Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
(12-09-2014, 15:12)mr.T Napisal: Cena pištole XM9 je bila 178,50$ Beretta in 176,33$ SIG ,ja prov ste prebral pod 200$ zdaj se pa zamislite koliko ste ga preplačali. :oops:

Ne primerjaj maloprodajnih in grosističnih cen. Najmanj, kar maloprodajna vsebuje je marža trgovca in strošek reklame. Najmanj to. Marže trgovcev pa so od 75% do 100%.

Moraš razumeti, da trgovec izdelek kupi in tvega, da končni kupec izdelka NE KUPI.

Pri vojski je drugače. Že ko so pištolo izdelovali - je bila prodana. Nobenih trgovcev, marž. Morda kakšna micena modra kuvertica se je skrivala v gori papirjev. Morda niti ni bila modra.
Odgovori
Pri vojski je bilo vrjetno precej več kuvert in še drugi pogoji -v stilu da se mora izdelovati kos v ZDA pa da mora imeti vsaj 75% ameriških delov etc tako, da je to kar investicija a fino pri prodaji tako korumpirano zastavljnem sistemu vojaških nabav kot ga ima ZDA je to, da ko si enkrat v sistemu naročila tečejo kar na trajnik 'polavtomatsko' do naslednjenga velikega razpisa čez par desetletji, pa še tega se po potrebi minira tako, da se zavleče leta in leta.
Odgovori
(04-03-2015, 01:12)mr.T Napisal: Pri vojski je bilo vrjetno precej več kuvert in še drugi pogoji -v stilu da se mora izdelovati kos v ZDA pa da mora imeti vsaj 75% ameriških delov etc tako, da je to kar investicija a fino pri prodaji tako korumpirano zastavljnem sistemu vojaških nabav kot ga ima ZDA je to, da ko si enkrat v sistemu naročila tečejo kar na trajnik 'polavtomatsko' do naslednjenga velikega razpisa čez par desetletji, pa še tega se po potrebi minira tako, da se zavleče leta in leta.

He he. Vreča trikov, ki jo imajo Amerikanci, je daleč večja, kot si misliš. Pa oni dolarje PRINTAJO. Ti si zamisliš cifro, ki bi jo imel za pištolo, oni pa rečejo, uno momento, glih tiskamo keš. 

Glej to:

http://www.usdebtclock.org/

lahko bi kupili dve Beretti na SEKUNDO. Si predstavljaš?
Odgovori
Krasno napisano... 

iz teme Najs! 8.stran

Citat:Mr.T

Kaj misliš , da se štancenje dolarjev ,ki služi kot svetvna rezrvna valuta ne pozna povsod po svetu do je dejansko davek izstavljen celemu svetu, američani iz dreka tiskajo denar, ki pa ne devalvira prporcionalno ker ga itak 2/3 konča v tujini ker preostali svet nima alternativne valute ali zlatega standarda .Hkrati je to štancanje tako masovno ,da ščiti pred špekulanti ki si težko privoščijo špekulirat proti tiskarni svetovne valute.
Kaj je z vami, a ste na bombo stopu?  ...p o v r a t...
Kocka na belo, kocka na črno...

Za koga? ZA SLOVENIJO!
Odgovori
Je že kaj bolj razširjena med slovenskimi strelci?
Odgovori
Razen tega, da so pri Polenar tacticool fasal en gips na roko pri snemanju za Rex bolj malo slišat ali vidt.
Odgovori
No cena je rahlo presegla obljubljene in, da razen patriotske vrednosti nima kaj več ponudit, dvomim, da bo kdaj razširjena.... Če pa fantje staknejo glave skupi in izdelajo serije ala X-five/X-six pa tud jaz takoj prešaltam na slovenski izdelek, tud če mi ga ne šenkajo, sam da dela 100% pa mi ponudi osnovne možnosti konkurenčnosti....
In vem, da ne bi bil edini, ki bi s ponosom nabijal konkurenco v tujini s slovensko pištolo.....
Odgovori
na tekmah ipsc še nisem videl
Odgovori
razen če glih hočeš imet pištolo "made in slovenia" drugač pa ne verjamem, da bo to velik "boom"! nakup novih pištol za policijo ali vojsko pa "misija nemogoče"
Odgovori
nakup novih pištol za policijo ali vojsko pa "misija nemogoče" - preberi temo od začetka spet če ti kaj ni jasno...
Odgovori
joj, sem jo imel priložnost imeti v roki. Sicer nisem poznavalec, vendar .... zdaleč od tega, da bi jo imel.
Odgovori
Ob polnem  orožnem listu pokalic, je v mojem naboru tudi REX-1. 
Naj komentirajo zadevo tisti, ki so jo preiskusili, streljali, ....potem naj komentirajo REX-a.
Videti v reviji ali na kakšni predstavitvi, jo držati v roki in moledovati kako in kaj....
Streljaj, poiskusi kaj od municije golta brez zastojev, razstavi, ......potem pa komentirajte z opazkami, da to ni to, da je ......
Lari fari. Pa kaj čeje narejena v SlO ??
Odgovori
In zmagovalec je .....?
Odgovori
ta  pištola tehnološko sodi v prejšno stoletje........60 leta.
Odgovori
(30-10-2015, 21:22)jakacirnik Napisal: Ob polnem  orožnem listu pokalic, je v mojem naboru tudi REX-1. 
Naj komentirajo zadevo tisti, ki so jo preiskusili, streljali, ....potem naj komentirajo REX-a.
Videti v reviji ali na kakšni predstavitvi, jo držati v roki in moledovati kako in kaj....
Streljaj, poiskusi kaj od municije golta brez zastojev, razstavi, ......potem pa komentirajte z opazkami, da to ni to, da je ......
Lari fari. Pa kaj čeje narejena v SlO ??

No jaz sem jo streljal....
Kaj mi ni všeč:
Velika količina odsuna....
DA proženje, tudi sam sistem povratnega kladivca se je pokazal za neprimeren, ker teža DA proženja ni konkurenčna klonom CZ 75, če govorimo o pištolah namenjenih tekmovanju....
Ploščat ročaj, namreč da so zmanjšali obseg ročaja so ga izredno sploščili namesto, da bi skušali material pobrati na backstrapu..
Dodatna varovalka, decocker bi bil dovolj....
A ima še vedno nabojnike s polžastjo vzmetjo? Teh nabojnikov se ne da razstavljat v celoti, kar je ključno za pištole na IPSC tekmovanjih....

Kaj mi je všeč:
Kvaliteta izdelave....
Slovenska izdelava....
Ima še veliko potenciala, če bo imel proizvajalec interes stvar dodelat ta tekmovalno uporabo....
Odgovori
Sem streljal z njo. Že pri drugem strelu mi je tulec priletel v čelo. Resda sem levičar, vendar se mi kaj takega pri nobeni drugi pištoli ni zgodilo še nikoli. Ostalo se mi je sicer dopadlo. Preden bi razmislil o nakupu te pištole, pa jo bodo morali še nekoliko dodelati...
Odgovori
tud jaz je nisem samo "šlatal" -  cca 50 kom sem spravil čez njo.Sam bi imel raje CZ 75 ker mi lepše leže v roko - ampak kot pravim vsak ima svoj okus !
če bi jo kupil bi jo zato ker je PRVA slo pištola!!!
Odgovori
Bil na tekmi, kjer smo vsi streljali z omenjeno pištolco.
Moje osebno mnenje: Vredna svoje cene.


lp Milan
Odgovori
kaj pomeni  prva slo pištola????????
Odgovori
(31-10-2015, 12:31)40cal Napisal: Sem streljal z njo. Že pri drugem strelu mi je tulec priletel v čelo. Resda sem levičar, vendar se mi kaj takega pri nobeni drugi pištoli ni zgodilo še nikoli. Ostalo se mi je sicer dopadlo. Preden bi razmislil o nakupu te pištole, pa jo bodo morali še nekoliko dodelati...

kaj si z glockom kaj streljav...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)