Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tekmovanja z šibernico
#1
Pozdravljeni,

zanima me če so v slovenij kakšna tekmovanja v "taktičnem" streljanju z šibernico, oziroma nekaj v stilu IDPA?
Predvsem me zanimajo tista ki so izključno z šibernicami (dobrodošla tudi info za mešana tekmovanja), lahko popolnoma na amaterskem nivoju organizacije oziroma "trening" varjante, še rajši pa seveda tudi resnejša tekmovanja kot jih je kar nekaj za pištolo.

Hvala vsem komentarjem
Odgovori
#2
(06-01-2017, 19:02)Floyd Napisal: Pozdravljeni,

zanima me če so v slovenij kakšna tekmovanja v "taktičnem" streljanju z šibernico, oziroma nekaj v stilu IDPA?
Predvsem me zanimajo tista ki so izključno z šibernicami (dobrodošla tudi info za mešana tekmovanja), lahko popolnoma na amaterskem nivoju organizacije oziroma "trening" varjante, še rajši pa seveda tudi resnejša tekmovanja kot jih je kar nekaj za pištolo.

Hvala vsem komentarjem

IPSC ima tri vrste tekmovanj... pištola revolver, puška šibrenica in puška risanica med sabo so  ločena...
imaš naše državno prvenstvo, evropsko, svetovno ni da ni pa saj imaš vse to na forumu v detajle opisano...
Odgovori
#3
Ja za ipsc sem videl, ampak ni to čisto to kar iščem, bolj v idpa stilu bi šel :)
Odgovori
#4
(06-01-2017, 20:15)Floyd Napisal: Ja za ipsc sem videl, ampak ni to čisto to kar iščem, bolj v idpa stilu bi šel :)

Tega pa ni...pravzaprav na iasc tekmi pridejo vsa orožja tako imenovani multigan ali neki podobnega , sam tam pa pridejo ponavadi zraven uber taticol operatorji to so oni ki gledajo levo desno po streljanju ...beži stran kar te noge nesejo :))
Odgovori
#5
Eh škoda. No sej sem nekako pričakoval tak odgovor, glede na to da nisem nič našel po forumu.
Odgovori
#6
Kaj točno pa te moti pri ipsc?

Ipsc šibrenica je super zabavna, večina, če ne kar vsi, smo amaterji in ljubitelji in nam je to prvenstveno zabava. Tako da ni nek bav bav in sam ne vidim smisla za ločeno "taktično" tekmovanje. 
Standard kategorija je praktično "taktična", imaš polavtomat ali repetirko, na pasu naboje in tarče na progi, s katerimi se spopadeš po svojem navdihu (vrstnem redu). Bolj enostavno ne more biti.
Za tacticool je pa open kategorija, kjer je dovoljeno praktično vse; škatlasti nabojniki, merilne pike, ogromni kompenzatorji, ni da ni.

IASC ima recimo pobiranje nabojev z mize, polnjenje je obvezno na mestu, točno določen vrstni red streljanja; kaj je tu taktičnega ne vem. 

Ne glede na vrsto tekmovanja, si tudi sam želim več tekem, pa naj bo to IASC, IDPA ali IPSC. Na žalost je pa to povezano s številom tekmovalcev; malo tekmovalcev, malo interesa za organiziranje take tekme. In obratno... 

Verjamem pa da bo letos drugače :)
Odgovori
#7
IASC pripravi vsaj par tekem na leto (pištola+puška+šibra ali pištola+šibra), organizacija je daleč od uber tacticool.

Eno letošnjo sem jaz sodil, pa nisem nobenega "operaterja" videl na štartu, pa tisti, ki bi kaj opletal bi takoj DQ fasal.

Floyd ti kar pridi pogledat, ne bo ti žal.
lp Melly
Odgovori
#8
No, tale multigun bom vsekakor šel pogledat.

IPSC me "moti" ker je preveč statičen glede strelca, ni treba hodit po stageu in gledat kje in kako se ti bo odprla tarča.

Streljam recimo SZDS tekme in tisto kar počnemo z pištolami mi je idealno. Razen seveda da bi enako raje počel z šrotom :)

Ahja, pa ko sem v prvem posti napisal "taktično" sem seveda imel v mislih dinamično streljanje. Se opravičujem za zmedo ki je nastala :D
Odgovori
#9
(07-01-2017, 00:00)Floyd Napisal: No, tale multigun bom vsekakor šel pogledat.

IPSC me "moti" ker je preveč statičen glede strelca, ni treba hodit po stageu in gledat kje in kako se ti bo odprla tarča.

Streljam recimo SZDS tekme in tisto kar počnemo z pištolami mi je idealno. Razen seveda da bi enako raje počel z šrotom :)

Ahja, pa ko sem v prvem posti napisal "taktično" sem seveda imel v mislih dinamično streljanje. Se opravičujem za zmedo ki je nastala :D

IPSC je od vseh dinamičnih disciplin najmanj statičen, namreč ne boš verjel ampak moraš hodit po stage in iskat tarče...vaje so pa kratke srednje in dolge in zahtevajo od 12 do 32 strelov govorim za pištolo puška več...tako da ne piši neumnosti raje upraši če ne veš in ti bo pojasnjeno
In še neki je dobro vedet...IPSC je kralj strelstva isto kot je formula 1 kraljica avtomobilizma Nod
Odgovori
#10
Zgleda sem bolj Nascar model  :-D

Bom mal YT zavrtel in pogledal.
Odgovori
#11
(06-01-2017, 22:59)Melly Napisal: Eno letošnjo sem jaz sodil, pa nisem nobenega "operaterja" videl na štartu, pa tisti, ki bi kaj opletal bi takoj DQ fasal.
Ah saj jih ni. Če pa nekdo pogleda okoli sebe, da se prepriča kje je sodnik, nekdo drug pa v tem vidi neko idejo, ki jo je dobil na internetu, to še ne pomeni, da je res :)

(07-01-2017, 11:26)jabolko Napisal: In še neki je dobro vedet...IPSC je kralj strelstva isto kot je formula 1 kraljica avtomobilizma Nod
Se pravi po tej primerjavi z vsako sezono manj zanimiva kuhinja, kjer gre bolj za image kot za tehnične sposobnosti?
Potem preostane, da IDPA enačimo z rallyem, bolj praktično in več spretnosti?
Odgovori
#12
(07-01-2017, 11:26)jabolko Napisal:
(07-01-2017, 00:00)Floyd Napisal: No, tale multigun bom vsekakor šel pogledat.

IPSC me "moti" ker je preveč statičen glede strelca, ni treba hodit po stageu in gledat kje in kako se ti bo odprla tarča.

Streljam recimo SZDS tekme in tisto kar počnemo z pištolami mi je idealno. Razen seveda da bi enako raje počel z šrotom :)

Ahja, pa ko sem v prvem posti napisal "taktično" sem seveda imel v mislih dinamično streljanje. Se opravičujem za zmedo ki je nastala :D

IPSC je od vseh dinamičnih disciplin najmanj statičen, namreč ne boš verjel ampak moraš hodit po stage in iskat tarče...vaje so pa kratke srednje in dolge in zahtevajo od 11 do 32 strelov govorim za pištolo puška več...tako da ne piši neumnosti raje upraši če ne veš in ti bo pojasnjeno
In še neki je dobro vedet...IPSC je kralj strelstva isto kot je formula 1 kraljica avtomobilizma Nod

Sem zmeraj hotel vprašat, pa nisem upal: a to je zaradi finančnega vložka, ali je kaj drugega?
Odgovori
#13
(07-01-2017, 12:20)lmaoz Napisal:
(06-01-2017, 22:59)Melly Napisal: Eno letošnjo sem jaz sodil, pa nisem nobenega "operaterja" videl na štartu, pa tisti, ki bi kaj opletal bi takoj DQ fasal.
Ah saj jih ni. Če pa nekdo pogleda okoli sebe, da se prepriča kje je sodnik, nekdo drug pa v tem vidi neko idejo, ki jo je dobil na internetu, to še ne pomeni, da je res :)

(07-01-2017, 11:26)jabolko Napisal: In še neki je dobro vedet...IPSC je kralj strelstva isto kot je formula 1 kraljica avtomobilizma Nod
Se pravi po tej primerjavi z vsako sezono manj zanimiva kuhinja, kjer gre bolj za image kot za tehnične sposobnosti?
Potem preostane, da IDPA enačimo z rallyem, bolj praktično in več spretnosti?

Tudi meni ne sede IPSC, ker mi manjka taktični smisel. Še posebaj je meni osebno mimo oprema, da ne govorim o barvnih kombinacijah in možeh v pajkicah... Zato pa imamo več disciplin, da si vsak najde svojo.
Je pa res, da je IPSC najbolj razširjen, posledično je močnejša konkurenca...
Odgovori
#14
@mm38: Ma to so eni fanaticno prepricani :)

Vsaka disciplina za vrhunske rezultate zahteva vrhunskega strelca, pa ni važno kaj strelja.
Odgovori
#15
Wink 
(07-01-2017, 13:51)gg Napisal: @mm38: Ma to so eni fanaticno prepricani :)

Vsaka disciplina za vrhunske rezultate zahteva vrhunskega strelca, pa ni važno kaj strelja.

Ja, bo kar res. Ker meni, ne da ne sede, ampak mi nekako ni zanimiv. Pa ne bi v nič dajal kogar koli, ker so dobri v tem. über taktikov pa sploh ne razumem :)
Odgovori
#16
(07-01-2017, 11:26)jabolko Napisal:
(07-01-2017, 00:00)Floyd Napisal: No, tale multigun bom vsekakor šel pogledat.

IPSC me "moti" ker je preveč statičen glede strelca, ni treba hodit po stageu in gledat kje in kako se ti bo odprla tarča.

Streljam recimo SZDS tekme in tisto kar počnemo z pištolami mi je idealno. Razen seveda da bi enako raje počel z šrotom :)

Ahja, pa ko sem v prvem posti napisal "taktično" sem seveda imel v mislih dinamično streljanje. Se opravičujem za zmedo ki je nastala :D

IPSC je od vseh dinamičnih disciplin najmanj statičen, namreč ne boš verjel ampak moraš hodit po stage in iskat tarče...vaje so pa kratke srednje in dolge in zahtevajo od 12 do 32 strelov govorim za pištolo puška več...tako da ne piši neumnosti raje upraši če ne veš in ti bo pojasnjeno
In še neki je dobro vedet...IPSC je kralj strelstva isto kot je formula 1 kraljica avtomobilizma Nod
Odgovori
#17
(07-01-2017, 13:45)siljo Napisal:
(07-01-2017, 12:20)lmaoz Napisal:
(06-01-2017, 22:59)Melly Napisal: Eno letošnjo sem jaz sodil, pa nisem nobenega "operaterja" videl na štartu, pa tisti, ki bi kaj opletal bi takoj DQ fasal.
Ah saj jih ni. Če pa nekdo pogleda okoli sebe, da se prepriča kje je sodnik, nekdo drug pa v tem vidi neko idejo, ki jo je dobil na internetu, to še ne pomeni, da je res :)

(07-01-2017, 11:26)jabolko Napisal: In še neki je dobro vedet...IPSC je kralj strelstva isto kot je formula 1 kraljica avtomobilizma Nod
Se pravi po tej primerjavi z vsako sezono manj zanimiva kuhinja, kjer gre bolj za image kot za tehnične sposobnosti?
Potem preostane, da IDPA enačimo z rallyem, bolj praktično in več spretnosti?

Tudi meni ne sede IPSC, ker mi manjka taktični smisel. Še posebaj je meni osebno mimo oprema, da ne govorim o barvnih kombinacijah in možeh v pajkicah... Zato pa imamo več disciplin, da si vsak najde svojo.
Je pa res, da je IPSC najbolj razširjen, posledično je močnejša konkurenca...

V ipsc ju je vse predpisano z pravili ki se DOSLEDNO upoštevajo tako pri nas kot bilo kje v svetu na level 3 tekmah ali ep i sp ki se jih naši tekmovalci redno udeležujejo...ni mož v pajkicah to ti prvo zagotovim  barvne kombinacije to pa ne razumem, kaj pa je narobe če ima tekmovalec pisano sponzorsko majico...prepovedana so vojaška oblačila ker je to šport in ne vojna...na vsaki tekmi je kronograf in detaljna kontrola orožja opreme za določeno kategorijo
IPSC nudi največ  taktičnega smisla, stage ki je narejen dobro se da rešiti na več načinov seveda v okviru varnostnih pravil tu popuščanja ni niti najmanšega vsako kršenje varnostnih pravil je takojšnja diskvalifikacija o kateri se ne raspravlja, na tebi pa je da izbereš tistega za katerega meniš da je najbolši, vsaka tekma pa take vaje ima...
za razliko od recimo idpa ki je res vse po enem kopitu okvirji  večina 11 in 10 nabojev zmanka ti na eni tarči greš v kritje zamenjaš nadaljuješ končano ali pa daš več strelov in menjaš v kritju to je to tako na grobo rečeno...Slovenska zveza za praktično streljanje je po novem član olimpijskega komiteja slo o čemer drugi ne sanjajo saj niti ne plačujejo članarine krovni svetovni zvezi organizaciji ...
Streljam vse dinamične  discipline ki so pri nas na voljo zato vem kaj govorim za razliko od tebe ki govoriš na pamet in ne poznaš zadev.
Odgovori
#18
(07-01-2017, 12:21)mm38 Napisal:
(07-01-2017, 11:26)jabolko Napisal:
(07-01-2017, 00:00)Floyd Napisal: No, tale multigun bom vsekakor šel pogledat.

IPSC me "moti" ker je preveč statičen glede strelca, ni treba hodit po stageu in gledat kje in kako se ti bo odprla tarča.

Streljam recimo SZDS tekme in tisto kar počnemo z pištolami mi je idealno. Razen seveda da bi enako raje počel z šrotom :)

Ahja, pa ko sem v prvem posti napisal "taktično" sem seveda imel v mislih dinamično streljanje. Se opravičujem za zmedo ki je nastala :D

IPSC je od vseh dinamičnih disciplin najmanj statičen, namreč ne boš verjel ampak moraš hodit po stage in iskat tarče...vaje so pa kratke srednje in dolge in zahtevajo od 11 do 32 strelov govorim za pištolo puška več...tako da ne piši neumnosti raje upraši če ne veš in ti bo pojasnjeno
In še neki je dobro vedet...IPSC je kralj strelstva isto kot je formula 1 kraljica avtomobilizma Nod

Sem zmeraj hotel vprašat, pa nisem upal: a to je zaradi finančnega vložka, ali je kaj drugega?
Ne, povezano je z varnostnimi standardi in pričakovanim IQjem povprečnega IPSC strelca.
Odgovori
#19
(07-01-2017, 21:40)Ljutica Bogdan Napisal: Ne, povezano je z varnostnimi standardi in pričakovanim IQjem povprečnega IPSC strelca.

 Ne, ampak je povezano z varnostnimi standardi in pričakovanim DQ-jem IPSC strelca.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)