Strelec.si - Slovenski strelski forum
CZ Sport 2 -in njena cev - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Orožje (https://www.strelec.si/forum/forum-23.html)
+--- Thread: CZ Sport 2 -in njena cev (/thread-24817.html)

CZ Sport 2 -in njena cev - darkokolt - 07-11-2019

Prosim lastnike ali poznavalce te priljubljene pištole, da pomagajo pri mojem vprašanju. Kakšno cev vgradi Oschatz pri predelavi te pištole ? Kdo za njih nabavlja in kvaliteta  cevi ? ( morda Lothar Walther ) ??

Pa ne mislim , da je kaj narobe nasprotno vsi dobro poznamo njeno natančnost, zato me zanima kakšna je cev. Moja pištola ima vgrajeno cev brez tovarniške številke in slišal sem, da tudi takšne serije proizvodnje obstajajo  Ok.

Hvala vam in en Sport II,  pozdrav!!

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - darkokolt - 11-11-2019

Zdaj sem  malo presenečen,  nihče ne odgovori . Je poslovna skrivnost ??  Silenced
      Pa danes je Martinovo, nič bat Beer

L.P. Darko

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - santo - 11-11-2019

Pozdravljen,
ob nakupu sem tudi sam prodajalca vprašal, če mogoče ve katera cev je vgrajena v Sport II, pa ni imel podatka, je pa predvideval, da Lothar Walther. Na moji ima cev vgravirano serijsko številko, isto kot zaklepišče in zaklep.

LP, Santo

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - darkokolt - 11-11-2019

Hvala Santo,   takšen odgovor sem tudi jaz slišal, ki pa ni ravno 100%  mogoče se pa še kdo oglasi.

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - MarkB - 11-11-2019

(11-11-2019, 10:30)santo Napisal: Pozdravljen,
ob nakupu sem tudi sam prodajalca vprašal, če mogoče ve katera cev je vgrajena v Sport II, pa ni imel podatka, je pa predvideval, da Lothar Walther. Na moji ima cev vgravirano serijsko številko, isto kot zaklepišče in zaklep.

LP, Santo

To s stevilkami ni problem naredit. ;)

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - santo - 12-11-2019

Tudi po mojem mnenju serijske številke uredijo pri Oschatzu, da so na istem kosu orožja iste številke, kar je čisto OK. CZ75 Taipan recimo, ima različni serijski številki na spodnjem in zgornjem delu (zaklep in cev imata isto, zaklepišče pa drugačno), skupna serijska je pa potem kombinacija obeh, dooolga številka.

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - čebelar - 12-11-2019

Tudi mene zanima, zakaj nima moja SPORT 2 serijsih številk na zaklepu in cevi. Kupljena je bila v trgovini VARNOST Maribor.
Lp Vinko

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - tastar - 12-11-2019

(12-11-2019, 15:44)čebelar Napisal: Tudi mene zanima, zakaj nima moja SPORT 2 serijsih številk na zaklepu in cevi. Kupljena je bila v trgovini VARNOST Maribor.
Lp Vinko
Morda je šlo za "spešl edišn" z zbrisanimi serijskimi številkami,
da se kupec ne matra z brušenjem le teh, pa ni končala v pravih rokah Mrgreen

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - darkokolt - 12-11-2019

Zanimivo moja pa ima št. na zaklepu samo na notranji strani, ko pištolo razstaviš jo vidiš tam blizu , ko je drsna površina ki napenja kladivce. Na sami cevi pa piše samo 9 mm Luger.

Čebelar: če ni skrivnost katerega leta je kupljena morda je to serija, ko so cevi brez št.  Ali imaš informacijo kdo dela cevi za Oschatza?? Ha -ha
L.P. Darko

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - savinjčan - 12-11-2019

Kaj pa, če je home made! Razgnalo prejšno cev?

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - čebelar - 12-11-2019

Kupljena je bila 2015 in ima serijsko številko samo na zaklepišču. Na cevi pa  oznako CIP N in 9mm LUGER. lp

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - darkokolt - 12-11-2019

najbolje je kombinacija " tastar " in "savinjčan " . Nastane pa :  Spešl edišn home made cz. Ha ha joj 

Čebelar , hvala!!

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - darkokolt - 13-11-2019

Slučajno med branjem prispevka od Proarmis , naslov: naša nova pištolav nastajanju-- Pro 75,  sem dobil odgovor kjer piše, da ima Sport 2 cev Lothar Walther- poligonal. Če je tako napisal Tomaž potem drži.
L.P.

RE: CZ Sport 2 -in njena cev - MarkB - 13-11-2019

Pro 075... fina pokalica.
Sem se igral zadnjic z njimi, bile še v ‘surovem’ stanju. So kar presenetljivo natancne. Tarce nastrelitve so verjetno v trgovini.
Ce bi le imel clovek malo vec cvenka...