Strelec.si - Slovenski strelski forum
2. IASC Tekma 2019 - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Tekmovanja (https://www.strelec.si/forum/forum-4.html)
+--- Forum: ASZS - Akcijska Strelska Zveza Društev Slovenije (https://www.strelec.si/forum/forum-19.html)
+---- Forum: IASC - International Action Shooting Confederation (https://www.strelec.si/forum/forum-20.html)
+---- Thread: 2. IASC Tekma 2019 (/thread-23351.html)

Pages: 1 2


RE: 2. IASC Tekma 2019 - tastar - 15-04-2019

(15-04-2019, 16:21)Marks Napisal: vsekakor!
edino upam da se ne bodo začeli prehitro pojavljati sponzorji za zdravljenje prostate, demence, alheimerja... :))

To je povsem neizbežno. Sponzorji bodo zavohali potencialno velik trg - in se bo začelo...
Primer iz IPSC:
v standard-u je slaba tretjina tekmovalcev seniorjev ali super-seniorjev,
med prvimi petimi tekmovalci so trije seniorji,
"jedino tamo neki Robert kvari prosjek"Mrgreen


RE: 2. IASC Tekma 2019 - tlastr - 16-04-2019

Tekma je organizirana na nivoju... Tudi obdelava rezultatov in sama logistika je bila top. Pohvala organizatorju!
Moja dobronamerna kritika je pa, da mogoče drugič sodniki streljajo po tekmi. Malo je moteče, ko prideš pravočasno na tekmo in poka kot, da je že tekma.
Sem bil prvič na IASC tekmi in sem bil edini od m-tekmovalcev, ki je dobil DQ, ker sem imel prst dvakrat na sprožilcu. Jaz mislim , da ga nisem imel.  
Sem pa navajen obračati pištolo po streljanju tako, da sodnik vidi da dajem prst ven. Mogoče sem bil prepozen . Bo treba drugič pištolo obrniti na drugo stran in bo vse ok. (hec)
Zmotilo me je le to, da je tekmovalec, ki je streljal za menoj prestopil letvico omejitve proge in po deski hodil s prstom na sprožilcu pa ni bilo nobenega komentarja glavnega sodnika.  Najbrž ni videl.
DQ pomeni konec tekme vsaj pri IPSC-ju. Tako sem pospravil orožje in počakal prijatelja , ki je še streljal.
Res , da mi je sodnik na naslednji progi rekel  naj streljam. Hvala sodniku na podpori, ampak DQ je DQ in pravila so zato da se jih držimo. Vsaj mi strelci, če se jih nihče več ne drži v .......
Sem pa opazoval tekmo kot gledalec in sem zasledil še par zadev, ki me zanimajo , ker sem bil prvič na IASC tekmi.
Na eni od prog je tekmovalec prislonil roko na lesen okvir in streljal na tarče. Pri IDPA IN IPSC tega ni bilo. Vsaj jaz se ne spomnim.
Pa še nekaj! Mislil sem, da na IASC tekmi nabojnik ne sme pasti na tla. Na eni od prog je bilo to dovoljeno.

Toliko od mene. Strelski pozdrav! 
Tomas
 P.S. Pa nobene hude krvi in žaljenja od mene, ker je tega včasih preveč na forumu.


RE: 2. IASC Tekma 2019 - Petgun - 16-04-2019

Če bi čakali sodnike, da odstreljajo po tekmi, bi bila podelitev medalj kdaj?

Odlična tekma, super proge, profesionalni sodniki!


RE: 2. IASC Tekma 2019 - kunstler - 16-04-2019

(16-04-2019, 19:09)tlastr Napisal: Pa še nekaj! Mislil sem, da na IASC tekmi nabojnik ne sme pasti na tla. Na eni od prog je bilo to dovoljeno.

Nabojnik, če ti že pade na tla, kar se zgodi, moraš pobrati pred nadaljevanjem, pa je ok. Pač v skladu z doktrino, da se je tekmovalec že sam oškodoval, ker je porabil več časa.


RE: 2. IASC Tekma 2019 - jabolko - 16-04-2019

(16-04-2019, 19:09)tlastr Napisal: Tekma je organizirana na nivoju... Tudi obdelava rezultatov in sama logistika je bila top. Pohvala organizatorju!
Moja dobronamerna kritika je pa, da mogoče drugič sodniki streljajo po tekmi. Malo je moteče, ko prideš pravočasno na tekmo in poka kot, da je že tekma.
Sem bil prvič na IASC tekmi in sem bil edini od m-tekmovalcev, ki je dobil DQ, ker sem imel prst dvakrat na sprožilcu. Jaz mislim , da ga nisem imel.  
Sem pa navajen obračati pištolo po streljanju tako, da sodnik vidi da dajem prst ven. Mogoče sem bil prepozen . Bo treba drugič pištolo obrniti na drugo stran in bo vse ok. (hec)
Zmotilo me je le to, da je tekmovalec, ki je streljal za menoj prestopil letvico omejitve proge in po deski hodil s prstom na sprožilcu pa ni bilo nobenega komentarja glavnega sodnika.  Najbrž ni videl.
DQ pomeni konec tekme vsaj pri IPSC-ju. Tako sem pospravil orožje in počakal prijatelja , ki je še streljal.
Res , da mi je sodnik na naslednji progi rekel  naj streljam. Hvala sodniku na podpori, ampak DQ je DQ in pravila so zato da se jih držimo. Vsaj mi strelci, če se jih nihče več ne drži v .......
Sem pa opazoval tekmo kot gledalec in sem zasledil še par zadev, ki me zanimajo , ker sem bil prvič na IASC tekmi.
Na eni od prog je tekmovalec prislonil roko na lesen okvir in streljal na tarče. Pri IDPA IN IPSC tega ni bilo. Vsaj jaz se ne spomnim.
Pa še nekaj! Mislil sem, da na IASC tekmi nabojnik ne sme pasti na tla. Na eni od prog je bilo to dovoljeno.

Toliko od mene. Strelski pozdrav! 
Tomas
 P.S. Pa nobene hude krvi in žaljenja od mene, ker je tega včasih preveč na forumu.

Joj joj pravo zmešnjavo vsega si ustvaril...glej rabiš sezono dve, da ti stvari jasne postanejo pa drugič sprašuj vsakega sodnika čim več, kako varno in pravilno ustreliti stage, kaj lahko kaj ne kaj je kaj ni dovoljeno kakšne so sankcije za kršitve, tega je malo morje pa povej da si prvič, pa bo šlo boš videl.
Sam se držim načela da ne diskvalificiram strelca, če mi res ne naredi nekaj narobe GLEDE VARNOSTI tu pa ne more in ne sme biti pardona, uporabljamo pač nevarni pripomoček... IASC dopušča pomoč, predvsem pa predvidevanje sodnika, da prepreči morebitno kršitev... 


Glede prsta...kaj ti misliš je brezpredmetno, velja sodnikova odločitev. PRST MORA BITI VIDNO VEN IZ PROŽILCA...to pomeni da je iztegnjen in na zaklepu ali v bližini njega, če tekmovalec drži upognjen prst da ne veš ali je na sprožilcu ali odmaknjen je to upravičen razlog diskvalifikacije. Nod


RE: 2. IASC Tekma 2019 - Bobo - 17-04-2019

(16-04-2019, 22:55)jabolko Napisal: PRST MORA BITI VIDNO VEN IZ PROŽILCA...to pomeni da je iztegnjen in na zaklepu ali v bližini njega

Ne vem kakšna je točna dikcija v IASC pravilih a v IPSC pravilih piše IZVEN BRANIKA! Velika večina strelcev to bere PRST NI NA PROŽILCU in potem ima prst veselo not (sicer ne na prožilcu) pa se čudi zakaj DQ, ker ni imel prst na prožilcu. 

Pa še to, izjava "se mi zdi, da ga nisem imel not" ali "sem prepričan, da prst ni bil na prožilcu" običajno ne gre skozi pri sodnikih, ker sodniku se ne zdi oz. ne predvideva ampak prst vidi ali ne vidi. Če ga vidi potem je hudo...