Strelec.si - Slovenski strelski forum
...nadaljevanje o čiščenju orožja - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: DIY in domače puškarstvo (https://www.strelec.si/forum/forum-30.html)
+--- Thread: ...nadaljevanje o čiščenju orožja (/thread-1824.html)

Pages: 1 2 3 4

...nadaljevanje o čiščenju orožja - jozec - 16-09-2009

Hvala! [img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] Zdaj, ko smo že ravno v debati, bi vas še malo pobaral kako je najbolje z čiščenjem in kako pogosto? Tudi tu so me zmedli z razlago zelo raznolikih praks..
Eni, drgni z forse ščetko čim pogosteje-menim, da je to [img]{SMILIES_PATH}/eusa_doh.gif[/img] .., spet drugi v smislu, da se čisti čim bolj poredko, sploh, ko je nova.. [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] .............
Prosil bi vas za kako dobro in zdravo prakso, mogoče tudi priporočilo kakega dobrega produkta..
Za nasvete se lepo zahvaljujem!!
Lp

...nadaljevanje o čiščenju orožja - sandiruger - 16-09-2009

Najbolje je je ko prideš domov iz strelišča da pištolo očistiš vsakič.Eni pravijo "saj ni treba" ,seveda je treba! [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img]
Nas strelcev je veliko in tudi različnih čistil je veliko.Sam uporabljam čistilo Hoppes,ki pa se na žalost pri nas ne dobi.
Drgače pa mislim da je Balistol zelo dobro čitilo.
Kar se tiče tega,kako pogosto moraš čistiti cev,je praksa pri meni pokazala tako da vsakih 500 strelov odstranim ostanke bakra s Balistol ROBLA SOLO MIL,ki vsebuje amoniak in je učinkovito pri odstranjevanju bakra,tombaka in svinca.

...nadaljevanje o čiščenju orožja - Rok - 16-09-2009

sandiruger, na identičen način čistim tudi jaz in z identičnimi čistili. Čeprav je sedaj baje ena nova zadevščina namesto Roble Solo Mil, je kot pena in ni agresivno za bronuro...moram se pozanimat.

Attached files [Image: 2193_4ca1ed0a4cf8d23e2fec2298524277b1.JPG]

Hvala! A mi lahko še odgovorite, če se onih vmesnih do 500 čisti samo z krpico ali tudi z krtačko- in kako trdo?
Thanks!

Attached files [Image: 2139_4b608f3c6232ae5dd17c1952111099eb.jpg]

...nadaljevanje o čiščenju orožja - pmarijan - 16-09-2009

Če boš streljal FMJ nekih komplikacij glede čiščenja ne bo, če boš pa streljal tudi svinec, pa boš imel malo več dela (odvisno od trdote svinca, oblike/globine žlebov,...). Jaz v večini primerov očistim orožje še isti dan po streljanju - kdaj tudi kakšen dan kasneje. Od krtačk uporabljam samo bakrene, pa še to po potrebi (parkrat podrgneš, pa pogledaš, če je še potrebno).
Drugače je pa Ballistol zakon! [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_cool.gif[/img]

...nadaljevanje o čiščenju orožja - sandiruger - 16-09-2009

" Napisal:Čeprav je sedaj baje ena nova zadevščina namesto Roble Solo Mil, je kot pena in ni agresivno za bronuro...moram se pozanimat.
Te prosim da mi kaj sporočiš,če boš kaj izvedel glede tega novega čistila!Lp

Fantje, najlepša hvala!
V vseh stvareh najraje verjamem zdravemu razumu in dobri praksi z kilometrino..
Pozdrav. [img]{SMILIES_PATH}/qleft6.gif[/img]

...nadaljevanje o čiščenju orožja - Zoisii - 16-09-2009

Živ

Sem videl da je debata zašla v to smer. Danes sem dobil en komplet iz arteka ki sem ga tudi sprobal. outers cleaning kit se dobro obnese. Dobiš pa zraven bakreno ščetko, volneno ščetko, soliden nastavek, super zadevo za odstranjevanje smodnika pa bakra pa dobro zadevo za podmazovanje. Super je ker zadeva tudi ne stane velik denar pa v 2-3 dneh jo dobiš po pošti.

...nadaljevanje o čiščenju orožja - jozec - 19-09-2009

A mi lahko poveš ceno in še, kje se da dobit Ballistol??
Hvala in lep pozdrav!

...nadaljevanje o čiščenju orožja - sandiruger - 19-09-2009

"jo Napisal:kje se da dobit Ballistol??
Balistol dobiš v Lovec BTC in vseh založenih trgovinag.Ena doza stane okoli 6 eur.

...nadaljevanje o čiščenju orožja - Robert - 19-09-2009

... pa še jaz pristavim lonček... Imam Outers-ov komplet (kot je opisal Zoisii), solvent kar dobro topi, jezi me edino, da ga je potrebno po čiščenju (pred mazanjem) popolnoma odstraniti. Balistol sem tudi uporabljal, zdaj ga imam le še za pike komarjev (preverjeno dela dosti bolje od žavb, ki se dobijo v apoteki). Nekak sem prešaltal na BreakFree. Solidno čisti, ob enem podmazuje..
Sicer pa je to (po moje) tudi eno od tistih poglavij, kjer ima skoraj vsak svojega favorita. Nekje sem imel tabelo (primerjalni test) , kako katera sredstva ščitijo pred rjo, a je ravno zdaj (seveda) ne morem najti.
Lep pozdrav,
Robi.

...nadaljevanje o čiščenju orožja - Zoisii - 19-09-2009

Sem imel včeraj debato s kolegom. Baje je kar v redu nekaj napisano o čistilih v septembrski številki obrambe.
Sporočim če je kaj na tem v ponedeljek.
LP

...nadaljevanje o čiščenju orožja - cyc - 19-09-2009

Le sporoči, tudi mene zanima marsikaj glede tega ... [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]

...nadaljevanje o čiščenju orožja - Mato - 20-09-2009

Eezox je bil prvi breakfree pa drugi pri ščitenju proti rji članek je pa na [url="http://www.6mmbr.com/corrosiontest.html"]http://www.6mmbr.com/corrosiontest.html[/url] in [url="http://www.thegunzone.com/rust.html"]http://www.thegunzone.com/rust.html[/url] tole je recimo dost reputable maš pa še ene par strani kjer so posamezniki testirali pa so rezultati podobni.

Jst sem si nabavil zalogo breakfreeja in mi povsem odgovarja za 90% posla (edino topilo za baker/smodnik sem kupil od sharpshootr patch-out) je pa tko, da je tuki zlo relativno in vsak svoje hvali. Dejstvo je da je nekaj izdelkov povsem neprimernih in nedelujočih najbolje je preveriti tako, da se za topila pač topi tisto kar bi moralo topiti (kos bakrene žice malce drgnete s vašim pripravkom in vidite a se dejansko topi ) oz. ali maže kot bi moralo mazat. Drgač pa tud z milnico in vročo vodo ter nato oljem ne bo povsem nič narobe in ravno tako dobro...

Attached files [Image: 1996_17869bcc5becaf5de58a4752377f28e4.jpg]

...nadaljevanje o čiščenju orožja - kikec - 21-09-2009

Mene pa zanima, če se kje v slo dobi bombažne cunje oz. krpe za čiščenje orožja.

lp

...nadaljevanje o čiščenju orožja - Mato - 21-09-2009

Jst sem pri Arexu nabavil mikrofibro cel paket za 60€ in po tem ko sem razdelil ožji familiji za običajno čiščenje imam še na zalogi za pol slovenskega arzenala očistit...

...nadaljevanje o čiščenju orožja - Zoisii - 21-09-2009

[img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] Vrhunska roba [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img]

...nadaljevanje o čiščenju orožja - admin - 22-09-2009

Res je. Boljših krpic še nisem našel... [img]{SMILIES_PATH}/slam.gif[/img]

...nadaljevanje o čiščenju orožja - Asriel - 22-09-2009

Kako pa se vam kaj dopade sprej "Krown" ?

še mal heca:

Chuck Norris never cleans his guns. He replaces them with new ones.
Chuck Norris sleeps with a pillow under his gun.

lp

...nadaljevanje o čiščenju orožja - cyc - 23-09-2009

Jaz Krown uporabljam. Po streljanju našpricam cev s to zadevo, pustim en čas, potem pa normalno sčistim z jekleno krtačo, potem s ščetko + cunjo, na koncu pa do suhega obrišem z onim bombažnim nastavkom. Cev se sveti. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]
Ostale dele, ki jih dosežem (deli prožilnega mehanizma) čistim s palčkami za ušesa, ki jih pošpricam s Krownom. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]