Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
(25-02-2016, 17:37)Barbapapa Napisal: Dokler se na tem forumu nekateri obnašajo kot kekci in nedonošeni otroci, nas itak ne bodo jemali resno in s spoštovanjem.
Dokler kekci in nedonošenčki plačujejo z Euri, bi jih jaz jemal bolj resno...
Odgovori
Domisljiski spis: Arex, bi lahko kot slovensko podjetje, ki opremlja tudi SV in s predpostavko, da Slovenija res in pprioritetni trg ponudil Rexa slovenskim strelcem po recimo 350€ z DDV za kos, toliko, da pokrije proizvodne stroske in upal bi se stavit, da jo ima vsak drugi, ki bere ta forum, ce ne celo vsi, mogoce celo kdo dve....:)
Odgovori
Naredimo anketo, kdo vse bi kupil Rexa, ce bi bila cena 350€.
Odgovori
(25-02-2016, 18:58)milans Napisal: Domisljiski spis: Arex, bi lahko kot slovensko podjetje, ki opremlja tudi SV in s predpostavko, da Slovenija res in pprioritetni trg ponudil Rexa slovenskim strelcem po recimo 350€ z DDV za kos, toliko, da pokrije proizvodne stroske in upal bi se stavit, da jo ima vsak drugi, ki bere ta forum, ce ne celo vsi, mogoce celo kdo dve....:)

...to, to...sponzorstvo:  + sendvič z domačo klobaso/tekmo, + l cvička/tekmo ...no, mogoče celo dva  :))
Odgovori
(25-02-2016, 18:56)Orien Napisal:
(25-02-2016, 17:37)Barbapapa Napisal: Dokler se na tem forumu nekateri obnašajo kot kekci in nedonošeni otroci, nas itak ne bodo jemali resno in s spoštovanjem.
Dokler kekci in nedonošenčki plačujejo z Euri, bi jih jaz jemal bolj resno...

Mislim, da glede količine evrov nismo nek faktor. Tko, da ni v tem problem :)
Odgovori
(25-02-2016, 21:09)Barbapapa Napisal:
(25-02-2016, 18:56)Orien Napisal:
(25-02-2016, 17:37)Barbapapa Napisal: Dokler se na tem forumu nekateri obnašajo kot kekci in nedonošeni otroci, nas itak ne bodo jemali resno in s spoštovanjem.
Dokler kekci in nedonošenčki plačujejo z Euri, bi jih jaz jemal bolj resno...

Mislim, da glede količine evrov nismo nek faktor. Tko, da ni v tem problem :)

Poznaš oni vic o šoferju?

Pride frajer na pumpo in vpraša: "Koliko pa stane ena kaplja dizla?"

Pa črpalkar malo pomisli, pa reče: "Nič".

Pa frajer pravi: "Eeee, super. Pol pa mi nakaplajte 20 litrov".

Nauk zgodbe?

Geld je geld.
Odgovori
Gorenje hladilniki so tud cenejsi preko meje..
www.sdpolicist.com | Proarmis d.o.o. Trgovina za strelce in lovce
Odgovori
Slovenski pregovor pravi kdor z malim ni zadovoljen velikega vreden ni!
Odgovori
(26-02-2016, 07:56)dani_79 Napisal: Slovenski pregovor pravi kdor z malim ni zadovoljen velikega vreden ni!
Narobe, kdor z malim ni zadovoljen, mu velik zrasel ne bo!
Odgovori
Takoj, ko se je odprla razprava o prvi domači pištoli, se je med vrsticami videlo, kaj nekatere strelce muči, a nikakor niso uporabili prave besede in rekli naravnost, ampak je tako, vsak iz zasede malo ustrelil proti Arexu.
Bom pa jaz povedal:  Arex ga je polomil, ker ni objavil na Strelcu razpisa za sponzorstvo 10 strelcem v Slo za 5 let in letno 2000 kosov streliva. Ob tem bi si pridobival podatke za izboljšave in v zameno tudi vzdrževal pištole..itd.  
Ops ?????? Pa ga je res polomil ????  Ja, to je zdaj vprašanje.
Pa pojdimo po vrsti. Kako bi izbrali teh 10 strelcev, ki bi bili deležni nekaj kar je v naši deželici več kot vsi bogovi: »nekaj zastonj«. Mislim, da bi bil to projekt »nemogoče«, ker fovšarija je najpomembnejši in najobjektivnejši element pri vsakem slovenskem izboru. No, kako, na kakšen način bi to izvedli ?
Ali bi bili ti srečneži predstavniki ali predsedniki zvez ?
Ali bi se upoštevale samo dinamične discipline ali tudi preciznjakarji ?
Ali bi bili to prvih 10 najboljših strelcev v preteklem letu – ampak po kateri zvezi – disciplini ?
Ali bi bil to strelski staž in zasluge na področju razvoja strelstva in bla, bla ?
Ali bi se upoštevale udeležbe na mednarodnih tekmah in seveda doseženi rezultati ?
….?????????
Mislim, da kolikor nas je strelcev, toliko predlogov bi padlo. To bi bil šele špetir in minusi bi padali na desetine. Možno je, da bi se vse sprte strani v Siriji prej dogovorile o miru, kot pa mi tukaj o načinu izbora. A mogoče kdo ne verjame ?
Tko, da sem prepričan, da je Arex ravnal pravilno in zrelo glede na slovensko mentaliteto. S to odločitvijo je prihranil na tone jeze, grdih besed, dosmrtnih zamer in ne nazadnje zdravja.
..pa brez zamere…
Odgovori
Jaz bi Arexu svetoval, da se poveže z organizatorji tekem in z društvi, oz. upravniki strelišč.
In potem organizira "road-show", z vnaprej objavljenimi urniki gostovanj.
Pet ali 10 testnih pištol najbrž ni problem, strelivo bi lahko prinesli strelci sami ... pa bi tako lahko Rexa vsi zainteresirani preizkusili v večjem številu, kot je sedaj omejeno samo na udeležence "lige Rex Zero".... in na koncu road-showa še ugodno ponudbo udeležencem... Mrgreen
Odgovori
LOL?

Če bi jaz razvijal pištolo in hotel test bi šel pogledat na IPSC listo top 10 strelcev v kategorijah in pripravil enemu od njih ali dvema  en kos in zahteval da nemodificirana streljata do onemoglosti in nažigata kot duša da, za povrh bi zbral recimo po 1000 kosov razne municije in jim jo dostavil edina zahteva je točno beleženje števila strelov in tedensko oz. na seanso vpisovanje opažanja in dogajanja tako, da bi po letu testa imel popoln logbook dogajanja. Vsekakor pa tega ne bi oglaševal in obešal ne veliki zvon kamoli spraševal kogarkoli na forumu kako "BI" moralo biti po njihovem mnenju.

 Vsi ostali ne strokovno ne volumensko niso niti blizu nekemu resnemu testiranju, ker to kako kos železa prenese šlatanje in drgnjenje z raznoraznimi pripravki in žavbami pač ni težko napovedat in test tega (kar bi bil, če bi ga dal random kekcu s foruma) ni ravno potreben...
Odgovori
No Emiljan zdaj si pa udaril mimo..... Arex je želel podeliti par pištol, ko je bila še v fazi prototipa in takrat sem se jaz oglasil, da nima pomena..... Moje besede sicer niso bile najlepše sprejete, ampak po moje se je izkazalo, da sem imel prav.....
Zakaj? Zato, ker ni bila dovoljena za vsa tekmovanja in ker pištola je zanemarljiv strošek v primerjavi s strelivom, ki bi ga morali sami prispevat.... 2000 kosov praviš? A to misliš, da se vdela..... Pištolo je teba gnat do 100000, da se pokažejo vse napake in če vmes kaj crkne se zamenja in se gre naprej.....
Ja ja  lahko bi se takrat naredili fine pobasal pištole, ampak koristi ne bi bilo pa nobene.... Ne za njih ne za nas.... Ker tudi trenirali ne bi dovolj z njo, ker bi trenirali s pištolami s katerimi bi hodili  na tekme.....
Življenska doba pištole za tekmovanja pri moji porabi je za katerokoli pištolo z lahkoto 3-5 let.... Strošek ene sezone je pa med 2000 in 3000 evri, potem pa sam izračunaj, kolikšen strošek pomeni pištola za celotno tekmovalno obdobje....

Takrat je padel predlog, da naj dajo namesto 5 pištol eno in zraven 50.000 kosov streliva pa jo bomo vsi testirali in dali nek konkreten feedback,  bi vsak postrelil 10.000 in zapisal vsa opažanja in morebitne okvare.... predlog ni padel na plodna tla, razlogov pa tudi ne poznam zakaj..... 

Zdaj je slika malo drugačna, pištola je končni izdelek s katero se bo lahko šlo na vse zvrsti tekmovanj v Sloveniji in tujini, sicer roko na srce za precizno ravno ni, to je kos za varnostno orožje in dinamične športne discipline.... Zato bi bilo smiselno, de se nakako poveča prisotnost pištole na tekmah....

Kako se odločit komu jo dat? Tistemu, ki ti lahko ponudi nekaj v zameno, to pa se lahko določi samo z medsebojnim dogovorom... Ker tekmovalcem kot sem jaz, zastonj kos ne pomeni veliko, meni osebno več pomeni support, ki je zadaj, če mi sredi sezone nekaj odpove, da dobim nadomestni del v čimkrajšem možnem času.... Muho za Sphinxa sem npr. dobil v treh dneh iz tovarne, ko mi je odletela... 

No v glavnem vidim, da si eni zastonj pištolo predstavljate popolnoma narobe.... Zastonj pištola je lahko večje breme kot korist, če si tekmovalec, ki je odvisen od uspešnosti na tekmah....

Mato me je prehitel, ker sem predolgo tole pisal.... 2000 jurja na leto pa da jo ima par prijatlov po rokah bi jo moral vsaj 25 let testirat....
Odgovori
Spoštovani strelci....vaši komentarji glede Rexa so zgolj ugibanja zanimivo je, da večina te pištole sploh ne pozna in jo ocenjujete kot slabo pištolo... vsaj nekateri od vas je imel priložnost, da jo preizkusite. Glede proizvajalcev orožja, bi pa vas uprašal predno ste nabavili orožje, ali ste imeli priložnost izprobati  pištolo H&K, Glocka, HS, CZ, S&W itd. Verjetno, da nihče od teh proizvajalcev ni vam nudil take priložnosti kot podjetje AREX. Hvala g.Kralju za strokovno razlago, in ogled njihove proizvodnje.....na to smo lahko ponosni, pa malo več spoštovanja. lp
Odgovori
No, pa smo prišli do bistva...V celoti se strinjam z Noobom. Za resne tekmovalce je sponzorstvo in preizkušanje opreme vse kaj več kot le brezplačna oprema. Mislite, da smučarski tekmovalci testirajo opremo in pobožno upajo, da jim bo dal proizvajalec kak kos za đabe? Mislim, da pričakujejo precej več. :))

Vseeno pa je pri nas kar nekaj dobrih tekmovalnih strelcev v IPSC, ki bi lahko naredili pravi "torture" test pred vstopom na trg in zato Arexove poslovne strategije nekako ne razumem.
Odgovori
(26-02-2016, 18:09)strela Napisal: Spoštovani strelci....vaši komentarji glede Rexa so zgolj ugibanja zanimivo je, da večina te pištole sploh ne pozna in jo ocenjujete kot slabo pištolo... vsaj nekateri od vas je imel priložnost, da jo preizkusite. Glede proizvajalcev orožja, bi pa vas uprašal predno ste nabavili orožje, ali ste imeli priložnost izprobati  pištolo H&K, Glocka, HS, CZ, S&W itd. Verjetno, da nihče od teh proizvajalcev ni vam nudil take priložnosti kot podjetje AREX. Hvala g.Kralju za strokovno razlago, in ogled njihove proizvodnje.....na to smo lahko ponosni, pa malo več spoštovanja. lp

Nihče ne govori o tem, da je Rex slaba pištola. Ne vem od kje te informacije. Glede na to, da je proizvajalec "unknovn" na trgu in da ima priložnost uporabiti testno skupino pa preberi moj prejšnji post. Kot pa sem razumel g. Kralja iz njegovih lastnih ust, ga niti ne zanima civilni trg, sploh pa ne slovenski. Ampak testni laboratorij je premalo za resne preizkuse. Hrvatje so lahko tu za zgled.
Odgovori
Naj samo pojasnim, da moj predlog ni sel v smeri testiranja, saj je pistola izdelek, ki je ze na trgu. Road-show je namenjen predstavitvi, popularizaciji in iskanju kupcev.
No, ce g.Kralja slovenski (civilni) trg ne zanima, potem je to njegova odlocitev, ki je ni treba nikomur pojasnjevati....ceprav cemu potem liga Rex?
Vsekakor pa mi je (kot poslovnezu) to zelo nenavadno, da se kdo zavestno odloci,da ga domaci trg ne zanima, ampak to je ze druga debata.
Odgovori
(26-02-2016, 17:32)Mato Napisal: Če bi jaz razvijal pištolo in hotel test bi šel pogledat na IPSC listo top 10 strelcev v kategorijah in pripravil enemu od njih ali dvema  en kos in zahteval da nemodificirana streljata do onemoglosti in nažigata kot duša da...
Jaz bi dal pištolo Polenarju...prodaja bi dobila krila :)
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
Ugibam, da na mesec naredijo 500 pištol. To je na leto 6000. Na slovenskem trgu se letno proda 500 pištol.(se jih je pred leti ko je bila spremenjena lovska zakonodaja in še to je šlo povečini za revolverje) če jo kupi vsak deseti je to 50 pištol na leto. To je dvodnevna proizvodnja....in bolje je da imajo takrat kolektivni dopust....zakaj bi dajal pametnjakovičem povod za pregovarjanje o oslovi senci....jaz jo na slovenskem trgu sploh nebi ponudil razen če bi bil lokalpatriot
Odgovori
(26-02-2016, 16:43)Emilijan Napisal: Takoj, ko se je odprla razprava o prvi domači pištoli, se je med vrsticami videlo, kaj nekatere strelce muči, a nikakor niso uporabili prave besede in rekli naravnost, ampak je tako, vsak iz zasede malo ustrelil proti Arexu.
Bom pa jaz povedal:  Arex ga je polomil, ker ni objavil na Strelcu razpisa za sponzorstvo 10 strelcem v Slo za 5 let in letno 2000 kosov streliva. Ob tem bi si pridobival podatke za izboljšave in v zameno tudi vzdrževal pištole..itd.  
Ops ?????? Pa ga je res polomil ????  Ja, to je zdaj vprašanje.
Pa pojdimo po vrsti. Kako bi izbrali teh 10 strelcev, ki bi bili deležni nekaj kar je v naši deželici več kot vsi bogovi: »nekaj zastonj«. Mislim, da bi bil to projekt »nemogoče«, ker fovšarija je najpomembnejši in najobjektivnejši element pri vsakem slovenskem izboru. No, kako, na kakšen način bi to izvedli ?
Ali bi bili ti srečneži predstavniki ali predsedniki zvez ?
Ali bi se upoštevale samo dinamične discipline ali tudi preciznjakarji ?
Ali bi bili to prvih 10 najboljših strelcev v preteklem letu – ampak po kateri zvezi – disciplini ?
Ali bi bil to strelski staž in zasluge na področju razvoja strelstva in bla, bla ?
Ali bi se upoštevale udeležbe na mednarodnih tekmah in seveda doseženi rezultati ?
….?????????
Mislim, da kolikor nas je strelcev, toliko predlogov bi padlo. To bi bil šele špetir in minusi bi padali na desetine. Možno je, da bi se vse sprte strani v Siriji prej dogovorile o miru, kot pa mi tukaj o načinu izbora. A mogoče kdo ne verjame ?
Tko, da sem prepričan, da je Arex ravnal pravilno in zrelo glede na slovensko mentaliteto. S to odločitvijo je prihranil na tone jeze, grdih besed, dosmrtnih zamer in ne nazadnje zdravja.
..pa brez zamere…

Po kateri zvezi, disciplini, pa kje ti živiš... kdo je kralj strelstva  IPSC  vendar  Nod
Arex ga ni čist nič polomil naredili so pištolo, kar je super jo dali na trg in če se bom enkrat odloču da bi jo preiskusu, uporabljal, z njo streljal lahko tudi tekmoval, jo bom preprosto kupu za 720e...kaj je tu za modrovat.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)