrtanje vijaka za trak.So pa nekatere puške iz golaž tekem streljale že večkrat 200 od 200 ,tako ,da se tisti ki dvomijo v njih kar brez skrbi lahko udeležijo le teh.Mogoče pa bo rezultat takrat 200,20 (najboljši do sedaj je bil 200,18 ).

Tele naši golaž strelci so pa od vraga a ne?

Priprava nove cevi - Desc - 02-02-2014

Mogoče bi se dalo še nekonvecionalnega papeža Frančiška pripraviti, da bi blagoslovil (žegnal) te Cevi. Nobena žrtev ni prevelika.

Priprava nove cevi - Kristian - 02-02-2014

Tele 200-tke so kot Jetiji, tu in tam kdo pravi da jo je videl, ampak mu nihče ne verjame :)

Priprava nove cevi - Boro - 03-02-2014

Dobra primerjava Kristian,vendar nažalost napačna .Če želiš ti lahko naštejem vsaj 10
ljudi,ki so jih videli in nekateri tudi ocenili/M.Sterle/.In to ne samo na naših tekmah,ampak tudi zunaj/SAJ/.Malo pobrskaj po Hot Range rezultatih,pa boš
našel kar govorim.

PS:sem se pa o verjetju spomnil starega vica :pride Fata iznenada nenapovedana domov,in najde Mujota na sosedi."Mujo,majku li ti tvoju,ti me varaš usred bela dana"!
"Kako varam luda ženo,zar ne vidiš da samo treniram.Oćeš li ti verovat meni ili tvojim očima"?