Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HS xdm-9 5,25
#1
Pozdravljeni! Kaj pravite za to pištolo? Je uredu za prvi kos? ker nikjer ne najdem debate o tem orožju. Hvala za vsak odgovor in vaše mnenje.:)
Odgovori
#2
Imam jo kratek čas, zaenkrat zelo zadovoljen.
Preizkusi in se ne bo težko odločit.
Odgovori
#3
Pozdravljen, v Proarmisu jih imamo dovolj na zalogi in različne tipe HS xdm. http://www.proarmis.si/orozje/kratkocevn...attr_0=109 

Za preizkus, če bi želel pokliči me do petka ko sem na strelišču in ti prinesem preizkusit različne modele.

 051 456 300 Bojan
PROARMIS d.o.o. Trgovina za strelce in lovce 
Odgovori
#4
Poglej še Glock 34

Morda ima res XDM boljše proženje, vendar se to tudi pri Glocku uredi brez problema.
Odgovori
#5
Hvala proarmis za ponudbo preiskusa..Samo 3 ure vožnje v eno stran in dejansko cel dan odsotnosti od doma mi ne znese. Bom po vsej verjetnosti kar kupil in potem bentil če bo kaj narobe. sicer sem cele dneve na forumu in iščem kake debate o teh hrvaških pištolah pa ne najdem nič pametnega. tako da pištolca je na strani v rojalu in v ponedeljek grem po njo.potem pa naprej v lov za ostalimi dokumenti da bom nabavil še municijo.ko bom imel vse doma pa napišem tudi komplet stroške ki sem jih imel.ker verjetno marsikaterega začetnika to bol zanima kot samo orožje. hvala še naprej za vsako informacijo.
Odgovori
#6
Odvisno kaj želiš. Če želiš streljati preciznjaka je škoda kupiti nekaj vmesnega, ampak to govorimo o pištolah nekaj taužnt. Za dinamično streljanje (za moj okus mnogo bolj zabavno) pa je praktično vsak gever, ki na enem koncu požira na drugem pa pljuva krogle, bolj ali manj dober. Vse ostalo je bolj ali manj stvar treninga. Karkoli od popularnih modelov boš kupil (XDM, Glock, Sig (Sauer) H&K..., konec koncev tudi Rex), bo za prvo pištolo več kot dovolj. Omejujoč dejavnik boš še dolgo ti sam, in ne orožje oz. polnitev.
Odgovori
#7
imam xdm 4,5. Meni sedi v roki odlično (malo manjši ročaj) - precej bolje kot Glock, proženje je prav tako zelo dobro, prav tako natančnost. Priporočam.
Odgovori
#8
Vsekakor XDM
Odgovori
#9
(15-05-2016, 08:22)romunov Napisal: Odvisno kaj želiš. Če želiš streljati preciznjaka je škoda kupiti nekaj vmesnega, ampak to govorimo o pištolah nekaj taužnt. Za dinamično streljanje (za moj okus mnogo bolj zabavno) pa je praktično vsak gever, ki na enem koncu požira na drugem pa pljuva krogle, bolj ali manj dober. Vse ostalo je bolj ali manj stvar treninga. Karkoli od popularnih modelov boš kupil (XDM, Glock, Sig (Sauer) H&K..., konec koncev tudi Rex), bo za prvo pištolo več kot dovolj. Omejujoč dejavnik boš še dolgo ti sam, in ne orožje oz. polnitev.

V eni stvari se ne strinjam ...Rex je nova zadeva in bo neki let za počakat da se vidi kaj se bo z pištolo dogajalo po istreljenih recimo krepko nad 50 tisoč nabojev, pa ne narobe razumet je tudi meni čist ok, samo kot sem reku...za ostale naštete se ve za rex pač ne...kogar to ne moti seveda lahko sam preiskuša, konec koncev kar stane pa tud ni glih premoženje ...
Odgovori
#10
Res mi je zanimivo koliko ljudi tukaj na forumu hvali XDM-a, Glocka pa nihče :-D
Odgovori
#11
Js pa sem včeraj bil na strelišču,kjer sta dva naša člana tudi streljala..
Moram rečt da me je XDm zelo razočaral..
Ta naš član ga je kupil pred dobrim pol letom in iz XDM -a postrelil okoli 1500 nabojev..seveda tovarniških.
Drugi naš član pa ima Glocka 17 in starega cca.5let in iz njega postrelil okoli 30.000strelov..
Ko pogledaš Glocka na cevi in na delu cevi kjer je serijska številka ni sledi da bi pištola sploh kdaj streljala...
Xdm pa po 1500strelih tako zgleda kot da jih ima 150.000 strelov..
Da ne govorim o proženju..Skratka tolk opevate Xdm-a,sam pa lahko rečem da Glocku ne seže do kolen..
Že prej me je Xdm odbival,ko pa sem videl pištolo v živo in z njo streljal,me je razočarala in jo v življenju ne bi imel..
Tolk o tem..
Odgovori
#12
Sam nimam XDM, pač pa XD TACTICAL. Prejšnji model torej. Nobenih problemov, delovanje kot je treba, nikoli zastoja. Priporočil bi ga komurkoli. V primerjavi z GLOCK-om, stvar okusa.
Odgovori
#13
(15-05-2016, 17:11)sandiruger Napisal: Js pa sem včeraj bil na strelišču,kjer sta dva naša člana tudi streljala..
Moram rečt da me je XDm zelo razočaral..
Ta naš član ga je kupil pred dobrim pol letom in iz XDM -a postrelil okoli 1500 nabojev..seveda tovarniških.
Drugi naš član pa ima Glocka 17 in starega cca.5let in iz njega postrelil okoli 30.000strelov..
Ko pogledaš Glocka na cevi in na delu cevi kjer je serijska številka ni sledi da bi pištola sploh kdaj streljala...
Xdm pa po 1500strelih tako zgleda kot da jih ima 150.000 strelov..
Da ne govorim o proženju..Skratka tolk opevate Xdm-a,sam pa lahko rečem da Glocku ne seže do kolen..
Že prej me je Xdm odbival,ko pa sem videl pištolo v živo in z njo streljal,me je razočarala in jo v življenju ne bi imel..
Tolk o tem..

Sandi mal umiri cavalote sem preveč glockov dal skozi in natanko vem kaj se z njimi dogaja...xdm mu do kolen ne seže... Hand
Odgovori
#14
GLOCK 17 gen.3 je zakon. Pa ne mislit da druge pištole nisem imel.(colt,kimber,s&w,tanfolijo.sig,jpsauer&sohn,walrther....)
Odgovori
#15
Tine,kar sem napisal sem napisal...Skrajno me je razočarala pa če jo hvališ da je bog pri ipsc-ju ko jo nočem..
Skratka Tine,tud v roke jo več ne primem..
Mene ne zanimajo razno hvalisenje teh pištol...Tine,pištola je pokazala vse...in samo to je važno...vse ostalo je tako kot pregovor..vsaka baba svoje joške hvali..
Odgovori
#16
Lej, vsak svoje hvali...in tudi izkušnje so različne. Izboljšano proženje, ki sem ga dobil kot bonus ob nakupu novega XDM-a (neki drugačni fedrčki, ...itd) pa je napram Glocku pesmica. Hoda ravno prav, zlomi se ravno točno takrat ko mora in natančno brez "vlečenja". Tudi mojim rokam je ročaj ko ulit. Nismo pa vsi enaki, hvala bogu. :)
Edina plastična modela, ki sta po ergonomiji primerljiva (zame) sta Walther PPQ ali pa Smith M&P. Prvi ima tudi proženje enako ali celo boljše.
Odgovori
#17
Sam še nisem videl večjih težav pri Glockih, sploh pri tistih s xyz.ooo strelov, večina jih izgleda odlično.

Sem pa videl v trgovini novega XDM-a v Stainless steal izvedbi na katerem so bili zametki rje.

Tudi po Youtubu lahko vidimo veliko različnih "norih" torture testov. Žal so večinoma samo za Glocke, XDM-a nisem zasledil. In moramo priznati da je izjemno vzdržljiv.

Ne me napak razumeti, nisem pristaš plastike, sploh Glocka ne, ampak dejstva so pač dejstva.
Odgovori
#18
Oprosti, ne moreš biti objektiven, če si videl pištolo le v trgovini... :)
Odgovori
#19
Barbapapa, ne govorim da je XDM slab saj nimam izkušenj. Povem samo da je Glock vzdržljiv.
Odgovori
#20
Kaj šele bo ko jo boš prinesu domov in jo boš začel uporabljat?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)