Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aplikacija s pomočjo katere je mogoče na preprost način zahtevati inf. jav. znač.
#1
V sklopu Ministrstva za notranje zadeve pripravljajo osnutek sprememb orožne zakonodaje, ki bo po trenutnih znanih predlogih ukinila veliko večino strelišč. Vse to spletkarjenje je uradno osnovano (ker z ukinitvijo strelišč pa res ne bodo več po izolatorjih streljal, kenede) na neki analizi zapisnikov inšpekcijskih nadzorov. Teh zapisnikov mi MNZ noče poslati brezplačno (pa bi po zakonu morali). Zato se obračam na vas, da mi pomagate le-te nabrati, enega po enega.

Zato vas vabim, da se z Google računom prijavite v aplikacijo https://kurc.biolitika.si, izpolnite osebne podatke (ime in naslov) in v zavihku Pošlji zahtevek zahtevate dostop do nekega končnega dokumenta zadeve. Pomembno je, da zahtevate le dokument ali dva na teden ker drugače vas lahko uvrstijo v klub nezaželenih oseb (persona non grata) in vas gladko ignorirajo. Aplikacija bo z vašega GMail računa poslala zahtevo, kar bo vidno tudi v vašem e-poštnem predalu Poslano/Sent.

Ko vam organ posreduje dokument, ga preimenujte v nekaj pametnega in prenesite v aplikacijo (zavihek Prejeti dokumenti).
Odgovori
#2
Očitno nimaš edini teh problemov: http://predlagam.vladi.si/webroot/idea/view/8033
Odgovori
#3
Ne nima on vsi imamo samo za razliko "vseh" on nekaj naredi "vsi" pa raje 148 strani jadokovanja napisejo ali pa pametujejo tistim petim ki kaj konkretnega naredijo.
Odgovori
#4
V teku je projekt, ki bo pomagal "državni upravi" deliti podatke v medmrežje. Kolikor mi je znano portal še ne obratuje, se pa dela na temu, da bi bil kar se da poln. Imajo probleme, ker nekatere fakcije ne sodelujejo. Nekaterim je bilo že omenjeno, da če ne bodo pošiljali podatkov v portal, da bodo pa zahtevali za dostop do informacije javnega značaja za vsak dokument posebej. Nekaj takega delamo mi tu zdaj, s to razliko, da zahtevamo samo zaključni dokument, ki bi moral imeti vse pomembne sestavne dele, ki jih potrebuje človek za analizo. MNZju bi to moralo olajšati delo. Št. dokumentov, ki jih odpirajo javnosti je okoli 40000, na seznamu inšekcijskih nadzorov strelišč pa je le okoli 2000.
Odgovori
#5
Se mi zdi da je za večino, ki ni imela neposrednega stika z inšpekcijskim nadzorom, težko dobiti številke teh dokumentov. Oziroma sploh ne ve za obstoj le-teh.
Torej tu bi po mojem morali ukrepati predvsem tisti, ki so tak nadzor fasali.
Če je kje seznam teh dokumentov ali posameznih inšpekcijskih nadzorov (pa jaz ne vem za njega), ga seveda prosim objavite.
administrator / Strelec.si
Odgovori
#6
Inštitucija mora na poziv posredovati seznam vseh dokumentov in zadev, ki so informacije javnega značaja. Temu rečemo katalog informacij javnega značaja. Le-tega zelo radi pošljejo, navadno v kaki grdi obliki. Na srečo imam dovolj računalniškega znanja, da te zadeve avtomatsko prežvečim. Iz tega kataloga sem izluščil zadeve, ki so vodene pod klasifikacijskim znakom 06 in 061. To so dokumenti povezani z inšpekcijo. Zdej, če mi MNZ noče poslat točno samo tistih inšpekcij, ki se tičejo nadzora strelišč, bojo poslali pa vse dokumente nadzorov inšpekcije MNZ, kaj jim jaz zdej morm.

Če ima kdo kak dokument, ki bi bil za nas zanimiv, ga seveda lahko pošlje v aplikacijo. Dostop do tega dokumenta imajo vsi, ki se vpišejo v sistem (vpis je možen samo z Google računom in je sila preprost).
Odgovori
#7
Prvi dokument je že prišel nazaj! Za tiste, ki ste se prijavili v aplikacijo ga je mogoče videti pod zavihkom Prejeti dokumenti.
Odgovori
#8
(12-01-2017, 12:45)romunov Napisal: Prvi dokument je že prišel nazaj! Za tiste, ki ste se prijavili v aplikacijo ga je mogoče videti pod zavihkom Prejeti dokumenti.

Tudi jaz sem pravkar enega naložil.
G
Odgovori
#9
(03-01-2017, 17:21)romunov Napisal: V sklopu Ministrstva za notranje zadeve pripravljajo osnutek sprememb orožne zakonodaje, ki bo po trenutnih znanih predlogih ukinila veliko večino strelišč. Vse to spletkarjenje je uradno osnovano (ker z ukinitvijo strelišč pa res ne bodo več po izolatorjih streljal, kenede) na neki analizi zapisnikov inšpekcijskih nadzorov. Teh zapisnikov mi MNZ noče poslati brezplačno (pa bi po zakonu morali). Zato se obračam na vas, da mi pomagate le-te nabrati, enega po enega.

Zato vas vabim, da se z Google računom prijavite v aplikacijo https://kurc.biolitika.si, izpolnite osebne podatke (ime in naslov) in v zavihku Pošlji zahtevek zahtevate dostop do nekega končnega dokumenta zadeve. Pomembno je, da zahtevate le dokument ali dva na teden ker drugače vas lahko uvrstijo v klub nezaželenih oseb (persona non grata) in vas gladko ignorirajo. Aplikacija bo z vašega GMail računa poslala zahtevo, kar bo vidno tudi v vašem e-poštnem predalu Poslano/Sent.

Ko vam organ posreduje dokument, ga preimenujte v nekaj pametnega in prenesite v aplikacijo (zavihek Prejeti dokumenti).

A je to nadlegovanje javnosektorcev res edini način?
To se ne dela tak. In ti po mojih izkušnjah z MNZ ne bo ne pomagalo, ne koristilo.

Imaš kakšna imena oseb, ki pripravljajo to zakonodajo?
Veš za zapisnike, ki obstajajo?
Kaj piše v teh zapisnikih?

Predlagam ti, da se malo členki na rokah popokajo, vloži tožba, ter v kolikor se ugotovi, da se oseba namenoma izmika, kazenska ovadba zaradi malomarnega dela.

Javnosektorci ne marajo, da se izgubljajo službe, sploh njihove lastne.

Zdaj so se javnosektorci že malo zresnili, ampak malček.

To bomo malo še s kladivom potolkli, pa bo državica Slovenija glih po meri državljanov. Tudi nas strelcev.

Samo denar bo treba zbrati. To bo stalo cca 22 tisočakov.

Daj javi na ZS. Ne nadleguj ljudi po službah. Slovenija je pravna država. Jaz sem jih nazadnje speglal preko Vrhovnega sodišča, ker zakonov se je pa treba držati, veš.
In se je nasprotni stranki surla povesila do tal.
Odgovori
#10
Da ne bo pomote, jaz nisem pravnik, informatik sem. Odvetnike plačujem.
Odgovori
#11
Fantje ce se cesa lotite za dobro vseh nas
prispevam zdravn €  sam povejte ...sicer nebojo tisocaki samo malo tu malo tam pa bo....
Pa najbrs nism edini ki bi kaj prispeval za skupno stvar....
Odgovori
#12
(15-01-2017, 12:23)bbbbbb2011 Napisal:
(03-01-2017, 17:21)romunov Napisal: V sklopu Ministrstva za notranje zadeve pripravljajo osnutek sprememb orožne zakonodaje, ki bo po trenutnih znanih predlogih ukinila veliko večino strelišč. Vse to spletkarjenje je uradno osnovano (ker z ukinitvijo strelišč pa res ne bodo več po izolatorjih streljal, kenede) na neki analizi zapisnikov inšpekcijskih nadzorov. Teh zapisnikov mi MNZ noče poslati brezplačno (pa bi po zakonu morali). Zato se obračam na vas, da mi pomagate le-te nabrati, enega po enega.

Zato vas vabim, da se z Google računom prijavite v aplikacijo https://kurc.biolitika.si, izpolnite osebne podatke (ime in naslov) in v zavihku Pošlji zahtevek zahtevate dostop do nekega končnega dokumenta zadeve. Pomembno je, da zahtevate le dokument ali dva na teden ker drugače vas lahko uvrstijo v klub nezaželenih oseb (persona non grata) in vas gladko ignorirajo. Aplikacija bo z vašega GMail računa poslala zahtevo, kar bo vidno tudi v vašem e-poštnem predalu Poslano/Sent.

Ko vam organ posreduje dokument, ga preimenujte v nekaj pametnega in prenesite v aplikacijo (zavihek Prejeti dokumenti).

A je to nadlegovanje javnosektorcev res edini način?
To se ne dela tak. In ti po mojih izkušnjah z MNZ ne bo ne pomagalo, ne koristilo.

Imaš kakšna imena oseb, ki pripravljajo to zakonodajo?
Veš za zapisnike, ki obstajajo?
Kaj piše v teh zapisnikih?

Predlagam ti, da se malo členki na rokah popokajo, vloži tožba, ter v kolikor se ugotovi, da se oseba namenoma izmika, kazenska ovadba zaradi malomarnega dela.

Javnosektorci ne marajo, da se izgubljajo službe, sploh njihove lastne.

Zdaj so se javnosektorci že malo zresnili, ampak malček.

To bomo malo še s kladivom potolkli, pa bo državica Slovenija glih po meri državljanov. Tudi nas strelcev.

Samo denar bo treba zbrati. To bo stalo cca 22 tisočakov.

Daj javi na ZS. Ne nadleguj ljudi po službah. Slovenija je pravna država. Jaz sem jih nazadnje speglal preko Vrhovnega sodišča, ker zakonov se je pa treba držati, veš.
In se je nasprotni stranki surla povesila do tal.

(15-01-2017, 12:52)smrkec Napisal: Fantje ce se cesa lotite za dobro vseh nas
prispevam zdravn €  sam povejte ...sicer nebojo tisocaki samo malo tu malo tam pa bo....
Pa najbrs nism edini ki bi kaj prispeval za skupno stvar....

To je pravi način. Organiziran pristop, podjetja in posamezniki lahko prispevajo. Pač nek akcijski odbor, ter se takoj vloži tožba.

*ZELO* pomaga, če se najde odgovorna javnosektorska oseba, ponavadi je to kakšen sekretarček in se ga osebno pozove na odgovornost. To je meni vedno pomagalo.
Odgovori
#13
Vse to smo že dali skozi , in zaenkrat je poseg vZORO na ledu prav zaradi tega ,a kljub vsemu se bo najkasneje poleti ponovno začel cirkus (po možnosti podkrepljen za kako EU direktivo in napotki )
Odgovori
#14
(15-01-2017, 18:14)mr.T Napisal: Vse to smo že dali skozi , in zaenkrat je poseg vZORO na ledu prav zaradi tega ,a kljub vsemu se bo najkasneje poleti ponovno začel cirkus (po možnosti podkrepljen za kako EU direktivo in napotki )

Načeloma se s problemi ne ukvarjam, dokler ne zadenejo prav mene. Ker me zadeva namreč že itak mnogo problemov, pa tujih vojn ne rabim.
Ampak ne glede na to, se mi zdi vredno tukaj pomagati, če bo le kdo povedal, za kaj se gre. Vsaj v osnovi na ZS.

Hvala!
Odgovori
#15
@bbb...2011, kot da sediš na ušesih, očeh in nosu. V prvem podforumu je ena blazno dolga nit, kjer je vse dokumentirano kdo na MNZju je tisti, ki je je plačan za tole sranje (kdo pa je njegov naročnik pa ne vem, najmanj njegov šef). Pred časom sem naredil tud en manjši seznam dokumentov v zvezi s pisanjem MNZju glede teh butastih predlogov spremembe zakonodaje.

Ko sem z dopisovanjem z MNZjem in IP prišel do konca sem imel dve možnosti. Ali tožba ali pa distribuirano zahtevanje zahtevkov. Za katero sem se odločil lahko vidiš na kurc.biolitika.si. Za 22 jurjev so ti zapisniki premala riba, da bi se jih splačalo zapravit. Če pa jih imaš preveč pa izvoli.
Odgovori
#16
Preko aplikacije je bilo poslanih že 100 zahtevkov, 18 pa so jih uporabniki že poslali v bazo.

Za starejše dokumente MNZ pošilja po navadni pošti odločbe, da dokument ne obstaja več, ker so ga uničili.
Odgovori
#17
Izmed 2500 zadev (starejše sem pobrisal, ker so jih dali že v uničenje) je danes prvič priletela relevantna. Gre za inšpekcijski nadzor strelišča, s katerim upravlja LD Gornji Grad. Opozorjeni so bili, da morajo izobesiti red na strelišču in postopek se je ustavil.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#18
Trenutno stanje je zahtevanih 200 zadev, v bazi pa je dokumentov 120. Nekaj jih je celo relevantnih za področje strelstva.

Še vedno imate priložnost sodelovati pri zahtevanu informacij javnega značaja. Te informacije nastajajo na podlagi proračunskega denarja in prav je, da so dostopni javnosti. Da je registracija za uporabo portala popolnoma neboleča so poskrbeli googlovi inženirji. :)
Odgovori
#19
Od približno 140 zadev, kot jih imamo v bazi, se le 4 navezujejo na Zakon o orožju. Koliko od teh mislite, da se nanaša na varno umestitev strelišč v okolje oz. je kakorkoli povezano z varnostjo streljanja?
Odgovori
#20
Število zadev v zvezi z Zakonom o orožju je naraslo na sedem. Zadnji sladkorček prihaja z jugovzhodnega konca Slovenije, kjer so, glede na dokument, policaji prišli preverit pokanje za bajto. Ugotovili so, da ne morejo dokazati, da je bilo karkoli narobe (stranka je izjavila, da je imela trak in tablo, a je bilo že pospravljeno, ko je policija prišla na mesto putativnega zločina). Vse lepo in prav, vendar pa v dokumentu ni omenjeno, da je prišel cel kup policistov v neprebojnih jopičih in čeladah, postrojitev ob steno, pregled... Nedvomno stresno za nekoga, ki ve, da ne krši zakona in ga po nepotrebnem buzerirajo. Sledi pošta, da je bilo vse po reglcih. Mogoče uradni list iz leta 2005 do dolenjske policije še ni prišel?
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)