Strelec.si - Slovenski strelski forum
Sestavljanje Ar15 - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: DIY in domače puškarstvo (https://www.strelec.si/forum/forum-30.html)
+--- Thread: Sestavljanje Ar15 (/thread-23608.html)

Sestavljanje Ar15 - grizzly_adams - 14-05-2019

Spoštovani strelci/puškarji.

Rad bi sam sestavil AR15 za športno streljanje z lastno izbranimi komponentami.

Zanima me kako bi lahko to legalno naredil, ter vaše izkušnje z UE, če je že kdo poizkusil kaj podobnega:

1.      Ker zakon določa, da so regulirani deli: zaklep, zaklepišče in cev me zanima, kaj to pomeni dele uvožene iz US, kjer je le lower receiver označen s serijsko številko. Ali je potrebno, da so vsi deli označeni s serijsko številko?
2.      Ali lahko po zakonodaji puško sestavim sam ali je potrebno sestavljanje prepustiti uradnemu puškarju?
3.      Ali je potrebno sestavljeno orožje pred registracijo CIP-irati ali je dovolj pregled in potrdilo pri izbranem puškarju?

Iskal sem podobno temo, vendar je nisem našel na forumu in se zahvaljujem za kakršnokoli pomoč. Če sem  vprašal kakšno neumnost, pa mi ne preveč zamerit.

Najlepša hvala!

RE: Sestavljanje Ar15 - jabolko - 14-05-2019

Bo kup ovir ki jih boš mogu premagat, navsezadnje zakaj bi to počel in izumljal izumljeno saj ne bo ta puška prav nič boljša kvečjemu slabša od neke kupljene saj bo po vsej verjetnosti dolgo slabo delujoča Doh
Kupi si neki za dobrega jurja z ostalim pa strelivo...pa pohiti Hand

RE: Sestavljanje Ar15 - kunstler - 14-05-2019

Verjetno bi bilo bistveno hitreje in ceneje, če bi si omislil kak kos, kot ti je napisal jabolko. Še vedno bi potem lahko kos personaliziral oziroma dodajal ali menjaval dele po svojem okusu. Naročati direktno iz ZDA ne moreš, preko posrednikov pa to hitro postane zelo drag špas.

Sestaviš si lahko sam. Ponavadi se ne izzide dobro (iz vidika brezhibnega delovanja), če res zelo dobro ne veš kaj delaš. Seštevek vrhunskih komponent žal ni vedno vrhunski kos. Še tovarniško sfrizirani kosi znajo dostikrat nagajat, se je treba včasih precej ukvarjat z njimi, da dela vse tako kot treba. Še zlasti, če človek tudi polni sam, pa nima dovolj izkušenj in znanja, da prilagodi fižolčke svojemu kosu.
Novega orožja brez CIP-a ni možno registrirati, pregled pri puškarju ne bo dovolj.

Razmisli o nasvetu, ki ti ga je dal jabolko, on res lahko svoje besede podkrepi z znanjem, izkušnjami in rezultati.

Seveda pa lahko poskusiš sam in uresničiš svoje sanje. Želim ti veliko veselja in uspeha pri sestavljanju, če se boš tako odločil. In seveda, naj ti sestavljena puška dela bp.

RE: Sestavljanje Ar15 - grizzly_adams - 15-05-2019

(14-05-2019, 18:16)kunstler Napisal: Verjetno bi bilo bistveno hitreje in ceneje, če bi si omislil kak kos, kot ti je napisal jabolko. Še vedno bi potem lahko kos personaliziral oziroma dodajal ali menjaval dele po svojem okusu. Naročati direktno iz ZDA ne moreš, preko posrednikov pa to hitro postane zelo drag špas.

Sestaviš si lahko sam. Ponavadi se ne izzide dobro (iz vidika brezhibnega delovanja), če res zelo dobro ne veš kaj delaš. Seštevek vrhunskih komponent žal ni vedno vrhunski kos. Še tovarniško sfrizirani kosi znajo dostikrat nagajat, se je treba včasih precej ukvarjat z njimi, da dela vse tako kot treba. Še zlasti, če človek tudi polni sam, pa nima dovolj izkušenj in znanja, da prilagodi fižolčke svojemu kosu.
Novega orožja brez CIP-a ni možno registrirati, pregled pri puškarju ne bo dovolj.

Razmisli o nasvetu, ki ti ga je dal jabolko, on res lahko svoje besede podkrepi z znanjem, izkušnjami in rezultati.

Seveda pa lahko poskusiš sam in uresničiš svoje sanje. Želim ti veliko veselja in uspeha pri sestavljanju, če se boš tako odločil. In seveda, naj ti sestavljena puška dela bp.

Najlepša hvala za odgovore! Glede na napisano, sem se resno vprašal, kaj si želim početi naslednje leto:

1. streljati, 
2. sestavljati
3. čakati na dele in papirologijo. 

Ne glede, da se mi čakanje na papirologijo in dele zdi skrajno zabavno, sem se s streljanjem vendar začel ukvarjati zaradi ... streljanja. Smile 
Najbolje naredim, če vzamem najcenejšo milspec ar15 verzijo ali celo barebone(Brownells.it) in jo začnem postopoma nadgrajevati, ko bom mel najmanj 1000 strelov čez cev.

Še enkrat hvala za nasvet in pomoč!