Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
novice s prepovedjo B4 in B7?
#1
Pozdrav

Ali  kdo ve kakšno frišno #novico# glede kategorij B7 in B4 ? Neuradno skozi pogovor na UE , dobil odgovor da čakajo na spremembo-prepoved registracije orožja B7, za B4 pa še ne vedo še nič!

lp
Odgovori
#2
Trenutno je še preveč odprtih vprašanj, tu mislim predvsem na razplet v EU, posledično pa gre pri vseh neuradnih glasovih za izredno visoko stopnjo ugibanja.
Odgovori
#3
Volodja, tule sem ti odgovoril, ko si prvic vprasal...
http://www.strelec.si/forum/thread-15170-page-32.html

Je pa se boljsi povzetek trenutnega stanja v dokumentu, ki ga je objavil 'ggreo' v sosednji debati, o EU direktivi.
http://www.strelec.si/forum/thread-15386-page-159.html
Odgovori
#4
Trenutno je dilema B4 B7 je čisto irelevantma saj so zdaj v istem košu , bolj so aktualni zdaj predelani surplus kosi torej pri nas pogosti VZ58 in podobni ,nima veze a je vpisan pod B4 ali pod B7
Odgovori
#5
Res je.
Glede na grandfathering je po mojem sedaj celo smiselno narest nekaj zaloge, ce bo vse to po novem A, je vseeno ali nabavis b4 ali b7.
Doslej sem se b7 izogibal, sedaj pa nameravam nabaviti vsaj m70b1, morda tudi m76 (m76 bo itak ostal v B7).
Odgovori
#6
Kako pa je z grandfatheringom, če bi zadevo rad zamenjal, prodal, oz če se nehaš ukvarjat s streljanjem oz kaj se zgodi s kosom ko se odpraviš na bolj zelena lovišča? Mogoče trapasto vprašanje, ampak ne vem točno kaj grandfathering dejansko pomeni.
Odgovori
#7
Če bodo izjeme za športne strelce potem boš lahko kupil ali prodal kadarkoli, ker ravno ni logično da ne bi mogel kupit novega kosa ali da novinec ne bi mogel kupiti.... seveda je pa tu en velik ČE oziroma izgleda bolj kot NE... če pa že ja pa shramba kot A, koliko nas lahko to omogoči?
Odgovori
#8
Gre za koncept izjeme pri uveljavljanju spremenjenih pravil v primeru, da ima posameznik že določeno pridobljeno pravico.

Kaj bi takšna pravna rešitev potemnilo v primeru nekaterih kategorij strelnega orožja za njegove posestnike/uporabnike, je v tem trenutku docela ugibanje. Lahko bi se določilo prehodno obdobje v katerem bi se tak kos moral prodati (podobne formulacije poznamo v obstoječem pravnem redu), lahko bi se zamaknilo izvajanje določenih členov in tako omogočilo, da se taki kosi odsvojijo, lahko bi šla država v prisilni odkup (najverjetneje po smešnih cenah), lahko bi se odločili za zaplembo (skregano z načeli pravne države), lahko bi se posamezniku podelilo trajno osebno pravico kos obdržati (vezano na posamezno osebo), lahko, vendar manj verjetno, bi se množico legalnih posestnikov postavilo v situacijo, da zaradi administrativnega razloga čez noč postanejo nelegalni posestniki.

Tu je tudi možnost, da zakonodajalec s sekundarnim pristopom (lahko, vendar so dodatni pogoji-seznam) posest tako zaplete, da bi posestniki prostovoljno odtujevali.

Obstaja cel spekter možnih scenarijev. Ob upoštevanju odsotnosti odločitev na EU, kot tudi nacionalni ravni, je napovedovanje izrazito nehvaležno.
Odgovori
#9
se pravi čez 35 let bodo v kategoriji PAP tekmovali na tekmovanjih športni strelci stari najmanj 53 let in navzgor? temu se potem ne reče izjema za športne strelce...
Odgovori
#10
Gre za erozijo osebnih svoboščin, torej koncept vedno novih omejitev. Osebno sem trdno prepričan, da se, v kolikor se bo trend nadaljeval, čez desetletje ali dve ne bomo pogovarjali o posesti/uporabi strelnega orožja, ki se problematizira sedaj, temveč prej o tem, koliko zakrivljena mora biti konica noža, da ta ne bi bila »prekomerno nevarna«.
 
Ravno zaradi tega je bistveno, da se zainteresiran javnost zadeve loti nekoliko bolj preudarno, kot je bil to slučaj v preteklosti.
Odgovori
#11
Grandfathering, kot si ga zamislja IMCO, po mojem vedenju pomeni, da:
- obstojeci lastniki kose obdrzijo, ce izpolnjujejo pogoje
- lahko kupujejo nove (ali prodajajo svoje tistim, ki ze imajo taksne kose)
- novinci bodo taksen kos lahko kupili na osnovi dovoljenja za sportne strelce, ce bodo izpolnjevali pogoje.

Seveda pa je res, da je treba najprej pocakati, kaj bo EU parlament sploh sprejel in kako bo potem implementirano v naso nacionalno zakonodajo.
Odgovori
#12
Hvala za odgovor. Se pravi gre za podobno, ko imajo v ZDA za preban kose(avtomate recimo) Nobenega uvoza več, samo obstoječi kosi pa krožijo za vedno večjo ceno.
Odgovori
#13
Po mojem ne bo tako, kot je v ZDA.
Izjeme za posedovanje A za sportne strelce ne bodo samo za tiste, ki ze imajo OL za sport.
Kupil bos recimo B4/B7 z nabojnikom za 10 nabojev.... potem bos pa pridobil status sportnega strelca in kupil nabojnike za 30  Whistle

Seveda pa je o tem res preuranjeno govoriti, saj ne vemo niti kaksno bo koncno besedilo direktive, kaj sele, kako bo to implementirano v novi ZORO.
Odgovori
#14
(18-02-2017, 18:07)JRC Napisal: Grandfathering, kot si ga zamislja IMCO, po mojem vedenju pomeni, da:
- obstojeci lastniki kose obdrzijo, ce izpolnjujejo pogoje
- lahko kupujejo nove (ali prodajajo svoje tistim, ki ze imajo taksne kose)
- novinci bodo taksen kos lahko kupili na osnovi dovoljenja za sportne strelce, ce bodo izpolnjevali pogoje.

Seveda pa je res, da je treba najprej pocakati, kaj bo EU parlament sploh sprejel in kako bo potem implementirano v naso nacionalno zakonodajo.

In koga točno so potem omejili? Tistih nekaj deset novih posestnikov orožja, ki ga bodo podedovali?
Odgovori
#15
Ne sprasuj mene, ker mi tudi ni jasno.
Jaz sem samo povedal, kaj pise v predlogu.
Odgovori
#16
(18-02-2017, 18:07)JRC Napisal: Grandfathering, kot si ga zamislja IMCO, po mojem vedenju pomeni, da:
- obstojeci lastniki kose obdrzijo, ce izpolnjujejo pogoje
- lahko kupujejo nove (ali prodajajo svoje tistim, ki ze imajo taksne kose)
- novinci bodo taksen kos lahko kupili na osnovi dovoljenja za sportne strelce, ce bodo izpolnjevali pogoje.

Seveda pa je res, da je treba najprej pocakati, kaj bo EU parlament sploh sprejel in kako bo potem implementirano v naso nacionalno zakonodajo.

No glede tega grandfatheringa lahko vprašaš nizozemce in kako je pri njih s šibrenicam. Ti bo takoj jasno da ni ravno tako kot se nam predstavlja.

Grandfathering je en velik nateg in pa pesek v oči. To pomeni samo to, da tisti, ki nekaj imajo to lahko obdržijo, novincem pa bo praktično onemogočen nakup te kategorije in čez določeno število let je to enostavno prepovedana kategorija, ker novi ne morejo več nabavljat, stari so že uničili ali prodali (ali umrli) in nima več smisla, da to sploh stoji v zakonu kot izjema. Simple as that.
Odgovori
#17
Ne vem, kako je pri Nizozemcih, vem le to, kar preberem.
Tako Vicky Ford, kot Dita Charanzova... in Firearms United: vsi zagotavljajo, da bodo tudi novinci lahko prišli do tega. 
Razlika je le v tem, da si sedaj prinesel kakršnokoli že "potrdilo o tekmovanjih", po novem pa je predvideno, da dokazati, da si se udeleževal tekmovanj v zadnjih 12 mesecih...... torej bodo novinci morali čakati eno leto na svoj kos.
Katera tekmovanja bodo priznali pa je seveda drugo vprašanje.
Firearms so še bolj drzni: oni trdijo, da nihče ne bo mogel zagotoviti 24/7 kontrole na vseh streliščih in na vseh tekmovanjih. Dokler pa ni high-cap nabojnik vstavljen v puško, pa puška ni A6, ampak B4/B7.
(s tem se sicer jaz ne strinjam, ker ne vem, kdo bo tvegal in prenašal 30rds nabojnike in upal, da ga ne bodo prekontrolirali....)

Da se razumeva, ne zagovarjam te direktive.
Glede na debato o streliščih, pa je očitno EU direktiva še najmanjši problem.
Odgovori
#18
(20-02-2017, 09:54)JRC Napisal: Tako Vicky Ford, kot Dita Charanzova... in Firearms United: vsi zagotavljajo, da bodo tudi novinci lahko prišli do tega.

vsi so zagotavljali tudi to, da direktiva ne bo šla skozi, pa je zdaj tudi najbolj butastemu jasno da bo šlo zlahka skozi, tudi v precej bolj zaostreni obliki.
Ali se kdo vpraša, s čim se bo pa novinec 12 mesecev udeleževal tekmovanj, preden bo lahko kupil svoj kos? Boš pri Rajkotu in Streli plačeval še najemnino za nek star zlajan kos, da boš dobil štempelj v knjigo prisotnosti na tekmi?
Odgovori
#19
Jaz se ne spomnim, da bi omenjeni kdaj zagotavljali, da direktiva ne bo šla skozi.
Charanzova samo zagotavlja, da bo šla do konca, do evropskega sodišča za človekove pravice, v kolikor bo sprejeta. 

Glede 12 mesecev: ni tako, kot praviš, pa ne vem, če bi javno o tem pisal, da zakonodajalec ne dobi kakšne dodatne ideje glede teh pogojev, oz. potrdil.
Odgovori
#20
... ne vem no...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 2 Gost(ov)