Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strelišče na Dolenjski cesti zaprto?
#1
Slisal sem, da je strelisce na Dolenjki zaprto, ker so zaradi luknje (lukenj?) v zascitni steni neke krogle 'pristale' v avtomobilih na parkingu.
Ali kdo ve kaj vec?
Najbrz gre za kaksno zacasno zaprtje, dokler se ne sanira stena?
Odgovori
#2
(11-05-2017, 18:20)JRC Napisal: Slisal sem, da je strelisce na Dolenjki zaprto, ker so zaradi luknje (lukenj?) v zascitni steni neke krogle 'pristale' v avtomobilih na parkingu.
Ali kdo ve kaj vec?
Najbrz gre za kaksno zacasno zaprtje, dokler se ne sanira stena?

V soboto je na strelišču potekala tekma in trening ISSF reprezentantov. Na parkirišču za streliščem so v enem (ali dveh?) avtih našli luknje. Prišla policija, pokazalo se je da so na več strelskih mestih MK strelišča luknje v steni.
Zanimivo je, da inšpektor ni zaprl strelišča ampak samo problematične strelske proge, kljub očitno nezadostni barieri (=zgolj betonski modularni zidak), ki naj bi zaustavljala krogle. 

Jaz osebno pa vem, da za streliščem ne bom več parkiral. Če je krogla prebila pleh avta, bo tudi mojo kožo, pa še kaj pod njo...
Odgovori
#3
O mater, jaz vecinoma parkiram tam zadaj, ker je spredaj zelo redko prazen prostor.
In mk krogla je zelo hinavska.
Ce prav razumem, torej pistolskih prog niso zaprli, pa najbrz tudi za pusko na 100m ne, saj tam zadaj je gmajna.
Odgovori
#4
(11-05-2017, 20:02)JRC Napisal: O mater, jaz vecinoma parkiram tam zadaj, ker je spredaj zelo redko prazen prostor.
In mk krogla je zelo hinavska.
Ce prav razumem, torej pistolskih prog niso zaprli, pa najbrz tudi za pusko na 100m ne, saj tam zadaj je gmajna.

Prav razumeš, bil tam včeraj dopoldne. Lp
Odgovori
#5
(11-05-2017, 19:58)Kristian Napisal:
(11-05-2017, 18:20)JRC Napisal: Slisal sem, da je strelisce na Dolenjki zaprto, ker so zaradi luknje (lukenj?) v zascitni steni neke krogle 'pristale' v avtomobilih na parkingu.
Ali kdo ve kaj vec?
Najbrz gre za kaksno zacasno zaprtje, dokler se ne sanira stena?

V soboto je na strelišču potekala tekma in trening ISSF reprezentantov. Na parkirišču za streliščem so v enem (ali dveh?) avtih našli luknje. Prišla policija, pokazalo se je da so na več strelskih mestih MK strelišča luknje v steni.
Zanimivo je, da inšpektor ni zaprl strelišča ampak samo problematične strelske proge, kljub očitno nezadostni barieri (=zgolj betonski modularni zidak), ki naj bi zaustavljala krogle. 

Jaz osebno pa vem, da za streliščem ne bom več parkiral. Če je krogla prebila pleh avta, bo tudi mojo kožo, pa še kaj pod njo...

In to je vse kar moramo vedeti o diskrecijski pravici inšpektorjev.
Odgovori
#6
ja še to nam manjka da ga zaprejo kje bomo pa pol nažigal,najbl da v parlamentu :flak:
Odgovori
#7
(11-05-2017, 19:58)Kristian Napisal:
(11-05-2017, 18:20)JRC Napisal: Slisal sem, da je strelisce na Dolenjki zaprto, ker so zaradi luknje (lukenj?) v zascitni steni neke krogle 'pristale' v avtomobilih na parkingu.
Ali kdo ve kaj vec?
Najbrz gre za kaksno zacasno zaprtje, dokler se ne sanira stena?

V soboto je na strelišču potekala tekma in trening ISSF reprezentantov. Na parkirišču za streliščem so v enem (ali dveh?) avtih našli luknje. Prišla policija, pokazalo se je da so na več strelskih mestih MK strelišča luknje v steni.
Zanimivo je, da inšpektor ni zaprl strelišča ampak samo problematične strelske proge, kljub očitno nezadostni barieri (=zgolj betonski modularni zidak), ki naj bi zaustavljala krogle. 

Jaz osebno pa vem, da za streliščem ne bom več parkiral. Če je krogla prebila pleh avta, bo tudi mojo kožo, pa še kaj pod njo...

V bistvu so najbolj nevarni strelci za okolico iz kategorij BR - tolk časa nažigajo v isto točko, da bi še hardox preluknjali. Ni zaščite razen kupa zemljine pred njimi. :) Za ostale povprečne strelce je zid dovolj.  :-D
Odgovori
#8
Kod zanimivost, da so zmanjšal število uslužbencev na Enega človeka ki opravlja več funkcij, včasih ne ve kjer se mu glava drži, da o varnosti ne govorimo. Določeni klubi-člani pa morajo sami limat tarče na 50m in 100m, dobiš ključ in vozi, kako je šele to varno pa naj vsak  sam sklepa, na lastni koži doživel pri postavljanu tarče na 50m, da so streljali Mk za trening, ni bilo prijetno ko si slišal in videl kako naboji letijo v vhodna vrata! Ti pa zdaj pejd ven če upaš, ampak to je pač tržno gospodarjenje, upam da se nebo zalomilo na kakšnem strelcu. Tako da popolnoma razumem možakarja na strelišču, da rajši da ključe in greš sam postavit tarče na 50 in 100.
Odgovori
#9
Kako to misliš v 'vhodna vrata' saj 50m tarče se postavljajo v rovu nad katerim lahko poteka streljanje na polno brez da bi te to motilo ali ogrožalo v jarek lahko prileti kvejem kak delček krogle odbit of železne plate za tarčami.

Drugače pa je z temi luknjami ,ki niso hec in zadnja stena nujno rabi dodelavo za učinkovito ustavljanje krogel. Najenopstavnejši bi bila lesena ograja in nasip zemlje ,peska ali še bolje reciklirane gume.li je lahko v maksi vrečah
Odgovori
#10
(12-05-2017, 13:59)ravnohrib Napisal:
(11-05-2017, 19:58)Kristian Napisal:
(11-05-2017, 18:20)JRC Napisal: Slisal sem, da je strelisce na Dolenjki zaprto, ker so zaradi luknje (lukenj?) v zascitni steni neke krogle 'pristale' v avtomobilih na parkingu.
Ali kdo ve kaj vec?
Najbrz gre za kaksno zacasno zaprtje, dokler se ne sanira stena?

V soboto je na strelišču potekala tekma in trening ISSF reprezentantov. Na parkirišču za streliščem so v enem (ali dveh?) avtih našli luknje. Prišla policija, pokazalo se je da so na več strelskih mestih MK strelišča luknje v steni.
Zanimivo je, da inšpektor ni zaprl strelišča ampak samo problematične strelske proge, kljub očitno nezadostni barieri (=zgolj betonski modularni zidak), ki naj bi zaustavljala krogle. 

Jaz osebno pa vem, da za streliščem ne bom več parkiral. Če je krogla prebila pleh avta, bo tudi mojo kožo, pa še kaj pod njo...

V bistvu so najbolj nevarni strelci za okolico iz kategorij BR - tolk časa nažigajo v isto točko, da bi še hardox preluknjali. Ni zaščite razen kupa zemljine pred njimi. :) Za ostale povprečne strelce je zid dovolj.  :-D
Teh točk je več in so lepo razmetane.

(12-05-2017, 14:08)volodja Napisal: Kod zanimivost, da so zmanjšal število uslužbencev na Enega človeka ki opravlja več funkcij, včasih ne ve kjer se mu glava drži, da o varnosti ne govorimo. Določeni klubi-člani pa morajo sami limat tarče na 50m in 100m, dobiš ključ in vozi, kako je šele to varno pa naj vsak  sam sklepa, na lastni koži doživel pri postavljanu tarče na 50m, da so streljali Mk za trening, ni bilo prijetno ko si slišal in videl kako naboji letijo v vhodna vrata! Ti pa zdaj pejd ven če upaš, ampak to je pač tržno gospodarjenje, upam da se nebo zalomilo na kakšnem strelcu. Tako da popolnoma razumem možakarja na strelišču, da rajši da ključe in greš sam postavit tarče na 50 in 100.

Tudi sam jih postavljam na 50 m, pa ni tako hudo. Je pa pametno imet očala. 100m pa sploh ni problema, je breg zadaj.
Odgovori
#11
...ne pretiravajmo,
obvezno upoštevanje VRO, velja za vse,

in seveda strokovno sanirati obstoječe stanje,
(ljudje z izkušnjami bodo predlagali ustrezno rašitev, pa gremo dalje...)

upajmo le da se ne bo iskalo rešitev PREdolgo

lphrib48
Odgovori
#12
Potem odbiti delec ni nevaren? Vse eno nebi želel da ga kam fašem. tarče za MK trening so takoj na začetku ko odpreš vrata in vstopiš v kanal, je tako? Ko streljajo za trening moraš pač iz kanal mimo teh tarč in skozi vrata na  parkirišče, je tako? Vmes pa lahko fašeš odbiti delček od zadnje plate, če imaš smolo in prav takrat  greš nazaj skozi vrata, na žalost kdaj bo kdo streljal in ali se bo kaj odbilo  pa ne moreš vedeti. Ni problem postavitev in kanal ampak varnost ko si ti noter drugi pa streljajo, če se kaj zgodi bo pa že spet zgodba kaj delaš notri itd. ostala birokratska vprašanja., upam da se razumemo.

lp
Odgovori
#13
...pa saj zaposleni ISTO obeša tarče,
po tej logiki zaposlenega ubije, pa zaposlijo novega

lphrib
Odgovori
#14
(12-05-2017, 17:23)volodja Napisal: Potem odbiti delec ni nevaren? Vse eno nebi želel da ga kam fašem. tarče za MK trening so takoj na začetku ko odpreš vrata in vstopiš v kanal, je tako? Ko streljajo za trening moraš pač iz kanal mimo teh tarč in skozi vrata na  parkirišče, je tako? Vmes pa lahko fašeš odbiti delček od zadnje plate, če imaš smolo in prav takrat  greš nazaj skozi vrata, na žalost kdaj bo kdo streljal in ali se bo kaj odbilo  pa ne moreš vedeti. Ni problem postavitev in kanal ampak varnost ko si ti noter drugi pa streljajo, če se kaj zgodi bo pa že spet zgodba kaj delaš notri itd. ostala birokratska vprašanja., upam da se razumemo.

lp

Tam kjer strelja 50m Olimpija na začetku imajo kovinske lovilce z stenami pod kotom in težko kaj prileti vate z kaj več brzine ,ki ti si pa cca 100cm pod nivojem Nevarnokvečjemu za oči ,naprej od teh tarč pa sploh ne ker je stena še 1 m stran

Je pa tako oni imajo tače, ki jih ni potrebno menjati tako, da rova ne potrebujejo , pa tudi drugače menjava tarč  ni tvoje delo  ,to bi moral početi streliščnik. A nam je vsem jasno da to pač ne gre v taki postavi kot je.
Odgovori
#15
Poanta tega vsega je , bo že dokler se kaj ne zgodi, upam da ne. Tako je pri vseh temah ki posredno ali neposredno zadevajo varnost na tekmah ali streliščih, saj bo že, mene nebo zadelo. Stvar je taka da je to komercialno strelišče, kjer bi to Morali urediti, ampak kod je zapisano, bodimo tiho ne jamrajte ker potem nebo nič, če bi več strelcev -strank opozorilo vodstvo strelišča na to bi sigurno bilo drugače, ali pa če bi bila konkurenca še  eno tako strelišče, tako je pa na plečih zaposlenega da se znajde kod ve in zna. Tudi njemu ni vse eno pri menjavi tarče, tudi gaje kaj zadelo, pa se je pač prilagodil, kod je povedal. Vsi tisti ki ste tako pogumni da sklepate da to ni nič, ste dobrodošli pri pomoči menjave tarč na strelišču, seveda takrat ko  je najbolj obremenjeno, veliko užitka.
lp
Odgovori
#16
Končno mi je uspelo dobiti zapisnik tega dogodka. Gre za zadevo številka 061-262/2017. Tule je izsek opozorila in zaprtje proge št. 23. Če bi kdo rad PDF, mu ga seveda lahko zasebno posredujem.


Priponke Male slike
   
Odgovori
#17
Če bi bilo tole privat strelišče bi se zaprlo v celoti, 100%.
Odgovori
#18
Pa to je dve leti staro... so pa ja zadelali ali še vedno ne??
Odgovori
#19
(02-06-2019, 20:29)MarkB Napisal: Pa to je dve leti staro... so pa ja zadelali ali še vedno ne??

Davno že...:o)

LP
Odgovori
#20
Se strinjam, da je že 2 leti staro, ampak ta stroj rabi 2 leti, da sproducira zahtevane dokumente. Morda pa bi lahko enkrat obnovil celo sago kaj se je dogajalo...
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)