Ocena teme:
  • 2 Glas(ov) - 3.5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prva pištola z napisom Made in Slovenia - REX zero 1
(28-10-2016, 10:35)Bobo Napisal:
(28-10-2016, 09:03)strela Napisal: Šimek predno daš kakšno izjavo se prej prepričaj, ravno pred časom sem napisal kaj se dogaja glede streliva, pobiranje starih tulcev, ki ji potem polniujo nihče pa ne ve kolko so stari in podobno, botruje pa tudi neizkušenost nekaterih posameznikov.

No strela enako velja tudi zate. 

Šlo je za fabrško strelivo in ne ponovno polnjeno. Zgodilo se je pa na nekam strelišču v okviru usposabljanja in ne v fabrki.

Eh strela kaj pa ima pobiranje starih tulcev skupnega z polnjenjem le teh...pa tudi nikjer ne boš dobil pobrav recimo neki let starih, kaj šele recimo 30, 50 da bi blo res lahko kaj narobe z tulcem... šolski primir je  jugo orožje zlasti pa naboji,  oboje je bilo izdelano uzorno in iz pravih materijalov krogla tulec smodnik netilka, tako kot mora bit vsa odstopanja in poenostavljanja zlasti pri materijalih so narejena zaradi nižanja cene in ohranjanja dobičkov, zato prihaja do tega o čemur je govora...
Sreča da lahko polnimo vsaj veš kaj narediš.
Odgovori
Se pravi je treba vse naboje preizkusit? Vsakega posebej Whistle
Odgovori
(28-10-2016, 16:27)Bobo Napisal:
(28-10-2016, 10:42)burt Napisal: Bobo, si me prehitel s postom..........ok, tvoja informacija pa verjetno spremeni zadevo oz. se res postavi vprašanje zakaj je prišlo do tega.....mogoče pa ni bila težava v naboju ali?

S pištolo je bilo vse v redu dokler ni šel v cev ta nesrečen naboj. Šlo je za češki STV naboj: http://www.rebec.si/si/naboj-stv-9x19mm-...2532.shtml

Torej 100% kriv naboj?. Pada mi na misel da bi lahko imeli posebej en thread za defektno strelivo (bi bilo smiselno da se ne razstreli še kdo drug).
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
Morda malo nevedno, pa vseeno vprašanje za tiste, ki to vedo. Kaj točno je narobe z nabojem, da povzroči takšno eksplozijo?
Odgovori
(28-10-2016, 20:38)sekira Napisal: Morda malo nevedno, pa vseeno vprašanje za tiste, ki to vedo. Kaj točno je narobe z nabojem, da povzroči takšno eksplozijo?

predzadnji naboj ki ga pistola ustreli se zagozdi v cevi (v naboju recimo ni smodnika), nato pa zadnji naboj pistola ustreli v tega prej.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
Nadpritisk v cevi torej, tako po domače. Ne gre za dejansko eksplozijo naboja?
Odgovori
(28-10-2016, 20:48)sekira Napisal: Nadpritisk v cevi torej, tako po domače. Ne gre za dejansko eksplozijo naboja?

Dvomim, razen če res res res res nimaš sreče in dobiš nekako v roke sabotirane naboje iz kake pretekle vojne, kjer je namesto smodnika v njih eksploziv.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
OK, hvala. Za te zadeve sem pa že slišal.
Odgovori
Torej napaka na naboju kar pri masovni proizvodnji pride vsake toliko
Kaj se je zgodilo z pistolo in cevjo je "prezivela"
Odgovori
Malo bi se popravil tule okoli eksplozije naboja. Mislim da ja to tudi možno če je polnitev prešibka. ali če je polnitev dvojna.
“Sometimes you wake up. Sometimes the fall kills you. And sometimes, when you fall, you fly.”
Odgovori
No dvojna polnitev v 9mm je skoraj nemogoče oz bi moral imeti res fino granulacijo smodnika.
Odgovori
(29-10-2016, 19:27)Bobo Napisal: No dvojna polnitev v 9mm je skoraj nemogoče oz bi moral imeti res fino granulacijo smodnika.
niti ne... vsak open naboj v 9 ima dvojno polnitev :))
Odgovori
(28-10-2016, 20:56)Shooter Napisal: Torej napaka na naboju kar pri masovni proizvodnji pride vsake toliko
Kaj se je zgodilo z pistolo in cevjo je "prezivela"

Pištola ne preživi strela krogla na kroglo... Not
Odgovori
Kakšen je občutek, ko krogla ostane v cevi ali tega sploh ne opaziš, da sprožiš naslednjega?
Odgovori
Lani se mi je to zgodilo med tekmo IPSC v Tržiču. Niti jaz niti sodnik v žaru borbe nisva opazila kaj se je zgodilo, jaz sem ukrepal kot po vsakem zastoju in normalno streljal naprej. Pištola je delovala naprej, ampak je bila večinoma repetirka. Praktično vsak strel je bilo treba ročno repetirati. Na videz skoraj ni bilo videti na cevi kakšne napake, niti ko sva jo razstavljeno gledala z Marićem. Šele ko sem prišel domov sem videl kaj se je dejansko zgodilo. Naročil sem novo cev in streljam dalje. Pištola pa je XDM.
administrator / Strelec.si
Odgovori
(29-10-2016, 22:20)jabolko Napisal:
(29-10-2016, 19:27)Bobo Napisal: No dvojna polnitev v 9mm je skoraj nemogoče oz bi moral imeti res fino granulacijo smodnika.
niti ne... vsak open naboj v 9 ima dvojno polnitev :))

Tine uporabljam 4.2 - 4.3 grs N320. Uporabljam Dillon RL550B, ki ima manual indexing. Če ne obrnem postaje in ustim še eno polnitev smodnika jo gre skoraj polovica čez rob tulca.

Nisem ravno siguren, da je open dvojna polnitev. Recimo +P dvojna pa sigurno ne ker enostavno ni prostora za toliko smodnika in še kroglo.

(29-10-2016, 22:27)jabolko Napisal:
(28-10-2016, 20:56)Shooter Napisal: Torej napaka na naboju kar pri masovni proizvodnji pride vsake toliko
Kaj se je zgodilo z pistolo in cevjo je "prezivela"

Pištola ne preživi strela krogla na kroglo... Not

Tudi to ne drži. Sam sem uničil eno cev na Glocku na ta način. Ustrelil sem kroglo na kroglo pri faktorju 137. Cev je samo malo napihnilo in sem z njo odstrelil še pol sezone. Pozimi pa sem zamenjal cev. Na pištoli (razen cevi) ni bilo znakov poškodbe. Če ne verjameš jo lahko sam pregledaš, ker jo imam še vedno doma.

P vem še za 2 glocka, enega XDMa z istp zgodbo.
Odgovori
Dvojna polmitev pri 9mm je čist možna, recimo z Lovex D32 ali VV N320 pri 145gr kroglah, enako velja ostale fine hitre smodnike...
9 major polnitve ne moreš primerjat, ker tam filaš bistveno bolj počasne smodnike in res da je volumensko polnitev precejšnja, še vedno ni dvojna polnitev zaradi narave smodnika...

Zdaj pa nazaj k temi, ki je v naslovu, z Rexom sem postrelil okrog 4000 nabojev in še vedno vse BP. Edino enkrat me je ekstraktor zezal, ker je bil popolnoma zapacan, sem očistil in spet veselo poka.
Odgovori
(30-10-2016, 13:57)NooB Napisal: Dvojna polmitev pri 9mm je čist možna, recimo z Lovex D32 ali VV N320 pri 145gr kroglah, enako velja ostale fine hitre smodnike...
9 major polnitve ne moreš primerjat, ker tam filaš bistveno bolj počasne smodnike in res da je volumensko polnitev precejšnja, še vedno ni dvojna polnitev zaradi narave smodnika...

Zdaj pa nazaj k temi, ki je v naslovu, z Rexom sem postrelil okrog 4000 nabojev in še vedno vse BP. Edino enkrat me je ekstraktor zezal, ker je bil popolnoma zapacan, sem očistil in spet veselo poka.

Ha Maks tud tvojega Rexsa ne moreš primirjat z ostalimi... :)) pištolo se ocenjuje tako kot jo kupiš, uzdržuješ po fabriških navodilih, uporabljaš isključno novo strelivo, ter veselo beležiš strele in vse ostalo kar se dogaja...

Zelo blizu temu je naš Ivan ki ima na cz 75 strelov blizu 40 jurjev res da so polnjeni ampak so v detajle in samo z losovo kroglo...on ve natančno in beležene vse lome, zastoje prav tako tudi sedaj na TS pridno vse beleži ali Janez isto nova TS beležen vsak strel, pištole take kot so prišle iz fabrike niti nikoli rastavljene ker za to ni potrebe... Hand
Odgovori
Pa saj to ti je Maks napisal. Razen detaljnega ciscenja ekstraktorja, pistola dela BP. Sam imam nekje 1800 strelov na Rexu in do sedaj BP.
Odgovori
evo jas z rexom postreliv 1850 komadov brez zastoja ali problema. vidim da nekateri ne morejo nikakor razometi da tudi slovenci lahko naredijo dobro in kvalitetno pistolo. oziroma da je rex kvalitetna pistola l.p.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)