Ocena teme:
  • 11 Glas(ov) - 4 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaostritev EU zakonodaje o orožju
A si ti mogoče avtor tiste vizije Slovenije na 2 listih za pol miljona?
Odgovori
Pa zakaj spet tikajo stvari, ki funkcionirajo?! Bodo mogoče odpravili kakšne nepotrebne in neumne birokratske ovire? Bodo poenotili nabavna dovoljenja? Res so dobri. So se očitno dosti naučili od jagrov, ki se ne brigajo dosti za strelstvo nasploh, samo da so izvzeti. Podobna zgodba se bo odvila zdaj tu...med športnimi (pravimi!!) strelci in hobi programom.
Odgovori
(14-02-2017, 19:32)ggrreo Napisal: Pa zakaj spet tikajo stvari, ki funkcionirajo?! Bodo mogoče odpravili kakšne nepotrebne in neumne birokratske ovire? Bodo poenotili nabavna dovoljenja? Res so dobri. So se očitno dosti naučili od jagrov, ki se ne brigajo dosti za strelstvo nasploh, samo da so izvzeti. Podobna zgodba se bo odvila zdaj tu...med športnimi (pravimi!!) strelci in hobi programom.

Hobi strelstvo je kolaterana žrtev ,sploh ni faktor v razmišljanju kaj šele tarča  . Pravtako posledice ,v večini hobi rekreacije zaradi nove zakonodaje ne bo nič drugače ali slabše saj zaenkrat rekvizite lahko kupujejo brez omejitev.

Ni čisto tako kot JRC piše , pokanje freestlye z več ali manj neobstoječimi oz pravilniki prosto po prešernu kaj šele panožnoimi zvezami je trenutni standard. Od tu do zveze na listi OKS je kar dolga pot ,poleg tega bi SZS kot del ISSF lahko ugovarjala 'novi' panožni pri večini disciplin, ki jih folk izvaja na golaž tekmah,ki se prekrivajo z njihovimi (čeprav jih ne prakticirajo a nekje v ISSF ,CISM,ESC obstajajo)


Najlažje bi bilo iti v SZS in delati z njimi kar se bo vrjetno zgodili vsaj pri teh ki prirejajo golaž tekme saj bo drugače težko nadaljevat z tem.
Odgovori
(14-02-2017, 15:01)JRC Napisal: Ales: pa se ti ne zdi, da je komercialnih strelišč premalo?
Poleg tega je to bistveno dražje, kot streljanje na klubskem strelišču.

Iurium: ja, ampak če se samo skrivaš za psevdonimom, boš vedno lahko samo pisaril po portalih.

Komur paše, je še vedno lahko v klubu, to da moraš biti obvezno član društva za orožje za šport, je pa nepotrebno po mojem.
Odgovori
Ales: naceloma se lahko strinjam, ampak za sportno udejstvovanje po mojem rabis klub. Ce drugega ne zato, ker recimo v ipsc sploh ne mores tekmovati, ce te klub ne prijavi.
In kot receno: clanstvo v klubu je cenejse od placevanja komercialnih strelisc, zato ne vidim razloga, da bi temu tako nasprotoval.

Mr.T: se strinjam...ima svashta  Mrgreen , ampak verjetno se bos strinjal, da so tudi klubi in zveze, ki delajo dobro.
Odgovori
(14-02-2017, 20:41)Ales Napisal: Komur paše, je še vedno lahko v klubu, to da moraš biti obvezno član društva za orožje za šport, je pa nepotrebno po mojem.

Ne vem no. misliš, da bi Ilka lahko bila svetovna prvakinja brez kluba/zveze? Malo dvomim. Orožje za šport je že prav, da je zadaj klub tako kot za lov moraš biti član LD. Orožje za rekreacijo, varnost ipd. je pa druga zgodba. 

Pa preden se spet usujejo komentarji se vprašaj: Ali sem športnik, če grem 1x mesečno plinkat za hišo in ne hodim na tekmovanja, ali sem samo rekreativec? Seveda tako kot če greš igrat tenis s kolegom 2x letno tudi pri nas rabiš nek rekvizit, samo v primeru tenisa se nihče ne inači s športniki ko pa govorimo o orožju pa smo kar naenkrat vsi športniki, ne rabimo klubov ipd.

Po mojem bi se bilo potrebno osredotočiti na zakonodajalca in ne na klube/zveze. Slednji niso krivi, da se moraš včlaniti, da bi dobil orožje. Verjemi mi, da bolj ali manj vsi klubi po Sloveniji raje vidijo, da nimajo takih članov, ki bi radi samo božali doma. 

Torej pritisk na zakonodajalca, da se spremeni status rekreativcev in da se jim omogoči lažja nabava orožja. kar se pa tiče klubov in športnikov pa naj ostane tako kot je. Konec koncev imamo zakonodajo že bolj ali manj tudi nastavljeno tako. Posest - rekreativci, OL - športniki. Če se nehaš ukvarjati s športom ti že danes prepišejo na posest, samo v drugo smer ne gre tako enostavno in to bi bilo po moje za spremeniti. Torej danes sem rekreativec in imam DP, jutri se odločim, da bom postal športnik, se včlanim v klub, ko dobim "status športnika ali tekmovalca" prinesem potrdilo in se mi zadeva prepiše na OL.

Kot rečeno - za vrat zakonodajalcu, da se olajša dostop do DP in bo veliko lažje vsem. Rekreativci ne bodo rabili plačevati članarin klubom/zvezam, klubi pa ne bodo imeli težav s tekmovalci, ki to niso...

... in potem svizec zavije čokolado. :)
Odgovori
Clap
(Plus dodam, ko se mi sprosti današnja kvota)
Odgovori
Ravno o stvareh, ki so opisane v zgornjem razmišljanju, so tiste, o katerih sam pretežno izpostavljam. Glede na to, da vsakdo izmed nas problematiko interpretira skozi lastna znanja, tako s stališča zaznane problematike, kot tudi rešitev zanje, očitno med nami prihaja do nekaterih šumov v komunikaciji.

Zakonodajalec je postopke že v obstoječi zakonodaji po nepotrebnem (brez realnih pozitivnih učinkov) zapletel, prihajajoča zakonodaja pa ta koncept le še nadgrajuje. Posledica je nepregledna in nekonceptualna zakonodaja, ki na prebivalstvo nalaga nesmiselna bremena. To ni značilno le za nacionalno, vendar tudi za evropsko.

Ravno zaradi zgoraj naštetega vedno znova opozarjam na potrebno po formuliranju konceptualno ustreznih izhodišč ter na njihovi podlagi tudi zakonodajnih rešitev. To lahko ponudi le skupina z zadostnim znanjem, k dialogu z ostali deležniki pa je mnogo laže pristopiti v kolikor gre za zastopanje večjega števila posameznikov (iz tega izhajajo moje težnje po formiranju formalne organizacije).

Če se za konec vrnem na besedila Boba.
Težava s katero se zakonodajalec sooča (delitev na športnike in rekreativne športnike, prave in neprave panoge, zveze, ipd.) so umetne in z orožno zakonodajo načeloma nimajo nič skupnega. Namesto, da bi rešili zagato s tem, da se ponovno ovrednoti bistvo orožne zakonodaje, se ustvarja vedno nove komplikacije, ki predstavljajo same sebi namen in na uporabnike, ne nazadnje pa tudi institucije, nalagajo nepotrebno breme.

Zagata je po mojem mnenju izredno enostavno rešljiva; določi se področja uporabe ter posameznike, ki so družbeno nedopustne
Primer:
Družbeno problematične oblike posesti/uporabe orožja so takšne oblike, ki imajo za posledico kršenje zakonodaje in so družbeno nezaželene, tako na širšem družbenem okolju, ali njenih posameznih članih.

Take oblike so:
- za dosego kriminalnih ciljev posestnika/uporabnika,
- za dosego terorističnih ciljev posestnika/uporabnika,
- ogrožanje okolice zaradi psihične neuravnoteženosti posestnika/uporabnika,
- ogrožanje okolice zaradi pomanjkljivega znanja posestnika/uporabnika.

Orožna zakonodaja ter ostala zakonodaja morata omogočati učinkovito preganjanje tovrstnih posestnikov/uporabnikov.

Morda se lahko komplementarno določi tudi njihovo nasprotje, torej tiste, ki družbeni niso problematične.
Primer:
Družbeno neproblematične oblike posesti/uporabe orožja so tiste, ki na širšem družbenem okolju, ali njenih posameznih članih, ne puščajo negativnih posledic.
Pasivne oblike so:
- zbiranje orožja/sentimentalni razlogi,
- uprizoritve/gledališče/film,
- trgovina/posredovanje,
- športno/rekreativno streljanje,
- preizkušanje,
- legalna izdelava/predelava/vzdrževanje,
- učni nameni,
- ipd.

Aktivne oblike so:
- lov (posamezniki, gospodarski subjekti),
- samoobramba/obramba (institucije; policija, vojska, gospodarski subjekti, posamezniki),
- napad (vojska?).

Nekdo ni neproblematičen le zaradi tega, ker je športni strelec, lovec, zbiratelj, vojak, policist,  ipd., temveč zato, ker ne pripada skupini neprimernih posestnikov (družbeno problematičen posestnik je še vedno problematičen, četudi se ukvarja s katero izmed družbeno neproblematičnih oblik posesti/uporabe orožja).

Na ta način bi se z zakonolom o orožju doseglo, vsaj po mojem mnenju, njegov osnovni namen, na drugi strani pa bi športni klubi lahko delovali izključno na športnem, lovska na lovska področja, ipd., brez njihovega nepotrebnega mešanja v zakon o orožju.

Nekako sem mnenja, da si tega klubi in društva ne želijo, čeravno bi tak koncept načeloma moral biti v interesu posestnikov/uporabnikov orožja.
Odgovori
(15-02-2017, 09:31)Bobo Napisal: Posest - rekreativci, OL - športniki. Če se nehaš ukvarjati s športom ti že danes prepišejo na posest, samo v drugo smer ne gre tako enostavno in to bi bilo po moje za spremeniti. Torej danes sem rekreativec in imam DP, jutri se odločim, da bom postal športnik, se včlanim v klub, ko dobim "status športnika ali tekmovalca" prinesem potrdilo in se mi zadeva prepiše na OL.

Puff, in ode nam dovoljenje za polnjenje streliva, ker pač nismo tr00 taktikulci ali kralji strelstva.
Odgovori
(15-02-2017, 09:31)Bobo Napisal:
(14-02-2017, 20:41)Ales Napisal: Komur paše, je še vedno lahko v klubu, to da moraš biti obvezno član društva za orožje za šport, je pa nepotrebno po mojem.

Ne vem no. misliš, da bi Ilka lahko bila svetovna prvakinja brez kluba/zveze? Malo dvomim. Orožje za šport je že prav, da je zadaj klub tako kot za lov moraš biti član LD. Orožje za rekreacijo, varnost ipd. je pa druga zgodba. 

Pa preden se spet usujejo komentarji se vprašaj: Ali sem športnik, če grem 1x mesečno plinkat za hišo in ne hodim na tekmovanja, ali sem samo rekreativec? Seveda tako kot če greš igrat tenis s kolegom 2x letno tudi pri nas rabiš nek rekvizit, samo v primeru tenisa se nihče ne inači s športniki ko pa govorimo o orožju pa smo kar naenkrat vsi športniki, ne rabimo klubov ipd.

Po mojem bi se bilo potrebno osredotočiti na zakonodajalca in ne na klube/zveze. Slednji niso krivi, da se moraš včlaniti, da bi dobil orožje. Verjemi mi, da bolj ali manj vsi klubi po Sloveniji raje vidijo, da nimajo takih članov, ki bi radi samo božali doma. 

Torej pritisk na zakonodajalca, da se spremeni status rekreativcev in da se jim omogoči lažja nabava orožja. kar se pa tiče klubov in športnikov pa naj ostane tako kot je. Konec koncev imamo zakonodajo že bolj ali manj tudi nastavljeno tako. Posest - rekreativci, OL - športniki. Če se nehaš ukvarjati s športom ti že danes prepišejo na posest, samo v drugo smer ne gre tako enostavno in to bi bilo po moje za spremeniti. Torej danes sem rekreativec in imam DP, jutri se odločim, da bom postal športnik, se včlanim v klub, ko dobim "status športnika ali tekmovalca" prinesem potrdilo in se mi zadeva prepiše na OL.

Kot rečeno - za vrat zakonodajalcu, da se olajša dostop do DP in bo veliko lažje vsem. Rekreativci ne bodo rabili plačevati članarin klubom/zvezam, klubi pa ne bodo imeli težav s tekmovalci, ki to niso...

... in potem svizec zavije čokolado. :)

No ni glih tako kot si ti napisal.
Klub rabiš samo toliko da ti izda potrdilo da si član, ko nabaviš kar misliš, ni potrebno da si član društva v nadalje, orožje  imaš na dovoljenju za posest, strelivo si nabavu z posebnim dovoljenjem če si zaprosu za DP na katerega dobiš tudi evropsko propustnico in lahko normalno tekmuješ, kjer te je volja ali streljaš za hišo kot praviš, čeprav je slednje že problematično...
Za lov prav tako ni potrebno da si član lovske družine...če istopiš [kar sem naredu sam] ti obstoječe orožje prepiše na dovoljenje za posest razlog izdaje je lov...torej za nekoga ki se na povabilo aktivnega lovca udeleži skupnega lova parkrat na leto ali pa recimo 87 krat je to več kot dovolj, zakaj bi plačeval drago lovsko članarino
In verjemi Bobo da je tako... :))
Odgovori
Tine nimaš prav.
Poglej si ZORO, 58., 59.člen in potem kazenske določbe (od 81.čllena) dalje.
1000-10.000 eurov je kazen za pravno osebo, ki ne prijavi na UE prenehanje članstva v roku 30 dni.
S prenehanjem članstva pa ne izpolnjuješ več pogojev.
Odgovori
Da še enkrat razjasnim - jaz govorim o tem, da ni smiselno, da mora rekreativni strelec biti včlanjen v strelski klub oziroma je to nujen pogoj za pridobitev orožne listine iz naslova športa.

Rekreativni odbojkar ne potrebuje biti član kakršnegakoli kluba, pač se zmeni s kolegi pa gredo igrat, prav tako rekreativni smučar, kolesar.

Razlika je ta, da strelski rekreativec uporablja športni rekvizit, ki je 'nevaren' - zato pa gre na ustrezen tečaj, zdr. pregled, se ga preveri.

Ob tem bi dejal, da sem dolga leta naivno mislil, da evropa zahteva razne tečaje, zdravstvene preglede in podobno, šele pred kratkim pa sem ugotovil, da je to zgolj neke vrste kaprica naše predrage oblasti in bi se recimo repetirke brez težav kupovalo v 'army shopih', samo s preverko da nisi težki kriminalec ali duševni bolnik s potrjeno diagnozo, ki predstavlja nevarnost v primeru posedovanja orožja
Odgovori
(15-02-2017, 12:25)romunov Napisal:
(15-02-2017, 09:31)Bobo Napisal: Posest - rekreativci, OL - športniki. Če se nehaš ukvarjati s športom ti že danes prepišejo na posest, samo v drugo smer ne gre tako enostavno in to bi bilo po moje za spremeniti. Torej danes sem rekreativec in imam DP, jutri se odločim, da bom postal športnik, se včlanim v klub, ko dobim "status športnika ali tekmovalca" prinesem potrdilo in se mi zadeva prepiše na OL.

Puff, in ode nam dovoljenje za polnjenje streliva, ker pač nismo tr00 taktikulci ali kralji strelstva.

Ja to je pa tud zanimivo sklepanje, recimo da si naredu izpit za polnjenje streliva ko si imel OL pol pa ostaneš na DP.
Ne vem kaj, če sploh kaj pravi zakonodaja v tem primiru. Po moje te ne bo nihče pozval da moraš to dovoljenje vrnit...pač ne smeš legalno polnit prej bo to.
Odgovori
Bistvo poudarka pri pripravi vizije na področju orožne zakonodaje ni obstoječa zakonodaja, temveč rešitve, ki izpolnjujejo njene poglavitne cilje, so sorazmerni, lahko uresničljivi, pregorljivi, ter imajo ostale elemente potrebne za kakovostno zakonodajo. V kolikor se je v praksi izkazalo, da  nekatere obstoječe rešitve ustrezajo tem kriterije, toliko bolje, me pa vedno znova preseneti, kako se marsikaj oklepa obstoječih prask, čeravno so vse prej, kot posrečene. Žal celo med zainteresirano javnostjo.
Odgovori
(15-02-2017, 12:25)romunov Napisal:
(15-02-2017, 09:31)Bobo Napisal: Posest - rekreativci, OL - športniki. Če se nehaš ukvarjati s športom ti že danes prepišejo na posest, samo v drugo smer ne gre tako enostavno in to bi bilo po moje za spremeniti. Torej danes sem rekreativec in imam DP, jutri se odločim, da bom postal športnik, se včlanim v klub, ko dobim "status športnika ali tekmovalca" prinesem potrdilo in se mi zadeva prepiše na OL.

Puff, in ode nam dovoljenje za polnjenje streliva, ker pač nismo tr00 taktikulci ali kralji strelstva.

Pismo kolikor jaz vem imaš ti OL, kajne? Ne vem no, ne bi pričakoval take izjave od tebe. Kje se pa ti vidiš?
Odgovori
(15-02-2017, 12:37)JRC Napisal: Tine nimaš prav.
Poglej si ZORO, 58., 59.člen in potem kazenske določbe (od 81.čllena) dalje.
1000-10.000 eurov je kazen za pravno osebo, ki ne prijavi na UE prenehanje članstva v roku 30 dni.
S prenehanjem članstva pa ne izpolnjuješ več pogojev.

Vem sam ne vem kje si 30 dni našel kolikor vem je to 8 dni...
Pozanimaj se in boš videl da je v praksi tako...če imaš OL in iztopiš iz društva ti avtomatsko vse prepiše na DP in ne zahteva nadaljnega članstva.
Če imaš DP in istopiš ti ostane DP...tako je naredilo že dosti članov, ki so bili v mojem društvu prav zaradi tega da ne plačujejo tisto bogo članarino.
Tako je na naši  UE... zdej ali je to prov ali ne me niti ne zanima.
Sam sem dolžan javit prenehanje članstva.
Odgovori
(15-02-2017, 12:29)jabolko Napisal:
(15-02-2017, 09:31)Bobo Napisal:
(14-02-2017, 20:41)Ales Napisal: Komur paše, je še vedno lahko v klubu, to da moraš biti obvezno član društva za orožje za šport, je pa nepotrebno po mojem.

Ne vem no. misliš, da bi Ilka lahko bila svetovna prvakinja brez kluba/zveze? Malo dvomim. Orožje za šport je že prav, da je zadaj klub tako kot za lov moraš biti član LD. Orožje za rekreacijo, varnost ipd. je pa druga zgodba. 

Pa preden se spet usujejo komentarji se vprašaj: Ali sem športnik, če grem 1x mesečno plinkat za hišo in ne hodim na tekmovanja, ali sem samo rekreativec? Seveda tako kot če greš igrat tenis s kolegom 2x letno tudi pri nas rabiš nek rekvizit, samo v primeru tenisa se nihče ne inači s športniki ko pa govorimo o orožju pa smo kar naenkrat vsi športniki, ne rabimo klubov ipd.

Po mojem bi se bilo potrebno osredotočiti na zakonodajalca in ne na klube/zveze. Slednji niso krivi, da se moraš včlaniti, da bi dobil orožje. Verjemi mi, da bolj ali manj vsi klubi po Sloveniji raje vidijo, da nimajo takih članov, ki bi radi samo božali doma. 

Torej pritisk na zakonodajalca, da se spremeni status rekreativcev in da se jim omogoči lažja nabava orožja. kar se pa tiče klubov in športnikov pa naj ostane tako kot je. Konec koncev imamo zakonodajo že bolj ali manj tudi nastavljeno tako. Posest - rekreativci, OL - športniki. Če se nehaš ukvarjati s športom ti že danes prepišejo na posest, samo v drugo smer ne gre tako enostavno in to bi bilo po moje za spremeniti. Torej danes sem rekreativec in imam DP, jutri se odločim, da bom postal športnik, se včlanim v klub, ko dobim "status športnika ali tekmovalca" prinesem potrdilo in se mi zadeva prepiše na OL.

Kot rečeno - za vrat zakonodajalcu, da se olajša dostop do DP in bo veliko lažje vsem. Rekreativci ne bodo rabili plačevati članarin klubom/zvezam, klubi pa ne bodo imeli težav s tekmovalci, ki to niso...

... in potem svizec zavije čokolado. :)

No ni glih tako kot si ti napisal.
Klub rabiš samo toliko da ti izda potrdilo da si član, ko nabaviš kar misliš, ni potrebno da si član društva v nadalje, orožje  imaš na dovoljenju za posest, strelivo si nabavu z posebnim dovoljenjem če si zaprosu za DP na katerega dobiš tudi evropsko propustnico in lahko normalno tekmuješ, kjer te je volja ali streljaš za hišo kot praviš, čeprav je slednje že problematično...
Za lov prav tako ni potrebno da si član lovske družine...če istopiš [kar sem naredu sam] ti obstoječe orožje prepiše na dovoljenje za posest razlog izdaje je lov...torej za nekoga ki se na povabilo aktivnega lovca udeleži skupnega lova parkrat na leto ali pa recimo 87 krat je to več kot dovolj, zakaj bi plačeval drago lovsko članarino
In verjemi Bobo da je tako... :))

Vem, da je tako. Samo to, da se včlaniš v klub da dobiš potrdilo in potem te ni več tam je narobe. Preberi še enkrat kaj sem napisal. Za take kot omenjaš ti ni OL/DP na šport ampak "rekreacija" oz. zakaj bi DP sploh moral imeti namen? Jaz tukaj vidim napako. Enostavno si želiš imeti doma orožje, greš skozi celotno proceduro in dobiš DP (brez klubov!!!). Čez 2 leti se odločiš, da boš tekmovalec, se včlaniš v klub, začneš trenirat, kasneje tekmovat in dobiš potrdilo ter prepišeš na OL.

Če greš v obratno, se ti pač prepiše na DP kot sedaj, samo če je posest je posest in ni treba, da ti tam notri piše šport, lov ali karkoli drugega.

(15-02-2017, 12:45)jabolko Napisal:
(15-02-2017, 12:25)romunov Napisal:
(15-02-2017, 09:31)Bobo Napisal: Posest - rekreativci, OL - športniki. Če se nehaš ukvarjati s športom ti že danes prepišejo na posest, samo v drugo smer ne gre tako enostavno in to bi bilo po moje za spremeniti. Torej danes sem rekreativec in imam DP, jutri se odločim, da bom postal športnik, se včlanim v klub, ko dobim "status športnika ali tekmovalca" prinesem potrdilo in se mi zadeva prepiše na OL.

Puff, in ode nam dovoljenje za polnjenje streliva, ker pač nismo tr00 taktikulci ali kralji strelstva.

Ja to je pa tud zanimivo sklepanje, recimo da si naredu izpit za polnjenje streliva ko si imel OL pol pa ostaneš na DP.
Ne vem kaj, če sploh kaj pravi zakonodaja v tem primiru. Po moje te ne bo nihče pozval da moraš to dovoljenje vrnit...pač ne smeš legalno polnit prej bo to.

Hja to je po moje nekaj kar je ostalo izven v trenutni ureditvi. Certifikat ti ostane in greš lahko "legalno" v trgovino kupit smodnik.
Odgovori
Bobo: Romunov ima prav. Hotel je povedati, da v primeru, ko bi se nekdo odločil, da ne bo več član športnega društva, se pač iz OL prepiše na DP... ampak v tem primeru izgubi veljavnost potrdilo/certifikat za polnjenje, ker je pogoj za to, da imaš OL.

Tine: Kako je v praksi ne vem, vem, kaj piše 59.člen (glej spodaj). In kot jaz razumem ZORO, je pogoj za izdajo orožne listine (za šport) članstvo v športnem društvu. Če izstopiš iz društva, po mojem ne izpolnjuješ več pogojev za pridobitev orožne listine, kot določa 17.člen.

Da pa je "praksa" po upravnih enotah različna, je pa jasno.


59. člen
Lovska družina ali strelska organizacija mora v 30 dneh sporočiti pristojnemu organu vsako prenehanje članstva v družini ali organizaciji. 

 
Odgovori
Aja pa še nekaj...tudi rekreacija je šport. In rekreativci so rekreativni športniki.
Odgovori
(15-02-2017, 12:44)Ales Napisal: Ob tem bi dejal, da sem dolga leta naivno mislil, da evropa zahteva razne tečaje, zdravstvene preglede in podobno, šele pred kratkim pa sem ugotovil, da je to zgolj neke vrste kaprica naše predrage oblasti in bi se recimo repetirke brez težav kupovalo v 'army shopih', samo s preverko da nisi težki kriminalec ali duševni bolnik s potrjeno diagnozo, ki predstavlja nevarnost v primeru posedovanja orožja
Ja C kategorijo bi lahko prodajali v Mercatorju levo od pasje hrane , po veljavni EU direktivi bi bila edina zahteva polnoletnost in naknadna prijava na UE (tako kot je zdaj pri nas za močnejše zračke)torej osebna izkaznica enako za strelivo in reloading robo.

Vse ostalo so domače domislice zato je nova direktive vedno vprašliva skozi prizmo domačega zakonodajalca.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 6 Gost(ov)