Strelec.si - Slovenski strelski forum
Proženje Anschutz 335 - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: DIY in domače puškarstvo (https://www.strelec.si/forum/forum-30.html)
+--- Thread: Proženje Anschutz 335 (/thread-25971.html)



Proženje Anschutz 335 - aHa - 12-04-2020

Pozdravljeni,
Kljub poplavi zračnih pušk z raznoraznimi novotarijami ostajam na legendi 335 Bow ; mi je desetletja počivala v omari (nova, konzervirana), zdaj pa sem jo "reaktiviral", seveda ne za 10m/stoje Eek ...; Titan vzmet, optika 6x40 pa na 30m....  S-sniper 
Seveda je cilj "luknja v luknjo", pa sem pred oviro, oziroma izzivom: štelam proženje, podmazujem etc... ne gre, še vedno predolg in na koncu pretrd. Ga je treba mal pobrusit/spolirat, kot se je to delalo pred 3 ali 4 desetletji (z njo sem začel v 4. razredu osnovke); brskam po netu, nikjer nič o 335, pa vas sprašujem, a je še kje kakšen "specialac", ki se spomni, kako se je to na 335 naredilo, ali pa imam res že zelo staro Ančko? Rolleyes
LP



If you are not doing your best, you are wasting your time. On the other hand, if you enjoy wasting time, it is not time wasted!


RE: Proženje Anschutz 335 - 357 - 12-04-2020

Dovolj dobro ( kakor za koga Smile) se proženje nastavi s kombinacijo obeh vijakov v prožilnem mehanizmu. Pomaga tudi odstranitev varovalke. Olje v mehanizmu ni priporočljivo.


RE: Proženje Anschutz 335 - benko8 - 12-04-2020

Ta puška ni namenjena za močnejše fedre, najprej ti bo polomilo vodilo (4 kraki) to se da rešit pri strugarju z novim vodilom. Potem pa je samo vprašanje časa kdaj ti bo razbilo alu (zlitina ) ohišje sprožilca ,ker ga bo kolk hitro je sam odvisno kolk močan feder si not dal. Recimo pri HW puškah rekord sprožilec omogoča enako proženje ne glede na moč fedra ,335 do neke meje pol pa ne več.


RE: Proženje Anschutz 335 - aHa - 12-04-2020

Hvala, da sta se oglasila...
Da malo bolj objasnim, do česa sem že prišel po info na raznih www forumih. Konkretno mi na puški piše "model 335 Magnum" (za razliko od prvih navadnih...moja je sicer letnik tam nekje okoli 2000) in zanjo sta fabriško namenjena dva fedra: normalen, fi 3mm, za moč cca 7J in magnum/export feder fi 3,6mm za moč cca 16J. Tega imam sedaj notri, močno useka, pelet leti fenomenalno zelo ravno do 30m, do sedaj sem izstrelil (za nastrelitev in vadbo) cca dve škatli (1000) seveda malo težjih pelet (0.52g), ker je res, če uporabljam lahke Cu, useka prav nezdravo. Zaenkrat kar se tega tiče je vse b.p., imam tudi še 4mm feder, za katerega me mika kakšna testna seansa, seveda bi zamenjal originalno usnjeno tesnilko z novo tehnologijo PTFE, nujno z vgradnjo buffer seala cca 3-5mm, in seveda težje pelete (0.7-1.0 g) samo par strelov skoz merilec, da vidim, če res lahko preseže 300m/s....in cca 30J, toliko so eni že dosegal, seveda pa se noben ne hvali tudi z lomi ohišja sprožilca. Sem tle gor prebral, da to ni več problem, ker jih nekdo izdeluje, bom ta strošek reskiral.
Moti me pa močno to trdo proženje in zatikanje; to že vem, da mehanizma ne oljim, smo pa v "mojih" časih prožilec poliral, pa preden se ga lotim sam, pač iščem, če mi lahko kdo iz izkušenj opiše kaj in koliko. Pa če se lahko uporabi grafitno mazilo samo na stiku, kjer "triger" preskoči... Če se sploh še kdo ukvarja s tem, ali ste vsi že na pnevmatskih...
lp
ah


RE: Proženje Anschutz 335 - aHa - 12-04-2020

''Pa še to: oba vijaka sem "mikastil" na sto in en način, seveda je veliko boljše, uspel sem nastaviti kratek prvi hod, tudi drugega sem skrajšal dost ok, potem pa pride do trdote... Tudi vodilo vzmeti mam zdrejanega, na tesno brez lufta v vzmeti....
Saj, prve tri pelete spravim brez problema v "olimpijske kroge", drugih 4- tudi še gre v "črno" (en inč), potem pa začnem razmetavat, trzat, ker sem se zalotil, da prst kar čaka, kdaj se bo sprožilo, pa se ne, pol pa trznem. Se pravi, da me to živcira, zato bi rad pač "match" proženje, če se ga da zbrusiti?


RE: Proženje Anschutz 335 - 357 - 12-04-2020

En vijak je za trdoto in dolžino hoda, drugi za "koleno" ali brez njega. Enega lahko odvijaš ali privijaš tudi za pol obrata in se skoraj nič ne pozna, če pa drugega priviješ ali odviješ za dve minuti ( urni ), se lahko zgodi marsikaj. Premehko proženje pri tej puški lahko povzroči nekontrolirano sprožitev ob zapiranju. V mehanizmu je še ena vzmet, ki se jo lahko skrajša ( odreže ) ali pa kar zamenja z mehkejšo. Kakršnokoli brušenje bi odsvetoval...


RE: Proženje Anschutz 335 - jabolko - 12-04-2020

(12-04-2020, 10:38)aHa Napisal: Pozdravljeni,
Kljub poplavi zračnih pušk z raznoraznimi novotarijami ostajam na legendi 335 Bow ; mi je desetletja počivala v omari (nova, konzervirana), zdaj pa sem jo "reaktiviral", seveda ne za 10m/stoje Eek ...; Titan vzmet, optika 6x40 pa na 30m....  S-sniper 
Seveda je cilj "luknja v luknjo", pa sem pred oviro, oziroma izzivom: štelam proženje, podmazujem etc... ne gre, še vedno predolg in na koncu pretrd. Ga je treba mal pobrusit/spolirat, kot se je to delalo pred 3 ali 4 desetletji (z njo sem začel v 4. razredu osnovke); brskam po netu, nikjer nič o 335, pa vas sprašujem, a je še kje kakšen "specialac", ki se spomni, kako se je to na 335 naredilo, ali pa imam res že zelo staro Ančko? Rolleyes
LP



If you are not doing your best, you are wasting your time. On the other hand, if you enjoy wasting time, it is not time wasted!

Omenjenega cilja ne boš izpolnil.

Ga ni še nihče na svetu  Dumb


RE: Proženje Anschutz 335 - RWS - 12-04-2020

Če ti začne plesat po tarči gor in dol, levo in desno, je problem kaj lahko v optiki in/ali montaži. Jaz tako legendarne puške ne bi diral ampak jo v originalnem setupu koristil. Svoj čas sem z eno takšno testiral vse živo. Še danes mi je žal.


RE: Proženje Anschutz 335 - aHa - 27-04-2020

(12-04-2020, 17:47)jabolko Napisal: Omenjenega cilja ne boš izpolnil.

Ga ni še nihče na svetu  Dumb

Pray 
Cilje si moraš zastaviti dovolj visoko, da lahko spoznaš, kje so tvoje meje... Cool


RE: Proženje Anschutz 335 - aHa - 27-04-2020

(12-04-2020, 18:09)RWS Napisal: Če ti začne plesat po tarči gor in dol, levo in desno, je problem kaj lahko v optiki in/ali montaži. Jaz tako legendarne puške ne bi diral ampak jo v originalnem setupu koristil. Svoj čas sem z eno takšno testiral vse živo. Še danes mi je žal.


Se opravičujem za zakasnel odgovor, ampak sem bil zelo zaposlen s tole mojo "dilemo"

Najprej se vam vsem zahvaljujem za odgovore (in da me niste "nadrli" nevedneža, kot je to prav pogosto na tem forumu...). Karantena ima sicer svoje posledice in v njenem procesu "kisanja možganov", ki sem mu bil očitno podvržen, so se mi rojevale vsakokakršne ideje...hvala, da ste me zadržali na pravi poti.
Ja, res bi bilo škoda, da delam neracionalne eksperimente na tej Ančki, ki se je po mesecu dni in cca 2000 strelih kar lepo unesla, tudi proženje je veliko boljše (je bila prenova in zato si na prstu čutil kakor zatikanje), in pa zamenjal sem par daljnogledov, šele tretji za cca 100€ mi daje neko zadovoljstvo (začel sem z enim za 15€, pa sprobal enega za 50€..ni kaj, mal dnarja mal muske... Shhh ). Seveda je pa še ogromno na meni, da se znebim teh "flajerjev".  Ampak, kot rečeno, za na 30m sem kar zadovoljen in grem korak naprej...čakam Anschutz 1510 pa na 100m... Hvala karanteni, da sem končno prišel do prostega časa za moj hobi... Cool Cool


RE: Proženje Anschutz 335 - aHa - 27-04-2020

Sem pozabil pripet slikce rezultatov...slikce vsi radi pogledamo... Dumb