Strelec.si - Slovenski strelski forum
... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Tekmovanja (https://www.strelec.si/forum/forum-4.html)
+--- Forum: Debate o strelskih tekmovanjih (https://www.strelec.si/forum/forum-28.html)
+--- Thread: ... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 (/thread-5450.html)

... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - 357 - 05-09-2011

"vete Napisal:"...Naslednja sezona bo enostavnejša in bolj pregledna..."
Letos je tako izgledalo, ko si začel z ligo pod imenom PP-SM 11. S tem, ko si jo ( pod zelo velikim pritiskom [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img] ) razdelil na dva dela, je bil sistem porušen. Ni enako, če je liga sestavljena iz osmih tekem in se jih za končni rezultat šteje šest ali če je liga sestavljena iz dveh delov, po štiri tekme in se iz vsakega dela štejejo tri. Za piko na i, pa je bilo poskrkbljeno še s pravilom, petnajst strelov v enem in dvajset strelov v drugem delu. O tem smo že kar dosti napisali, a nikoli ni odveč, da se napake ne bi ponavljale.
Predloga za ime lige ne bom dal, bom pa namignil na nekaj, kar vedo ( skoraj ) vsi.
Liga "Emona" obstaja že nekaj let in se ji lahko reče, da je tradicionalna. Če strelce vprašaš, katero ligo strelja, rečejo Borisova oziroma od "strele".
Tvoja liga, kakor koli jo boš imenoval, bi bilo prav, da se njeno ime ustali in traja dlje časa - postane tradicionalna. Na enako vprašanje, kot pri "konkurenčni" ligi, strelci odgovarjajo, da hodijo na "veteranovo" oziroma na Rajkotovo ligo.

... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - 357 - 11-09-2011

Na včerajšnji tekmi je ekipa sodnikov spet "zamočila"...
Na žalost, imajo tudi tekmovalci-novinci zelo slabe vzornike, ki so, še bolj pa se imajo za strelsko eminenco, a delajo preveč napak.
Prav nič ni pomagalo, ko sem dolgoletnega strelskega kolega ( prijatla) nagovarjal, da zapusti strelsko linijo in naj pomaga kolegu, ki je tekmoval, na športen in ne na moteč način za sotekmovalce...
Saj ne bi bilo tako narobe, a isti kolega, je zelo kritičen do vseh "motečih", ko ima on strelski nastop. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

Včaraj je padla tudi debata okoli naslonov, ki sem jo spremljal bolj od daleč, ker moje mnenje ali kakšen predlog ne bi bili sprejemljiv. Nisem tekmoval in tisti, ki ne tekmujejo, nimajo pravice glasovati. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] [img]{SMILIES_PATH}/icon_mrgreen.gif[/img]
Zaradi tega bom, svoje mnenje napisal.
Pri odprtih merkih in diopterju ( MK 50 m, VP in VK 100 m ) naj bi se uporabljal samo prednji naslon in roka, ki ne proži, mora biti pred prožilcem na puški. Kakor se enkrat dovoli, da je lahko roka pod zadnjim delom kopita, je enako ali celo boljše od "zajca" - s punjo ali kako drugače podloženo roko, se da precej dobro "krmariti" z višino. Tak način uporablja kar nekaj tekmovalcev sedaj in ni prav nič čudno, da dosegajo krepko visoke rezultate, ki bi se precej znižali ob uporabi enega naslona ali pa samo jermena.
Organizatorji - prav bi bilo, da pri streljanju zahtevate tudi nekaj športnosti, ki se je že skoraj popolnoma izgubila. Puško bi moral držati tekmovalec, zdaj pa ( v večini primerov ) tekmovalca drži puška [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img] in to za strelski šport, ni dobra popotnica.

... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - Mato - 11-09-2011

Jaz sem tu tudi precej nepopularnega mnenja (popolna odsotnost zadnjega naslona in gola roka brez pripomočkov in tudi nestrelska obleka - ala jopiči itd...) ampak vsaj na optiki je tako, da večina folka po svetu strelja z nasloni (seveda se ve zakaj).

Kaj vem menim, da večini strelcev (morda se motim) odgovarja, da uporabljajo naslone in ker je to praksa tudi v tujini bi morda za precizno pač ostalo kot je in na kaki taktični tekmi ali sniperskemu tekmovanju naredi tekma tako, da bodo nasloni non issue (čas, razdalja za premik itd...).

Naj morda še kdo drug komentira tele naslone, meni osebno recimo streljanje s naslona in roko spredaj na kopitu ne sede pa da me j... raje dam roko pol zadi za hrbet, mi je čisto nenaravna pozicija. Če že bi pol uporabil raje jermen ali pa levo roko za podporo kopita.

"M Napisal:"... uporabljajo naslone in ker je to praksa tudi v tujini..."
Vsi vedo, kakšna je praksa v tujini, nihče pa ni pogledal, kaj se dogaja doma. Pionirji ( otroci do 15 leta starosti ) in vsi tekmovalci do najstarejših kategorij, streljajo na jermen! Pri zračnem orožju lahko oziroma morajo uporabljati naslone, točno predpisanih oblik, mlajše kategorije otrok in invalidi z določeno telesno okvaro ( obstaja možnost, da se nisem prav izrazil, a vem, da ne bo zamere, ker tudi jaz nastopam na ivalidskih tekmovanjih v kategoriji NAC ). V katero od zadnjih dveh kategorij spadate, se boste morali sami odločiti. [img]{SMILIES_PATH}/icon_wink.gif[/img]

... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - Stra - 11-09-2011

Na tekmi je bil en sodnik - starejši možakar (ne poznam), ki je izdal vsaj nekaj opozoril tekmovalcem (kar sem pač sam uspel videti/slišati). Kapo dol, je strog ampak tako mora biti. Ko pa ga ni bilo okoli, so se pa začele dogajati, kot npr. da se tekmovalec z orožjem (resda praznim in obrnjenim v tla) obrača nazaj do gledalcev, od kjer mu je nekdo podajal polne nabojnike. Ali pa enemu mlajšemu sodniku se je po streljanju preveč mudelo do tarč. "Konec" in že je odbrzel naprej še predno so vsi orožje odložili na mize. In kot je rekel 357 bi sodniki morali tudi strelske linije malo bolj "čistiti" gledalcev.

... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - mr.T - 11-09-2011

Kar se naslonov tiče je ne teh naših vaških ligah pač tako ,da določeni strelci pakticirajo precej 'nešportno' streljanje in vedno poizkušajo zaobiti pravila.
Še nisem bil na tekmi kjer se okoli teh naslonov ni goljufalo ,tako da je mogoče bolje dovolit naslon tako je ta plus za vse ne samo za 'podjetne' ,ki jih tako ali tako nikoli na ustavijo pravila.

Citat:Vsi vedo, kakšna je praksa v tujini, nihče pa ni pogledal, kaj se dogaja doma. Pionirji ( otroci do 15 leta starosti ) in vsi tekmovalci do najstarejših kategorij, streljajo na jermen! Pri zračnem orožju lahko oziroma morajo uporabljati naslone, točno predpisanih oblik,
No tud issf sistema strelstva ni preveč za zgled jemat ,saj je vse super in fajn do te mere ,da se tega že noben več ne gre in šport svoj obstoj gradi na udeležbi na OI.Še tisti benchresterji [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] imajo najbrž večjo bazo strelcev .

... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - 357 - 12-09-2011

"m Napisal:"... No tud issf sistema strelstva ni preveč za zgled jemat ,saj je vse super in fajn do te mere ,da se tega že noben več ne gre in šport svoj obstoj gradi na udeležbi na OI.Še tisti benchresterji [img]{SMILIES_PATH}/icon_redface.gif[/img] imajo najbrž večjo bazo strelcev ."
Če ti tako rečeš... [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - markojelen - 15-09-2011

Mogoce sem na tekmi preslisal...

Kak je s skupnimi rezultati ZSL?
Ni bilo receno, da bodo 4 tekme, 3. najboljsi rezultati se upostevajo. Zdaj je te lige konec ne? Kdaj se bo zvedlo za skupne rezultate?

... 4. TEKMA Združene Strelske Lige 2011 - 357 - 15-09-2011

Jaz sem slišal in razumel tako:
ZSL je sestavljena iz štirih tekem PP-SM 2011 ( 15 strelov/disciplina ) in štirih tekem lige ASZS ( 20 strelov/disciplina z dodatno disciplino VP ). Od vsakega dela se šteje po tri rezultate.
Tekme lige ASZS so končane. Objava rezultatov in podelitev bo verjetno na naslednji, 4. tekmi PP-SM 2011 ( 01. ali 08. oktobra ).
Objava rezultatov in podelitev za ZSL pa bo na podelitveni tekmi, ki bo ( naj bi bila ) tudi v oktobru.

P.s.: Če sem prehitel organizatorje z odgovorom in napisal kaj takšnega, kar ne drži, se opravičujem.

[url="http://www.strelec.si/forum/viewtopic.php?f=1&t=5176"]viewtopic.php?f=1&t=5176[/url]

Tu pise, da je bila ta tekma v tem razpisu 4. za PP-SM-11 in prva za ASZS-11.

Od takrat so bile 4 tekme ne? Pomeni 8 za PP-SM in 4 za ASZS..

Al ne?

"markoje Napisal:"...Tu pise, da je bila ta tekma v tem razpisu 4. za PP-SM-11 in prva za ASZS-11..."
Tekma je bila dejansko četrta, a po treh na 15 strelov, je bila prva na 20 strelov. V nadaljevanju so bile še tri na 20 strelov, skupno štiri. Ostane še ena na 15 strelov? Imen nisem omenjal, ker se je tudi meni vse zbrklalo. [img]{SMILIES_PATH}/icon_smile.gif[/img]

Ach so. Se ena s 15. streli torej, na kateri bodo po vsej verjetnosti tudi vse podelitve ..

Po osmih tekmah, bo na sporedu, kot sem že omenil, podelitvena tekma katere rezultati ne bodo šteli v ligo ( tekma za zaključek s penino in dodatnimi dobrotami ).