Ocena teme:
  • 0 Glas(ov) - 0 Povprečje
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
12ga dummy strelivo
#1
Zdravo!

Po navodilih na spletu sem si naredil dummy strelivo. Torej v prazne tulce 12ga 70mm sem dal leseno palico fi 18mm, palico zalimal na dnu, in vse skupaj odžagal na primerno dolžino.
Problem je v tem, da ko puško napolnim s tem strelivom, se mi strelivo zabaše v ležišče cevi, če hočem spraviti strelivo ven moram konkretno parkrat potegniti za pumpo. To se mi ne zdi vredu rešitev, ker imam filing, da bo slej kot prej nekaj odletelo.
Kolikor sem probaval se je pri vseh izstreljenih tulcih medeninast del razširil ravno toliko, da se naboj ko ga zatakneš v cev (ležišče) notri zagozdi. Naboj, ki še ni bil izstreljen, pa pade ven.

Poizkusil sem izstreljen naboj parkrat nabiti notr in ven, pa ni rešilo problema. Še ne izstreljenih nabojev ne bi šel podirat, da ne bo kabum.
Brušenje medeninastega dela se mi ne zdi praktična rešitev. Da bi pa izstreljen tulec nabil nekam, kar je malenkost ožje kot cev pa tudi nimam doma.

Mogoče bi moral, ko naboj ustrelim, počakat minuto ali 2, da se tulec shladi v cevi?

Kakšen nasvet?

Hvala in lep pozdrav,
Aleš
Odgovori
#2
Daj navodila iz spleta da vidimo za kaj se gre Question
Odgovori
#3
Tako kot vsi ostali tulci se tudi 12 ob strelu malenkost preoblikuje. Medeninast del se malenkost razširi. Če želimo uporabiti ustreljene tulce (za jih spet napolnit ali v tvojem primeru za trenirat) jih moramo spet spravit na nominalno mero. Preša ima za to matrico (točno izdelano cev ali obroč) v katero porinemo tulec. Doma boš to težko naredil, lahko pa najdeš nekoga s prešo, da ti to naredi. Moj predlog je sledeč, da najdeš nekoga, ki ti naredi, naboj brez netilke in smodnika. Tako bodo naboji prave teže in s pravim težiščem ter obliko na vrhu.

p.s. lahko pa odrežeš zgoraj tulec, kjer so šibre in streseš ven šibre in potegneš ven košarico in iztreseš smodnik, ostane le še netilka, ki jo pač na strelišču sprožiš v puški, sigurno ne bo razširila tulca... potem pa palico noter.
lp Melly
Odgovori
#4
Jabolko na tak način: https://www.youtube.com/watch?v=S-ymjDJhY7M

Melly: To zadnje sem študiral, vendar res ne vem, če hočem rezati "živ" naboj. Čeprav vem, da če delam po pameti nima biti kaj.
Odgovori
#5
Morebiti bom usekal mimo, ampak leseno palco, ki jo narežeš na Dolžino, je treba iz ene strani spraviti v konus  - da ti ne razširi medeninastega dela tulca.
Odgovori
#6
(30-07-2017, 23:00)ales1a Napisal: Čeprav vem, da če delam po pameti nima biti kaj.

Tako je, brez problema to narediš. Te loči par centimetrov do smodnika, toliko najbrš ne boš falil.
Odgovori
#7
(30-07-2017, 23:16)lmaoz Napisal:
(30-07-2017, 23:00)ales1a Napisal: Čeprav vem, da če delam po pameti nima biti kaj.

Tako je, brez problema to narediš. Te loči par centimetrov do smodnika, toliko najbrš ne boš falil.

Kaj misliš da bo Think če ga boš z olfa nožem odrezal točno na smodniku Hand
Odgovori
#8
(30-07-2017, 23:00)ales1a Napisal: Jabolko na tak način: https://www.youtube.com/watch?v=S-ymjDJhY7M

Melly: To zadnje sem študiral, vendar res ne vem, če hočem rezati "živ" naboj. Čeprav vem, da če delam po pameti nima biti kaj.

Komot lahko odrežeš naboj in ustaviš palico primerne debeline samo a ne bo razlika v teži prevelika Question za resen trening mora bit identično...tist ki ima prešo ti lahko komot naredi slepe original naboje, zgoraj zaprte kot fabriški...
Odgovori
#9
Daj mi naslov na ZS, pa ti naredim par nabojev, ko se vrnem iz Poljske.
lp Melly
Odgovori
#10
O super! Hvala
Odgovori
#11
In Mely reši hudo komplicirano zadevo z kratkim stavkom Clap
Ja, kompliciranje pa res nekateri obvladate u nulo. Naredite problem kot da je to 250 kilska bomba z kemičnim vžigalnikom.
Odgovori




Uporabnikov, ki berejo to temo: 1 Gost(ov)