Strelec.si - Slovenski strelski forum
Reloading za precizno streljanje - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Reloading in balistika (https://www.strelec.si/forum/forum-26.html)
+--- Thread: Reloading za precizno streljanje (/thread-18932.html)

Pages: 1 2 3 4


Reloading za precizno streljanje - Žiga - 31-05-2017

Kvalitetne krogle (9mm in 40 S&W) primerne za precizno streljanje (za doseganje 190+ krogov)? Zanima me predvsem JHP ter SWC. Lahko predlagate tudi netilke in smodnik za precizno.

Hvala, Ž


RE: Reloading za precizno streljanje - Orien - 31-05-2017

(31-05-2017, 05:11)Žiga Napisal: Kvalitetne krogle (9mm in 40 S&W) primerne za precizno streljanje (za doseganje 190+ krogov)? Zanima me predvsem JHP ter SWC. Lahko predlagate tudi netilke in smodnik za precizno.

Hvala, Ž

Za 9x19 lahko potrdim, da so LOS-ove krogle brez problema na nivoju 190+. Za 40 S&W pa žal nimam izkušenj...


RE: Reloading za precizno streljanje - alojz1 - 31-05-2017

Poglej Jabk. Nov tržni prijem. Krogle z garancijo 190+ (pa na droben tisk na garanciji ne pozabit, da ne bo preveč reklamacij pri začetnikih).


RE: Reloading za precizno streljanje - jabolko - 31-05-2017

(31-05-2017, 08:23)alojz1 Napisal: Poglej Jabk. Nov tržni prijem. Krogle z garancijo 190+ (pa na droben tisk na garanciji ne pozabit, da ne bo preveč reklamacij pri začetnikih).

Vidm ja...sam garancija velja če strelja Orien  Hand ostalo pa kot si reku hudič je v drobnem tisku :))


RE: Reloading za precizno streljanje - Žiga - 31-05-2017

(31-05-2017, 08:23)alojz1 Napisal: Poglej Jabk. Nov tržni prijem. Krogle z garancijo 190+ (pa na droben tisk na garanciji ne pozabit, da ne bo preveč reklamacij pri začetnikih).
Lojze, spet si prvi v vrsti z nekoristnimi komentarji. Moje vprašanje je na mestu, če ne veš, da sestavni deli nabojev med drugim vplivajo tudi na grupo pa mi to samo pove, da si v rangu pod 190. Verjetno precej pod, pa s svojimi posti na forumu zdraviš komplekse...


RE: Reloading za precizno streljanje - Žiga - 31-05-2017

(31-05-2017, 07:56)Orien Napisal:
(31-05-2017, 05:11)Žiga Napisal: Kvalitetne krogle (9mm in 40 S&W) primerne za precizno streljanje (za doseganje 190+ krogov)? Zanima me predvsem JHP ter SWC. Lahko predlagate tudi netilke in smodnik za precizno.

Hvala, Ž
Za 9x19 lahko potrdim, da so LOS-ove krogle brez problema na nivoju 190+. Za 40 S&W pa žal nimam izkušenj...
Hvala Orien. Sklepam, da govoriš o HP kuglah, ali pa RN isto dobro grupira? Mogoče veš s katero težo so najboljši rezultati? 123gr bolje grupira od 145gr? Streljam predvsem s čehom...


RE: Reloading za precizno streljanje - alojz1 - 31-05-2017

    Žiga, komplekse imaš ti. Če se pa še malo pošalit ne smemo tule pa je bolje, da kar zapremo. Sploh pa ne vem kako si prišel na idejo, da nate leti.
Imam preveč izkušenj z jagri. Takoj ko en ustreli dobro grupo že gledajo kateri naboji so. In nabavijo take. Potem so pa spet razočarani. Zato sem napisal tisto o garanciji.
Malo premisli preden začneš iz vseh cevi žgat po vsakem komentarju za katerega misliš, da ni tebi na kožo pisan. Na Jabka sem pa naslovil zato ker vem, da ima podobne izkušnje z jagri. Pa strelci verjetno tudi. Pa dela jih. Kakšni so pa tržni prijemi pa malo poglej. Še za zombije streljat jih prodajajo.
Tale tarča je pa z HN kroglami. Streljal moj kolega v Rečici enoročno na 25m. Pa malo čez 70 jih šteje.


RE: Reloading za precizno streljanje - Žiga - 31-05-2017

(31-05-2017, 15:21)alojz1 Napisal: Žiga, komplekse imaš ti. Če se pa še malo pošalit ne smemo tule pa je bolje, da kar zapremo. Sploh pa ne vem kako si prišel na idejo, da nate leti.
Imam preveč izkušenj z jagri. Takoj ko en ustreli dobro grupo že gledajo kateri naboji so. In nabavijo take. Potem so pa spet razočarani. Zato sem napisal tisto o garanciji.
Malo premisli preden začneš iz vseh cevi žgat po vsakem komentarju za katerega misliš, da ni tebi na kožo pisan. Na Jabka sem pa naslovil zato ker vem, da ima podobne izkušnje z jagri. Pa strelci verjetno tudi. Pa dela jih. Kakšni so pa tržni prijemi pa malo poglej. Še za zombije streljat jih prodajajo.
Na idejo sem prišel, ker to ni prvič, da se obregneš ob moj post. In še vsakič si nekaj pametoval, kritiziral, namesto da bi zraven povedal še vsaj kaj koristnega (pa sklepam, da bi lahko). Vzorec se ponavlja, tako da ali si poklicni cirkusant ali pa resno uživaš v "hecanju" :)

In ne, ne sprašujem po čudežnih kuglah, ki bodo same od sebe nastreljale 190 krogov, za ta del bom upam da poskrbel sam. Sprašujem zgolj po sestavnih delih naboja, pri katerih bom najšibkejši člen jaz in ne naboj.

Nismo vsi popolni začetniki, pa tudi iz začetnikov se ni treba delati norca, naj so njihova vprašanja še tako smešna... če lahko pomagaj, če ne moreš pač ne.

LP, Ž


RE: Reloading za precizno streljanje - alojz1 - 31-05-2017

Daj nehaj se usajati pa počasi še enkrat preberi. Mi nisi tako pomemben, da bi ravno nate mislil, ko sem pisal. Bom pa v prvi priliki preveril kdaj sem ti na žulj stopil. 
Z takimi zadrteži, ki ne poznajo šale (malo pikre mogoče) nočem imeti opravka. Zato tukaj jasno napišem da noben post ne leti nate. Ne glede kako jih boš razumel.
Ja čisto lahko bi se dalo tudi jamstvo (garancija) za polnjenje in kroglo, ki dosega 190+ iz stojala (Ransom rest) in ustrezne pokalice. Kar sem napisal torej ni čisti vic.


RE: Reloading za precizno streljanje - Orien - 31-05-2017

(31-05-2017, 15:21)Žiga Napisal:
(31-05-2017, 07:56)Orien Napisal:
(31-05-2017, 05:11)Žiga Napisal: Kvalitetne krogle (9mm in 40 S&W) primerne za precizno streljanje (za doseganje 190+ krogov)? Zanima me predvsem JHP ter SWC. Lahko predlagate tudi netilke in smodnik za precizno.

Hvala, Ž
Za 9x19 lahko potrdim, da so LOS-ove krogle brez problema na nivoju 190+. Za 40 S&W pa žal nimam izkušenj...
Hvala Orien. Sklepam, da govoriš o HP kuglah, ali pa RN isto dobro grupira? Mogoče veš s katero težo so najboljši rezultati? 123gr bolje grupira od 145gr? Streljam predvsem s čehom...

Sam nisem opazil bistvene razlike med HP in FP, RN pa nisem niti testiral. Zadevo sem "spuščal" čez Ransom rest s pištolo tipa 1911 (custom HPS) in lahko zatrdim (mislim, da sem celo na strelcu objavil testiranje...), da LOS deluje zelo dobro in konsistentno. Glede teže krogel mi je (po spominu) malenkost bolje (v moji pištoli...) grupirala 145 grs krogla. 

Najbolje je, da nafilaš nekaj serij in ugotoviš, kaj tvoji pištoli najbolj paše. Mislim, da lahko pri LOS-u dobiš tudi vzorčke, da ne boš na slepo kupoval večje količine naenkrat.


RE: Reloading za precizno streljanje - Barbapapa - 31-05-2017

Meni glede domečice deluje dobro kombinacija los HP 123gr, 4,2gr V320 in netilke fiocchi. SB netilke so - vsaj tiste, ki sem jih jaz imel, težavne za prešat (so za odtenek pretesne in to v SB tulce). Streljam pa s Springfield Trophy Match 1911. Receptura pa je lahko za vsako ležišče in cev malce drugačna. Sicer pa roko na srce nisem opazil prav bistveno boljšega rezultata od SB rinfuze, ki je vsaj zame odlična za trening. Govorim o rezultatu z roke, z resta še nisem delal preizkusov.


RE: Reloading za precizno streljanje - Orien - 31-05-2017

(31-05-2017, 16:07)Barbapapa Napisal: Sicer pa roko na srce nisem opazil prav bistveno boljšega rezultata od SB rinfuze, ki je vsaj zame odlična za trening.

Pri ceni je kar razlika. V korist domačice, seveda...  :)


RE: Reloading za precizno streljanje - jelen - 31-05-2017

Kakšnega CZ pa imaš? Sport II ali kaj krajšega? V sport II in vseh podobnih poskušaj čim lažjo kroglo. Pri LOS-u s 123 gr. Sam sem polnil  N330 in N340. N330 4.0 ali tekma obvezno 4,6. Super dela na 4.0 vendar ne dopušča napak, ker je prepočasna. Trening ja na tekmah sem pa delal prevelike felerje. 4,6 je ravno toliko, da dobro odpušča napake in ni premočno. 

Kasneje sem začel polnit 340 in 4,8. Krogle vedno Los 123 hp ali H&N Hp 125 gr. 

Če še nimaš smodnika je sedaj čas za https://www.proarmis.si/reloading-ponovno-polnjenje-streliva/komponente-za-reloading-polnjenje-streliva/smodnik?attr_0=158


lp Bojan


RE: Reloading za precizno streljanje - turist - 31-05-2017

Bojan, kje je fora, da za trening filaš manj? Ali 0,02€?

Poslano z mojega SM-T585 z uporabo Tapatalk


RE: Reloading za precizno streljanje - Žiga - 01-06-2017

(31-05-2017, 15:52)Orien Napisal:
(31-05-2017, 15:21)Žiga Napisal:
(31-05-2017, 07:56)Orien Napisal:
(31-05-2017, 05:11)Žiga Napisal: Kvalitetne krogle (9mm in 40 S&W) primerne za precizno streljanje (za doseganje 190+ krogov)? Zanima me predvsem JHP ter SWC. Lahko predlagate tudi netilke in smodnik za precizno.

Hvala, Ž
Za 9x19 lahko potrdim, da so LOS-ove krogle brez problema na nivoju 190+. Za 40 S&W pa žal nimam izkušenj...
Hvala Orien. Sklepam, da govoriš o HP kuglah, ali pa RN isto dobro grupira? Mogoče veš s katero težo so najboljši rezultati? 123gr bolje grupira od 145gr? Streljam predvsem s čehom...

Sam nisem opazil bistvene razlike med HP in FP, RN pa nisem niti testiral. Zadevo sem "spuščal" čez Ransom rest s pištolo tipa 1911 (custom HPS) in lahko zatrdim (mislim, da sem celo na strelcu objavil testiranje...), da LOS deluje zelo dobro in konsistentno. Glede teže krogel mi je (po spominu) malenkost bolje (v moji pištoli...) grupirala 145 grs krogla. 

Najbolje je, da nafilaš nekaj serij in ugotoviš, kaj tvoji pištoli najbolj paše. Mislim, da lahko pri LOS-u dobiš tudi vzorčke, da ne boš na slepo kupoval večje količine naenkrat.
Zanimivo, da ti 145grs bolje grupira. Me prav zanima kakšen rezultat bo pri meni, tako grupa kot lokacija zadetkov, saj mi izmenjalna devetka s 124gr kuglami nese visoko in nekoliko v desno (v primerjavi s .40 S&W). Hvala za info!

PS: Mogoče veš za kako strelišče kjer imajo ransom rest na posojo?

(31-05-2017, 16:07)Barbapapa Napisal: Meni glede domečice deluje dobro kombinacija los HP 123gr, 4,2gr V320 in netilke fiocchi. SB netilke so - vsaj tiste, ki sem jih jaz imel, težavne za prešat (so za odtenek pretesne in to v SB tulce). Streljam pa s Springfield Trophy Match 1911. Receptura pa je lahko za vsako ležišče in cev malce drugačna. Sicer pa roko na srce nisem opazil prav bistveno boljšega rezultata od SB rinfuze, ki je vsaj zame odlična za trening. Govorim o rezultatu z roke, z resta še nisem delal preizkusov.
Kje pa nabavljaš fiocchi netilke? V Italiji? In če prav razumem naj bi bile kljub nižji ceni primerne tako za dinamiko kot tudi za precizno?


RE: Reloading za precizno streljanje - Žiga - 01-06-2017

(31-05-2017, 21:19)jelen Napisal: Kakšnega CZ pa imaš? Sport II ali kaj krajšega? V sport II in vseh podobnih poskušaj čim lažjo kroglo. Pri LOS-u s 123 gr. Sam sem polnil  N330 in N340. N330 4.0 ali tekma obvezno 4,6. Super dela na 4.0 vendar ne dopušča napak, ker je prepočasna. Trening ja na tekmah sem pa delal prevelike felerje. 4,6 je ravno toliko, da dobro odpušča napake in ni premočno. 

Kasneje sem začel polnit 340 in 4,8. Krogle vedno Los 123 hp ali H&N Hp 125 gr. 

Če še nimaš smodnika je sedaj čas za https://www.proarmis.si/reloading-ponovno-polnjenje-streliva/komponente-za-reloading-polnjenje-streliva/smodnik?attr_0=158


lp Bojan
Imam TS O, dolžina cevi je torej ista kot pri Sport II. Zakaj meniš, da je lažja krogla za njih primernejša? Si mogoče sprobal tudi katere od še lažjih h&n krogel? Glede smodnika pa se zaenkrat nagibam k Lovex D032, verjetno res kar pri Proarmisu ja :)

Felerji ki jih omenjaš se navezujejo na precizne tekme? Hočeš reči, da se pri nekoliko šibkejšem polnjenju bolj poznajo napake pri/med/po proženju (zategovanje, mehek grip)? Ali pa je govora o dinamiki in malfunctionih?

Tudi mene zanima zakaj si za treninge polnil 15% manj kot za tekme. A ni prihranek precej zanemarljiv? Razen če popokaš enormne količine ;)

Hvala za informacije!


RE: Reloading za precizno streljanje - Orien - 01-06-2017

(01-06-2017, 06:01)Žiga Napisal: Zanimivo, da ti 145grs bolje grupira. Me prav zanima kakšen rezultat bo pri meni, tako grupa kot lokacija zadetkov, saj mi izmenjalna devetka s 124gr kuglami nese visoko in nekoliko v desno (v primerjavi s .40 S&W). Hvala za info!

PS: Mogoče veš za kako strelišče kjer imajo ransom rest na posojo?

Problem pri Ransom restu so vložki za specifičen model pištole. Žal ne poznam koga, da bi imel to za Čeha. Morda Proarmis (Bojan)?

Glede grupiranja težje kugle v moji pištoli je test pokazal, da ji takšna dieta pač bolj paše. Meni osebno je tudi prijetneje streljati s težjimi kuglami (manj odrezav odsun...), je pa res, da zadeva leti počasneje, kar se (kot je že Bojan omenil) v stresni situaciji (tekma...) lahko pokaže kot večja napaka na tarči. V resnici (govorim strikno zase...) gre za nezadostno obvladovanje tehnike proženja v povezavi s psihično komponento. Ampak (spet govorim samo zase...) glede na to, da jemljem celo zadevo kot sprostitveni hobi brez hudo resnih tekmovalnih ambicij, se s tem (več) ne obremenjujem. Enkrat pač bolj uspe, drugič manj. Na koncu dneva šteje le nasmeh na obrazu in mir v duši... :)


RE: Reloading za precizno streljanje - Kristian - 01-06-2017

tle pišeš kar nekaj neumnosti, ki se nanašajo na osnove streljanja. Seveda ti bo lahka 9tka nesla drugam kot težka 9tka in obe dve drugam kot .40sw. Drugačen impulz, drugačne brzine, drugačna hitrost ciklanja, itd... Zato pa imaš nastavljiv merek.
To kar ti Bojan dopoveduje - če nekaj kar v kliničnih pogojih/na testu dela vrhunsko, še ne pomeni, da bo tako vrhunsko delalo tudi na tekmi, ko si pod stresom. Ker tam šteje rezultat, ti bo nekaj (=pištola, strelivo ali boje) kar teoretično ni tako natančno - a bolj odpušča napake - omogočilo doseči boljši rezultat.


RE: Reloading za precizno streljanje - bon - 01-06-2017

teoretično ni tako natančno - a bolj odpušča napake

Bi prosim tole bolj natančno razložil. Ker imam občutek, da je malo filozofiranja.


RE: Reloading za precizno streljanje - 357 - 01-06-2017

Moram še jaz nekaj dodati  ;)
Hitrost izstrelka in čas/trdota proženja se morata ujemati/ujeti...