Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup pištole
#21
> romunov said:
> Ker je lovišče območje, kjer je dovoljeno nošenje, nošenje pa pomeni, da imaš orožje pripravljeno na strel. :P

A nimajo fantje omejno količino divjadi, ki jih lahko počijo na leto ,seveda ne, če se prava pred cevjo znajde vejemi pade. Toliko o raubšicih in nabitih puškah.
Odgovori
#22
S tem si samo pokazal, da se giblješ v krogu ne ravno zanesljivih ljudi. :)

Vsi ti ljudje so zanesljivi z orožnimi listi, ampak če vzameš pištolo ali revolver enkrat letno na probo (ali pa še to ne), drugače pa jo le nosiš s sabo, ali jo le komu občasno pokažeš, je pa to to. Nikakor ne mislim nič slabega o jagrih, sem jager tudi sam, velika, velika večina jih z orožjem ravna varno in v skladu s pravili, sem ti pa opisal primere, katerim sem bil sam priča. In hočem povedati, da sem mnenja, da so revolverji za neveščega uporabnika boljša izbira kot polavtomatske pištole. Na rabiš repetirati, ne rabiš razmišljati ali gledati ali je patron v ležišču ali ne, ne rabiš razmišljati ali je pištola zaklenjena ali odklenjena,... In ko ustreliš s pištolo je nov naboj že v cevi, kar se občasno pozabi... (sem bil večkrat zraven, da ne boš rekel da govorim na pamet).
Pri revolverju pa samo pritisneš in poči. Pa še prej se vrti boben, dviguje se kladivce,.. skaratka vidiš, da nekaj bo.
Podal sem le svoje mnenje in opažanja, tako, da ni neke potrebe, da mi očitaš da sem kot referentka na UE...
Skratka, za nošnjo na lovu zagovarjam revolver, si pa jasno vsak lahko kupi kar hoče. In kolikor kosov hoče. lp M.
Odgovori
#23
Vidim, da ni varno niti gob več nabirat v gmajni, saj imajo vsi jagri puške in pištole (revolverje) pripravljene na strel! Glede na taka dejstva, je še malo nesreč v gozdu! ^:)^
Odgovori
#24
oh, že vidim kam leti tema; še mr.t ima slab dan... te pa dajmo po jagrih!!!
Odgovori
#25
> mirkotus said:
> zelo všeč mi je cz75 samo je kr draga

hm hm, draga pa mirkotuš...
Odgovori
#26
> mr.T said:
> > romunov said:
> > Ker je lovišče območje, kjer je dovoljeno nošenje, nošenje pa pomeni, da imaš orožje pripravljeno na strel. :P
>
> A nimajo fantje omejno količino divjadi, ki jih lahko počijo na leto ,seveda ne, če se prava pred cevjo znajde vejemi pade. Toliko o raubšicih in nabitih puškah.
>

In to preberem ravno ko delam prerazporeditev plana divjadi za leto 2013.

Kar pa se tiče nošenja orožja pripravljenega na strel. Rad videl koga ki gre v zalaz in začne polnit in repetirat puško ko se divjadi dovolj približa za strel. Še kovinski "klik" varovalke je lahko preveč...

Aja, tarča nikoli ne pobegne ko reptiraš puško.

Drgač pa je več možnosti za vas lovec, športni strelec in drugi uporabnik orožja (legalnega in ilegalnega) povozi z avtom, kot ustreli. Pa naj bo namerno ali po nesreči...
Odgovori
#27
no, v cevi je naboj sigurno, vendar pa je varovalka na 'on'.
puške direkt pripravljene na strel pa zagotovo nobeden ne nosi po goši...
Odgovori
#28
Kako pa misliš, da jo je fasal tist konopljar, ki je jagra z njegovo puško mislu prebunkat .
Odgovori
#29
izredno redke izjeme ne potrjujejo pravila.
Odgovori
#30
Pozdravljeni,

ko mislimo kupiti orožje za milostni strel moramo pomisliti seveda na več pogojev,ki naj bi jih izpolnjevalo takšno orožje ;
prvi tak pogoj naj bi bil velikost in moč živali
drugi pogoj naj bi bil zanesljivost orožja
tretji teža in način prenosa

Ker po navadi nošnja kratkocevnega orožja v evropskih loviščih ne pomeni tudi
nošnjo orožja za obrambo ,kar lahko pričakujemo v Afriki in S.Ameriki ,bi se lahko
po moje na tem področju zadovoljili z kalibri in energijo ki jo premorejo naslednji kalibri:
.38 SP +P,.357M,.45 LC, .41M.
Kar se tiče pa nevarnih področij pa se nebi podal v taka lovišča z manjšim kalibrom kor .44M.

Kot ste opazili govorim o revolverjih.Za nenevarna področja in izvežbane strelce bi priporočil SA revolverje,za nevarna pa DA.Zakaj ravno revolverji;kot je že omenil
nekdo pred mano je revolver primernejši od pištole v stresnih situacijah .Polek tega.da se ljudje/tudi lovci/v stresnih situacijah obnašajo nekontrolirano ,delajo napake v rokovanju z orožjem.Veliko primerov samoobstreljevanja se pripeti prav zaradi
pomankljivega znanja ravnanja z orožjem.Če ravnanje ne obvladamo,pod stresom te napake potenciramo.Vsak lovec ve,da če bo pritisnil petelina,bo orožje sprožil.Revolverja ni treba odvarovat/izključit varovalko/-zaradi česar so bili ustreljeni tudi profesionalci/Aldo Moro/.

Drug naraven,podzavesten prijem naredijo nepoznavalci
/celo profesionalci/ko se pripravijo za streljanje pod stresom-prekrižajo palce ko primejo ročaj.Če so na strelišču in se jim zgodi nesreča /krvav in podrgnjen palec/
to seveda ni smrtno nevarno,če pa se to tgodi ko recimo proti tebi drvi ranjena
žival ,je lahko precej nevarno.
Lahko bi naštel še argumentov za zanesljivost revolverja ,vendar o tem že ptički
čivkajo.So orožja ,ki so bolj primerna za nekatera opravila kot druga.

So revolverji,ki so lažji od Glocka in tudi manjši.Polek tega pa ko grem na lov ne
gram v obračun in ne potrebujem 17 nabojev ampak 5-6 in tudi to je preveč.

Lovsko orožje nosimo tako,da nas najmanj ovira.

Pa dober pogled,

Boro :)
Odgovori
#31
No Boro če govorimo o milostnem strelu potem tu stresne situacije ni. Žival leži v mlaki krvi in čaka na odrešitev ... Za take primere je vseeno če jo kar še enkrat s puško in ti ni treba nositi nič dodatnega. :)

Tudi sam dobro veš, da obstajajo Glocki z manj kot 17 naboji. Sploh tisti v večjih kalibrih.

Zakaj bi se sam odločil za glocka oz. pištolo in ne za revolver? Recimo, da znam rokovati z orožjem in da se ne bi ob vsakem potegu obstrelil. V primeru, da bi se kdaj odločil iti na pogon bi se vsekakor počutil bolj varnega če ti iz grmovja priteče merjasec ti imaš pa za pasom več kot 6 krogel.

Drugače pa DA je zagotovo prava izbira za tiste manj vešče, ker je recimo da manj možnosti da se bo obstrelil pri potegu. Po drugi strani pa je tudi manj možnosti, da bo kaj zadel v stresni situaciji z DA proženjem.
Odgovori
#32
Zdaj ste me pa zasuli z komentarji :) Hvala vsem za nasvete mnenja in zanimivo debato...
Odgovori
#33
A zdaj veš kaj moraš kupit??
Odgovori
#34
Še manj! :)
Odgovori
#35
Kup kar ti je všeč pa ne razbijaj glave preveč.
Odgovori
#36
Če boš žival "ugasnu" s prvim strelom iz puške, kratkocevnega orožja za milostni strel ne boš rabil in boš za pasom lahko imel kakršnokoli železje/plastiko, če ne drugega zato, da boš ( mislil, da si ) frajer. ;)
Zdaj ti preostane le povpraševanje po športnem kosu. Ne pozabi, da mora tak kos imeti športne merke... :D
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)