Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pravilna nastrelitev pištole
#21
Ampak se pa talenti. Vsako stvar znate zakomplicirati do skrajnosti. Kdori ne zna mehanskega merka nastavit brez laserjev in mojstrov naj gre raje k lokostrelcem. Tistim, ki streljajo instiktivno.
Bom utemeljil. Mi prinese rusko enostrelno prelamačo in pravi, da nosi 5mm levo. Pa vprašam kako je to ugotovil. Pokaže tarčo kjer so bili zadetki razmetani povsod. Ampak mojster je med zadetki povlekel diagonale in določil geometrično sredino. Ta je bila pa res 5mm levo. Ampak na drugi tarči je pa lahko 10 cm drugje (pri njegovem streljanju).
Odgovori
#22
A ni ravno to, da si vzameš eno popoldne, greš lepo na strelišče in v miru nastreliš pistolo/puško tudi del čara strelstva? :)

Jaz osebno 60 EUR veliko raje skurim za naboje s katerimi poskušam ujet nulo.. :)
Odgovori
#23
Pa ravno to sem mojstru borderurosu hotel dopovedat. Pištola je za streljanje na strelišču, laser lahko montiraš na plastično igračko in se igraš doma! Lahko uporabiš tudi vodno pištolco, ki ji je crknila pumpa!
Bodimo resni, kajti streljanje ni za nedorasle otroke, ki bi se igrali z orožjem!

Pa najlaže je pameten tisti, ki obvlada teorijo, internet in je vsaj nekakjkrat držal v roki pištolo!

Pa še to: Nastrelitev pištole in nastavljanje merkov, ni enkraten postopek! Uporablja se skoraj vsakodnevno glede na položaj na strelišču, svetlobo, municijo, ...
Odgovori
#24
Laserski "naboji" pridejo prav, da spraviš merilne naprave v tarčo.
Jaz jih uporabljam za vse kalibre (9x19, .223 in 12ga), doma tako nastavim na 25 ali 50m in potem na strelišču samo dokončaš nastrelitev.
Tudi za pištolo mi je prav prišel, da sem nastavil red dot.
Uporabljam pa kitajske, iz aliexpress... mislim, da sem za vse tri kalibre dal par 10 dolarjev.
Je pa vsaj meni zanimivo opazovati tudi to, kako pleše laser po tarči, ko meriš...in je lahko uporabno za suhi trening, če se opazuješ, kako potegneš itd...

Imam pa nekaj podobnega (ne vem kakšni so, ker točno tistih, ki sem jih jaz kupil ni več):
https://www.aliexpress.com/item/1PC-Hunt...1036&tpp=1
Odgovori
#25
(03-04-2017, 11:36)JRC Napisal: Laserski "naboji" pridejo prav, da spraviš merilne naprave v tarčo.
Jaz jih uporabljam za vse kalibre (9x19, .223 in 12ga), doma tako nastavim na 25 ali 50m in potem na strelišču samo dokončaš nastrelitev.
Tudi za pištolo mi je prav prišel, da sem nastavil red dot.
Uporabljam pa kitajske, iz aliexpress... mislim, da sem za vse tri kalibre dal par 10 dolarjev.
Je pa vsaj meni zanimivo opazovati tudi to, kako pleše laser po tarči, ko meriš...in je lahko uporabno za suhi trening, če se opazuješ, kako potegneš itd...
Za tole so res uporabni. Pa poceni.
Odgovori
#26
Citat:... doma tako nastavim na 25 ali 50m in potem na strelišču samo dokončaš nastrelitev.
Tudi za pištolo mi je prav prišel, da sem nastavil red dot.

JRC Hvala za korekten odgovor. Točno o tem sem na tiho razmišljal. Doma nastaviš s pomočjo laserja, potem pa dokončno na strelišču. Pa mogoče kakšna vaja doma, da spraviš, če jo, roko v čim mirnejše stanje.

Citat:Uporabljam pa kitajske...

Nč bom noroču enega ... par evrov s poštino vred. ;-)

---------------------

Ena stvar me moti na tem forumu... da so eni hudo "napadalni", mogoče že malo žaljivi. Vse kar ni v skladu z njihovimi željami, kako naj potekajo diskusije, po nepotrebnem "trolajo". 
Odgovori
#27
Daj probaj razumeti. Zamenjaš municijo, za lažjo ali težjo, lahko samo druge firme, enkrat si na soncu, drugič pa v senci. Džabe ti je laser, stvar se mora klikati na licu mesta, ko vidiš kje je grupa. Je pa predpogoj, da grupo delaš! Ne rečem, da se ga ne da uporabiti, samo ne za nadomestek treninga streljanja.

Če malo karikiram: Trenirati z desno roko, pol pa po urah takega treninga na punco ali ženo!
Malo razmisli!

Je pa teorija brez prakse, kot kolo brez akse!

Lahko je to po tvoje tudi trolanje, toda rezultati na tarči ne lažejo!
Odgovori
#28
Obkroži pravilne odgovore :P

A: Pustiš tovarniške nastavitve...jebe se ti plinkaš za veselje, na strelni liniji opažaš krtine.

B:  Pustiš tovarniške nastavitve...trudiš se zadetke poslati tja kamor dejansko meriš. Skušaš popraviti napake pri sebi, po par tisoč strelih resno razmišljaš da bi prestavil merke po višini. Tvoja pištola je najboljša pištola na svetu.

C: Vključno z merki, besno vijačiš vse možno gor in dol s pištole, da bi zadetki končno bili tam kamor meriš. Nekaj ne deluje kot bi moralo..vendar ne veš točno kaj. Vse pištole se zdijo boljše od tvoje.

D: Ugotoviš kaj ne deluje, merke rutinsko prestavljaš (predvsem po višini in manj po smeri). Sprijaznil si se s pištolo in sam s sabo..

E: Deliš mnenje z ostalimi uporabniki tega foruma, nekaj jih celo poznaš v živo.

F: Vpišeš se v šahovski klub.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
#29
F: vpišeš se v šahovski klub.
vem, da nič ne vem
www.tomasworks.com
Odgovori
#30
hehehehe....no nek laser sem jaz kupil..kao da bom bol nacilal tarčo..in po 20 šusih in šraufanju sem odmontiral vse skup stran in streljal po občutku..in ker sem še zelenc v streljanji..sem probaval vse možne tehnike..tako da..jebeš laser..pištolo moreš dobit v grif da kej zadaneš..jaz bom rabil še nekaj časa..
Odgovori
#31
jaz sem tudi še vedno bolj teoretik kot praktik, do sedaj sem z vsemi pištolami ki sem jih imel postrelil 2.300 (dvatisoč) nabojev.

v povprečju 380 nabojev na pištolo torej.


kar je v primerjavi z resnimi in izkušenimi strelci tu gori enako 0 ali pa še manj.

cela jeba, 2300=0. kot ljubitelj matematike in fizike se kar malo zgražam sedaj nad samim seboj, hehe...

sem pa iz prebranega in slišanega s strani izkušenejših dejansko prišel do spoznanja, da se bom z nastavljanjem merkov ukvarjal,
ko bo grupa 20 odstreljenih nabojev znotraj krožnička za malo skodelico kave...
Odgovori
#32
Število postreljenega streliva ti lahko le pokaže ( matematično ;) ) koliko € se "zapravi". 
Ko prideš do spoznanja, da je potrebno trenirati z glavo, je klikanje mala malca, ki je spet povezana z matematiko ( in še s čem ).
Nekatero orožje ni sposobno narediti skupine zadetkov znotraj omenjenega krožnička, pri dobrem orožju pa preide ta (ne)sposobnost na strelca...Tu pa, na žalost, odpade vsa matematika. :'( Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#33
bugimajster: ne govorimo o "tvojem" laserju, ampak o laserju v obliki naboja, ki ga vstaviš v ležišče naboja, da sveti skozi cev in potem pomeriš na tarčo, da z mehanskimi ali optičnimi merki "loviš" piko na tarči.  

Ko si ti tvoj laser namontiral na pištolo, si ga tudi moral nastreliti, ne moreš samo prišraufati gor, prižgati in - gas po nabojih  Mrgreen
Odgovori
#34
Mene zanima nekaj glede teh laserjov v obilki naboja. Pa te poceni kitajske zadeve res naravnost svetijo ali samo približno?
Odgovori
#35
Samo približno, pa še to ponavadi ne dolgo!
Ko daš naboj v cev in sprožiš, si čisto drugje, kot ti je kazala pika!

Še enkrat, trening je le s pravo municijo! :-D
Odgovori
#36
približno, tolk da voš videl kdaj si na tarči (če jo imaš dovolj blizu). Enako pa dosežeš tudi, če na puški pogledaš skozi cev, vidiš tarčo in naklikaš optiko/merke da si v papirju.
Ko si enkrat v papirju, boš že odlklikal do tja kamor želiš.
Odgovori
#37
Turist: moje izkušnje so drugačne, tako glede natančnosti, kot glede moči baterij.
Vse puške različnih kalibrov sem že večkrat nastrelil (večkrat zato, ker sem menjaval optike), tudi pištolo (za c-more).
Na karton narišem križ, spravim merek v center, nato pa nadaljujem s pravimi naboji. Nisem si beležil za vsako puško, kako daleč od križa so bili potem prvi trije streli, kakšen teden nazaj sem nastrelil JRC na 25m in je bila prva grupa kakšnih 5cm od križa, dva od treh strelov sta bila praktično "luknja v luknji".
Brez laserja bi pa kaj? Postavil tarčo na 10 metrov in bi jo zadel ali pa ne?... pa potem naprej na 25, 50...

Tudi glede treninga se ne strinjam. Če se prav spomnim, sem nekje prebral, da je suhega treninga 2x več, kot pokanja.
Morda to velja samo za dinamično in/ali za začetnike, ampak če ne rokuješ pravilno na suho, potem boš tudi pokal nepravilno  Mrgreen
Sem pa tudi jaz med bolj "na komot" in premalo treniram na suho... ampak to zato, ker so moje tekmovalne ambicije letom primerne  Whistle

Kristian: na vsaki puški se ne da pogledat skozi cev. Na pištolah pa sploh ne.
Odgovori
#38
Suhi trening verjetno ni mišljen na tak način!
Suhi trening so stari mački učili na belo steno brez tarče. Mogoče nebi bilo slabo, da v roke vzameš knjigo o športnem strelstcu g. Bohinca!
Odgovori
#39
če imaš cilje, ki zahtevajo obilo treninga, potem dati tista slaba dva jutrja za SCATT trenažer res ni slaba naložba...
Odgovori
#40
Z laserskim patronom se da fajn na suho trenirat:
http://projekt-ares.de/screenshots-schiesskino.html


http://northosoft.com/sharpspotter/HTML/index.html

Še mi ni uspelo omenjenega sprobat, je pa v planu  :/

EDIT / vid v nemščini
...You know, you come from nothing - you're going back to nothing. What have you lost? .... NOTHING! (Monty Python)

Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)