Strelec.si - Slovenski strelski forum
o tripetsedmkah - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Razno (https://www.strelec.si/forum/forum-29.html)
+--- Thread: o tripetsedmkah (/thread-18074.html)

Pages: 1 2 3 4


o tripetsedmkah - Ales - 09-02-2017

(09-02-2017, 13:34)jonas Napisal: men vse pove že izbor orožja : ko ima tip na OL za varnost revolver 357 magnum in to z 6" (15cm) cevjo in še izjavi, da ne leto "pokuri" škatlico ali dve patronov - mi je povdeal vse Sick Bom pa vedno trdil,da streljanje na tarčo je eno (vsa čast športnim strelcem al dinamika al pa precizno ) - kako se pa braniti z orožjem v dejanski situaciji - to je pa mal drugačen  svet!

Ok, kaj je narobe z revolverjem 357 magnum za varnost? Pa pustimo 6 inčno cev ob strani...


RE: Čudno razmerje števila orožnih dovoljenj glede na vrsto - jonas - 09-02-2017

Z kalibrom 357 magnum ni nič narobe - vrsto let je bil glavni kaliber ameriških policajev ( so vedel za kaj - 95% one shot stoping factor ) Kako je pa z cevjo 15 cm in prikritim nošenjem naj vsak sam razmisli kako bi ga nosil . Letna poraba 1 ali 2 škatlici nabojev pa ni vredno komentarja o "strelski" usposobljenosti lastnika "varnostne " pokalice. Za"obvladovanje" kalibra 357 v DA hitrem streljanju je pa potrebno kaj več streliva in treningov. Imam 357 in sem ga sprobal v revolverjih ( ki sem jih imel in ki jih še imam ) z 10 cm in 15 cm cevjo tak,da se mi vsaj "sanja" kako je hitro streljati z njim.


RE: Čudno razmerje števila orožnih dovoljenj glede na vrsto - bbbbbb2011 - 10-02-2017

(09-02-2017, 23:48)jonas Napisal: Z kalibrom 357 magnum ni nič narobe - vrsto let je bil glavni kaliber ameriških policajev ( so vedel za kaj - 95% one shot stoping factor ) Kako je pa z cevjo 15 cm in prikritim nošenjem naj vsak sam razmisli kako bi ga nosil . Letna poraba 1 ali 2 škatlici nabojev pa ni vredno komentarja o "strelski" usposobljenosti lastnika "varnostne " pokalice. Za"obvladovanje" kalibra 357 v DA hitrem streljanju je pa potrebno kaj več streliva in treningov. Imam 357 in sem ga sprobal v revolverjih ( ki sem jih imel in ki jih še imam ) z 10 cm in 15 cm cevjo tak,da se mi vsaj "sanja" kako je hitro streljati z njim.

Ameriški policaji niso nikoli imeli .357 Magnuma. Imeli so .38 special in svoje 'snub' revolverje.

Če se ne bi pojavila Beretta in Glock in spakirala 15 nabojev, kar je efektivno 2,5x več, kot kateri koli revolver, bi še danes verjetno imeli .38 special.
Poleg tega imajo naspidirani policaji še vedno na gležnju kakšen snub 38 special revolver, tako da dejansko se jih sploh niso znebili.
Samo backup so postali.

Seveda ZDA so velika država, pa pač marsikje imajo kar hočejo, tudi .357 magnum.

Za kaj pa je .357 magnum primeren, je pa druga zgodba. Meni se zdi, da za obrambo ne.


RE: Čudno razmerje števila orožnih dovoljenj glede na vrsto - jonas - 10-02-2017

Ne vem od kod ti to,da ameriški policaji NIKOLI niso imeli 357 ? Seveda ga niso imeli vsi policaji - npr. v New Yorku je bil dovoljen kaliber službenih revolverjev 38 SPL in še to LSWC krogle,ker HP (tako imenovane dum-dum ) krogle niso bile "politično" primerne.Policaji v NY so imeli samo na izbiro model,ki so bili določeni S&W M10,Ruger... in še to samo v DA izvedbi (brez možnosti napenjanja revolverja v SA in zato so bili službeni revolverji na kladivcu brez napenjalnega repa).
357 mag je imela uradno v oborožitvi  marsikatera policijska enota ( poglej S&W forum) in tudi v US Border patrol so ga nosili in eden najbolj priljubljen model revolverja v kalibru 357 mag je bil S&W M19 z 10 cm cevjo.Seveda govorimo o letih do cca 1990,ko so se pojavile "čudežne devetke" (Bereta 92,SIG 226 ...) in so policaji počas zamenjali železje in glavni razlogi so bili težave pri ponovnem polnjenju revolverja (tud z speedloader-jem) v stresnih situacijah in ker so se policaji pričeli srečevati z čedalje bolje oboroženemi kriminalci predvsem v povezavi z drogo (AK 47,high mag pištole.... ).Je pa res,da danes še marsikateri policaj v civilu ali v uniformi kot "back up" gun nosi 38 spl revolver v snubby izvedbi.
Dogodki kot so Miami shootout, North Hollywood shootout itd so imeli velik vpliv na razvoj oborožitve,opreme in taktike v ameriških policijskih enotah.


RE: Čudno razmerje števila orožnih dovoljenj glede na vrsto - jonas - 10-02-2017

sem si vzel čas in link na S&W forum,kjer je debata,kdo je vse nosil 357 mag v ameriški policiji .

http://smith-wessonforum.com/lounge/115937-357-mag-leo-use.html

zanimiv razvoj streliva v ameriški policiji od cca 1900 do danes : 38 S&W,vsesplošni 38 special (ki so ga le redki marali), močni 38/44,prvi magnum leta 1935 - 357 mag,pa danes pozabljeni "idealni"policijski 41 magnum,nato 44 mag (ki pa je bil narejen kot lovski naboj in ne za policijo),pa iskanje idealnega naboja za pištolo 10AUTO in njegova izpeljanka 40 S&W,pa poskus zapakirati 357mag v pištolo in nastene 357SIG in nato FBI pristane na 9x19 za oborožitev svojih agentov.


RE: o tripetsedmkah - alojz1 - 10-02-2017

Jaz sem eden redkih, ki že 25 let uporabljam 357 (6") kot edino orožje pri zasledovanju ranjene divjadi. Zaradi težkih terenov in goščav je puška težko uporabna. Sprva sem bil malo razočaran ker mi prašiča nad 100kg ni prebilo (tudi veliko lovskih krogel iz puške ne prebije). Pa sem našel pravo kroglo in N110 smodnik. Sedaj ga ne menjam, čeprav ima sin 454 casul in 7,5"cev in tudi z njim večkrat streljam.
Po zaslugi Jabka sem vstavil zeleno optično vlakno v prednji merek. Pred kratkim sem zasledoval prašiča, ki je bil ranjen v stegno. Po 3,5km ga psica nakaže v goščavi. Videl sem, da je na drugi strani dolina in travnik preko katerega prašič že beži. Razdalja je bila 80m (tako daleč še nisem streljal divjad), zato prislonim revolver ob deblo in pomerim za pleče. Po strelu prašič obmiruje, za vsak slučaj pa pomerim še v glavo. Kasneje vidimo, da je bil prvi zadetek v srce, drugi v glavo. Hvala Jabku za tisto vlakno. Z črnim merkom bi šlo težko.
Tudi precej jelenjadi sem ustrelil z njim. Do 60m. Pri dobrem zadetku zadostuje 1 strel. Krogla prestreli. Pri kupljenih nabojih pa ostane pod kožo na drugi strani.
Večkrat slišim od kolegov, da revolver ni dovolj natančen. Malo vaje in malo več škatel postrelit.


RE: Čudno razmerje števila orožnih dovoljenj glede na vrsto - jabolko - 10-02-2017

(10-02-2017, 10:06)jonas Napisal: sem si vzel čas in link na S&W forum,kjer je debata,kdo je vse nosil 357 mag v ameriški policiji .

http://smith-wessonforum.com/lounge/115937-357-mag-leo-use.html

zanimiv razvoj streliva v ameriški policiji od cca 1900 do danes : 38 S&W,vsesplošni 38 special (ki so ga le redki marali), močni 38/44,prvi magnum leta 1935 - 357 mag,pa danes pozabljeni "idealni"policijski 41 magnum,nato 44 mag (ki pa je bil narejen kot lovski naboj in ne za policijo),pa iskanje idealnega naboja za pištolo 10AUTO in njegova izpeljanka 40 S&W,pa poskus zapakirati 357mag v pištolo in nastene 357SIG in nato FBI pristane na 9x19 za oborožitev svojih agentov.

Ja na koncu ugotovijo da je tisto iz začetka ok oziroma več kot zadošča...kot jagri ko glih ne vejo kero kuglo bi dal da bi bla žvav mrtva v hipu in brez strelne rane Wall

9x19
7,92x33 
8x57

Evo to zadošča.


RE: o tripetsedmkah - Marks - 10-02-2017

katera krogla lojz?
in hitrost katero dosegaš?


RE: o tripetsedmkah - alojz1 - 10-02-2017

Krogel sem takrat kupil ta veliko pakiranje. List notri je nečitljiv. Jih imam le za večjo divjad. Za manjšo pa Gold dot.  Hitrost pa nisem meril. Le prebojnost na deskah.


RE: o tripetsedmkah - jonas - 10-02-2017

357 mag je bil ob nastanku leta 1935 precej močnejši kot današnje tovarniške polnitve - revolver zanj je bil S&W M27 na N ogrodju in na tem ogrodju so nato razvili tudi 44 mag. Ob pojavu so v Severni Ameriki z njim odstrelili tudi največjo divjad tudi grizli je padel! Za divjad naj bi bile krogle težke vsaj 158 grainov ali 180 grainov. Kdor sam polni lahko eksperimentira samo poznat mora "omejitve" trdnosti svojega revolverja. Moj Ruger Blackhawk 357 je narejen na ogrodju,ki ga tovarna uporablja tudi za 44 mag tak.da je skoraj neuničljiv ( seveda v mejah normale)!
Bi blo res zanimivo zvedet kaj nosite lovci kot "back up" v lovišču!


RE: o tripetsedmkah - alojz1 - 10-02-2017

Tole o polnjenju tudi mene zanima. Smodnika N110 ne morem stlačiti v tulec toliko kot piše v tabeli. Naboj pa ne sme biti daljši kot je ležišče v bobnu. Tako imam bolj srednjo polnitev.


RE: o tripetsedmkah - jonas - 10-02-2017

sam ne polnim tak,da tle ne morem nič pametnega svetovat Shrug


RE: Čudno razmerje števila orožnih dovoljenj glede na vrsto - Ales - 10-02-2017

(10-02-2017, 11:50)jabolko Napisal:
(10-02-2017, 10:06)jonas Napisal: sem si vzel čas in link na S&W forum,kjer je debata,kdo je vse nosil 357 mag v ameriški policiji .

http://smith-wessonforum.com/lounge/115937-357-mag-leo-use.html

zanimiv razvoj streliva v ameriški policiji od cca 1900 do danes : 38 S&W,vsesplošni 38 special (ki so ga le redki marali), močni 38/44,prvi magnum leta 1935 - 357 mag,pa danes pozabljeni "idealni"policijski 41 magnum,nato 44 mag (ki pa je bil narejen kot lovski naboj in ne za policijo),pa iskanje idealnega naboja za pištolo 10AUTO in njegova izpeljanka 40 S&W,pa poskus zapakirati 357mag v pištolo in nastene 357SIG in nato FBI pristane na 9x19 za oborožitev svojih agentov.

Ja na koncu ugotovijo da je tisto iz začetka ok oziroma več kot zadošča...kot jagri ko glih ne vejo kero kuglo bi dal da bi bla žvav mrtva v hipu in brez strelne rane Wall

9x19
7,92x33 
8x57

Evo to zadošča.
Jonagold, verjetno gre za sarkazem, ampak kje si našel 7,92x33, mislim da se dandanes uporablja zelo malo orožij v teh kalibru ali pač jegermeistri pa raubšici s stg 44 skačejo po hosti oziroma kakšnimi Volkssturm flintami? Serjisko pa strelivo itak proizvaja zgolj prvi partizan ali kako?


RE: o tripetsedmkah - jabolko - 10-02-2017

Ma lej, verjemi da je ok, pol pa je ratal 7,62 x 39...
kot da te prvi ne spravi na drugi svet...hočem reči da ni potrebe po kompliciranju
isto kot 9x19 najprej ni ok pol je brezveze no...


RE: o tripetsedmkah - JRC - 10-02-2017

Alojz1: mene pa zanima, kako si fibro spravil na prvi merek?


RE: o tripetsedmkah - alojz1 - 10-02-2017

Enostavno sem z tisto malo brusilko za graviranje naredil po dolžini kanal 1,5mm za fibro. Vmes sem stranico kanala znižal, da dobi več svetlobe. Potem sem spredaj in zadaj zalepil z sekundarjem.
To je najbolj enostavna rešitev. Sem mislil, da bo začasna pa bo kar ostalo.
Predvidena možnost pa je bila, da skozi Al ploščico zvrtam luknjo. Nato naredim izrez za svetlobo. Ploščico nato upašem kot merek. Skozi luknjice vstavim fibro in jo na obeh krajih segrejem, da se razširi in ne izpade.


RE: o tripetsedmkah - JRC - 10-02-2017

O tvoji predvideni moznosti sem tudi sam razmisljal, ampak se nisem zbral poguma, da bi se lotil (no, mi tudi ni taka prioriteta, ceprav imam obcutek, da me moj prednji merek na sw 686 moti, ker je tista rdeca rec v merku ze povsem potemnela).
Res pa je tudi, da zaradi merka ne bom prav veliko bolje luknjal tarc  Mrgreen


RE: o tripetsedmkah - alojz1 - 10-02-2017

(10-02-2017, 22:05)JRC Napisal: Res pa je tudi, da zaradi merka ne bom prav veliko bolje luknjal tarc  Mrgreen

Tudi sam sem tako mislil. Pa me je presenetilo koliko pomaga. Sin je za Rugerja  oba merka kupil. Sprednji zelen, zadnji nastavljivi pa rdeč. Za S&W jih pa nisem našel.


RE: o tripetsedmkah - ravnohrib - 10-02-2017

(10-02-2017, 22:59)alojz1 Napisal:
(10-02-2017, 22:05)JRC Napisal: Res pa je tudi, da zaradi merka ne bom prav veliko bolje luknjal tarc  Mrgreen

Tudi sam sem tako mislil. Pa me je presenetilo koliko pomaga. Sin je za Rugerja  oba merka kupil. Sprednji zelen, zadnji nastavljivi pa rdeč. Za S&W jih pa nisem našel.

A to si kaj takega mislil? http://www.hivizsights.com/product-category/products/handgun-sights/smith-wesson/

Ampak tvoja varianta je najcenejša, pa še deluje :)


RE: o tripetsedmkah - JRC - 10-02-2017

Alojz1: bom vsekakor probal ob priliki nekaj narest ali kupit, ceprav bo prvi ukrep obisk okulista. Odlasam ze predolgo.
Aja, kaj pa zadnji merek nisi menjal?

Ravnohrib: hvala za tole. Me ima, da bi kar narocil, ker drugace bom cez pol leta ugotavljal, da je 6 mesecev mimo  Doh

Se ljubi komu napisati se kaj na temo-dilemo: rdeci ali zeleni?
Na pistolah imam rdeco fibro, zelena ne vem kako se to potem obnese v zeleni okolici?