Strelec.si - Slovenski strelski forum
bipod - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Debate (https://www.strelec.si/forum/forum-6.html)
+--- Forum: Strelska oprema (https://www.strelec.si/forum/forum-25.html)
+--- Thread: bipod (/thread-4855.html)

Pages: 1 2


bipod - OFFROAD - 29-05-2011

lep pozdrav!
a ima kdo kak predlog kje kupiti bipode,dokaj kvalitetne???


bipod - mr.T - 29-05-2011

Odvisno za kako uporabo ,jaz za precizno pokanje zdaj čakam malce širši f/tr bipod od Sinclair iz anglije 220Eur

Attached files [Image: 1996_e3cefebab4d7f3b6247304ca4b4f3d6b.jpg]


bipod - pmarijan - 29-05-2011

mr.T [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] zelo cenjeni in pogosto uporabljeni bipodi primerni za F-Class...


bipod - OFFROAD - 29-05-2011

bol kot ne za precizno,pa nekaj malega za jago tut.mogoče kaj cenejšega???


bipod - pmarijan - 29-05-2011

Če hočeš kvalitetne, pa ne tako zelo namenske, bodo tudi Harrisovi dobri - samo ne vem, če boš lahko eno višino uporabljal za oboje - tako za tarčo (največ višine do cca 11"), kot za jago (do cca 23" za sedeči položaj ali pa še kaj višje - kot za strele kleče, ob palici recimo...).


bipod - mr.T - 30-05-2011

"pmarijan" Napisal:mr.T [img]{SMILIES_PATH}/icon_twisted.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/eusa_clap.gif[/img] zelo cenjeni in pogosto uporabljeni bipodi primerni za F-Class...

JA taka je bila ideja ,ne bi rad tistega 10kg teškega stojala s katerga stelja večina sabo nosil in to kar mi streljamo je še najbližje f-klassi kar se pa cen tiče ni med dražjimi ti temovalni bipodi so od drugače odvisno od proizvajalca od 150-550 Eur problem je te stvari iz ZDA nabavljat saj te poštnina in potem davek in carina košta skoraj več kot bipod.
Tole se pri Osprey Rifle's v VB dobi : stuart@ospreyrifles.com

Drugače pa glavni car F T/R angleški, svetovni in evropski prvak Rusell Simmonds uporablja precej nenavadn bipod in kopito ,najbolj poceni in lahko varanto bipoda ki je narejen in zvitega aluminjastega pleha ,seveda zato da z težo v F T/R pride ,ker mu njegov budget(210$) John Plasters Ultimate sniper stock prinese kar nekaj teže saj ta lavorplastika tehta cca 2.7kg kar je 1 kg več kot večina kopit ,a očitno mu to funkcionira.

Attached files [Image: 1996_737071019f290d796375b6e20a509620.jpg] [Image: 1996_8976bae092feefcbce2d0ca1552dc2e3.jpg] [Image: 1996_8abbf2ffbcb051d5aeb13538e1642d63.jpg]


bipod - Uroš Palhartinger - 01-06-2011

Zadnjič sem streljal s svojo Steyr SSG 69 kalibra .308 z nameščenim Harris 1A2 ultralight dvonožnikom, pa se mi je le ta med streljanjem snel. Nič se ni poškodovalo, ne dvonožnik, ne letev pod puško, le vijak pritrditvenega mehanizma se je razrahljal.


bipod - pmarijan - 01-06-2011

[img]{SMILIES_PATH}/icon_biggrin.gif[/img] In nauk te prigode bi lahko bil [img]{SMILIES_PATH}/icon_question.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_idea.gif[/img]


bipod - Uroš Palhartinger - 01-06-2011

pmarijan, morda to da povem, da opevani Harris ni neka top zadeva, ker se po nekaj strelih pritrditveni vijak razrahlja. Da bi pa ga zategnil toliko, da ga se odtrga, ali pa da bi ga vsaka dva strela ponovno zategoval, pa ne vidim smisla. Pa zato, da morda od koga slišim kakšen pameten nasvet kako rešiti problem, ali pa da koga opozorim na moj problem pri Harris bipodu.


bipod - pmarijan - 01-06-2011

če ne upaš bolj zatisniti in če ne boš snemal bipodov redno (ker se zložijo ob cevi in imaš dovolj prostora pri transportu in hranjenju orožja), obstajajo lepila, ki odpustijo na močnejši pritisk (sila je napisana na lepilu - ponavadi je dovolj močnejši prijem z roko). Obstajajo tudi "Quick release" montaže (recimo Versa-pod), kjer pustiš montažo na kopitu, bipode pa snameš (jaz osebno imam na klonu M4 hitri sistem snemavanja bipoda od CAA), če pa ni druge rešitve in boš stalno šraufal gor/dol, ker jih morda uporabljaš tudi za kakšno drugo puško, pa pač pred streljanjem močno z roko zategneš vijak in ga vsakih nekaj (po potrebi ugotoviš sam, na koliko se ti odtisne) strelov čekiraš...

Hja - bipodi od Harrisa so dobri, so pa cenovno malo precenjeni (moje mnenje), ker za tisti denar dobiš že srednje dober rifle rest in za streljanje na tarčo in ne neko taktično prenašanje po gozdu je takšen rest sicer težji, vendar glede micronastavitev veliko boljša rešitev od bipoda...


bipod - Uroš Palhartinger - 01-06-2011

Hvala pmarijan za izčrpno informacijo. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]


bipod - mr.T - 01-06-2011

Tako je harris je bol tak lahek a temu primerno manj stabilen bipod za kako precizno poknje je potrebno veliko prakse z njim ,bližnjica je podstavek ali malce bolj stabilen širok bipod.


bipod - De_Tomaso - 01-06-2011

Jaz uporabljam en večji 9-13" Harris in 6-9" identičen Deben za lov in moram reči, da oba služita svojemu namenu že kaki dve leti brez pripomb. Je pa res, da jaz dam v dveh letih 50-70 lovskih strelov z bipoda, na strelišču pa je to verjetno v dveh obiskih. Pa seveda eno se je na zalazu položit na tla in dat strel, drugo pa je natančno streljanje na tarčo.


bipod - Mato - 02-06-2011

Harris je poden in glih komaj dost dobr...

Jaz sem kupil še dodatne kremplje, da je uporaben (loading) kar znese na koncu toliko kot stane nek dober in uporaben bipod (pa s tem ne mislim nogic od Caterpillarja ali Liebherra ampak take, ki so še dokaj mobilne...) kot so Atlas, Roedale RH itd...


bipod - mr.T - 02-06-2011

"Mato" Napisal:Harris je poden in glih komaj dost dobr...

Jaz sem kupil še dodatne kremplje, da je uporaben (loading) kar znese na koncu toliko kot stane nek dober in uporaben bipod (pa s tem ne mislim nogic od Caterpillarja ali Liebherra ampak take, ki so še dokaj mobilne...) kot so Atlas, Roedale RH itd...

In kako mobilno ti pokaš Mato,ravno tako kot vsi ostali prideš na takmo kjer jih večina prinese 10kg težek podstavk in se namestiš na strelško mesto.
Za jago še nakako razmljivo za špotno strelstvo pa so bipodi tipa harris na meji uporabnosti, trend tacticool bipodov je na bolj robustnih ,ki po možnosti tudi širše stojijo.

Attached files [Image: 1996_91fea58cb80547135279bace35a411c7.jpg] [Image: 1996_9d8ab27568462e4b330ce1297b4116e9.jpg] [Image: 1996_d34ab66dbc073642d27a335bdcdd3c26.jpg]


bipod - Mato - 02-06-2011

Citat:za špotno strelstvo pa so bipodi tipa harris na meji uporabnosti

Po rezultatih sodeč ne lih [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]. To, da ne trofiš(m) vedno 10 je IZKLJUČNO na strelcu in neki napaki v proceduri streljanja ali položaju in nikakor ne posledica bipoda itd... Zastopim željo nekaterih, da bi minimizirali vse zunanje vplive (puška > 5k€, handload s voodoo plesom ob polni luni itd...) in tudi da imamo vsi svoje meje do kje bomo šli s to minimizacijo ampak trditve kar takole čez palec so pa mal hude, še posebaj če na isti čas objaviš novico o tekmovanju, kjer ti model jasno pove, da ni okoli hodil s 10t razne opreme in kjer so zahteve po natančnosti krepko presegale naša tekmovanja...

Tehnično gledano je vse kar je večje kot najbolj cheap harris, pa da ima neke vrste "noge ki bremzajo" bullshit in bolj za dobro počutje kot funkcijo. So pa puške, ki ali nimajo nastavka za bipod ali bi bile z nogami ogabne ali pa lastnik preceni, da raje strelja s podstavka in tam pač tovoriš s sabo one... Na tekme pridejo ljudje s različnimi podstavki in tisti ta domač (katrca dvigalka) se mi ne zdi prav nič slabši ali manj funkcionalen kot zadnji spacetech" samohodek".

Edino kjer je smiselno oz. se uporablja podstavek (tisti od Flugzeugabwehr-Kanone AchtAcht [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ) je pri BR tekmah, kjer pač samo tekmovanje diktira minimiziranje vsakega odklona.


bipod - mr.T - 02-06-2011

"Mato" Napisal:
Citat:za špotno strelstvo pa so bipodi tipa harris na meji uporabnosti

Po rezultatih sodeč ne lih [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]. To, da ne trofiš(m) vedno 10 je IZKLJUČNO na strelcu in neki napaki v proceduri streljanja ali položaju in nikakor ne posledica bipoda itd... Zastopim željo nekaterih, da bi minimizirali vse zunanje vplive (puška > 5k€, handload s voodoo plesom ob polni luni itd...) in tudi da imamo vsi svoje meje do kje bomo šli s to minimizacijo ampak trditve kar takole čez palec so pa mal hude, še posebaj če na isti čas objaviš novico o tekmovanju, kjer ti model jasno pove, da ni okoli hodil s 10t razne opreme in kjer so zahteve po natančnosti krepko presegale naša tekmovanja...

Tehnično gledano je vse kar je večje kot najbolj cheap harris, pa da ima neke vrste "noge ki bremzajo" bullshit in bolj za dobro počutje kot funkcijo. So pa puške, ki ali nimajo nastavka za bipod ali bi bile z nogami ogabne ali pa lastnik preceni, da raje strelja s podstavka in tam pač tovoriš s sabo one... Na tekme pridejo ljudje s različnimi podstavki in tisti ta domač (katrca dvigalka) se mi ne zdi prav nič slabši ali manj funkcionalen kot zadnji spacetech" samohodek".

Edino kjer je smiselno oz. se uporablja podstavek (tisti od Flugzeugabwehr-Kanone AchtAcht [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] ) je pri BR tekmah, kjer pač samo tekmovanje diktira minimiziranje vsakega odklona.

Kot sem že prej omenjil je z harrisom treba kar trening za dobro pokanje precej enostavneje je iz stabilnejših ,nisem sicer niko gledal koliko jih niam nastavka za bipod .tudi če nimajo bradavice imajo ponavadi UIT šino.Hlede dvigalk od katrc saj funkcionirajo a imajo ful lufta imam eno tako z nastrelitev loadov a sem raje prešaltal na žakl .

Attached files [Image: 1996_65186307fd15ac3301f9a8b6a34ee8be.jpg] [Image: 1996_8a42216af734593354ba3b687e1e8173.jpg] [Image: 1996_ef554c4febd5bfe3425d924247f04f74.JPG] [Image: 1996_fdd789800da8b748626391aedde76b90.jpg]


bipod - kolovski - 07-06-2011

Ima kdo kaj izkušenj z bipodi iz dealextrema?

[url="http://s.dealextreme.com/search/bipod"]http://s.dealextreme.com/search/bipod[/url]

Katerega priporočate za amatersko rabo?


bipod - De_Tomaso - 07-06-2011

Imam izkušnje s temi pa se jih ne splača kupiti.

Harris in Deben za lovsko uporabo, nižji rang s kitajske pa ravno ni ne vem kaj.


bipod - marinero - 23-07-2011

kaj pa snipersystems? je to kitajsko govno, ali je zadeva v redu?
[url="http://www.snipersystems.co.uk/id46.html"]http://www.snipersystems.co.uk/id46.html[/url]