Strelec.si - Slovenski strelski forum
Pomoč za uporabnike starega foruma - Printable Version

+- Strelec.si - Slovenski strelski forum (https://www.strelec.si/forum)
+-- Forum: Forum (https://www.strelec.si/forum/forum-10.html)
+--- Forum: Informacije o forumu (https://www.strelec.si/forum/forum-52.html)
+--- Thread: Pomoč za uporabnike starega foruma (/thread-9883.html)

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Pomoč za uporabnike starega foruma - admin - 29-05-2013

Takole, novi forum je odprt in verjetno vsi nekam čudno bolščite in se čudite... ;)

Da bo novi začetek malo lažji, je tule pripravljena stran za prvo pomoč: http://www.strelec.si/?page_id=1440

Vsa vprašanja lahko pustite tule, pa bom skušal čim prej odgovoriti. :)


Pomoč za uporabnike starega foruma - markojelen - 29-05-2013

Nimam vprasanja, imam pa komentar.

Prva stran zgleda lepo. Forum pa vam po mojem mnenju ni bilo potrebno implementirat.
Phpbb je ze skoraj nek standard za forum. Tudi nekaj dokaj obiskanih strani oz. forumov je propadlo zaradi podobne spremembe.

Aja.. Pa prejsni logotip je tudi ze postal prepoznaven ;)


Pomoč za uporabnike starega foruma - Marks - 29-05-2013

nisem siguren če se mi nov dizajn dopade in da je bolj pregledno...


Pomoč za uporabnike starega foruma - admin - 29-05-2013

Marko, verjemi da sem pričakoval podoben odziv. Kot rečeno, za spremembo ni bila lahka odločitev in sem jo dolgo mlel. Prejšnji forum sem **moral** zamenjati, ker so nastale težave, ki jih niso mogli rešiti niti na njihovem supportu. Mogoče navzven *še* niso bile vidne, ampak prej ali slej bi forum zaribal.

V zadnjem času sem se zato lotil testiranja različnih forumskih paketov in ugotovil marsikaj. Verjemi da je skoraj edina prednost phpbb ta, da ga je pač veliko ljudi navajeno, nič drugega. Tako tehnično kot glede enostavnosti uporabe pa je phpbb ostal precej daleč zadaj. Da ne govorim o administraciji, tam je phpbb v kameni dobi. Kot vedno, pa ima vsaka stvar tudi svoje boljše in slabše strani. Vendar prepričan sem, da je pri novem forumu veliko več dobrih kot slabih.

Hm, kot pravim, enkrat je treba ugrizniti v kislo jabolko. Ljudje večinoma ne marajo sprememb, ampak dobre stvari se ponavadi ne pokažejo prvi trenutek. Želim pa si da bi se več ukvarjali s samo vsebino, kot z obliko.

Vem da je še nekaj težav, ki jih bom moral še rešiti, ampak funkcionalno je forum popolnoma operativen in upam da ne bo večjih težav pri uporabnikih. Za vsa vprašanja pa me vsekakor lahko kontaktirate tule, po elektronski pošti ali kje drugje.

Pri redizajnu logota pa je šlo predvsem zaradi izboljšanja prepoznavnosti pri manjših velikostih in nekaterih aplikacijah, kjer je bil prejšnji težko uporaben zaradi svoje oblike.

Strelski pozdrav. ;)


Pomoč za uporabnike starega foruma - admin - 29-05-2013

Za bolj "prejšnji" občutek si poskusite spremeniti pogled, kar najdete tule:



Attached files [Image: f35b7f3d64e8de57f7381ab4da7daa.jpg]


Pomoč za uporabnike starega foruma - Aleks10 - 29-05-2013

imam dva vprašanja:
- kako spremeniš pogled? nisem našel nič...
- kje je tipka poglej neprebrane?


Pomoč za uporabnike starega foruma - NooB - 29-05-2013

Upam, da čimprej zalaufa TapaTalk, ker tole se mi ne zdi nič kaj prida. Meni osebno je ta forum bistveno manj pregleden, ker se mi zdi vse preveč natlačeno. Sploh "Discussions by Category" je preveč raztegnjen pogled, je treba scrollat nenormalno, da se pride do konca.


Pomoč za uporabnike starega foruma - admin - 29-05-2013

> Aleks10 said:
> imam dva vprašanja:
> - kako spremeniš pogled? nisem našel nič...
> - kje je tipka poglej neprebrane?

Imaš v bistvu tri standardne "poglede" foruma:

1. Discussions
2. Categories
3. Discussions by Category

Najdeš jih zgoraj v pasici menija. Poskusi in probaj kaj ti najbolj ustreza. Verjetno vse tri pa bomo poskušali optimizirati, da bo čim lažja navigacija. Delam na tem.

Prav tipke za neprebrane, kot jo je imel stari forum, tukaj ni. Jo bomo pa skušali narediti. ;)


Pomoč za uporabnike starega foruma - Aleks10 - 29-05-2013

no tale tipka neprebrana je za moje pojme must have


Pomoč za uporabnike starega foruma - admin - 29-05-2013

Verjetno res, do takrat pa pač pogledaš vse teme, ki imajo z živo rumenim kvadratkom označeno število neprebranih...


Pomoč za uporabnike starega foruma - Smith & W. - 29-05-2013

Zelo nepregledno.... :-(


Pomoč za uporabnike starega foruma - Smith & W. - 29-05-2013

In zelo pocasi dela


Pomoč za uporabnike starega foruma - 357 - 29-05-2013

Kje je tipka "označi forume kot prebrane"?


Pomoč za uporabnike starega foruma - gg - 29-05-2013

Kliknes na Discussions in nato Mark All Viewed (slika)

Attached files [Image: 668c16e64dae8688b219510ae5ca25.png]


Pomoč za uporabnike starega foruma - admin - 29-05-2013

Takole, mislim da je glede hitrosti zaenkrat rešeno, zdaj dela kot bi moralo.

Glede preglednosti pa gre predvsem za stvar navad. Na levem, glavnem delu so pač izpisane vse teme, v zaporedju od zadnje komentirane proti starejšim. Tiste, ki jih še niste pregledali, imajo rumen kvadratek s številom novih komentarjev, na desni pa je meni z vsemi podforumi (Categories) skupaj. Mislim da je to bolj pregledno kot prej. Za tiste, ki jim je prejšnji razpored podforumov bolj domač, lahko kliknejo na "Categories" in je princip zelo podoben.

Spomnim se kako so uporabniki stokali ko je bil pred petimi leti prenovljen forum in se nihče ni znašel. In tako je bilo kakšen teden, potem pa je pet let teklo brez pripomb. Predlagam da počakamo nekaj dni, pa bomo videli kako se da shajati z novo obliko. ;)


Pomoč za uporabnike starega foruma - možnar - 29-05-2013

Kako pa se lahko pošlje zasebno sporočilo,kje je ZS


Pomoč za uporabnike starega foruma - Rosso - 29-05-2013

grozno

samo to lahko rečem

lp


Pomoč za uporabnike starega foruma - darkokolt - 29-05-2013

Jaz pa ne znam pripet slike ,kje je ikona Attack a file- priponke


Pomoč za uporabnike starega foruma - admin - 29-05-2013

> možnar said:
> Kako pa se lahko pošlje zasebno sporočilo,kje je ZS

Na dva načina... glej slike

Attached files [Image: cd631e19125c2b0edb685ec8599ffa.jpg] [Image: 58ad26147fe6c85fe8c40b53dfa870.jpg] [Image: b3a53c5974fe6901adc08bf80fbb75.jpg] [Image: 6c16443a19b0386f04d9a80762cdcd.jpg]


Pomoč za uporabnike starega foruma - admin - 29-05-2013

> darkokolt said:
> Jaz pa ne znam pripet slike ,kje je ikona Attack a file- priponke

1 cm pod poljem kamor si vpisal svoje sporočilo, piše "Attach a file"

Kaj ni to bolj simpl?

Ni vse samo slabo, no. ;)