Strelec.si - Slovenski strelski forum
Športno strelišče za lastno uporabo - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Zakoni, predpisi in uvozi (https://www.strelec.si/forum/forum-27.html)
+--- Thread: Športno strelišče za lastno uporabo (/thread-2710.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - Mato - 24-01-2016

Seveda da je pokrito z zakonom pa kaj ni jasno. ZASEBNO STRELIŠČE NE OBSTAJA....


Imaš civilno strelišče, ki je de facto komercialno in zanj veljajo nekateri ostali členi ZORO in Pravilnik  in VSA OSTALA za katere veljata člena ZORO glede varnosti in kdo lahko strelja tam ter Pravilnik. 

Vsa ostala strelišča oz. prostori ali površine kjer se izvaja streljanje pa morajo zadostiti že N-krat prežvečenim pravilom...

Sami si pa kar nekaj izmišljujete neke termine in besede, ki nimajo veze z ničemer razen vašo domišljijo...


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - JRC - 24-01-2016

Torej inspektor nima kaj delati v moji gmajni, kjer streljam in mi ne more napisati kazni (ob upostevanju varnostnih pravil?)

In da pojasnim se to: nic si ne zmisljujem samo preverjam v naprej, kaj me lahko caka.
In ob prijavah (da tam streljam), ali mi lahko zaradi tega zavrnejo vlogo za nabavno dovoljenje ob ponovnem preverjanju?


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - jabolko - 24-01-2016

(24-01-2016, 15:30)JRC Napisal: Torej inspektor nima kaj delati v moji gmajni, kjer streljam in mi ne more napisati kazni (ob upostevanju varnostnih pravil?)

In da pojasnim se to: nic si ne zmisljujem samo preverjam v naprej, kaj me lahko caka.
In ob prijavah (da tam streljam), ali mi lahko zaradi tega zavrnejo vlogo za nabavno dovoljenje ob ponovnem preverjanju?

ima za delat... Nod  
ne morejo zavrnit... Not


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - Mato - 24-01-2016

Čim streljaš na neki površini jo moraš urediti v skladu s ZORO in Pravilnikom in (po novem) v skladu z individualnim mnenjem Inšpektorja....če seveda ta pride na tvojo površino delat inšpekcijski nadzor....

Zdej pa vpraš kaj je to individualno mnenje Inšpektorja pa smo zmagal...


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - cepeter - 27-01-2016

Čist na kratko ... ker če tole bereš... ne prideš nikamor

1) imam zemljišče z urejeno spremembo namembnosti v zemljišče za športno dejavnost 
2) postavljen je " grudobran" in fizične ovire na strelskem mestu, ki ne dovoljujejo izleta krogel nikamor drugam kot v smer tarč in ne nad,ne pod,ne okoli,...   
3) strelski range je ograjen z žičnato mrežo in deloma z prepreko iz gum
4) UE je izdala "+"  mnenje, prav tako odd za okolje in prostor, in tudi lokalna PP 

kaj mi še manjka ?


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - šimek - 27-01-2016

opozorilni trak in table, in pa pogum


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - cepeter - 27-01-2016

Ker razmišljam... da ce bi imel iz strelske pozicije fizicno obviro da bi preprecevala izlet krogel ...  bi tud verjent slo .... skoz....


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - šimek - 27-01-2016

za dolgocevno je to še en +


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - romunov - 28-01-2016

(27-01-2016, 20:18)cepeter Napisal: Čist na kratko ... ker če tole bereš... ne prideš nikamor

1) imam zemljišče z urejeno spremembo namembnosti v zemljišče za športno dejavnost 
2) postavljen je " grudobran" in fizične ovire na strelskem mestu, ki ne dovoljujejo izleta krogel nikamor drugam kot v smer tarč in ne nad,ne pod,ne okoli,...   
3) strelski range je ograjen z žičnato mrežo in deloma z prepreko iz gum
4) UE je izdala "+"  mnenje, prav tako odd za okolje in prostor, in tudi lokalna PP 

kaj mi še manjka ?

Poleg omenjenih opozorilnih tabel in trakov še red na strelišču, pa ne pozabit na varno cono. Ne se smukat okol policajev in upravnih enot, ker to ni potrebno. Ti moraš zadostit pogojem v zakonu in pravilniku (si ju že naštudiral?), ne pa šušmarjem na PP, UE ali občini.


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - jabolko - 28-01-2016

(28-01-2016, 11:03)romunov Napisal:
(27-01-2016, 20:18)cepeter Napisal: Čist na kratko ... ker če tole bereš... ne prideš nikamor

1) imam zemljišče z urejeno spremembo namembnosti v zemljišče za športno dejavnost 
2) postavljen je " grudobran" in fizične ovire na strelskem mestu, ki ne dovoljujejo izleta krogel nikamor drugam kot v smer tarč in ne nad,ne pod,ne okoli,...   
3) strelski range je ograjen z žičnato mrežo in deloma z prepreko iz gum
4) UE je izdala "+"  mnenje, prav tako odd za okolje in prostor, in tudi lokalna PP 

kaj mi še manjka ?

Poleg omenjenih opozorilnih tabel in trakov še red na strelišču, pa ne pozabit na varno cono. Ne se smukat okol policajev in upravnih enot, ker to ni potrebno. Ti moraš zadostit pogojem v zakonu in pravilniku (si ju že naštudiral?), ne pa šušmarjem na PP, UE ali občini.

Ja lej sori, tudi ti bi lahko pomislu kdaj stisneš tipko ko že nas na to opozarjaš...v končni fazi boš za strelišče rabu soglasje občine če boš hotu mir imet, tako da imenovat jih šušmarji čeprav se s tabo strinjam ni ok  oni so oblast taka al drugačna, postavljena tako al drugače to imamo krivi ste pa volilci sami...to je začaran krog sam sem to ugotovil že zdavnaj zato se ne mešam več tja, je življenje prekratko da boš karkoli spremenil z dialogom ali revolucijo...preprosto se ne da drugega kot čakat na tok dogodkov... Hand


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - cepeter - 28-01-2016

No to me zanima ... ce bi imel ..recimo strelske pozicije z ovirami ... zakaj bi se mucil z nekimi 20m nasipi ce bi lahko omejil pogled ( streljanje) ze na samem strelskem mestu ...


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - rider - 01-04-2016

Jaz sem na lastni parceli naredil nasip v strelski liniji, parcelo sem ogradil z rdecebelim trakom. Izobesil dve tabli z opozorilom pozor strelisce prehod prepovedan in to je to. Policija je bila na "streliscu" ko mene ni bilo zraven in so rekli da vse ustreza in da ni nobenih problemov. Pred casom pa so me klicali da rabijo st. Parcele na kateri je "strelisce" da to vpisejo nevem kam. Do sedaj nobenih problemov.


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - JRC - 01-04-2016

Super. To je dobra novica.
Kako visok nasip si pa naredil?


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - cepeter - 01-04-2016

A si uredil namembnost zmeljisca


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - goranzivec - 02-04-2016

(01-04-2016, 22:54)cepeter Napisal: A si uredil namembnost zmeljisca

Sprememba namembnosti ni potrebna, rekreativne dejavnosti na kmetijskih zemljiščih niso prepovedane. V nasprotnem primeru bi moral biti cel triglavski narodni park s spremenjeno namembnosti, ker se ljudje tam sprehajajo po hribih, in smučišča bi tudi ne mogla biti kmetijsko zemljišče.


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - cepeter - 02-04-2016

Zakon o kmetiskih zemljicih pravi da se kmetijska zemljisca uporabljako izkljucno za kmetijsko dejavnost karkoli druga je ze ....


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - Desc - 02-04-2016

(02-04-2016, 10:01)cepeter Napisal: Zakon o kmetiskih zemljicih pravi da se kmetijska zemljisca uporabljako izkljucno za kmetijsko dejavnost karkoli druga je ze ....

Kolikokrat bo še treba povedati, da občasno streljanje na kmetijsko površini ni dejavnost. To je tako, kot da bi tam prepovedali sončenje,po gozdovih pohodništvo ali na travniku občasne veselice. Še več, za take stvari bi morali predhodno spremeniti namembnost zemljišč.


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - Barbapapa - 02-04-2016

Zzz


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - rider - 02-04-2016

(01-04-2016, 19:44)JRC Napisal: Super. To je dobra novica.
Kako visok nasip si pa naredil?

Nasip je visok cca. 2metra. je pa za nasipom strm naravni breg ki se dviga cca 15m visoko. 
Nekako tako je:
https://www.youtube.com/watch?v=ReGgkfbwBbE


RE: Športno strelišče za lastno uporabo - cepeter - 02-04-2016

(02-04-2016, 12:28)Desc Napisal:
(02-04-2016, 10:01)cepeter Napisal: Zakon o kmetiskih zemljicih pravi da se kmetijska zemljisca uporabljako izkljucno za kmetijsko dejavnost karkoli druga je ze ....

Kolikokrat bo še treba povedati, da občasno streljanje na kmetijsko površini ni dejavnost. To je tako, kot da bi tam prepovedali sončenje,po gozdovih pohodništvo ali na travniku občasne veselice. Še več, za take stvari bi morali predhodno spremeniti namembnost zemljišč.

Pa dobro.... sam recimo, da iz tega nastane klub....