Ocena teme:
  • 1 Glas(ov) - 5 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup 9x19mm Pištole
#61
(22-06-2017, 20:03)goran hunter Napisal: Kaj pa jugo Kaligarič duga devetka

Ops zatipkal sm se Kaliber duga devetka

Za primer, ko potrebuješ res dolg doseg :-D
Odgovori
#62
Fajn je, k se iz človeka ( pa čeprav ga kar fajn piha) norca delate.
Slava vam!
Odgovori
#63
Ni neumnih vprasanj, neumni so samo odgovori.
Odgovori
#64
(22-06-2017, 12:21)Barbapapa Napisal: Dajte nehat s tem gostilniškim patriotizmiom! Človek bo kupil pač tisto kar mu odgovarja, pa če je narejeno v Svazilandu.
Me prav zanima če ste v Hoferju tud tako striktni...


Gostilniški patriotizem, ja. Govori zase, jaz denar pustim v (širšem) lokalnem okolju, pri ljudeh s katerimi imam nekaj skupnega in mi niti na pamet ne pade, da bi podpiral turško orožarsko industrijo, sploh pa ne glede na trenutno stanje v njihovi državi. Lep in bogat svet se začne pri tebi v glavi in s tvojimi odločitvami, ampak eni bi se šli globalizem še pri takšnih delikatnih stvareh kot je orožje. Ja, ko kupujem živila sem strikten že od nekdaj, ne vem zakaj bi bilo to čudno.
Odgovori
#65
(23-06-2017, 16:59)JRC Napisal: Ni neumnih vprasanj, neumni so samo odgovori.

pa še kako so... tale o različnih 9tkah je primer za v Slovar Slovenskega Knjižnega Jezika, kot odgovor pod geslo "neumno vprašanje"
Odgovori
#66
In vi ste se pametni ze rodili ali kako?
Namesto, da bi cloveka poducili, se je treba norcevati.
In ko ze 9ko omenjas: 9x19 ni enako 9x21 ali pac?

Novi forumas 'thesilos' je predstavil svoje dileme, potem pa se je 'matkurja' zacel norcevati, ostali pa so mu pritegnili v "duhovicenju"...in ceprav sem se nasmejal trditvi, da je 9x19 za matematike, pa to novemu uporabniku prav nic ne pomaga.
Odgovori
#67
noben se pameten ne rodi, ampak vsak ki ga malo zanima bo v približno 1.3 sekunde našel vse podatke o 9mm luger, nato, x19 in za povrhu še x21. Ta "za matematike" pa itak zmaga. Če si pa tolk intelektualno len, da ne moreš v Google vpisat 9mm luger, potem pa ti res ni pomoči.
Odgovori
#68
:)  sej to sem ze iz drugih tem ugotovil, da vse niti slej ko prej skrenejo v neko čudno smer. Očitno ljudje radi debatirajo, imajo čas, samo materiala za razpravo manjka :)

No jest sem v glavnem dobil namige, ki sem jih iskal.  Vem kam poklicat,ko pridem z dopusta, da potrdim ali ovržem svojo odločitev za prvi kos. Do takrat bi pa morala tudi kakšna pošta iz UE počasi priti.
Odgovori
#69
(23-06-2017, 21:34)thesilos Napisal: :)  sej to sem ze iz drugih tem ugotovil, da vse niti slej ko prej skrenejo v neko čudno smer. Očitno ljudje radi debatirajo, imajo čas, samo materiala za razpravo manjka :)

No jest sem v glavnem dobil namige, ki sem jih iskal.  Vem kam poklicat,ko pridem z dopusta, da potrdim ali ovržem svojo odločitev za prvi kos. Do takrat bi pa morala tudi kakšna pošta iz UE počasi priti.

Probaj še kaj vsekakor. Samo če ti je shadow ležala, glej v tej okolici.
Meni npr. je sp01 shadow odlično ležala v roki in že skoraj nabavu. Pol sem prijel se Tanfoglio (clon CZ :) ) v roke in to je blo to res pravo zame ter vzel stock3.

V glavnem ne hiti z nakupom!
Odgovori
#70
(23-06-2017, 12:06),Mat Kurja Napisal: Zdaj sem še bolj zmeden. Očitno se bom moral obrnit na profiče. Policijo ali pa vojsko. Hvala za izčrpne odgovore.

Ne, saj ni tko hudo no.
Kar se profičev tiče, se ne motiš vendar to zagotovo niso policaji in vojaki, ki so po večini zdresirani za čuvanje naše svobode in enakosti, razen seveda nekaterih izjem, obrniti se boš moral na Tacticull borce, ki ti bodo stvar razložili v nulo, samo čisto vsega jim pa tud ne smeš verjet, da ne boš potem še sam z glavo levo in desno opletal.

Odgovori
#71
(23-06-2017, 22:05)šimek Napisal:
(23-06-2017, 12:06),Mat Kurja Napisal: Zdaj sem še bolj zmeden. Očitno se bom moral obrnit na profiče. Policijo ali pa vojsko. Hvala za izčrpne odgovore.

Ne, saj ni tko hudo no.
Kar se profičev tiče, se ne motiš vendar to zagotovo niso policaji in vojaki, ki so po večini zdresirani za čuvanje naše svobode in enakosti, razen seveda nekaterih izjem, obrniti se boš moral na Tacticull borce, ki ti bodo stvar razložili v nulo, samo čisto vsega jim pa tud ne smeš verjet, da ne boš potem še sam z glavo levo in desno opletal.

Ja to gledanje je pri njih obvezno...sej po eni strani je ok, tako narediš plan kam čim prej zbežat stran ali vsaj kritje poiskat, če že moraš bit zraven iz vljudnosti  Nod
Odgovori
#72
(23-06-2017, 21:02)Kristian Napisal: noben se pameten ne rodi, ampak vsak ki ga malo zanima bo v približno 1.3 sekunde našel vse podatke o 9mm luger, nato, x19 in za povrhu še x21. Ta "za matematike" pa itak zmaga. Če si pa tolk intelektualno len, da ne moreš v Google vpisat 9mm luger, potem pa ti res ni pomoči.

Kdo je naredil zmedo? Naboj 9x19 so razvijalci poimenovali Parebellum, potem pa ga je prvi uporabil Luger, zato sta v uporabi obe imeni.
Odgovori
#73
ja, na koncu pa je označen še kot 9mm NATO (9x19, ki je namenjena uporabi v vojski, ima Berdan netilko in na dnu vtisnjen znak za NATO strelivo - križec v krogu).
Problem pa nastane, ker očitno živimo v čedale bolj intelektualno leni in posledično butasti družbi, ki ne zmore v Google ali bognedaj Wikipedio vpisat enega od gornjih nazivov, ki ti v 1 sekundi da rezultat:

The 9×19mm Parabellum, also known as 9mm NATO, and 9mm Luger (abbreviated 9mm, 9mmP, 9×19mm or 9×19) is a cartridge that was designed by Georg Luger and introduced in 1902 by the German weapons manufacturer Deutsche Waffen und Munitionsfabriken (DWM) (German Weapons and Munitions Factory) for their Luger semi-automatic pistol.[5] For this reason, it is designated as the 9mm Luger by the SAAMI [6] and the 9 mm Luger by the C.I.P. Under STANAG 4090, it is a standard cartridge for NATO forces as well as many non-NATO countries.[7]
The name Parabellum is derived from the Latin: Si vis pacem, para bellum ("If you seek peace, prepare for war"), which was the motto of DWM.[8][9]


Ne, nemesto da pogledaš skozi okno ali sije sonce, je treba je pisat na forum, potem pa biti užaljen kot pritiče dandanašnjim snežinkam (i.e. snowflakes), ki so tako občutljive, da se koj stopijo, ko ni čisto po njihovo...
Odgovori
#74
(25-06-2017, 12:48)Kristian Napisal: ja, na koncu pa je označen še kot 9mm NATO (9x19, ki je namenjena uporabi v vojski, ima Berdan netilko in na dnu vtisnjen znak za NATO strelivo - križec v krogu).
Problem pa nastane, ker očitno živimo v čedale bolj intelektualno leni in posledično butasti družbi, ki ne zmore v Google ali bognedaj Wikipedio vpisat enega od gornjih nazivov, ki ti v 1 sekundi da rezultat:

The 9×19mm Parabellum, also known as 9mm NATO, and 9mm Luger (abbreviated 9mm, 9mmP, 9×19mm or 9×19) is a cartridge that was designed by Georg Luger and introduced in 1902 by the German weapons manufacturer Deutsche Waffen und Munitionsfabriken (DWM) (German Weapons and Munitions Factory) for their Luger semi-automatic pistol.[5] For this reason, it is designated as the 9mm Luger by the SAAMI [6] and the 9 mm Luger by the C.I.P. Under STANAG 4090, it is a standard cartridge for NATO forces as well as many non-NATO countries.[7]
The name Parabellum is derived from the Latin: Si vis pacem, para bellum ("If you seek peace, prepare for war"), which was the motto of DWM.[8][9]


Ne, nemesto da pogledaš skozi okno ali sije sonce, je treba je pisat na forum, potem pa biti užaljen kot pritiče dandanašnjim snežinkam (i.e. snowflakes), ki so tako občutljive, da se koj stopijo, ko ni čisto po njihovo...

he he... Hand
Odgovori
#75
(23-06-2017, 21:49)alfy Napisal:
(23-06-2017, 21:34)thesilos Napisal: :)  sej to sem ze iz drugih tem ugotovil, da vse niti slej ko prej skrenejo v neko čudno smer. Očitno ljudje radi debatirajo, imajo čas, samo materiala za razpravo manjka :)

No jest sem v glavnem dobil namige, ki sem jih iskal.  Vem kam poklicat,ko pridem z dopusta, da potrdim ali ovržem svojo odločitev za prvi kos. Do takrat bi pa morala tudi kakšna pošta iz UE počasi priti.

Probaj še kaj vsekakor. Samo če ti je shadow ležala, glej v tej okolici.
Meni npr. je sp01 shadow odlično ležala v roki in že skoraj nabavu. Pol sem prijel se Tanfoglio (clon CZ  :)  ) v roke in to je blo to res pravo zame ter vzel stock3.

V glavnem ne hiti z nakupom!

Ja in ko se boš še streljat nauču pa pol enkrat spet v roke vzemi sp01 shadow pa ustrel vajo v prvo z njo in boš presenečen ugotovu da si isto ustrelu kot prej 123 krat z stock 3... :)) Hand
Odgovori
#76
Ok hvala za strokovne razlage. Res pa je, da nekateri ste preveč strokovni in še vedno iz napisanega težko razločim razliko med zgoraj onjenimi kalibri. A se da to naposat v jeziku povprečnega kranjca?
Odgovori
#77
Prehitevaš..najprej naredi zdravniški pregled z psihologom potem pa usposabljanje iz varnega rokovanja z orožjem. Na tej točki ti bodo razlike med naštetimi kalibri jasne, sicer nekaj od prej naštetega ne boš opravil.
Odgovori
#78
(22-02-2017, 10:58)Tajfun Napisal: Pozdravljeni!

Sam se odločam za nakup 9x19mm pištole, namen uporabe bo bolj streljanje na tarčo ter uporabljal bi jo tudi za lovske namene.
Za pištolo bi odštel do okoli 800€.
Razmišljam o kakšnem Sig Sauerju P320, Waltherju PPQ M2 Navy SD, HK P30L, REXu zero1S, CZ P-09 in Glocku 17 Gen4.

Seznam je sicer kar obširen, vendar najbolj me muči, če je vredno plačati razliko med Glocku in SigSauerjem ali Waltherju. Všeč mi je tudi dizajn HK P30L, vendar ne vem pa kako se obnese za nošnjo.
Tako kot HK P30L sta mi pa REX in CZ P-09 všeč zaradi decockerja.

Prosil bi vas za mnenja in priporočila.
Moje priporocilo je cz sp-01 shadow, ki jo ni na tvojmu seznamu, je pa malo drazja, ampak vredna tistih nekaj eurov vec. Bil na istemu, na koncu se odlocil za shadow in sem ful zadovoljen. Enostavna uporaba, out of the box precizna dosti bolj kot uporabnik.;)
Odgovori
#79
Živjo, si mogoče kdo lasti Ruger American pistol? Če da, prosim če napiše vse + in -. Hvala
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)