Strelec.si - Slovenski strelski forum
Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Reloading in balistika (https://www.strelec.si/forum/forum-26.html)
+--- Thread: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) (/thread-27306.html)

Pages: 1 2 3 4 5


Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - m.s. - 22-01-2021

Ker očitno lovexa d032 ne bo več mogoče dobiti v 6kg pakiranjih po zelo ugodni ceni, 0,5kg pakiranja pa so se konkretno podražila, bom verjetno menjal smodnik.

Zanima me kaj uporabljate za polnjenje 9x19 za dinamiko. Sam polnim s fiochhi sp netilkami in kroglami los 150gr RN. Sam se nagibam k nabavi N320, ker bo pri večjih nakupih sedaj ceneje kot d032.

Lp in hvala za odgovore.


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - PpqM2 - 22-01-2021

Cheddite granulo S, fine.
48,00 eur kila, Koptex d.o.o.


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - JohanJ - 22-01-2021

Cheddite ( fin ali grob) ali pa Frex rumeni ali rdeči oba sta OK in dokaj ugodna cena glede na količino nabojev, ki jo napolniš z 1kg(15430 gn)


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - ales1a - 22-01-2021

Kar je najceneje :D


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - Aleks10 - 22-01-2021

Chedite S


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - jabolko - 23-01-2021

(22-01-2021, 09:18)m.s. Napisal: Ker očitno lovexa d032 ne bo več mogoče dobiti v 6kg pakiranjih po zelo ugodni ceni, 0,5kg pakiranja pa so se konkretno podražila, bom verjetno menjal smodnik.

Zanima me kaj uporabljate za polnjenje 9x19 za dinamiko. Sam polnim s fiochhi sp netilkami in kroglami los 150gr RN. Sam se nagibam k nabavi N320, ker bo pri večjih nakupih sedaj ceneje kot d032.

Lp in hvala za odgovore.

Za dinamiko je popolnoma vseeno kateri smodnik uporabljaš samo da imaš faktor, kjer se zahteva in kontrolira to pa je edino IPSC pa še tu le tu in tam.
Faktor neki nad 125 se doseže komot sploh z težjo kroglo z večino smodnikov vsaj iz normalnih pištol ni težav.
Tudi ni nič narobe če za trening polniš mejni faktor, kvečjemu boljše za orožje. Shifty

Eni zelo varirajo pozimi poleti zlasti lovex je tak, pa še ravno nasprotno kaže, se pravi pozimi ma večji faktor poleti manjši.

Tisti ki polni mora zadevo spremljat imeti kronograf in delat meritve da je stvar jasna.

Dobro je vedet da se šibreni smodnik fiochi blu ne dozira enostavno je pa sila poceni sploh če se ga kupi sodček.

Bolj je treba pazit pri kompaktnih pištolah u kolikor hočeš še zmeraj močen naboj iz sila kratke cevi ki se tu uporabljajo.

Lahko izračunaš koliko nabojev napolniš z kilo smodnika...so kar razlike. Če se prav spomnim je tu rekorder Bashieri Pelagri 28A 
ampak ga ni več dobit pri nas...

Netilke nas večina uporablja fiochijeve je poceni in za boga ne bo zatajila.

N320 ki ga omenjaš je odličen smodnik, super se dozira je konstanten, dost nabojev se naredi iz kile samo je predrag
in navsezadnje z njim ne boš nič boljše rezultate dosegu kot denimo z chedite fine ali groso ali pa Frex 
različne granulacije, ki so poceni, sploh v Italiji, ko imajo akcijo znižanja. Dance


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - Kristian - 23-01-2021

par stvari bi še dodal:
1. kako se dozira skozi volumetrične dozirnike na preši?
(tista listnata jajca od F Blue so lahko tudi zastonj, pa jih ne bom filal, ker se zakajlajo in ne dozira. Ja, lahko na zalogovnik privežeš ventilator z odlomljenim krilce, ženin/sosedin vibrator pa bo treslo ampak še enkrat, ne!)
2. kako izgoreva in koliko umazanije pusti za sabo? Če ti pušča neizgorela zrnca in klup svinjarije, oziroma moraš spremenit kroglo/dimenzije naboja samo zato da bolje gori, potem je to manj optimalno. Sploh pri PCC je kvaliteta smodnika še kar pomembna. Zadeva je že v fundamentu svinjska notri, če pa smodnik slabo izgoreva in pušča kup nesnage, ki supaj z oljem naredi lepo polir pasto. Za povrhu pa so sprožilci že tako obremenjeni, ta svinjarija jim pa prav nič ne pomaga.

Pa še to: treniraj tako kot da si na tekmi in na tekmi streljaj tako kot da si na treningu. Na treningu postreliš bistveno več nabojev. Če si narediš posebej nežne trenig polnitve, se boš navadil na manjši recoil in drugačno obnašanje orožja. To te bo stalo na tekmi, ko boš imel čisto drug občutek.


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - Lakyluk - 23-01-2021

Cheddite dela odlično, nisem opazil razlik napram Lovexu. Mogoče malce bolj zasvinja orožje, ker pa ste vsi pridni za pucat po vsakem treningu, to sploh ni problem.. :)


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - m.s. - 23-01-2021

(23-01-2021, 07:36)Kristian Napisal: par stvari bi še dodal:
1. kako se dozira skozi volumetrične dozirnike na preši?
(tista listnata jajca od F Blue so lahko tudi zastonj, pa jih ne bom filal, ker se zakajlajo in ne dozira. Ja, lahko na zalogovnik privežeš ventilator z odlomljenim krilce, ženin/sosedin vibrator pa bo treslo ampak še enkrat, ne!)
2. kako izgoreva in koliko umazanije pusti za sabo? Če ti pušča neizgorela zrnca in klup svinjarije, oziroma moraš spremenit kroglo/dimenzije naboja samo zato da bolje gori, potem je to manj optimalno. Sploh pri PCC je kvaliteta smodnika še kar pomembna. Zadeva je že v fundamentu svinjska notri, če pa smodnik slabo izgoreva in pušča kup nesnage, ki supaj z oljem naredi lepo polir pasto.  Za povrhu pa so sprožilci že tako obremenjeni, ta svinjarija jim pa prav nič ne pomaga.

Pa še to: treniraj tako kot da si na tekmi in na tekmi streljaj tako kot da si na treningu. Na treningu postreliš bistveno več nabojev. Če si narediš posebej nežne trenig polnitve, se boš navadil na manjši recoil in drugačno obnašanje orožja. To te bo stalo na tekmi, ko boš imel čisto drug občutek.

Omenjaš neizgorela zrnca smodnika. Na kak način spremeniti naboj, da jih ne bo? Krajšat naboj? 

Do sedaj sem imel d032, los 150gr RN in dolžino 28,6 pa so v manjši meri pojavljala.


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - Taurus_689 - 23-01-2021

Jaz uporabljam FBlue 28 - 3,5 [gr] krogla 9 mm HP 145 [gr]


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - bob78 - 23-01-2021

A kdo polni Cheddite S Fine v kombinaciji z Los 145grs RN pobakrenimi kroglami? Po težavah z doseganjem faktorja z D032 in občutljivostjo na temperaturna nihanja, sem s Cheddite uspešno polnil 123 in 135 grs krogle. 145 se še nisem lotil, se pa uradna tabela konča pri 137grs kroglah. Razvijanje loada bi že šlo brez težav, zanima me samo, če obstajajo kakšni zadržki glede omenjene kombinacije?


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - Lakyluk - 23-01-2021

(23-01-2021, 16:29)bob78 Napisal: A kdo polni Cheddite S Fine v kombinaciji z Los 145grs RN pobakrenimi kroglami? Po težavah z doseganjem faktorja z D032 in občutljivostjo na temperaturna nihanja, sem s Cheddite uspešno polnil 123 in 135 grs krogle. 145 se še nisem lotil, se pa uradna tabela konča pri 137grs kroglah. Razvijanje loada bi že šlo brez težav, zanima me samo, če obstajajo kakšni zadržki glede omenjene kombinacije?

Ti samo filaj in pali, dela BP..


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - jabolko - 23-01-2021

(23-01-2021, 16:29)bob78 Napisal: A kdo polni Cheddite S Fine v kombinaciji z Los 145grs RN pobakrenimi kroglami? Po težavah z doseganjem faktorja z D032 in občutljivostjo na temperaturna nihanja, sem s Cheddite uspešno polnil 123 in 135 grs krogle. 145 se še nisem lotil, se pa uradna tabela konča pri 137grs kroglah. Razvijanje loada bi že šlo brez težav, zanima me samo, če obstajajo kakšni zadržki glede omenjene kombinacije?

Polnim z cheditte fine prilagojeno Los revolversko kroglo teže 180 grein, dolžina le te je tam nekje kot tulec 9 x 19
Tabela ne obstaja zadržkov nimam, sem pa neki stel tekem pri banani streljal z to kombinacijo... odlično ampak nič bolje kot denimo z 123 gre
ali 150 gre, torej nauk zgodbe je Dumb   

PS. kombinacijo ki jo omenjaš mislim da uporablja ogromno dinamičarjev...kar brez bojazni Shifty


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - jabolko - 24-01-2021

(23-01-2021, 14:26)m.s. Napisal:
(23-01-2021, 07:36)Kristian Napisal: par stvari bi še dodal:
1. kako se dozira skozi volumetrične dozirnike na preši?
(tista listnata jajca od F Blue so lahko tudi zastonj, pa jih ne bom filal, ker se zakajlajo in ne dozira. Ja, lahko na zalogovnik privežeš ventilator z odlomljenim krilce, ženin/sosedin vibrator pa bo treslo ampak še enkrat, ne!)
2. kako izgoreva in koliko umazanije pusti za sabo? Če ti pušča neizgorela zrnca in klup svinjarije, oziroma moraš spremenit kroglo/dimenzije naboja samo zato da bolje gori, potem je to manj optimalno. Sploh pri PCC je kvaliteta smodnika še kar pomembna. Zadeva je že v fundamentu svinjska notri, če pa smodnik slabo izgoreva in pušča kup nesnage, ki supaj z oljem naredi lepo polir pasto.  Za povrhu pa so sprožilci že tako obremenjeni, ta svinjarija jim pa prav nič ne pomaga.

Pa še to: treniraj tako kot da si na tekmi in na tekmi streljaj tako kot da si na treningu. Na treningu postreliš bistveno več nabojev. Če si narediš posebej nežne trenig polnitve, se boš navadil na manjši recoil in drugačno obnašanje orožja. To te bo stalo na tekmi, ko boš imel čisto drug občutek.

Omenjaš neizgorela zrnca smodnika. Na kak način spremeniti naboj, da jih ne bo? Krajšat naboj? 

Do sedaj sem imel d032, los 150gr RN in dolžino 28,6 pa so v manjši meri pojavljala.

Kristian ima ok nasvete, kako tudi ne ko je toliko napredoval v PCC, Clap da se že spogleduje z kontroliranim bump fire in posledicami le tega na tekmi  Papers 

Bom še sam dodal...tale naboj na sliki ima letnico 43 kroglo 123 gre faktor krepko čez 140 skupno dolžino 29,5 mm... garantiram da ne pusti neizgorelega smodnika.
To so vedeli tistega daljnega leta...ampak danes se za ipsc dosti uporabljajo kratki naboji celo 27,8 se da naredit z Losovo RN kroglo 145 ali 150 nima veze in tiste tri zrnca smodnika, niso notri zato da bi kroglo porinila v neko telo vojaka, ampak skozi kartonsko tarčo pa kako platko podrla... pač dajo ustrezen faktor in zadovoljivo ali pa tudi ne natančnost, odvisno od ležišča pa še česa drugega. Ne zdej jamrat da ne zgoreva v celoti, to pač moraš vzeti v zakup itak eni čistijo po vsakem streljanju in če zadeva deluje in na ta načim neki pršparaš na smodniku, ja zakaj ne.  Pray


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - Kristian - 24-01-2021

(24-01-2021, 00:09)jabolko Napisal: se že spogleduje z kontroliranim bump fire in posledicami le tega na tekmi  Papers

ojej, vidim da Tinetovi mizi za seciranje ne ubežiš...   je očitno prišla vrsta tudi name. Še malo pa bom kriv tudi za Bobotech strelivo ali kaj?

:)


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - NooB - 27-01-2021

Da še jaz kaj napišem po dolgem času.... Že par let uporabljam D32 in dela super, se pojavi malo več umazanije zaradi slabo izgorelih zrnc, ampak ni sile. Bom pa sedaj zamenjal smodnik zaradi cene. N320 je zakon, ampak ni ravno poceni. Bom še enkrat preizkusil cheddite, sem ga že testiral ampak takrat mi je hitrost precej nihala in s tem tudi faktor. Na drugi mašini bo mogoče drugače... Aja D32 in N320 so pa hitrosti v razponu 10FPS, kar za dinamiko sicer nič ne pomeni, sploh pri faktorju med 130 in 132, ampak občutek je pa dober.


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - jabolko - 27-01-2021

(27-01-2021, 15:20)NooB Napisal: Da še jaz kaj napišem po dolgem času.... Že par let uporabljam D32 in dela super, se pojavi malo več umazanije zaradi slabo izgorelih zrnc, ampak ni sile. Bom pa sedaj zamenjal smodnik zaradi cene. N320 je zakon, ampak ni ravno poceni. Bom še enkrat preizkusil cheddite, sem ga že testiral ampak takrat mi je hitrost precej nihala in s tem tudi faktor. Na drugi mašini bo mogoče drugače... Aja D32 in N320 so pa hitrosti v razponu 10FPS, kar za dinamiko sicer nič ne pomeni, sploh pri faktorju med 130 in 132, ampak občutek je pa dober.

Ko boš pol preizkusi CHEDITTE GROSO...

Z CHEDITTE FINO bo isto, tudi na drugi ali tretji mašini...
Mal je hiter, ampak če vzameš v zakup neki več nihanja, vseeno isto uporaben za dinamiko.


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - NooB - 27-01-2021

(27-01-2021, 15:37)jabolko Napisal:
(27-01-2021, 15:20)NooB Napisal: Da še jaz kaj napišem po dolgem času.... Že par let uporabljam D32 in dela super, se pojavi malo več umazanije zaradi slabo izgorelih zrnc, ampak ni sile. Bom pa sedaj zamenjal smodnik zaradi cene. N320 je zakon, ampak ni ravno poceni. Bom še enkrat preizkusil cheddite, sem ga že testiral ampak takrat mi je hitrost precej nihala in s tem tudi faktor. Na drugi mašini bo mogoče drugače... Aja D32 in N320 so pa hitrosti v razponu 10FPS, kar za dinamiko sicer nič ne pomeni, sploh pri faktorju med 130 in 132, ampak občutek je pa dober.

Ko boš pol preizkusi CHEDITTE GROSO...

Z CHEDITTE FINO bo isto, tudi na drugi ali tretji mašini...
Mal je hiter, ampak če vzameš v zakup neki več nihanja, vseeno isto uporaben za dinamiko.

Kolk gre noter za 145gr kroglo?


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - jabolko - 27-01-2021

4,8 gre za 135 gre...ne vem za 145 še, mal sklepaj
si delam zalogo z 135 gre ker mi je pokazalo ok faktor za pištolo in puško z isto količino 
in se mi ne da pomerit za 145...še  Dumb


RE: Kateri smodnik (netilke) uporabljate za 9x19 (dinamika) - NooB - 27-01-2021

(27-01-2021, 17:17)jabolko Napisal: 4,8 gre za 135 gre...ne vem za 145 še, mal sklepaj
si delam zalogo z 135 gre ker mi je pokazalo ok faktor za pištolo in puško z isto količino 
in se mi ne da pomerit za 145...še  Dumb

No očitno ne bom testiral, ker Koptex ima zalogo 0.