Strelec.si - Slovenski strelski forum
Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Reloading in balistika (https://www.strelec.si/forum/forum-26.html)
+--- Thread: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela (/thread-25697.html)

Pages: 1 2


Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - elo - 18-02-2020

tegale nisem našel tu, pa sem na hitro v kreativni pavzi naredil...

če slučajno še komu pride prav.

datoteka v priponki.


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - markojelen - 18-02-2020

Reloading Cost Calculator na Google Play


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - elo - 18-02-2020

saj jih je tudi v excelu dosti na svetovnih forumih, daleč od tega da sem izumil kolo, smodnik ali kaj podobnega...
kot sem rekel, kreativna pavza med pisanjem za službo ;)


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - MarkB - 18-02-2020

Pa ni ponavadi ceneje ce sam filas?
Ali niso tocni podatki v tabeli?


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - lmaoz - 18-02-2020

(18-02-2020, 21:42)MarkB Napisal: Pa ni ponavadi ceneje ce sam filas?
Ali niso tocni podatki v tabeli?
Večina jih pobira postreljene tulce in če nastaviš ceno tulcev v tabeli na 0eur in ne upoštevaš stroškov pranja in v splošnem svojega dela, pride 14c/kos, kar se zdi kar realno.

Pričakujem pa, da se oglasi kdo, ki dobiva material po javnosti nedostopnih cenah in se pohvali koliko ceneje se še da priti skozi in kako se splača :)


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - Kristian - 18-02-2020

Ne gre za javno nedostopne cene, ampak če kupuješ večje količine (bulk) skupaj s kolegi, se lahko še kaj prišpara. Mogoče je to napačna interpretacija, ker šparaš ne, samo malo več streljaš :)


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - micko - 18-02-2020

(18-02-2020, 21:51)lmaoz Napisal:
(18-02-2020, 21:42)MarkB Napisal: Pa ni ponavadi ceneje ce sam filas?
Ali niso tocni podatki v tabeli?
Večina jih pobira postreljene tulce in če nastaviš ceno tulcev v tabeli na 0eur in ne upoštevaš stroškov pranja in v splošnem svojega dela, pride 14c/kos, kar se zdi kar realno.

Pričakujem pa, da se oglasi kdo, ki dobiva material po javnosti nedostopnih cenah in se pohvali koliko ceneje se še da priti skozi in kako se splača :)
N320 2kg 160eur v akciji Proarmis; netilke Murom 10.000kos 234eur Rebec, krogle Los 123HP 1000kos 132eur Cesar; 4gr polnjenje; tulci pobrani, ob polnjenju še krepiš roko. Vse skupaj 11cent na kos za 9x19. Za 38spl WC slabih 14centov zaradi dražjih krogel. Če uporabljaš krogle HN in/ali druge netilke, je naboj dražji kot 14centov


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - Marks - 18-02-2020

(18-02-2020, 21:42)MarkB Napisal: Pa ni ponavadi ceneje ce sam filas?
Ali niso tocni podatki v tabeli?

aha, šele sedaj sem se zavedal da podatki seveda niso točni.

tulci se večkrat uporabijo.


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - elo - 18-02-2020

V tabelo pač vnesete vaše nabavne cene in količine pa je...
Če tulce pobirate vstavite za ceno 0.
Lahko se poigram še s stroškom pranja tulcev, amortizacijo reloading opreme, po želji.


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - PpqM2 - 18-02-2020

(18-02-2020, 21:51)lmaoz Napisal:
(18-02-2020, 21:42)MarkB Napisal: Pa ni ponavadi ceneje ce sam filas?
Ali niso tocni podatki v tabeli?
Večina jih pobira postreljene tulce in če nastaviš ceno tulcev v tabeli na 0eur in ne upoštevaš stroškov pranja in v splošnem svojega dela, pride 14c/kos, kar se zdi kar realno.

Pričakujem pa, da se oglasi kdo, ki dobiva material po javnosti nedostopnih cenah in se pohvali koliko ceneje se še da priti skozi in kako se splača :)
Moja cena filanja za 9x19:

Smodnik Cheddite granular S: 47,00 eur kila
Krogla Los 123grain HP by Jabuk: 55,00 eur za 1000 kos
Netilka Fiocci SP by Cesar shop: 34,20 eur za 1500 kos (z 10% popustom, če kupiš cel box)
Tulci: 0,00 eur, če se malo skloniš in pobereš s tal

Filam 4,2 graina, z kilo smodnika naredim cca. 3600 kosov. Po grobem izračunu, me pride kos 0,0817 eur.?


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - elo - 18-02-2020

to je že kar natančen izračun :)


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - MarkB - 19-02-2020

Lepo, lepo.
Vedno bolj me navdusije to refillanje... sploh ko vidim kaj takega:
https://www.youtube.com/watch?v=vgdNKtJ_KDg&list=LLPtbrc_DYhMf_fr3w3Fxs-g&index=2&t=0s
Za .38 spl WC vidim je prihranek se vecji.


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - jabolko - 19-02-2020

Lepo že,  samo prej ko je on samo zložu tulce imam jaz narejenih par sto nabojev na preši za 220e, da ne govorim o ostalem 
ki ni potrebno in služi samo za zapravljanje dnarja, ki ga je bolj pametno porabit za nakup komponent...
ampak on že ve, je Master Shooter Shhh


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - MarkB - 19-02-2020

(19-02-2020, 13:07)jabolko Napisal: Lepo že,  samo prej ko je on samo zložu tulce imam jaz narejenih par sto nabojev na preši za 220e, da ne govorim o ostalem 
ki ni potrebno in služi samo za zapravljanje dnarja, ki ga je bolj pametno porabit za nakup komponent...
ampak on že ve, je Master Shooter Shhh

Nic ni zlagal... samo noter je vsul.
Zakaj jih je v skatlo zlagal in potem pomesal mi ni jasno... saj jih lahko spricas tudi ko lezijo (tulce mislim :) )...

Ce ti tak za 220 € laufa pridem pogledat oz na solanje :) Zaupaj nam recept.


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - Marks - 19-02-2020

(19-02-2020, 13:07)jabolko Napisal: Lepo že,  samo prej ko je on samo zložu tulce imam jaz narejenih par sto nabojev na preši za 220e, da ne govorim o ostalem 
ki ni potrebno in služi samo za zapravljanje dnarja, ki ga je bolj pametno porabit za nakup komponent...
ampak on že ve, je Master Shooter Shhh

ampak moraš vedet da je morda tvojih 220€ enako kot njegovih 700$...


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - jabolko - 19-02-2020

(19-02-2020, 14:14)MarkB Napisal:
(19-02-2020, 13:07)jabolko Napisal: Lepo že,  samo prej ko je on samo zložu tulce imam jaz narejenih par sto nabojev na preši za 220e, da ne govorim o ostalem 
ki ni potrebno in služi samo za zapravljanje dnarja, ki ga je bolj pametno porabit za nakup komponent...
ampak on že ve, je Master Shooter Shhh

Nic ni zlagal... samo noter je vsul.
Zakaj jih je v skatlo zlagal in potem pomesal mi ni jasno... saj jih lahko spricas tudi ko lezijo (tulce mislim :) )...

Ce ti tak za 220 € laufa pridem pogledat oz na solanje :) Zaupaj nam recept.

Tak ne, precej hitreje naredim vse skupi na račun nekompliciranja...

Zlagal je zlo verjetno zato da je preverjal da so bili vsi tulci enaki, kar je popolna neumnost in ker je imel lepo narobe obrnjene jih je še namazal, posprical...
kar je ok, samo to pobere časa po nepotrebnem...

Če jih boš pošprical tako kot praviš ti ko ležijo bo mazilo prišlo v notranjost tulca kar je nesprejemljivo, zakaj ti ne bom razlagal poskusi pa boš videl kaj se pol dogaja. Zelo enostavno se to reši, da prej blago pošpricaš denimo kos tapisona, blaga pač neki primernega in pol po tem tulce povaljaš premešaš spet blago, taki tulci pol lepo nalahko gredo skozi orodje matrice.

Vem da vsak zagovarja neki svojega, sam pač gledam da ne kompliciram in da stvar deluje.  Shifty


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - Aleks10 - 19-02-2020

(19-02-2020, 16:29)jabolko Napisal:
(19-02-2020, 14:14)MarkB Napisal:
(19-02-2020, 13:07)jabolko Napisal: Lepo že,  samo prej ko je on samo zložu tulce imam jaz narejenih par sto nabojev na preši za 220e, da ne govorim o ostalem 
ki ni potrebno in služi samo za zapravljanje dnarja, ki ga je bolj pametno porabit za nakup komponent...
ampak on že ve, je Master Shooter Shhh

Nic ni zlagal... samo noter je vsul.
Zakaj jih je v skatlo zlagal in potem pomesal mi ni jasno... saj jih lahko spricas tudi ko lezijo (tulce mislim :) )...

Ce ti tak za 220 € laufa pridem pogledat oz na solanje :) Zaupaj nam recept.

Tak ne, precej hitreje naredim vse skupi na račun nekompliciranja...

Zlagal je zlo verjetno zato da je preverjal da so bili vsi tulci enaki, kar je popolna neumnost in ker je imel lepo narobe obrnjene jih je še namazal, posprical...
kar je ok, samo to pobere časa po nepotrebnem...

Če jih boš pošprical tako kot praviš ti ko ležijo bo mazilo prišlo v notranjost tulca kar je nesprejemljivo, zakaj ti ne bom razlagal poskusi pa boš videl kaj se pol dogaja. Zelo enostavno se to reši, da prej blago pošpricaš denimo kos tapisona, blaga pač neki primernega in pol po tem tulce povaljaš premešaš spet blago, taki tulci pol lepo nalahko gredo skozi orodje matrice.

Vem da vsak zagovarja neki svojega, sam pač gledam da ne kompliciram in da stvar deluje.  Shifty
Ene par let jih dajem ležat in z višine našpricam, nikol nobenih težav, pa sem jih že ene par nafilal Shhh


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - Orien - 19-02-2020

Vzameš škatlo od sladoleda, noter po občutku 3x ali 4x špricneš (odvisno od emulzije...), vržeš not tulce, primeš dol pokrov in malo premešaš. Na tak način delam z XL650 zadnjih 15.000 nabojev in do danes prav nobenega problema. Hitro in učinkovito.


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - jabolko - 19-02-2020

Sem napisal da vsak po svoje, važno je da se ne pretirava in da v tulec ne pride mazilo ali kar se pač uporablja.  Think


RE: Lastna cena naboja, izračun, excel tabela - LEON - 20-02-2020

Še en način:
Vzameš bombažno nogavico jo obrneš tako da je notranja stran, ki je malo kosmata odzunaj jo narahlo pošpricaš z WD-40 nato jo ponovno obrneš da je naoljena stran znotraj, nasuješ notri prazne tulce. Nogavico držiš z rokama na obeh koncih ter jo pretresaš levo, desno,gor ,dol tako da se tulci šetajo po notranjosti nogavice. Tako kakšno dobro minuto nato streseš tulce ven iz nogavice. Tulci so tako narahlo namazani da ni možnosti da bi maščoba prišla v notranjost, ki bi kasneje delala težave. V nogavico gre od 100 tulcev naprej odvisno od velikosti nogavice. Vsake tretjo rundo spet nogavico obrneš ter spet malo navlažiš z WD-jem. Ko se nogavica prenuca vzameš drugo in postopek je isti.