Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
spektiv za na 25m
#61
(07-07-2017, 10:49)357 Napisal: Precizno strelstvo ti omogoča precej "osebne svobode" glede ogleda zadetkov. Obstaja pa tudi določena praksa, ki jo je potrebno upoštevati. V prvi vrsti si moramo ustvariti pogoje, da je trening enak tekmi. Skozi spektiv ne pogledaš le, ko se ti zdi potrebno ampak po vsakem strelu. Imaš tudi dovolj časa, da si zapišeš vrednost vsakega zadetka in s puščico označiš njegovo smer. Po domače bi rekli, da moraš biti dovolj trmast. Ob pogledu skozi spektiv premakneš le glavo ( levo ali desno ), zato si ga moraš postaviti čim bližje...

Osebno spektiva na 25 m ne rabim več, ker zadetke v belem vidim s prostim očesom. ;)

To vse drži Clap , glede na to da streljam eno leto sem začetnik, letos prvo sezono tekmujem, in začetek je bil res težek. Začel sem drugače razmišljat in se mi je vse spremenilo - na boljše. Kot mi je povedal mentor, da bom s časom spoznal sebe, je imel prav in upoštevam vsak dober nasvet. Z gledanjem v spektiv na tekmi, pa se naj vsak odloči kdaj bo gledal, jaz po vsakem strelu ne gledam, drugače pa grupiram tako, da vidim s prostim očesom  :-D
Odgovori
#62
@bojanfras Če bova kdaj "na štiri oči", ti bom, kot bivši trener z licenco, zaupal pozitivno stran ocene vsakega zadetka takoj po oddanem strelu.

Upam, da nismo preveč  zašli...
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#63
Kaj pa, če bi delil še z ostalimi?
Odgovori
#64
(07-07-2017, 14:23)JRC Napisal: Kaj pa, če bi delil še z ostalimi?

Saj bi, potem pa ostanem brez pričakovane pločevinke ( ni treba poudarjat katere  :-D ) - jaz vsaj priznam, da sem občasno žejen  Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#65
(07-07-2017, 12:28)bojanfras Napisal: Z gledanjem v spektiv na tekmi, pa se naj vsak odloči kdaj bo gledal, jaz po vsakem strelu ne gledam, drugače pa grupiram tako, da vidim s prostim očesom  :-D

na tekmi vsak strel šteje, zato je zelo koristno in pomembno, da si ogledaš kam je padel in da veš zakaj je padel tja kjer je. Zadetek je samo 10, luknja v 9 že pomeni 1 izgubljeno točko. Ta logika je enaka pri preciznjaku na 25m kot na 500m.
Tle imaš nasvete ljudi, ki so prestreljali ohoho, trenirali ljudi in ti svetujejo da gledaš skozi spektiv vsak strel.
Ti pa praviš, da si v igri šele eno leto in da se bo že vsak sam odločil... ja, mogoče se bo kdo odločil, da si med strelsko serijo s palcem masira prostato, vendar najboljši strelci vseeno raje gledajo skozi spektiv, saj tako dosegajo boljše rezultate kot pa z omenjeno raboto...
Odgovori
#66
(07-07-2017, 21:09)Kristian Napisal:
(07-07-2017, 12:28)bojanfras Napisal: Z gledanjem v spektiv na tekmi, pa se naj vsak odloči kdaj bo gledal, jaz po vsakem strelu ne gledam, drugače pa grupiram tako, da vidim s prostim očesom  :-D

na tekmi vsak strel šteje, zato je zelo koristno in pomembno, da si ogledaš kam je padel in da veš zakaj je padel tja kjer je. Zadetek je samo 10, luknja v 9 že pomeni 1 izgubljeno točko. Ta logika je enaka pri preciznjaku na 25m kot na 500m.
Tle imaš nasvete ljudi, ki so prestreljali ohoho, trenirali ljudi in ti svetujejo da gledaš skozi spektiv vsak strel.
Ti pa praviš, da si v igri šele eno leto in da se bo že vsak sam odločil... ja, mogoče se bo kdo odločil, da si med strelsko serijo s palcem masira prostato, vendar najboljši strelci vseeno raje gledajo skozi spektiv, saj tako dosegajo boljše rezultate kot pa z omenjeno raboto...
Pizda s čim tebe futrajo za tako brihtnost. Najbrž maš kr probleme s prekomerno brihtnostjo. Sočustvujem s tabo in prostato.
Odgovori
#67
Zanimivo da te ne moti brihtnost oseb, ki se s tem početjem šele spoznavajo, pa raje trosijo svoje modrosti, kot da bi poslušali tiste, ki so v tem že veliko let. Očitno je strelstvo daleč preveč enostavno početje. V pilotski šoli učencu nikakor ne pade na pamet, da bi staremu inštruktorju rekel "se bo že vsak sam odločil kako bo gledal".
Pa tudi če pogledamo na najvišji nivo, recimo na olimpijske igre: ljudje ki so tam so prestreljali kar nekaj karjol streliva, pa še vedno gledajo na zaslone. Zdej pa nagradno vprašanje: a misliš da to počnejo zato ker jim je dolgcajt ali zato ker jim koristi?
Odgovori
#68
@Mat Kurja - Res ne premoreš niti pikice humorja?
Med strelci nas je mnogo, ki se radi hecamo, radi pogledamo nežnemu spolu v dekolte in med kolke, radi pogledamo v kozarec,...
Poznam kar nekaj strelcev iz Zasavja ( predvidevam, da si od tam ) in vem, da jim naštete dobrote niso neznane. Vedno pa se najdejo tudi izjeme. ;)
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#69
To ne morem verjet :) napišem, kaj meni ugaja, pol pa to ni vredu po  mnenju nekaterih. Imate prav in vas spoštujem! Vendar  se bom sam odločil kdaj  bom  gledal.

Fantje lep pozdrav in ne jezite se preveč :)
Odgovori
#70
@bojanfras - imaš že kakšen viden tekmovalni dosežek in s kakšnim rezultatom?
Če boš na tekmah počel le tisto, kar tebi ugaja, boš deležen mnogih DQ. (Ne)gledanje skozi spektiv ni pogoj za DQ, s svojevoljnim obnašanjem na tekmi, pa ga lahko na hitro kasiraš.
Nič jeze.
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#71
(10-07-2017, 08:56)bojanfras Napisal: To ne morem verjet :) napišem, kaj meni ugaja, pol pa to ni vredu po  mnenju nekaterih. Imate prav in vas spoštujem! Vendar  se bom sam odločil kdaj  bom  gledal.

Glej, če si ti zmagovalec lige Alpe Adria in si se odločil da boš streljal stoje na eni nogi, ker ti pomaga doseči boljši rezultat, potem si lahko prepričan, da bo to vsaj probalo kar nekaj ljudi.
Ker pa sam praviš "glede na to da streljam eno leto sem začetnik, letos prvo sezono tekmujem" je pa generalno koristno poslušati neka splošna načela (meri pod črno polje, glej zadetke, odloži pištolo po vsakem strelu, itd.) dokler sam ne dosežeš nivoja, ki ti dovoljuje uspešno eksperimentiranje.
Odgovori
#72
(10-07-2017, 09:32)357 Napisal: @bojanfras - imaš že kakšen viden tekmovalni dosežek in s kakšnim rezultatom?
Če boš na tekmah počel le tisto, kar tebi ugaja, boš deležen mnogih DQ. (Ne)gledanje skozi spektiv ni pogoj za DQ, s svojevoljnim obnašanjem na tekmi, pa ga lahko na hitro kasiraš.
Nič jeze.

Zakaj bi dobil DQ, če se držim pravil na strelišču. Upoštevam priporočila dveh najboljših strelcev VK v zadnjem času in mi pomagajo in pri tem bom ostal! :)

(10-07-2017, 10:07)Kristian Napisal:
(10-07-2017, 08:56)bojanfras Napisal: To ne morem verjet :) napišem, kaj meni ugaja, pol pa to ni vredu po  mnenju nekaterih. Imate prav in vas spoštujem! Vendar  se bom sam odločil kdaj  bom  gledal.

Glej, če si ti zmagovalec lige Alpe Adria in si se odločil da boš streljal stoje na eni nogi, ker ti pomaga doseči boljši rezultat, potem si lahko prepričan, da bo to vsaj probalo kar nekaj ljudi.
Ker pa sam praviš "glede na to da streljam eno leto sem začetnik, letos prvo sezono tekmujem" je pa generalno koristno poslušati neka splošna načela (meri pod črno polje, glej zadetke, odloži pištolo po vsakem strelu, itd.) dokler sam ne dosežeš nivoja, ki ti dovoljuje uspešno eksperimentiranje.

Kateri je nivo za eksperimentiranje?
Odgovori
#73
@bojanfras
Sta ti inštruktorja povedala, kdaj je strel končan? Če ti nista, potem jima manjka še mnogo. Mrgreen
Pri negativni oceni ugleda, prosim za komentar, ker bom drugače sklepal, da gre za čisto zlobo  Mrgreen
Odgovori
#74
(10-07-2017, 12:42)357 Napisal: @bojanfras
Sta ti inštruktorja povedala, kdaj je strel končan? Če ti nista, potem jima manjka še mnogo. Mrgreen

Na tekmi šteje rezultat Clap
Odgovori
#75
...spektiv za 25-50m, danes AKCIJA v Lidlu,
glede na ceno, zelo kvaliteten,
pohitite, lphrib48
Odgovori
#76
(11-12-2017, 13:55)hrib48 Napisal: ...spektiv za 25-50m, danes AKCIJA v Lidlu,
glede na ceno, zelo kvaliteten,
pohitite, lphrib48

služi svojemu namenu...
Odgovori
#77
Hvala za heads up, nabavil včeraj. Za ta denar mislim, da bo povsem ok. Tudi na 100m se bo pomoje dalo videti zadetke. Dlje pa zaenkrat itak ne streljam.
Odgovori
#78
(12-12-2017, 14:04)dex Napisal: Hvala za heads up, nabavil včeraj. Za ta denar mislim, da bo povsem ok. Tudi na 100m se bo pomoje dalo videti zadetke. Dlje pa zaenkrat itak ne streljam.

Optimist. Iz svojih izkušenj ti povem, da se pri slabi svetlobi ne vidi niti lukenj v črno pri .45 na 50m.
Odgovori
#79
Bomo videli, skozi okno moje sobe lahko na dobrih 100m preberem recej majhen tisk na tabli pri lokalni trgovini.. Na podlagi tega sklepam, da bi moralo bit videt tudi tarčo in luknje v njej. Seveda pa ne bom vedel dokler ne probam na strelišču :)

Se mi pa zdi, da niso vsi enaki, v Lidlu sem probal tri (pogledal skozi od enega konca trgovine do drugega) in eden izmed njih je bil bistveno slabši od ostalih dveh.
Odgovori
#80
(12-12-2017, 14:04)dex Napisal: Hvala za heads up, nabavil včeraj. Za ta denar mislim, da bo povsem ok. Tudi na 100m se bo pomoje dalo videti zadetke. Dlje pa zaenkrat itak ne streljam.

Res, "potvoje" !
Realnost pa bo povsem drugačna! Mrgreen
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)