Strelec.si - Slovenski strelski forum
Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Vprašanja o izbiri orožja pred nakupom (https://www.strelec.si/forum/forum-65.html)
+--- Thread: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m (/thread-18786.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Ronzi83 - 24-01-2018

Ja Kristian, kaj dajaš slabe nasvete

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - jabolko - 24-01-2018

A sga vidu Kristian CargoX...sa  dobil Misterašev merilec in koj vse veDoh


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - mr.T - 24-01-2018

(24-01-2018, 22:00)CargoX.io Napisal: Lepo po slovensko...Forum naj bi bil namenjen za izmenjavo mnenj in nasvetov, ocitno pac smo tudi tukaj le v Sloveniji. Dobil Mr.T-jev ‘merilec’, z nalepko cez njega s ceno (zanimivo odstranjevanje nalepke btw). Pohvalim lahko da ima geberite tarc, flag method,mirage, a to je to. Kristian, glede na napisano dvomim da si kdaj sploh videl Mildot master. Z njim lahko dejasko enostavno preveris razdaljo tudi za tarce vecje od 100cm, tudi razdalje ima nad 1200m Da bullet dropa niti ne omenjam. Tko da, thx za zelo slab nasvet

Saj to je problem z mildot masterjem ker realno ni 1+m tarč za merit ampak precej manjše ,na tacticool tekmah je to  za nas tipično 45cm  če so silhuete , če je pleh pa tud precej manj10 -30cm kaj lahko tam z mildot masterjem nič , prav tako je nerealno pričakovat precizne strele na večjih razdaljah saj so za tiste potrebne natančne ocene razdaje na manj kot 10m , ponovno čisti bulšit je ponujat mill kalkulacijo za 1.5 KM ker itak ne štima saj si razdaljo narobe zmeril za vsaj100m v večini svetlobnih pogojev in tako bo cil tudi zgrešil za vsaj 10m. Treba je malo kaj v praksi probat ne samo po internetu.
Optično so meritve do cca 1000m izvedljive z precej prakse in pravimretiklom kot je naprimer MSR , saj je treba trenirat augenmas , in par emsecev brez treninga je augen mas ponovno treba izostrit z nekaj prakse saj je zelo hitro pokvarjilv skill.

Ta mil calc je narejen za praktične takme kjer je mildot master neuporaben ker so tarče pre majhne .Predno smo naredili ta mil calc ki ga imaš je bil narejen vojaški do 4km a to ni namenjeno za meritve razdalj do tarč za strel ampak za izvidovanje 

Mildot master je za precej drug namen , vojaška raba je v izvidovanju  ,kjer se z pomočjo zemljevida in mil meritev sestavi skico , razdalje , kote ,'položajev' tarč etc. 
Za samo streljanje pa ni tolk praktičen ozirioma samo po tem ko se z zemljvidom popravi razdalje kar je tudi izvedljivo v praksi saj je ostrostrelski par ponavadi dolgo v položaju predno , če sploh kdaj ustreli, pred tem pa sestavlja natančen nabor podatkov razdalj etc.

Kot vidiš na hrbtu so vse tekmovalne tarče pod 100cm.

Tako pa zgleda to v praksi če na srednih razdaljah in v kvalitetnih optikah mirage ovira natančnost merjenja ,tu nastopi augen mas in izkušnje .  Poznamo par fantov ki so sposobni tja do 1100m dokaj natančno ocenit razdalje a za to je treba vadit in ti  vadijo celo leto



RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Kristian - 24-01-2018

Lej ga, spet nekdo budali na pamet. Kljub temu da ti napišem, da je Mildot Master narejen za merjenje velikih tarč in da se vrednosti končajo na previsokih merah
(smo ga kupili, videli da je neuporaben za temovalno streljanje), ti tle napišeš ravno to - da je MM fajn ker lakho meri večje tarče (> od 100cm) ...
Mr.Tjev kalkulator je bil narejen ravno zato da lakho izmeriš povprečen človeški torzo (i.e. 45cm tarčo/platko) na večini razdalj. Ampak ne, tebi to ne potegne in bi raje meriš stranico tanka. Faj, ti kar.
Da o bullet drop niti ne začenjam... za vsako kroglo, kaliber in hitrost je svoja vrednost, zato mi mildot mastri koristijo približno tako kot genitalni herpes...
Tko da, prosim lepo, se še priporočam.


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - CargoX.io - 27-01-2018

(24-01-2018, 23:39)Kristian Napisal: Lej ga, spet nekdo budali na pamet. Kljub temu da ti napišem, da je Mildot Master narejen za merjenje velikih tarč in da se vrednosti končajo na previsokih merah
(smo ga kupili, videli da je neuporaben za temovalno streljanje), ti tle napišeš ravno to - da je MM fajn ker lakho meri večje tarče (> od 100cm) ...
Mr.Tjev kalkulator je bil narejen ravno zato da lakho izmeriš povprečen človeški torzo (i.e. 45cm tarčo/platko) na večini razdalj. Ampak ne, tebi to ne potegne in bi raje meriš stranico tanka. Faj, ti kar.
Da o bullet drop niti ne začenjam... za vsako kroglo, kaliber in hitrost je svoja vrednost, zato mi mildot mastri koristijo približno tako kot genitalni herpes...
Tko da, prosim lepo, se še priporočam.

Hehehe, pa ne da sem dregnil v osje gnezdo ;)
Ni se treba razburjat, sej je bilo enostavno vprašanje (ne za tekmovalno streljanje).
Bullet drop? MM naj bi bil le za eno puško/strelivo in podatke si nalepiš zadaj na njega. Pa da preskočim še eno kontro, si jih natisneš malo več (za različne temp., višine,...) :)
Hvala vseeno, bom še vedno kaj vprašal. Sploh sedaj, ko imam Tikko v 6.5 crm in v tarče lahko mečem le kamenje (streliva še nisem uspel najti).
Brez zamere fantje :)


Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Ronzi83 - 27-01-2018

In ga tudi ne bo še en čas, ker naši prodajalci poznajo samo 223, 308 in 7,62x39

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - CargoX.io - 27-01-2018

(27-01-2018, 09:04)Ronzi83 Napisal: In ga tudi ne bo še en čas, ker naši prodajalci poznajo samo 223, 308 in 7,62x39

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Vidim. Kako sploh lahko prodajajo nekaj za kar nimajo streliva. Kot da prodajaš avto na elektriko pa ni ene polnilnice nikjer :)
Skratka, če to bere kakšen trgovec, prosim če lahko naročite. Vzamem 500 kosov streliva :)


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Ronzi83 - 27-01-2018

Pejdi u Trst kupi in domov. Ne kompliciraj.


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Marks - 27-01-2018

...


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - jabolko - 27-01-2018

(27-01-2018, 09:46)CargoX.io Napisal:
(27-01-2018, 09:04)Ronzi83 Napisal: In ga tudi ne bo še en čas, ker naši prodajalci poznajo samo 223, 308 in 7,62x39

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Vidim. Kako sploh lahko prodajajo nekaj za kar nimajo streliva. Kot da prodajaš avto na elektriko pa ni ene polnilnice nikjer :)
Skratka, če to bere kakšen trgovec, prosim če lahko naročite. Vzamem 500 kosov streliva :)

Cargo spet pametuješ...a ni čist samoumnevno, da si kupiš komponente in strelivo napolniš, prilagodiš in iz njega potegneš več kot iz fabriških nabojev, če si kupiš puško v naboju ki ga pri nas ni dobiti.

Če ti pa to kot vidim ne sede pa na UE po nabavno za nakup streliva v tujini in problem rešen Hand


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Matej045 - 27-01-2018

Vprašanje je, če ima opravljen izpit za polnjenje. Glede na to, da je kupil orožje v kalibru, v katerem se pri nas ne dobi tovarniškega streliva in je potem želel pri nas kupiti to strelivo, najbrž izpita za polnjenje nima.

Ponavadi se vsak, ki kupuje orožje, že pred nakupom tudi pozanima, kakšno strelivo se dobi in kakšne so cene, ne pa, da najprej kupi orožje in potem ugotavlja, kje bo kupil strelivo. Električne avtomobile se lahko polni s priklopom na električno omrežje doma. Vsak, ki kupi električni avto, se tudi pred nakupom pozanima o njegovih lastnostih, uporabi in kje, kdaj in kako ga bo polnil.



RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - CargoX.io - 27-01-2018

(27-01-2018, 14:42)jabolko Napisal:
(27-01-2018, 09:46)CargoX.io Napisal:
(27-01-2018, 09:04)Ronzi83 Napisal: In ga tudi ne bo še en čas, ker naši prodajalci poznajo samo 223, 308 in 7,62x39

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk

Vidim. Kako sploh lahko prodajajo nekaj za kar nimajo streliva. Kot da prodajaš avto na elektriko pa ni ene polnilnice nikjer :)
Skratka, če to bere kakšen trgovec, prosim če lahko naročite. Vzamem 500 kosov streliva :)

Cargo spet pametuješ...a ni čist samoumnevno, da si kupiš komponente in strelivo napolniš, prilagodiš in iz njega potegneš več kot iz fabriških nabojev, če si kupiš puško v naboju ki ga pri nas ni dobiti.

Če ti pa to kot vidim ne sede pa na UE po nabavno za nakup streliva v tujini in problem rešen Hand
Fantje - ZAČETNIK SEM :)
Toliko so me pa naučili - da polniš sam potrebuješ tečaj - na katerega lahko greš ko imaš orožni list - katerega lahko dobiš ko si bil na vsaj treh tekmah. Do takrat imaš (imam) le dovoljenje za posest, ki pa ne dovoljuje polnjenja... Ja, ko spoznam koga da bi mi lahko napolnil bom seveda z veseljem izkoristil, a če se ne motim je tudi to nezakonito - polniš lahko namreč le zase.
Ne vem pa kako je to pametovanje... Pač povejte, da ste večina sami asi in vas motijo vsi ki gredo po vaših stopinjah izpred n let.


Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Ronzi83 - 27-01-2018

Jaz sem ti povedal že par tednov nazaj, da streliva v Sloveniji ni! In povedal, da si moraš sam polnit. Ne zdaj govorit, da nisi vedel itd... In ja tečaj je namenjen za posameznika

Poslano z mojega WAS-LX1 z uporabo Tapatalk


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Kristian - 28-01-2018

[quote pid='147829' dateline='1517080102']
Fantje - ZAČETNIK SEM :)
[/quote]

prvi post v tej 153 objav dolgi temi je namenjen začetniku, ki ne polni in išče prvo precizno puško. Bolj podrobno in nazorno kot v tistih dveh objavah (eden za puško, drugi za strelivo) se pač ne darazložit začetnih korakov.
Če pa začetnik ne naredi domače naloge in gre kupit puško v kalibru 6.5 Creedmoor tako kot plavuša torbico (=ker ima podobno njena prijateljica in ona hoče enako) potem je ravnokar dobil lekcijo, da je dobro pred nakupom prebrati kakšno temo ali vprašati tiste, ki so že dlje časa aktivni v tej sceni...


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - CargoX.io - 28-01-2018

[attachment=9120 Napisal:Kristian pid='147848' dateline='1517130576'][attachment=9120]
[quote pid='147829' dateline='1517080102']
Fantje - ZAČETNIK SEM :)

prvi post v tej 153 objav dolgi temi je namenjen začetniku, ki ne polni in išče prvo precizno puško. Bolj podrobno in nazorno kot v tistih dveh objavah (eden za puško, drugi za strelivo) se pač ne darazložit začetnih korakov.
Če pa začetnik ne naredi domače naloge in gre kupit puško v kalibru 6.5 Creedmoor tako kot plavuša torbico (=ker ima podobno njena prijateljica in ona hoče enako) potem je ravnokar dobil lekcijo, da je dobro pred nakupom prebrati kakšno temo ali vprašati tiste, ki so že dlje časa aktivni v tej sceni...[/quote]
Hehehe, nič hudega, tudi strelivo se bo našlo. In če bi šel še enkrat bi naredil isto. 
Res je huda tale TAC 1.


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - goldi - 28-01-2018

Pri Frankoniji ga imajo. Vprašaj pri Proarmisu, če ti ga lahko nabavijo ali pa zaprosiš za nabavno dovoljenje za uvoz streliva.
https://www.frankonia.de/6%2C5+mm+Creedmoor+ELD-X+143grs./Hornady/Ansicht.html?Artikelnummer=196445


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Kristian - 28-01-2018

če si kupil TAC A1 v omenjenem kalibru si kupil nekaj kar je trenutno "best-buy" na trgu. Ziher ti bo še dolgo pokrivala vse potrebe, pa še kakšno zraven. Za strelivo povprašaj v Promarmisu, ni vrag da ti ga ne pripeljejo. Mojster Rebec lahko tudi dobavi marsikaj. Koptex?
Čez severno mejo pa bi priporočil Waffen Salberger.


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - CargoX.io - 28-01-2018

(28-01-2018, 20:28)Kristian Napisal: če si kupil TAC A1 v omenjenem kalibru si kupil nekaj kar je trenutno "best-buy" na trgu. Ziher ti bo še dolgo pokrivala vse potrebe, pa še kakšno zraven. Za strelivo povprašaj v Promarmisu, ni vrag da ti ga ne pripeljejo. Mojster Rebec lahko tudi dobavi marsikaj. Koptex?
Čez severno mejo pa bi priporočil Waffen Salberger.

Najlepša hvala, sem bil tudi v Rojalu v Nm in so rekli da začnejo delati s Frankonio tko da mislim da se bo dalo tudi tu kupiti. V Proarmis sem poslal povpraševanje a zaenkrat še ni odgovora (je pa tudi možno da sem spregledal). 
Hvala Kristian še enkrat :)


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - CargoX.io - 10-02-2018

Strelivo naročeno v Trstu, če je kakšen tu, ki bi mi pomagal nastreliti puško bi bil full hvaležen :)


RE: Prva precizna puška za streljanje od 100 do 300m - Marks - 10-02-2018

komodt. samo napiši iz kot si in se ti bo javil kdo iz bližine...